Přejít na obsah


Fotka

Vhodný SW pro BlackBerry?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 HawkeyeCZ

HawkeyeCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 11:17

Ahojte, máte někdo zkušenost s nějakým geo prográmkem pro BlackBerry, OS10? Mohli byste případně doporučit? Hledám s navigací, jde mi spíš o of-line listingy, logování apod. Pro Android je toho spoustu, ale pro BB? Díky :-)
  • 0
Dobra nalada nevyresi vsechny tvoje problemy,ale nas*** tolik lidi,že stoji za to si ji udržet! :-)

#2 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 12:36

Zkousel jsem na Androidu CacheSense, ktery je i pro Blackberry (dokonce byl myslim puvodne pouze pro nej), a bylo to vcelku pouzitelne. Ale s BB nemam zadnou zkusenost, takze jen takovy tip...
  • 0

#3 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 12:46

Zkus kontaktovat Miru_B - jeho profil, ten BB pouziva.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#4 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 13:33

Nechci tě odrazovat, ale: BlackBerry mám, asi tři měsíce jsem se snažil najít program, který by mi vyhovoval, ale vzdal jsem to. Pár keší jsem s BB našel, ale ani jeden z testovaných programů nebyl pro mě dlouhodobě použitelný. Je to nesrovnatelné s tím, co najdeš pro Android nebo iPhone. Dnes BB na geocaching vůbec nepoužívám. Možná je načase ohlédnout se po novém telefonu, nedávné oznámení hospodářských výsledků moc dobrou budoucnost téhle značce nevěstí: Ztráta 1 mld $ v posledním čtvrtletí, propouštění 40% zaměstnanců, plánované stažení akcií z burzy...
  • 0

#5 HawkeyeCZ

HawkeyeCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 14:00

kulhal napsal/a:
Nechci tě odrazovat, ale: BlackBerry mám, asi tři měsíce jsem se snažil najít program, který by mi vyhovoval, ale vzdal jsem to. Pár keší jsem s BB našel, ale ani jeden z testovaných programů nebyl pro mě dlouhodobě použitelný. Je to nesrovnatelné s tím, co najdeš pro Android nebo iPhone. Dnes BB na geocaching vůbec nepoužívám.

Možná je načase ohlédnout se po novém telefonu, nedávné oznámení hospodářských výsledků moc dobrou budoucnost téhle značce nevěstí: Ztráta 1 mld $ v posledním čtvrtletí, propouštění 40% zaměstnanců, plánované stažení akcií z burzy...


Dekuju za zkusenosti. BB mam asi tyden, je to pro mne predevsim pracovni nastroj (spokojenost velika :-) Kdyz to nepujde, tak to nepujde, budu info zjistovat on-line na webu, ale to je zdouhave, zvlast v lokalitach s horsim signalem (hory...) Nekde mit po ruce nahrazku, kdyz jde clovek neznamym mistem a nema s sebou navigaci, to by se hodilo :-) Jinak standardne kdyz lovim planovite, tak v podstate jen s Dakotou a atualnimi PQ. Ale nekdy se clovek dostane i nekam, kam neplanoval jit :-)
  • 0
Dobra nalada nevyresi vsechny tvoje problemy,ale nas*** tolik lidi,že stoji za to si ji udržet! :-)

#6 krecek kuba

krecek kuba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 16:06

Pokud chceš můj názor zbav se BB je to zakladatel kategorie smartphones, legenda, dřívější symbol amerického byznysu,... ale neujímá ani 1%světového trhu(možná to%věci se mění) nedělají se pro něj nové aplikace když se to prakticky nepoužívá stažení akcií z burzy... to vše ukazuje na to že je to mrtvý OS. Hele že se ti sním dobře dělá je jedna věc ale máš srovnání? Ja když začínal s androidem byl jsem v nebi ale po tom co se mi ios dostal do ruky no...:-) ten je sice dražší a sám jsem si ho do teď nekoupil ale je bezva .Kdyžto cenový rozdíl mezi BB a androidem neexistuje android je od 1500-20000 takže si vybere každý. Je to otázka proč jít do BB cena ne, podpora ne, reprezentativnost ne, nemá to ani praktické ani estetické výhody a to že je to legenda...taky nestavim pyramidy:-) . Takže nehledej nový SW naBB ale nový OS toť můj názor. Edit cena ios muže být menší ale většinou se androidy kupují v nižší cenové relaci. A naopak BB soupeří spíš kategorii do 5000-7000kč.
  • 0

#7 HawkeyeCZ

HawkeyeCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 16:43

Kubo, díky, ale už jsem si vybrala, moje preference jsou dost jiné než Tvoje a jim a mým potřebám vyhovuje BlackBerry dokonale. Tel. měnit nehodlám. Ale to je trochu off-topic téma :-)
  • 0
Dobra nalada nevyresi vsechny tvoje problemy,ale nas*** tolik lidi,že stoji za to si ji udržet! :-)

#8 Mira_B

Mira_B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2013 - 21:35

OT: A co PORADNA qwerty/qwertz, nadprumerna vydrz, rychlost a stabilita systemu, bezkonkurencni prace s e-maily (i jinymi aplikacemi diky technologii push), synchronizace a kompletni sprava telefonu pres web, atd. atd., to je nic? Kazdy clovek ma jina priority, proto bych BB nezatracoval. K tematu: Sam pouzivam CacheSense. Je sice placeny, ale umi vse - jednak pracovat s databazi geogetu, ale i vyhledat kese na gc.com, pokud je clovek v neznamem prostredi. Navic jsou zde podrobne moznosti ruznych nastaveni, filtrovani apod.. K tomu je to program nenarocny a uzivatelsky privetivy. Btw, mam zkusenosti s "obycejnymi" telefony I smartphony (Symbian, Android, iOS) a BlackBerry bych aktualne nevymenil za nic. Btw2: Vlastnim 9780, PIN 27A708B9, tak kdyby nekdo neco..
  • 0

#9 honziq

honziq

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 0:33

Ahoj, mám chvíli BlackBerry Z10, přímo na BlackBerry World je k dispozici C:Geo, jinak BlackBerry OS10 umí nainstalovat i aplikace pro Android. Celkem snadno nainstaluješ Adrake. Funguje i Locus a WhereYouGo, ale už je třeba instalovat debug token. Zkus hledat "sideload android applications"
  • 0

#10 hova

hova

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 9:47

Ahoj, tahle problematika mne taky zajíma, jedna se mi o to, zda se da na BB 9790 popr. 9900 rozjet cachesense bez aktivniho bis/bes tedy pouze pres apn. Sluzbu nepotrebuju (vim ze mi nepujde spousty veci, ale jak rikam - nepotrebuju :) ),ale chci hard qwertz/y a BB mi prijde jako jedina volba (rozumna). ;)
  • 0

#11 Brabouk.2

Brabouk.2

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 8:28

http://developer.bla.../android/tools/ tady máš odkaz na oficiální stránku BB s instrukcemi, jak portovat Android aplikace na BB systém. je ve zkratce ti popíšu jak to asi probíhá. na počítači musíš mít naistalovaný prohlížeč Chorme. Do něj je potřeba přídat doplněk z odkazu, který ti umožní instalaci na tvuj telefon. Aplikaci, kterou hodláš portovat je potřeba stáhnout do tvého počítače s koncovkou .apk např (Locus_free.apk) V nainstalovaném addonu poté vybereš tuto aplikací,připojíš svůj tlefon se zaplou funkcí Ladění USB a provedeš istalaci. Možná to vypadá složitě, ale ve skutečnosti je to velice jednoduché.
  • 0

#12 mr.several

mr.several

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2014 - 10:43

Ahoj. Podle mě zkušenosti na BlackBerry OS10 je c:geo. Je to původní aplikace na Android ale pokud si do BlackBerry hodíš klienta který ti podporuje android aplikace tak je vyhráno. Nemam s tím nejmenší problémy. Vse funguje jak má polohu určuje do 2 vteřin a info o kesi mas hned po ruce. A pokud někdo má odpor k BlackBerry tak neví co mluvit. Každému vyhovuje něco jiného. A navíc BlackBerry jako jedny dokáže plnění konkurovat iphonu. Co se tyče sw a hw je to neskutečně propracivane a navíc co se tyče zabezpečení je BlackBerry na celem trhu nejlepší. Mějte se a hodně úlovků.
  • 0

#13 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2014 - 12:08

pokud chceš programek ktery bude navigovat offline...stahni si Black Star..je to free normalne v Blackberry world. je to jednoduche a funkcni  ;)

většinu keší jsem našel s tímto programem a telefonem Blackberry Torch 9800. tím ho ale nechci doporučovat..již scháním jiný.


Tento příspěvek byl upraven od preshing: 08 listopad 2014 - 12:09

  • 0

#14 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2014 - 13:52

ahoj. když jsem ještě měl blackberry tak jsem frčel na cachesense. byla to parádní aplikace, ale je pravda že je to tak 3 roky zpatky...


  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#15 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2015 - 21:55

Zítra bych mel obdržet BB Z30. Už se mi podařilo prekonvertoval c:geo tak uvidíme. Podle všeho je OS 10 schopno spustit 70% androidich aplikací.
  • 0

#16 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2015 - 23:11

... Podle všeho je OS 10 schopno spustit 70% androidich aplikací.

potvrzuji. Žádná konverze není třeba... normálně to nainstaluje androidí apku a zatím mi snad vše fungovalo ;)


  • 0

#17 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 1:55

potvrzuji. Žádná konverze není třeba... normálně to nainstaluje androidí apku a zatím mi snad vše fungovalo ;)


Takze není třeba přeměnit .apk na bar?
  • 0

#18 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 7:03

Takze není třeba přeměnit .apk na bar?

pro 10 ne


  • 0

#19 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 11:14

Tak to je sqela zprava. uz mam Z30 v ruce. Jsem zaskocen první aktualizaci o velikosti 996MB :D ale radost mi to nezkazi


  • 0

#20 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 304 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 17:23

C:geo nainstalováno přes balíkovy konvertor. Mohl by mi někdo poradit jak na import apk balíčku? Diky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama