Přejít na obsah


Fotka

Mapa nálezů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 ender.

ender.

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 11:56

čau Všem,

 

kdysi tu bývávala mapa nálezů ČR, takové ty "bublinky, kterými byla posetá mapa České republiky a různými filtry se dala upravovat.

Já jsem jí například používal k tomu, že jsem si v ní "umazával" nalezené keše a následně se mi v mém profilu na GC objevovaly místo tohy ony červené tečky v české mapě.

Můj dotaz zní, jestli bude "něco" podobného i na těchhle "nových" stránkách českého geokešingu. Možná bych to uvítal nejenom já...

 

předem díky za odpovědˇ...

 

ender.


  • 1

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 12:25

Co treba mrknout do menu Geocaching? Sice to je bez mapy, ale nalezy se tam dostat daji.


  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 14:13

Ta mapa byla zrusena uz driv, nesouvisi to s timto novym webem, ale s ukoncenim podpory pouzite mapy.

 

Osobne povazuji tu mapu za prezitek, apliakce pro spravu kesek umoznuji mnohem bohatsi moznosti zobrazeni vsemoznych mapek.


  • 0

#4 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 16:18

Osobne povazuji tu mapu za prezitek, apliakce pro spravu kesek umoznuji mnohem bohatsi moznosti zobrazeni vsemoznych mapek.

to mně se zase ty tečky líbí .. nikde jinde jsem to neviděl . tak to nemá, čím nahradit


  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#5 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 16:24

Haluma nemluvil o teckach, ale o ty mape, kde sis naklikal kese.


  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 16:44

tak, byla tu poptavka po te stare uz davno zrusene mape, ve ktere se daly oznacovat nalezy. A z tech oznacenych nalezu se generuji ty puntikate mapy.

 

Ty puntikate mapy jsou tu porad, akorat ty nalezy se nedaji interaktivne oznacovat na mape, ale musi se sem nahrat bud jako PQ GPX, nebo pres zdejsi API. A prave ty ruzne geocachingove programy umi stahnout nalezy z gc.com, a pak je sem pres to API nahrat. Otazka par vterin a nulova prace.


  • 0

#7 ender.

ender.

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 17:53

ad "petulinka" --- přesně takhle "chytrý" rady jsem vůbec nepotřeboval, zajdi si radši do přírody na nějakou keš a takovéhle "rady" "nerady" si strč za klobouk...!

 

 

ad HaLuMa - ano, přesně tak - mám na mysli tu starou mapu, co tu kdysi bývala. Vím, měl jsem s tím trošku práci, když jsem do ní "logoval" nálezy, ale nevadilo mi to. PQ GPX jsem zkusil, ale mapa se nezměnila - můžeš mi prosím poradit, jak nejjednodušeji k těm "mým puntíkům" zase přijdu... :)

předem dík...


  • 0

#8 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 17:55

Dej si bacha na prsty. To, co jsem ti napsala, bylo jediny, co s tim souvisi a mapu kesi jako takovou uz tu nejakou dobu nebylo videt. Cos chtel vedet jinyho? Puntikaty mapy udelas proste jednim jedinym zpusobem...

 

Jinak to nahravani: PQ GPX z gc.com to tu nejak neumi prechroustat. Takze mas dve moznosti: udelat si GPX treba v GeoGetu nebo to prave pomoci GeoGetu a skriptu geocaching.cz - nalezy nahrat primo na stranky bez generovani GPX. Mozna to pujde pres GPX i s GSAKem, ale nikdo tu jeste nepsal, jeslti to funguje nebo ne.


  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 18:03

Minimalne mas v podpisu Petulinky odkaz na FAQ tohoto fora. Tam je totiz i popsane, co si kde nastavit, aby ten import z PQ GPX fungoval.

 

Pokud i tak nefunguje, bude dobre se ozvat uzivateli pepa.z.pocernic, aby to mohl opravit.


  • 0

#10 ender.

ender.

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 18:08

...no vidíš, - to že tu ta mapa už delší dobu není vím asi měsíc, když ještě fungovaly ty staré stránky., nějak totiž nevyhledávám sezení u PC a tlachání o kdoví čem, plně mi stačí se mrknout na keše na GC.com a na nějaké vyrazit.

Ale budˇ si "kačer teoretik", když ti to vyhovuje, ale radši neradˇ a když, tak aspoň smysluplně!  A co se týká toho tvého "bacha na prsty", asi by jsi měla požádat rodiče, aby ti dali lekci slušného vychování...!

Upřímně - trošku mě "nadzvedlo", když mi vyhrožuje "jednadvacetiletý" fracek...!


  • 1

#11 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 18:10

Zamysli se taky nad tim, PROČ mám víc příspěvků, než nálezů. Člověk se ti tu snaží pomoct, ale ty mu jenom nadáváš. Máš, cos chtěl...


  • 1

#12 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 18:24

Ender.: momentálně se tu jako fracek, tedy spíše jako pěknej hulvát a sprosťák, chováš ty, a pokud ti je víc než jednadvacet, tak tím hůř pro tebe.

Petulinka1: Nevšímej si ho, my jsme mo rádi, že nám lamám pomáháš s věcma, se kterejma si nevíme rady. Díky!


  • 0

#13 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 18:27

Nový design, jinak vše při starém. :) Sorry za OT.


  • 0

#14 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 18:27

ender: tak co kdybys tedy mrknul do mapy gc.com, vyrazil zase na kesky a PRESTAL TADY PRUDIT....
  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#15 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 18:32

Vážení, není potřeba to rozebírat a dělat tu zbytečně binec. Ender varování už dostal.

 

Jinak co se týče mapiček nálezů s puntíky, sepsal jsem postup na svůj blogísek: http://www.geocachin...lezů-s-puntíky/


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#16 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 18:34

Jak do seznamu nálezů dostanu všechny poslední tam mám z 30.9. a novější tam nemůžu dostat nahrál jsem gpx my find a stejně nic


  • 0

#17 ender.

ender.

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 18:44

Pepovi z Počernic a HaLuMovi děkuju - zkusím se na to někdy mrknout, kdyžtak napíšu přes SZ ...,

 

ostatní nechávám radši bez komentáře...


  • 0

#18 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 18:46

Jak do seznamu nálezů dostanu všechny poslední tam mám z 30.9. a novější tam nemůžu dostat nahrál jsem gpx my find a stejně nic

Trochu nam popis co a jak jsi delal, jestli to neco zahlasilo apod. Pak z toho muzem i neco vytriskat.


  • 0

#19 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 18:50

Jak do seznamu nálezů dostanu všechny poslední tam mám z 30.9. a novější tam nemůžu dostat nahrál jsem gpx my find a stejně nic

pošli to gpx


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#20 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2013 - 18:51

Trochu nam popis co a jak jsi delal, jestli to neco zahlasilo apod. Pak z toho muzem i neco vytriskat.

Nechal jsem si vygenerovat PQ s My finds, v sekci geocaching jsem v nálezech dal načtení, vložil jsem zazipovanej soubor gpx dal načíst, dostal hlášku:

Načtení souboru s nálezy
  • Název souboru: 7998569.zip
  • Velikost: 1298851
  • Načteno: 638

Ale nálezy pořád končí datem 30.9. a novější se tam neobjeví.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama