Přejít na obsah


Fotka

Nabídka adopce keše GC33DJ3 (Praha)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
17 odpovědí na toto téma

#1 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 13:36

Z důvodu nedostatku času a zdravotních důvodů nabízím k adopci keš Pražské legendy - O stříbrné rybě GC33DJ3. Kontakt přes GC profil a prosím pouze ty, kteří mají zájem ji udržet v sérii těchto keší Pražských legend. Archivovat ji můžu sám, ale nechce se mi ji takto likvidovat.:| Díky za pochopení.;)
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#2 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 14:42

No, jestli je TD a alternativa už jen archiv, pak by asi v první řadě neuškodilo, když do vyřízení záležitosti vypneš PM omezení, protože jinak se připravuješ o potenciální "pěstouny".
  • 0

#3 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 14:56

Správný kód keše s funkčním odkazem: GC33DJ3
  • 0

#4 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 15:46

Toniczech napsal/a:
No, jestli je TD a alternativa už jen archiv, pak by asi v první řadě neuškodilo, když do vyřízení záležitosti vypneš PM omezení, protože jinak se připravuješ o potenciální "pěstouny".

PM tam je z nějakého důvodu, pokud bude mít potencionální zájemce opravdu zájem keš převzít, vezme si ji i bez toho, abych ji teď překlopil na BM. Pro adopci ji klidně přepnu, pokud bude zájemce BM.
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 16:03

mimaci napsal/a:
PM tam je z nějakého důvodu, pokud bude mít potencionální zájemce opravdu zájem keš převzít, vezme si ji i bez toho, abych ji teď překlopil na BM. Pro adopci ji klidně přepnu, pokud bude zájemce BM.

Až na to, že se ten BM přpadnej zájemce nemůže ani nijak snadno kouknout, o co se jedná a kde to je.
  • 0

#6 MirexCZ

MirexCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 119 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 17:42

Hmm, to je dilema :-( Sérii Pražských legend miluju, takže bych i rád, ale... ... chápu dobře důvody, které Radka vedly k PMO, sám jsem si keš odlovil ještě jako normální keš a regulace je na takovém místě potřebná... Jenže kdybych si to vzal já tak bych ji musel vrátit k BM verzi (bo jsem BM) a to nechci kešce udělat... Snad najdeš nějakého PM zájemce...!
  • 0
V cizích městech chodím hlavně po památkách, a až pokud zbyde čas po okapech. Ve dřívkách nejedu, topím plynem. Nechápu šílené opisování tracků na eventech. Jo, a čtu listingy. Jsem prostě zcela out.

#7 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2013 - 20:34

Jacka_dominikanka napsal/a:

mimaci napsal/a:
PM tam je z nějakého důvodu, pokud bude mít potencionální zájemce opravdu zájem keš převzít, vezme si ji i bez toho, abych ji teď překlopil na BM. Pro adopci ji klidně přepnu, pokud bude zájemce BM.

Až na to, že se ten BM přpadnej zájemce nemůže ani nijak snadno kouknout, o co se jedná a kde to je.

Ale Jacko...ja bych to takhle nevidel... BM uzivatele se k listingum dokazou dostat kdyz chteji...;)
Zatim se nikdo neozval, pokud se ozve BM, da se s tim neco delat.
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 5:10

mimaci napsal/a:
Ale Jacko...ja bych to takhle nevidel... BM uzivatele se k listingum dokazou dostat kdyz chteji...;)
Zatim se nikdo neozval, pokud se ozve BM, da se s tim neco delat.

Tak já tu keš mám odlovenou ještě z doby, kdy nebyla jen pro ty bohatý, že jo, :D takže vím, kde je. Na mě příliš daleko, než abych si ji vzala na zodpovědnost.

Jinak- BM, zná-li GC kód, se dokáže dostat k úvodním souřadnicím keše a k logům, nikoliv k listingu. A nově v poslední době už nám PM keše zmizely úplně i z mapy, dřív byly při větším oddálení vidět. K listingu se dostanu leda tak, že poprosím nějakého PM, aby mi ho poslal v PDF nebo GPX. Což dělám výjimečně - jen tehdy, kdy tu PM keš mám přímo za barákem a nebo je to mysterka, na kterou se chystám s větší bandou PM a chci si ji připravit, abych se jen "nevezla".

Pokud bych zvažovala adopci cizí keše, podívala bych se napřed na umístění - jestli je v rozumný vzdálenosti od HC nebo mých pravidelných tras, pak POŘÁDNĚ na listing, jestli se zaněj můžu postavit jako owner nebo ho dokážu doplnit a upravit tak, abych mohla, a přitom úplně nezměnila charakter a téma keše. (Nikdy bych např. nepřijala keš o fotbalovým klubu, i kdybych ji měla na HC.) A pak bych hledala důvod existence keše - jestli má smysl ji zachovat při životě - je "historická", chyběla by v sérii, je dobře, vtipně udělaná.... Nebo mám šanci ji předělat tak, aby taková začala být?

To všechno se bez listingu posuzuje těžko, takže když kliknu na odkaz a vidím místo nějaké keše jen zaplaťkartu, prostě se jako BM přestanu otázkou možnosti adopce té keše zabývat, i když možná bych byla ideální pečovatel, který na té keši přímo sedí.... Takže bych skutečně vřele doporučila pro tohle období hledání náhradních rodičů tu keš přepnout, jinak možná zůstane sirotkem navždy.
  • 0

#9 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 7:29

Tak, Jacka velice dopodrobna vyložila přesně to, co jsem měl na mysli ohledně neprůhlednosti nabídky a nadto obecněji popsala, co se při zvažování adopcí té či oné keše honí hlavou i mně. Mám ve svém okolí několik takových, které radši udržuju jen jako tichý společník, mj. právě proto, že se pod ně na jednu stranu nehodlám ani podepsat ani je na druhou stranu nemíním překopávat k obrazu svému. Mají svůj život, svou osobnost. Nemám s touhle položkou osobní zkušenost, takže naprosto netuším, nakolik je či není problematická (a i tak za sebe na 97 % neberu), ale celkový "zájem" pražských kolegů o adopci mě tedy zatím docela zklamává - město plné kačerů, pořád se skuhrá, jak jsou místa na keš obsazena, a teď, když mají možnost, nějakou zavedenou si pořídit a starat se, nikdo se nehlásí...
  • 0

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 8:47

Toniczech napsal/a:
Nemám s touhle položkou osobní zkušenost, takže naprosto netuším, nakolik je či není problematická (a i tak za sebe na 97 % neberu), ale celkový "zájem" pražských kolegů o adopci mě tedy zatím docela zklamává - město plné kačerů, pořád se skuhrá, jak jsou místa na keš obsazena, a teď, když mají možnost, nějakou zavedenou si pořídit a starat se, nikdo se nehlásí...

Pokud si ji pamatuju správně, tak v době, kdy jsem ji lovila já, to byla klasická mikro (energitka nebo tiktakovka) někde na magnetu pod výlohou v centru (u Karláku). Smysl dávala v sérii, upozorňovala na zajímavou a nepříliš známou legendu z historie Prahy, potažmo na zajímavý dům. Otázkou je, jestli taky dává smysl, aby jednu keš série vlastnil jný owner než všechny ostatní. Kdybych bydlela 50m od ní, možná bych adopci zvažovala, ale lítat kvůli keši někam, kam přijdu jinak párkrát do roka, to už chce opravdu nadšence pro věc. Navíc když se dá čekat, že bude často mizet, a když to není vlastní, alebrž cizí dítko, že jo :D! Toníčku, Praha je sice plná kačerů, ale v týhle lokalitě nebydlí skoro žádní lidi, natož pak kačeři. Jsou tu samý obchody, kanceláře, firmy a mezi tim pár důchodců, který ještě majitelé domů nevystěhovali! Leda b se toho ujal nějakej kačer doktor nebo zdravotní sestra, co tu v okolí pracujou. A nebo nakazit geocachingem někoho z jezuitů od Ignáce? :D :D :D
  • 0

#11 Zerthe

Zerthe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 295 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 9:31

Jacko smysl ta série už dávno nemá. Když začnu sérii jako BM, měla bych ji mít možnost odlovit až do konce coby BM. Pro BM tedy nemá smysl ani adopce, proto není nutno přepínat keš na neprémiovou.
  • 0

#12 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 9:37

Já už se také bohužel do adopcí těchto škatulek nepohrnu, téma legend je opravdu zajímavé, ale v současnosti už bych z toho udělal spíše multinu nebo wigo seznamující lidi o legendách a škatulku umístil na nějaké klidné odlehlejší místo, jako mám "Domovní znamení". Kačeři si těhle tradi škatulek v centru stejně extra neváží, do logů často napíšou jen TFTC, listing si přečte jen malé procento z nich a pro mudly je to vítaná hostina.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#13 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 9:56

Ahoj, já bych se jí ujal.
  • 0

#14 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 10:35

prazskychytrak napsal/a:
Kačeři si těhle tradi škatulek v centru stejně extra neváží, do logů často napíšou jen TFTC, listing si přečte jen malé procento z nich a pro mudly je to vítaná hostina.

Něco na tom bude, ale problém takových logů není v keši, ta je z toho hlediska OK, ale v spíš lidech, kteří ty logy píšou. Nepaušalizoval bych. Zrovna já do těch končin kolem Karláku několikrát do roka musím na "technickou" se svým tělem a můžu tě ujistit, že člověk je pak za každou "normální" keš v jinak vyloveném či zamysterkovaném centru tuze rád, protože to ostatní, co má otazník či jinou ikonku, prostě v danou chvíli non leguntur. Takže opět jsme u toho nedávno zmíněného "tohle, kdyby si řekl každý". Tedy samozřejmě otázka, kolik času a energie do toho případný dotyčný zájemce bude chtít vrazit, nicméně, pokud by to pro někoho byla keška na krku jediná, určitě není nesmysl i "plavat proti proudu". Každopádně námitka Jacky, že okolo skoro nikdo nebydlí, neobstojí. To, že nebydlí, neznamená, že se alespoň přes den nevyskytují. A ostatně nemyslím jenom ty, co v okolních ulicích přímo pracují, když nemalá část obyvatel periferních čtvrtí přes centrum denně cestuje a většina obyvatel města má dopravní dosažitelnost přímo předplacenou (na rozdíl od nás příležitostných přespolních, které od doby, co před několika lety zrušili 14denní lístek za 320 Kč, každá jízda po městě na jednorázovou jízdenku vyjde pomalu dráž, než cesta z HC do Prahy).

Osobně, co pro bych pro ni při nastíněné lokalizaci reálně max. mohl udělat, je dodat za měsíc lb nebo takovou nějakou jednorázovou službičku, ale do adopce tady jít nemůžu.
  • 0

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 11:18

Toníčku, ještě k té obsazenosti míst na keš v centru Prahy a skuhrání na to téma: takovou keš si normální člověk, který není masochista, může přát vlastnit jen ze dvou důvodů - 1) v centru je hafo zajímavých objektů a památek, kterým by si přál keš věnovat, ale není u nich místo, neb na menší než kolizní vzdálenosti se vyskytuje v lepším případě taky zajímavá památka, v horším základní škola nebo "nákupní svatostánek", které mají taky svou keš. 2) člověk dostal geniální nápad na super vtipnou originální keš, která by se mezi sousedními zaokapovkami a tiktakovkami na značkách vyjímala jako lilie mezi trním a hledačům včetně zahraničních geoturistů by přinesla spoustu radosti a překvapení (a ownerovi favoritních bodů), ale do té 170m sítě v centru se prostě nevejde, zatímco někde na periferii zapadne a zdaleka to nebude taková bomba. Žádnou z těchto podmínek ale adoptovaná mikroška v centru nesplňuje, takže nevidím moc důvod, proč by po ní někdo měl extra toužit, jednoznačně jako owner upřednostňuju hezká místa, která mám v okolí baráku!
  • 0

#16 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 11:22

Jacka_dominikanka napsal/a:
... originální keš, která by se mezi sousedními zaokapovkami a tiktakovkami na značkách vyjímala jako lilie mezi trním a hledačům včetně zahraničních geoturistů by přinesla spoustu radosti a překvapení ...


Když jsem jako turista v cizím městě, jsem rád za tradičky v centru. Proto bych se rád pokusil o pěknou kešku v centru, Místo není až tak zajímavé, zajímavá proto musí být krabička. Když už chci být tím überkačerem, měl bych toto dokázat :-)
  • 0

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 12:14

Smrk napsal/a:
Když jsem jako turista v cizím městě, jsem rád za tradičky v centru. Proto bych se rád pokusil o pěknou kešku v centru, Místo není až tak zajímavé, zajímavá proto musí být krabička. Když už chci být tím überkačerem, měl bych toto dokázat :-)

Jen tak dál, Kájo, ty to zvládneš! :D
  • 0

#18 mimaci

mimaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 207 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2013 - 19:17

Keš byla adoptována. Zámek.
  • 0
...na konci pouti najdeš tajnou schránku, která odpoví Ti na hádanku ...
Radek + Míša + Kuba = MIMÁCI




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama