Přejít na obsah


Fotka

Je to komerční cache nebo ne?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 17:53

http://www.geocachin...e/GC4QXK5_tylex


  • -2

#2 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 18:00

A proč by měla být ?


  • 3

#3 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 18:06

Jestli by toto byla komerční keš, tak spousta dalších keší je komerčních. Keš upozorňuje na něco, co je unikát - jediný výrobce u nás. 

Kdyby keš byla na recepci/vrátnici byla by to jiná.


  • 2

#4 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 18:09

Vim ze je neslusne odpovidat na otazku otazkou, ale jsou tohle komercni kese??

http://www.geocachin...pilsner-urquell

http://www.geocachin...pivovar-nymburk

http://www.geocachin...mestsky-pivovar

http://www.geocachin...neticky-pivovar

Revírník je prostě jednou schváli, myslel si že pravidlům o nekomerčnosti keše neodporují. Slovy klasika "Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat.". Já osobně tyhle kešky taky za čistě komerční nepovažuju, protože je v listingu alespon částečně popsána historie daného podniku.


  • 1

tarmara.png


#5 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 18:12

To máš těžký. Pokud by se na to koukal GS, asi by to komerční keš byla.
Ovšem když se kouknu kolem svých domovských souřadnic...
GC3N2WP - České Dráhy
GC1KKP5 - Jablonecká Teplárenská
GC2P6YQ - Romská demokratická strana
GC3FJ6J - Severočeské vodojemy a kanalizace
GC1P7NT - jezdecký oddíl Nisa
GC36TXX - Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou
GC1FFNB - církev
...ona se dá ta komerce najít v čemkoliv.
  • 2

#6 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 18:53

To mi daleko komerčnější připadají třeba keše, věnované Spartě, Slávii a jiným komerčním sportovním klubům. :D


  • -1

#7 Eiffel-BK

Eiffel-BK

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 20:18

Jsem ownerem oné diskutované keše. Když to vezmu kolem a kolem, tak v podstatě by nešlo založit žádnou keš, protože každá je svým způsobem komerční. Už jen proto, že v daném místě nepatrně zvyšuje turistický ruch. Kromě toho, že v Tylexu před více než 40 roky pracoval můj táta, k tomu podniku nemám vůbec žádný vztah. Ten podnik je z mého pohledu zajímavý především svojí historií, o níž  možná nemají tušení ani ti, kteří tam dnes pracují. A dále tím, že přežil do dnešní  doby. Za povšimnutí stojí i samotné tovární haly.  

 

Nebylo by vůbec od věci, kdyby KAMPJ hodil do placu, v čem vidí komerčnost této kešky, ať je o čem diskutovat.


  • 4

#8 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 21:07

Nám kdysi neprošla přes reviewera mysterka, v níž jsme užili výňatky z jedné knihy. Publikována byla až poté, co jsme z listingu odstranili název a autora knihy. Reviewer tehdy přímo neřekl, že keš považuje za komerční, ale z kontextu bylo zřejmé, že si to myslí.


  • 0

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 21:11

Myslím, že komerce by to byla třebas v případě, kdyby se napsalo, že si v té firmě můžete objednat to a to zboží.


  • 3

#10 milanoxx

milanoxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 21:33

Jedna z nich je podle mého názoru tato - GC4D9GD (jak jsem k ní napsal svůj log), ale reviewer se neozval ani nic neudělal, tak je asi tedy OK. Jen pro vysvětlení - NA log jsem napsal z důvodu, aby si ji rews všimli a došlo jim to do pošty a zamysleli se nad tím.

 

http://www.geocachin...62-73d2918d6b11

 

A proto já jsem svůj názor na komerční kešky vzdal a už to neřeším ...

MilanoXX


  • -1

#11 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 22:31

Komerční keše jsou třeba tyhle:

 

GC4MG3G

GC4MEZH

GC4MG6J

GC4AQT4

GC4N53X

GCMF0W

GC4MF3V

GC4MGOK

GC4J49X

 

a odkaz na stránku o geocachingu zadavatele:  http://www.kjm.cz/geocaching

 

Nechápu jak tohle mohlo projít, ale vzhledem k tomu, že tam jsou už pěkně dlouho i NA logy a Voyager, kterej to všechno naprosto s klidným srdcem schválil, na to zvysoka kálí, tak se opravdu těším na dobu, kdy bude nějaká krabka v každé sámošce nebo hospodě...

 

Nevím, jestli tohle je cesta, kterou by se měl geocaching dál ubírat. Za mě teda určitě ne. Úplně mě stačí ty komerční sr.čky, kterýma nás zásobují naše ctěná média.

 

 

 


  • -3

#12 Voyager Reviewer

Voyager Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 23:07

A co bych s tim jako mel delat? Je to podle pravidel, protoze knihovny maji vyjimku a GS kese v knihovnach podporuje. Jako kacerovi se mi to libit nemusi, ale jak rw se musim priklonit k publikaci, protoze to nic neporusuje. Navic nikdo te nenuti takove kese lovit...


  • 12

Voyager Reviewer - reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)


#13 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2013 - 23:21

Je překvapivě kolik lidi se stará o cizi věci, do kterých ji prakticky nic není. I když v té naši zemičce už je to normální bud někomu lezeme do zadku, nebo někoho napraskame.
  • 6
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#14 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 5:52

Je směšné, že komerční GS zakazuje komerční keše.  :lol:


  • -5

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 7:06

Je směšné, že komerční GS zakazuje komerční keše.  :lol:

Co se divíš? Likvidace konkurence a příživníků na jejich reklamě - to je u komerčních společností přece běžné, nebo ne? :D


  • -1

#16 DredPitt

DredPitt

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 7:36

Komerční keše jsou třeba tyhle:

 

GC4MG3G

GC4MEZH

GC4MG6J

GC4AQT4

GC4N53X

GCMF0W

GC4MF3V

GC4MGOK

GC4J49X

 

a odkaz na stránku o geocachingu zadavatele:  http://www.kjm.cz/geocaching

 

Nechápu jak tohle mohlo projít, ale vzhledem k tomu, že tam jsou už pěkně dlouho i NA logy a Voyager, kterej to všechno naprosto s klidným srdcem schválil, na to zvysoka kálí, tak se opravdu těším na dobu, kdy bude nějaká krabka v každé sámošce nebo hospodě...

 

Nevím, jestli tohle je cesta, kterou by se měl geocaching dál ubírat. Za mě teda určitě ne. Úplně mě stačí ty komerční sr.čky, kterýma nás zásobují naše ctěná média.

 

Tak zrovna u teto serie problem nevidim...listing dobre zpracovany, mystery cast rovnez zajimava a pominu-li jundrovskou krabku, tak jsou krabicky zpracovany na tak vysoke urovni, ze je to naprosto (temer) unikatni ukaz v jinak tiktaktovkami a petkami zamorenem Brne...


  • 5

#17 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 7:57

A co bych s tim jako mel delat? Je to podle pravidel, protoze knihovny maji vyjimku a GS kese v knihovnach podporuje. Jako kacerovi se mi to libit nemusi, ale jak rw se musim priklonit k publikaci, protoze to nic neporusuje. Navic nikdo te nenuti takove kese lovit...

 

Aha, tak to sorry, Ale v pravidlech se o tom nic nepíše, že všechny knihovny mají vyjímku. Jinak pokud se podívám jak je na tom vůči pravidlu 4.2 o komerčních keších, tak dopadne celá tahle sérka dost bídně.

 

  • Vyžaduje, aby hledající osoba vešla do komerčního objektu (obchodu, hospody, agroturistického objektu, ...) a/nebo jednala se zaměstnanci a/nebo byla nucena zakoupit výrobek nebo služby. - NESPLŇUJE
  • Má v podtextu inzerci, marketing nebo reklamu. - NESPLŇUJE
  • Obsahuje odkazy na obchodní činnost, komerční inzerci, charitu, politickou či sociální agendu. - NESPLŇUJE
  • Obsahuje logo obchodní společnosti nebo organizace, včetně neziskových organizací. - NESPLŇUJE
  • Na stránce cache je jméno obchodní společnosti nebo komerčního výrobku. - NESPLŇUJE

 

Nehledě na to, že keše jsou odlovitelné jen pár hodin v týdnu. A když si vzpomenu na tu protivnou bábu, která byla tady u nás na pobočce a kvůli které jsem si raději koupil elektronickou čtečku, než bych s ní musel jednat, tak si tu jednu, kterou bych z celé série odlovil, abych neměl otazník kousek od HC, raději hodím na ignore list.

 

Doufám jen, že to není začátek toho, že logbook bude na každé benzínce a v každým fastfoodu...


Tento příspěvek byl upraven od REVIZ: 31 říjen 2013 - 7:58

  • -5

#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 7:57

Tak mne napadá, že bych mohl přidat jinou - z Rakouska. GC25X4C je takzvaně letterbox. Ve skutečnosti je to skoro tradička (finálka je přímo uvedená v listingu). A hledání úkolů slouží k tomu, aby se s výsledným heslem šlo k pokladně zříceniny a tam úspěšný kačer dostane slevu na vstupném. Předpokládám, že muzea mají podobnou výjimku jako knihovny, ale ...


  • 1

#19 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 8:02

REVIZ: Knihovna NENÍ komerční objekt, není to obchodní společnost a nemá komerční výrobky.

Nevím kdes narazil na protivnou bábu, v těchto knihovnách kde jsou keše to rozhodně být nemohlo.


  • 2

#20 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 8:59

Aha, tak to sorry, Ale v pravidlech se o tom nic nepíše, že všechny knihovny mají vyjímku. Jinak pokud se podívám jak je na tom vůči pravidlu 4.2 o komerčních keších, tak dopadne celá tahle sérka dost bídně.

 

Stačilo mi asi tak půl minuty a cca 3 kliky, abych si v pravidlech našel něco, co tvé tvrzení dokonale vyvrací:

"19. Keše v komerčních prostorách
Povoluje se umisťování keší v infocentrech měst, obcí a turisticky atraktivních cílech (rozhledny, ZOO).
Povoluje se umisťování keší v pokladnách muzeí, hradů, zámků a jiných kulturních památek.
Povoluje se umisťování keší v knihovnách za předpokladu, že autorem keše není speciálně zřízený nick zaměstnance knihovny.
To vše za předpokladu, že komunikace s obsluhou a personálem bude v co nejmenší míře. Pamatujte, že i zde plně platí pravidlo o kolizích."

Ještě je třeba se dohadovat o tom, zda je či není keš v knihovně komerční? Pokud nechápeš rozdíl mezi benzinkou a knihovnou, tak je to spíš smutné, než aby se člověk kvůli takové blbosti měl rozčilovat.

 

Jen ještě pro jistotu, doporučuju ti přečíst si pravidla pěkně od začátku až do konce, abys tu zase nešířil nějaké bludy: http://www.reviewer...._zakladani_kesi


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 31 říjen 2013 - 9:05

  • 7




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama