Přejít na obsah


Fotka

GEOCACHING - dotazník


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
44 odpovědí na toto téma

#21 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 21:05

kromanonec napsal/a:

Trhac napsal/a:
Dotazník je - bohužel - o ničem. Ale je fakt, že v tomto praktickém studijním oboru asi nelze jinak… :(


Vadí mi, tvoje blbý keci ohledně studovaného oboru tvůrce dotazníku. To si jako myslíš, že by to šlo i bez vysokoškoláků?To by šlo pak říct úplně o každém oboru. V každém branži jsou zapotřebí jak méně tak i více vzdělaní pracovníci.

Ne, já si vysokoškoláků vážím, ale obor Lázeňství, turismus a gastronomie je skutečně perlou mezi studijními obory. Něco jako gender studies, kulturní antropologie, dějiny komiksu a jiné praktické předměty dnešních VŠ…
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#22 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 21:16

kromanonec napsal/a:

Trhac napsal/a:
Dotazník je - bohužel - o ničem. Ale je fakt, že v tomto praktickém studijním oboru asi nelze jinak… :(


Ke kvalitě dotazníku se vyjadřovat nebudu.

Vadí mi, tvoje blbý keci ohledně studovaného oboru tvůrce dotazníku. To si jako myslíš, že by to šlo i bez vysokoškoláků?To by šlo pak říct úplně o každém oboru. V každém branži jsou zapotřebí jak méně tak i více vzdělaní pracovníci.


No, tak to si teda ja myslim. Rozhodne bez takovejhle. Takovyhle studijni obory slouzi jen k tomu, aby papirove vzrustalo %VS v populaci. Jednu takovouhle Bc. mam v praci. Nic proti ni, je mila, snazi se, vsechno OK, az na to ze neumi spocitat ani trojclenku a nekdy ani procenta. Jestli ma ten diplom nebo ne a jestli par let studovala je uplne jedno, nic ji to neprineslo.

Souhlasim akorat s tim ze v kazde branzi jsou potreba mene i vice vzdelani pracovnici. Problem je ze tyhle "univerzity" po nekolika letech studia pusti do sveta ty mene vzdelane pracovniky (ovsem s diplomem). Ty vzdelanejsi pak stejne musis najit jinde. A uroven dotazniku to celkem jasne doklada.
  • 0

#23 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 21:18

Modráku, rád bych Tě poznal … ;)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#24 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 21:22

Nu, máš to vyplněné i ode mne. Už jsme tu zažili dotazníky co do pochopení GC lepší i horší, v tom tenhle z průměru nijak nevybočuje. že bych se na něm někde vyloženě šprajcnul, to naštěstí ne. Hlavně až bakalářka bude hotová, nezapomeň ji tu odkázat k discoverování, ať se taky poveselíme.

Trhac napsal/a:
Něco jako gender studies, kulturní antropologie, dějiny komiksu a jiné praktické předměty dnešních VŠ…

No, zrovna ty, co jmenuješ, by mohly být celkem zajímavé, pokud by se někdo z jejich perspektivy chtěl námi zabývat (a že by se tu koneckonců našel i ten komiks...). Já bych se vůbec nezlobil, kdyby se v GC chtěl pitvat někdo z naprosto nepraktického oboru. Jen víc dotazníků z fildy atp... Proč někdo třeba nezpracuje vývoj našeho žargonu za těch pár let - vždyť to je spousta úžasných neologismů? Spíš mi naopak vadí, že skoro všechny ty reálné dotazníky potažmo obory, které je zastřešují, sledují tu praktickou stránku, jak ve výsledku z kačerů něco vydojit.
  • 0

#25 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 21:30

Trhac napsal/a:
Modráku, rád bych Tě poznal … ;)


Chapu. Zrejme patris k te casti obyvatelstva u ktere jsem se svymi nazory popularni. Tedy k naproste mensine ;)
  • 0

#26 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 22:01

Tak pro všechny, co tady mají problém s oborem. Jde o to, že to nejte vztáhnout celkově. Nikdo tady nehodnotí konkrétní školu. Řeč byla o oboru. To, že někdo prostě nemá na to, aby dosáhl určitého stupně vzdělání a přesto ho má, je věc úplně jinde. To je problém celého školství. Ne jednotlivých oborů. Dle mého názoru i z hodně prestižních škol nejsou všichni absolventi zase takový inteligenti, jak by člověk čekal. Jen tak mimochodem. Já mám titul Ing. v oboru Management cestovního ruchu. Tak a teď se do mě můžete všichni pustit jakej že to mám lůzáckej obor a jak je vůbec možný, že něco takovýho může být vystudováno a zakončeno titulem Ing. Diplomovou práci jsem psala na téma Koncepce, rozvoj a budoucnost pražského metra. Pro mě bylo moje studium v mnohém přínosné a dalo mi do života hodně a to jak po teoretické, tak i po praktické stránce. Asi jsem studovala na *lepší* škole. No taky je důležité mít štěstí na učitele, kteří chtějí předat znalosti a studenty něco naučit. To, že někdo vidí tyto a podobné obory jako absolutně zbytečné je věcí názoru.
  • 0

#27 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 22:17

Modrak napsal/a:

Trhac napsal/a:
Modráku, rád bych Tě poznal … ;)

Chapu. Zrejme patris k te casti obyvatelstva u ktere jsem se svymi nazory popularni. Tedy k naproste mensine ;)

Trhač: já bych založila fanclub!
Ctěla bych vidět třeba ty méně vzdělané matematiky :D!
  • 0

#28 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 22:41

Modrak napsal/a:
.... Problem je ze tyhle "univerzity" po nekolika letech studia pusti do sveta ty mene vzdelane pracovniky (ovsem s diplomem). Ty vzdelanejsi pak stejne musis najit jinde...


Tak s tim musim bohužel souhlasit. Studoval jsem silnoproudou elektrotechniku a většina mých spolužáků byla na škole jen proto, že jí dělali jejich tátové a tak aby "bylo komu předat rodinou firmu" a podobně. To, že to dotyčné vůbec nezajímalo asi netřeba příliš rozmazávat. Ono když Vám po 4 letech na takové škole někdo není schopen říct "z čeho je vlákno žárovky" o něčem svědčí. A pracovně jsem se pak setkával s titulovanými, kterým bych například při zapojování rozvaděče asi rovnou zlámal ruce... Nakonec jsem si i já sám prošel různý obory včetně věcí jako práce pod vodou a zakotvil u PC a částečně elektroniky. A titul nemam, no bóže, zase mám zkušenosti.
  • 0

#29 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2013 - 23:48

Možná to vidím stejně jako Modrák, protože jsem stejná generace - znalosti dnes často neodpovídají stupni vzdělání. Za nás znal slušnější gymplák víc než dnes absolventi různých VOŠ a někdy bohužel i VŠ. A o oborech a jejich výuce to prostě je - některé školy kdyby nebyly, tak chybět nebudou. Nechci ani rozebírat, že je pobočka VŠ v kdejakém okresním městě, kdo tu dost často učí atd. atd. Hlásím se do Modrákova fanklubu, jak jsem nikdy v žádném nebyla, klesající úroveň vzdělání mě štve - nemluvím o titulech, ale o znalostech patřících k určitému stupni vzdělání. Papírově procenty jsme lepší než dřív, ale skutečnost?
  • 0

#30 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 1:01

zvedavkanocni napsal/a:
klesající úroveň vzdělání mě štve - nemluvím o titulech, ale o znalostech patřících k určitému stupni vzdělání. Papírově procenty jsme lepší než dřív, ale skutečnost?


Ale ona uroven vzdelani snad ani neklesa. Ty opravdove vysoke skoly a v ramci nich ty slusne obory poskytuji u nas i dnes spickove vzdelani, zrovna tak jako ho poskytovaly uz pred desitkami let. Dokonce, pokud bych mel mluvit o technickych univerzitach kde do toho trochu vidim, tak se da rict ze uroven nekterych regionalnich univerzit sla v poslednich cca 15 letech nahoru a dnes lze ziskat kvalitni vzdelani krome tradicniho CVUT a VUT i na ZCU, TUL a VSB, coz driv az tak uplne nebejvalo. V podstate je situace takova, ze kapacita tech dobrych skol a moznosti poskytnuti spickoveho vzdelani prevysuje poptavku. To plati zejmena v tech oborech ktere spolecnost pro svuj rozvoj potrebuje a kde to bez spickoveho vzdelani ani provozovat nejde. Tedy je dostatecna a technicky vzato kazdy kdo chce a ma na to schopnosti a nejake to zazemi bez ktereho to taky nejde muze dobre vzdelani ziskat.

Jenze ve skutecnosti tyto spickove skoly maji nenaplnenu kapacitu, prestoze jejich absolventi nemaji problem s uplatnenim v praxi, ziskanim slusneho zamestnani atd. Duvody jsou v podstate dva. Prvni je ze na ziskani spickoveho vzdelani ma mentalni schopnosti bohuzel jen cast lidi, a to relativne mala cast. Nahnat 100% obyvatelstva na Stanford nebo MIT je k nicemu, v lepsim pripade to nezvladnou, v horsim jo, ovsem za cenu snizeni urovne dle toho nejslabsiho. Druha vec je ze existuje cast idi kteri by na to mozna meli, ale pro jistotu to ani nezkusi a jdou cestou mensiho odporu ziskat kyzeny diplom nekam kde to je mene pracne a mene riskantni. Ze ten papir ale nema stejnou vahu uz jim nejak nedochazi, to poznaji az casem.

A proti tomu jde tlak spolecnosti rizene povetsinou prave temi mene vzdelanymi, kteri si mysli ze uroven vzdelani v zemi je dana procentem lidi s VS titulem. Ti pak udelaji cokoliv, cim tuto tabulkovu vzdelanost zvysi. Pocinaje zrusenim matiky jako povinneho maturitniho predmetu (aby vic lidi snadno odmaturovalo) a konce zrizenim desitek zcela nesmyslnych univerzit rozdavajicich diplomy, ale ne vzdelani. Vysledek tehle hruzy tady vidite zhmotneny do tech dotazniku.
  • 0

#31 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 6:19

Trhac napsal/a:

kromanonec napsal/a:

Trhac napsal/a:
Dotazník je - bohužel - o ničem. Ale je fakt, že v tomto praktickém studijním oboru asi nelze jinak… :(


Vadí mi, tvoje blbý keci ohledně studovaného oboru tvůrce dotazníku. To si jako myslíš, že by to šlo i bez vysokoškoláků?To by šlo pak říct úplně o každém oboru. V každém branži jsou zapotřebí jak méně tak i více vzdělaní pracovníci.

Ne, já si vysokoškoláků vážím, ale obor Lázeňství, turismus a gastronomie je skutečně perlou mezi studijními obory. Něco jako gender studies, kulturní antropologie, dějiny komiksu a jiné praktické předměty dnešních VŠ…


Hele, když lidi takovým studiem risknou, že se pak neuživí, je to jejich boj. Ale byl bych pro, aby si studium taky zaplatili.
  • 0

#32 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 6:39

Problém u nás je, že pořád ti titul otevírá cestu k různým postům a nikdo se neptá, kde a jak jsi ho získal. V naší finanční branži když jsi ing, máš rovnou otevřenou cestu k manažerským funkcím, a je celkem jedno, jestli máš prestižní ekonomku nebo zemědělku, prostě tam máš ing a tím pádem musíš být lepší, než nějaký neotitulovaný středoškolák. Jak je to pak ve skutečnosti, to nechám na vaší představivosti, občas je to zábavné, když já musím svému nadřízenému vysvětlovat jak fungují produkty...ale má ing, tak má právo být můj nadřízený.
  • 0

#33 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 6:55

Mezi vysokoškoláky je nejnižší nezaměstnanost. Když budou mít všichni VŠ, zatočíme s nezaměstnaností.

Pak to dopadá tak, že inženýři skenují faktury.
  • 0

#34 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 7:22

Ja se tedy uprimne divim. Tak fotky, podekovani zadne, ale ne, vy vyplnujete jak divi. Kdyby tam bylo - Klikni a vyhraj iPad, tak to dopadne stejne :)
  • 0

*


#35 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 8:29

kromanonec napsal/a:

Trhac napsal/a:
Dotazník je - bohužel - o ničem. Ale je fakt, že v tomto praktickém studijním oboru asi nelze jinak… :(


Ke kvalitě dotazníku se vyjadřovat nebudu.

Vadí mi, tvoje blbý keci ohledně studovaného oboru tvůrce dotazníku. To si jako myslíš, že by to šlo i bez vysokoškoláků?To by šlo pak říct úplně o každém oboru. V každém branži jsou zapotřebí jak méně tak i více vzdělaní pracovníci.


Já myslím, že "obor Lázeňství, turismus a gastronomie" by se nejlépe podpořil tím, že by se v restauracích dobře vařilo, byla tam ochotná obsluha a čisté záchodky.

Projeď si seznam špičkových kuchařů, kteří provozují úspěšné restaurace a zjistíš, že naprostá většina z nich vysokou školu nemá.

Tím, že vymyslí keš před hospodou, tím moc turistický ruch nepodpoří :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#36 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 8:39

evidlo napsal/a:
Problém u nás je, že pořád ti titul otevírá cestu k různým postům a nikdo se neptá, kde a jak jsi ho získal. V naší finanční branži když jsi ing, máš rovnou otevřenou cestu k manažerským funkcím, a je celkem jedno, jestli máš prestižní ekonomku nebo zemědělku, prostě tam máš ing a tím pádem musíš být lepší, než nějaký neotitulovaný středoškolák. Jak je to pak ve skutečnosti, to nechám na vaší představivosti, občas je to zábavné, když já musím svému nadřízenému vysvětlovat jak fungují produkty...ale má ing, tak má právo být můj nadřízený.


Člověk může mít deset titulů, ale když nic neumí, tak ho sice do manažerské funkce posadí, ale dlouho se tam neohřeje. A když se mu tohle stane třikrát za sebou, je pak nezaměstnatelný. Takže titul je jen předpoklad, zbytek záleží na jeho nositeli.
  • 0

#37 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 8:44

Mě spíše pobuřuje, že není vysoká škola, kde by se umožňovalo další studium absolventům tohoto důležitého a nevýš praktického oboru: http://www.funeralq....at-pohrebnictvi ! Je to strašná diskriminace v době, kdy má odborné VŠ vzdělání kdejaká toaletářka!
  • 0

#38 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 8:46

Pokusil jsem se ten kvíz vyplnit, ale ztroskotal jsem hned na první otázce. Nevíte, prosím, někdo, "vo co gou"?
  • 0

#39 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 10:27

Byly tu i horší dotazníky. Ale také lepší. Obor je to zajímavý, škoda, že jsem se musela dřít na technice. Moje blbost. :D V rámci studijního zaměření bych uvítala otázky typu: Skočíte si po lovu rádi do vířivky? Kde všude byste měli rádi připojení wi-fi? Po lovu si k večeři dáte raději konfitované jehněčí kolínko s batátovým pyré nebo salát s plátky marinovaného tuňáka? Pivo nebo víno?...:D
  • 0

#40 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2013 - 10:42

Další z bambiliónu naprosto stejných, ničím neužitečných dotazníků. Ale pro případ, že Ti to k něčemu bude, vyplnil jsem to. Chápu, že diplomka je stejně práce pro sebe samu a její praktický užitek se dá vystopovat tak v 0,01% případů.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama