Přejít na obsah


Fotka

Problém s Garmin eTrex Legend HCx - poradíte nebo je definitivně rozbitý?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
41 odpovědí na toto téma

#1 Johny from Brno

Johny from Brno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2013 - 13:57

Ahoj, mám problém s cca 2 roky starou navigací eTrex Legend HCx. Vypnul jsem ji u keše a druhý den při snaze o nastartování se objeví obrazovka "Hledání družic" a zde se nezobrazí žádná družice (2 prázdné kruhy). Když někde nebyl signál, tak se družice dříve zobrazily, ale bez příjmu signálu. I datum a čas v GPS zůstává z doby vypnutí. Mapy, nahrávání keší a další funkce fungují. Máte, prosím, nějakou radu? Lze nějak resetovat firmware nebo něco podobného? GPS mně dříve sice několikrát spadla, ale jak píšu výše byla funkční, po nalezení keše jsem ji vypnul, druhý den po zapnutí (i opakovaném) naběhne, ale signál nezíská (i když jsem venku, kde signál vždy chytla). :@ Díky za každou radu!
  • 0

#2 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2013 - 14:37

Napřed vytáhni baterky, půl minutky počkej, pak je tam vraz zpátky a
zkus udělat reset do továrního nastavení

a pak vlést do servisního menu
http://gpsfreemaps.n...navigace-garmin
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#3 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2013 - 16:45

už jsem to tady psal jinde - jedná se o poměrně typickou závadu těchto GPSek (taky jsem tím prošel). Po tom co radí ssva, zkus znovu přehrát firmware (mně to nepomohlo). FW jsou tady dva, jeden se nahrává do GPSky jako takové a druhý je pro samotný GPS chip. Dá se to aktualizovat přes webupdater nebo i ručně. Mě to ale neprošlo ani jednou metodou, ta druhá fáze vždycky krachla. Potom je ještě jedna možnost, vyměnit interní baterii (nějaká malinká tam skutečně je). No a potom už jedině elektroodpad nebo odprodej na náhradní díly.
  • 0

#4 Johny from Brno

Johny from Brno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 8:29

Zatím díky za rady, ale bez úspěchu. :( Povedlo se mně sice vyvolat servisní stránku, ale zde se nedá nic nastavit. Reset do továrního nastavení se mně nepovedl vyvolat, a't jsem mačkal tlačítka vší silou - buď nic nebo se GPS normálně zapla. Jako poslední šanci bych se klonil k přehrání firmwaru, jak je zmíněno v 2. příspěvku, ale jak toto udělat? PS: Na youtube jsem viděl i video, jak Garmina rozmontovat, to bych jako úplně poslední věc taky zvládl, ale co pak - pohladit po chipu a znova složit? Nic jiného mě nenapadá.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 8:55

Resety ani prehravani FW chipsetu nepomohou. Tipuji si, ze FW chipsetu neni vubec videt (ukazuje verzi 0.0) a pokus o prehrani FW skonci hlaskou, ze nejde vubec prehrat. Ze jo? Jakmile totiz blbne i datum a cas, ktery se po dobu vypnuti zastavi, je to na 100% vybita vnitrni baterka. Jakmile totiz na te baterce neni napeti, GPS chipset vubec nenabehne, a nebezi ani vnitrni hodiny. Duvodu, proc je vybita baterka, muze bit vicero. Pri trose stesti je jen vadna ta baterka. Ta se da u nas koupit nahradni a nechat to nekoho prepajet. Nicmene nemusi to pomoci, s tim jsem se uz taky setkal. Odhadem se tam rozbilo neco, co zpusobilo vyrazne vyssi odber z te interni baterky, takze se baterka vybiji mnohonasobne rychleji nez se staci dobijet. protoze zatimco normalne vydrzi ta GPSka na interni baterce klidne mesic a vice, ted mi nevydrzela ani tyden. Co to zpusobuje, to zatim netusim, nejsem vybaven takovou technikou, abych to mohl odhalit.
  • 0

#6 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 9:42

Ozivoval som cca pred rokom GPS "NAVILOCK" s chipom SIRFIII, podarilo sa mi pomocou stipca na pradlo tuto baterku "dobit" cez odpor cca radovo sto ohmov s napatim zo zdroja cca 3V, a po cca hodine "dobijania" som to skusil a GPS nabehol...
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#7 Johny from Brno

Johny from Brno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 9:46

Díky za odbornou reakci. FW jsem zatím nepřehrával. Že by vnitřní baterka byla vybita při používání GPS se slabými tužkovými baterkami? (Po vypnutí GPS znova zapnutí a snaha vyždímat co nejvíce energie - a zatím by GPS jela na tu vnitřní?) Takže rozmontovat, najít baterii (vnitřní), koupit totožnou a dokonce napájet :-( (to nemohli mít upevnění vnitřní baterie bez pájení). Kde se dá nová vnitřní baterie koupit? Případně tip na nějakou servisní firmu, která by opravu provedla? Nejlépe v Brně. Píše mně to na servisní stránce v GPS: Software version 3.40 Bravo version: 2 ... Time 15:21 (přitom při obvyklém zapnutí GPS to ukazuje datum 23.9. a čas 17:12) ... Signal ----- ...
  • 0

#8 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 9:51

Přímo v menu GPSky (v normálním, ne v tom servisním) je v informacích o systému vidět FW chipsetu. Tam asi najdeš to 0.0, jak psal HaLuMa. Pak ti nezbyde jiná možnost, než zkusit tu baterku.
  • 0

#9 Johny from Brno

Johny from Brno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 10:11

Uf, už jsem to správné menu našel. Je to tak: Verze softwaru: 3.40 Verze GPS SW: 0:00 :( Unit ID: ...
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 10:53

klama napsal/a:
Ozivoval som cca pred rokom GPS "NAVILOCK" s chipom SIRFIII, podarilo sa mi pomocou stipca na pradlo tuto baterku "dobit" cez odpor cca radovo sto ohmov s napatim zo zdroja cca 3V, a po cca hodine "dobijania" som to skusil a GPS nabehol...


Jenze on neni problem s nabijenim, ale s vybijenim. Ono jaksi rozlepovat eTrexe kazdy tyden, to fakt moc dobre nejde. Pokud by se baterka prilis nevybijela, zvladala by se dobijet levou zadni sama. On to totiz neni obycejny knoflikovy clanek, on je to akumulator.
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 11:01

Johny from Brno napsal/a:
Že by vnitřní baterka byla vybita při používání GPS se slabými tužkovými baterkami? (Po vypnutí GPS znova zapnutí a snaha vyždímat co nejvíce energie - a zatím by GPS jela na tu vnitřní?)


Ne, ta vnitrni baterka v zadnem pripade GPSku neutahne. (tu neutahnou ani nekvalitni tuzkove baterky - natoz aby ji utahl miniaturni kniflikovy akumulator.) Ani neslouzi k tomu, aby dorovnavala slabe baterky. (napeti, pri kterym se GPSka uz gvypne, je mnohem vetsi, nez napeti, ktere staci na te interni baterce pro vnitrni funkci.

Ta interni baterka je tam hlavne proto, aby ve chvilich, kdy v GPSce nemas vlozene zadne baterky, aby dokazaly bezet vnitrni hodiny. Protoze kdyz nemas presny cas, nemuzes urcovat polohu a musis stravit pomerne dost casu chytanim a serizovanim casu z zdruzic.

Jenze ten pouzity GPS chipset ma tu vlastnost, ze kdyz na nejakych tech svych nozickach nema dostatecne napeti z te interni baterky, ten GPS chipset vubec nenabehne, a pro cely zbytek GPSky se to pak chova, jako bys tam ten chipset vubec nemel.

Ono opravdu staci (klidne i z tuzkove baterky) do te interni baterky trochu stouchnout. GPSka pak vesele nabehne, zacne najednou videt verzi firmware, a vse se tvari normalne. jenze dlouho to nevydrzi.
  • 0

#12 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 11:04

Jenze on neni problem s nabijenim, ale s vybijenim.

Vazne si myslis ze neviem o co ide?
Pisal som ze neslo o garmina ale o Navilock, a islo skor o to presvedcit sa kde je naozaj problem - ci t o je naozaj tou bateriou. Co sa v mojom pripade pokusom s dobitim "baterky" potvrdilo a "oplatilo" sa ist do komplikovanej vymeny baterky...
Teraz ma budes poucovat ze baterka sa neda dobijat alebo, ze to je blbost.





  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 11:09

Ano, presvedcil jsi mne, ze vubec nevis, o co jde.
  • 0

#14 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 11:14

Haluma ma patent na rozum a naduto si mysli ze len on...ach jaj, napis si co len chces, nakoniec nie tebe som chcel poradit ako sa da presvedcit ze to je baterkou.
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 12:08

Psal jsem, ze ta interni baterka je akumulator. Pokud na nem neni napeti, muze byt bud v haji, nebo je pouze vybity. Kdyz jej chvili nabijim a ono to pak nejaky cas funguje, tak ani prinejmensim z toho nelze vyvodit, ze potrebuje vymenu. Takze ty rady diletantu je opravdu radno ignorovat.

  • 0

#16 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 13:45

Psal jsem, ze ta interni baterka je akumulator. Pokud na nem neni napeti, muze byt bud v haji, nebo je pouze vybity

Mily moj vsetkoveduci...toto si poslal az potom co som ja odoslal moj prispevok....


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 14:13

Svoji verohodnost si sam podkopavas buldozerem: Ja o akumulatoru psal v 9:55, ty jsi sem svuj vubec prvni prispevek napsal az v 10:45. Prosim, prestan s tim, pochybuji, ze tu nekoho to vyvraceni tvych omylu zajima.
  • 0

#18 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 19:50

V tvojom prispevku o 9:55 7x spominas baterku ale ani raz akumulator...Pre mna su baterka a akumulator dve rozne veci.
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 20:31

A proto tam mluvim o jejim dobijeni? Au, au, au!
A co na to baterka? A co na to baterie? A co na to monoclanek? A co na to akumulator? A co na to Jan Tleskac?
  • 0

#20 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 27 září 2013 - 20:46

A nestacilo by to uz? Vy dva jste fakt vybusna kombinace :-D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama