Přejít na obsah


Fotka

Zrušení nařizovaných betatestů


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
141 odpovědí na toto téma

#1 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 13:36

Drazí přátelé, pro některé z vás máme špatnou zprávu, pro jiné naopak dobrou. Na doporučení Groundspeaku jsme se rozhodli, že už dál nebudeme vyžadovat povinné betatesty u prvozakladatelů. Od nynějška je budeme už jen doporučovat a je na každém nováčkovi, zda si o betatest požádá nebo ne. Věříme že zodpovědní a rozumní kačeři si i nadále nechají od zkušenějších kolegů pomoci, a že těch podprůměrných keší bude co nejméně. Místo toho u nováčků a jakýchkoliv nejasností budeme vyžadovat velmi podrobné informace včetně fotografií, abychom mohli posoudit, zda je vše v souladu s pravidly. V ojedinělých případech, zejména u T5 nebo když budeme mít podezření, že není vše v pořádku, můžeme samozřejmě i nadále použít betatest. Tým reviewerů ČR
  • 0
Tobias Reviewer
Reviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký

#2 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 13:47

Je pravda, ze nektere kese u novacku od prvniho pohledu vypadaji ze budou zcela v poradku, pak je asi zbytecne tam betatestery honit. A u tech ostatnich pripadu bude doufam uplatnovano pravidlo "v pripade ze budeme mit podezreni..." :) Tak snad se rapidne nesnizi uroven kesi, doufejme...
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#3 GeoKralicci

GeoKralicci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 13:48

Je mi celkem líto, že Groundspeak má k situaci takovýto postoj. Betatesty, z mého pohledu, udržují určitý standart, díky kterému máme v ČR kešky na vysoké úrovni. Nezbývá než doufat, že budou začátečníci soudní a budou betatesty pro své keše provádět. Pak už jen popřát reviewerům a ftfkařům pevné nervy.
  • 1

#4 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 13:53

Tobias Reviewer napsal/a:
Drazí přátelé,
pro některé z vás máme špatnou zprávu, pro jiné naopak dobrou.
Na doporučení Groundspeaku

Aaaaaa, tak zase jedno doporučení od soudruhů z GS pro zlepšení kvality hry.:D
Tak nevím, jestli to náhodou tématem nepatří do toho depresivního koutku.;)
Počítám, že v budoucích několika měsících, možná několika málo let, přibudou další "zkvalitňující" změny a doporučení a celé to bude komplet v
  • 1

#5 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 13:53

Vzhledem k tomu, jak k tomu někteří betatesteři přistupovali, tak to je asi krok správným směrem. Samotný betatest sám o sobě není špatný nápad, ale jelikož ho mohl dělat kdokoli (vím o betatesterech, kteří se chlubí tím, že finálky mysterek a multin získávají z různých pofidérních databází) a nejaktivnější byli v tomto směru sběrači bodů za jakoukoli cenu, tak to e výsledku nemělo žádaný efekt.
  • 0

#6 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 14:14

To je nová fíčura!
  • 0

#7 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 14:20

Všeobecně si myslím, že je to škoda... Alespoň nějakého konzultanta s přípravou kešky by často potřebovaly 3/4 prvozakladatelů, aby se vyhnuli problémům, které mohou s keškami být...
Groundspeak nechápu a myslím si o něm své, i přes jeho návštěvu v ČR...


hanska napsal/a:
Vzhledem k tomu, jak k tomu někteří betatesteři přistupovali, tak to je asi krok správným směrem. Samotný betatest sám o sobě není špatný nápad, ale jelikož ho mohl dělat kdokoli (vím o betatesterech, kteří se chlubí tím, že finálky mysterek a multin získávají z různých pofidérních databází) a nejaktivnější byli v tomto směru sběrači bodů za jakoukoli cenu, tak to e výsledku nemělo žádaný efekt.


Hele, pokud jeden či dva ze stovek betatesterů k tomu přistupoval špatně, to se najde bohužel všude... I mezi policisty najdeš zloduchy. Takže nemůžeš odsuzovat skupinu, kvůli tomu, co udělá jednotlivec!
A hlavně mi čím dál více připadá, že si stále hledáš důvody proč, vezmeš pofiderní "jedna paní povídala" a rozšíříš to na všechny...
  • 0

#8 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 14:24

Hansko opravdu víš, co to je betatest? Já si naopak myslím, že tohle není špatná zpráva. Betatest by měl být - stejně jako je tato hra - dobrovolný a zakládající kačer by neměl být nucen obracet se jen na "prověřené kádry". Proč by mu betatest nemohl udělat kamarád kačer? Že občas narazíme na hloupou keš? No a co, vždyť to je hra, alespoň si budeme o to víc vážit těch parádních.
  • 0

#9 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 14:24

Dobrá metoda jak udělat z poloviny tradiček mysterky :)B):@:o
  • 0

#10 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 14:31

Pitrus napsal/a:

Naprosto souhlasím. Jsem rád, že v těch povzdeších, jak to bylo krásné a teď to bude zase všechno špatné, se našel někdo, kdo má na věc povinných betatestů stejný názor jako já.

Takže ještě jednou:
Betatest by neměl být vnucovaný a měl by být jen a jen na uvážení každého kačera. Stejně jako na uvážení každého kačera je, jestli se na nějakou keš vypraví nebo ne. A kdo se honí za FTF, musí počítat s tím, že občas to holt nedopadne. To je riziko podnikání.

Vůbec to není špatná zpráva. Naopak ji vítám jako vítězství zdravého rozumu.
  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#11 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 14:35

Když se nad tím tak zamyslím, tak mi to vlastně ani moc nevadí.
Z posledních deseti mnou betatestovaných keší muselo 9 ownerů něco předělávat (a i přesto se pak našli někteří nespokojenci). Tím, že při betatestu ženu lidi do oprav, se ještě nestalo, že by nějaká keš nakonec nebyla publikovaná. Jednak jim šlo o to, aby byla jejich keš publikovaná, a jednak o to, abych jim přestal spamovat mail s "jak to vypadá s opravou" B).
Pokud jim bude keš puštěná, splní se jim, dá se říct, takový jejich sen. Když s ní nebude něco v pořádku, napíšu NA log. A tady se teprve opravdu prokáže zájem o hru. Buď uvedou vše do dobrého stavu (za všeobecné ostudy) po publikaci, nebo se na to vykašlou, keše budou archivovány a tím jednak opět vznikne místo pro novou keš nějakého nováčka, a jednak také vznikne snadný bod pro archeocachery.
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 14:57

GeoKralicci napsal/a:
Je mi celkem líto, že Groundspeak má k situaci takovýto postoj. Betatesty, z mého pohledu, udržují určitý standart, díky kterému máme v ČR kešky na vysoké úrovni.
.......


To je právě něco, s čím nemohu souhlasit :-(

Tiskar94 napsal/a:
......
Z posledních deseti mnou betatestovaných keší muselo 9 ownerů něco předělávat (a i přesto se pak našli někteří nespokojenci).
.......


Protože ten nespokojenec jsem já, tak si myslím, že pokud betatest nevede k tomu, aby keš měla, a to s minimálním úsilím, listing, který jde přečíst a který obsahuje základní informace o místě, tak je zbytečné to betatestovat :-(

Pozastavil jsem se nad touto keší GC4P93X.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 15:06

Předpokládám že tohle groundspeak nerozhodl jen tak z plezíru, ale nejspíš na základě nějaké stížnosti od kačerů, je to tak? Každopádně bych řekl že to je škoda.
  • 0

#14 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 15:15

No minimálně je vidět, že naši revivři jsou občas "papežštější než papež". Docela by mi zajímalo, jestli se ještě někde ve světě požaduje při zakládámí keše "betatest" nebo to je (vlastně byla) jen naše kuriozita.
  • 0

#15 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 15:21

Kolombo a hanska necht si polibi na neslusnem miste, treba i sobe navzajem! Nezklamali. Prosel jsem si betatesty za posledni rok. At uz ty, ktere naridil reviewer, nebo jsem o ne byl pozadan rovnou. Vice nez tretina mela zavazny nedostatek: - vyrazna chyba zamereni, - zakazane umisteni kese, - zakazane predmety v kesi, - chybejici pravidla, - chyba vypoctu multi/mystery. A s timhle experti kolombo a hanska souhlasi...
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#16 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 15:29

Pitrus napsal/a:
No minimálně je vidět, že naši revivři jsou občas "papežštější než papež".
Docela by mi zajímalo, jestli se ještě někde ve světě požaduje při zakládámí keše "betatest" nebo to je (vlastně byla) jen naše kuriozita.

Když se podíváte na úroveň listingu keší třeba jen u sousedů a u nás, tak je to znát. A je to k dobru. V Rakousku je třebas všichni milujeme jejich "oblíbený hint" - tj žádný. A k tomu pokud možno žádné atributy. O celkové úrovni listingu ani nemluvě.
  • 0

#17 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 15:29

kolombo napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:
......
Z posledních deseti mnou betatestovaných keší muselo 9 ownerů něco předělávat (a i přesto se pak našli někteří nespokojenci).
.......


Protože ten nespokojenec jsem já, tak si myslím, že pokud betatest nevede k tomu, aby keš měla, a to s minimálním úsilím, listing, který jde přečíst a který obsahuje základní informace o místě, tak je zbytečné to betatestovat :-(

Pozastavil jsem se nad touto keší GC4P93X.


Vysvetloval jsem ti to na FB, ale vzhledem k tve urovni chapani asi marne: ve vysledku betatestu, ktery posilam autorovi a v kopii reviewerovi, striktne oddeluji veci, ktere autor musi splnit, aby mohla kes byt publikovana, a veci, ktere jsou jen doporucenim, aby se kes vic libila, aby vic vydrzela apod. je ciste na autorovi, jak s druhou casti nalozi.

A to je ukol betatestera i reviewera. Nepustit kese odporujici pravidlum. Pokud pravidla neporusuje, musi ji publikovat se sebeblbejsim listingem. Tam muze jak betatester tak i reviewer maximalne doporucit zmenu, ale pokud to ma owner na haku, zabranit v takovem pripade publikaci nelze. Pokud nechapes ten rozdil, nech prosim diskuzi o betatestech na tech, kteri ano.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 15:30

fotrik napsal/a:

A s timhle experti kolombo a hanska souhlasi...


Kromě toho, nechápu jak souvisí betatest s tím jakou metodou kačer loví keše nebo získává finálky
  • 0

#19 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 15:38

Roman_Jaromer napsal/a:
Hele, pokud jeden či dva ze stovek betatesterů k tomu přistupoval špatně, to se najde bohužel všude... I mezi policisty najdeš zloduchy. Takže nemůžeš odsuzovat skupinu, kvůli tomu, co udělá jednotlivec!
A hlavně mi čím dál více připadá, že si stále hledáš důvody proč, vezmeš pofiderní "jedna paní povídala" a rozšíříš to na všechny...

To není nic pofiderního a bohužel v mém okolí je takových poidvných betatesterů bohužel ne jeden či dva, ale několikanásobně více. Navíc betatester by měl zkntrolovat, zda je keš dobře zaměřena, není tam kolize, obsahuje povinnou vývavu (krabička + logbook), kvalita provedení keše není důvodem k tomu, aby nebyla keš publikována. A rozhodně by měl být betatest dobrovolný a reviewer by neměl mít právo nařizovat, kdo daný betatest provede (jak se občas stávalo...), ale měly by být nějaké obecné požadavky na betatestera (určitě ne jen samotný počet nálezů, ale určitý počet založených keší i podle typu - kačer bez založené multiny by nesměl testovat multinu), délka kačerské kariéry, dodržování alespoň základní geocachingové etiky)
  • 0

#20 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 říjen 2013 - 15:48

fotrik napsal/a:
Kolombo a hanska necht si polibi na neslusnem miste, treba i sobe navzajem! Nezklamali. Prosel jsem si betatesty za posledni rok. ... Vice nez tretina mela zavazny nedostatek:
...

A s timhle experti kolombo a hanska souhlasi...

Ještě si, fotříku, k nim připoj i mě.

Jinak používáš metodu argumentačního faulu, řekl bych, že se jedná konkrétně o „argument klacku“:

Cíl klamu místo zdůvodnění přesvědčíme nepříjemnými důsledky, které vyvstanou, jestliže nebude souhlasit.

Neboli: Pokud nebudete souhlasit s povinným betatestem, pak budou mít nové keše závažné nedostatky. Tohle opravdu chcete?

Takže sám za sebe ještě jednou:
Nemám rád, když keš má závažné nedostatky.
Nesouhlasím s povinnými betatesty.


Protiřečím si? Nikoliv.
  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama