Přejít na obsah


Fotka

Je to komerční cache nebo ne?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#21 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 10:11

Asi takto:

Když už je krabička někde kde se má platit vstupné, tak se rozhoduji komu to vstupné platím. Pokud je to hrad, muzeum, rozhledna, ZOO apod. tak s tím nemám nejmenší problém a ještě jsem u nás v okolí neviděl knihovnu kam by se platilo vstupné.

 

Když se jedná o krabičku, která referuje o pivovaru, tak mi nevadí ani ta reklama na výrobek. Stejně to málokoho ovlivní tak, aby začal pít, jíst něco jiného než má v oblibě, ale může si rozšířit obzory.

Stejně tak kostely, kaple, fary .. pokud jde o upozonění na místní památku tak je to naprosto v pořádku, dokonce beru i info o tom jakého vyznání je daná farnost. A to jsem ateista, ale mám svůj názor a celý listing beru jen jako zajímavé informace a rozhodně nehrozí, že by mne to nějak ovlivnilo.

 

Co mi ale zásadně vadí, krabička založená majitelem restaurace s naprosto jasným cílem zvýšit si počet zákazníků. To je podle mne špatně. A špatně je to i tehdy pokud v listingu k návštěvě a konzumaci nabádá jiný owner jen proto, že je to kamarád.

Pokud se jedná o historickou budovu restaurace, tak je pěkné na ni upozornit, seznámit nás s její historií, ale ne si dělat cíleně reklamu pro svoji živnost.

 

A pozor ... mnohdy jsou listingy následně upraveny, takže to co čteme dnes my, není ta verze co schvaloval Revírník. Přijde mi, že mnohdy místo abyste si hráli, tak řešíte zbytečně hlouposti.


  • 7

#22 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 10:16

Přijde mi, že mnohdy místo abyste si hráli, tak řešíte zbytečně hlouposti.

 

Pod tohle se podepisuji.


  • 5

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#23 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 10:35

Když už je krabička někde kde se má platit vstupné, tak se rozhoduji komu to vstupné platím. Pokud je to hrad, muzeum, rozhledna, ZOO apod. tak s tím nemám nejmenší problém.

No já s tím mám jeden dost zásadní problém: nemám na to vstupné :D Na keše v ZOO, které mám 2 km od HC musím vždycky čekat tak rok, než bude akce se vstupným za korunu, a ještě v den, kdy je pro mě možný si udělat volno. A pak to tam vylovím a 14 dní na to tam někdo založí další keš 20m od plotu, ale na tý nesprávný straně, když by úplně stejně dobře šla udělat o těch pár metrů dál.

 

Ty vstupný do takovejchhle objektů jsou dneska obvykle tak vysoký, že si nedokážu představit, jak to dělají rodiny se 4 a víc dětma, aby vůbec mohly někdy někam jít společně. Ještě když je třeba máma s těma 6 děckama doma. Rodinný vstupný je obvykle na 2 dospělí + 2 děti, takže to asi extra nepomůže. No, to už patří spíš do geodepresivního koutku, ještě že ta botanická zahrada je přes zimu zadara :D!


  • 0

#24 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 11:38


Ty vstupný do takovejchhle objektů jsou dneska obvykle tak vysoký, že si nedokážu představit, jak to dělají rodiny se 4 a víc dětma, aby vůbec mohly někdy někam jít společně. Ještě když je třeba máma s těma 6 děckama doma. Rodinný vstupný je obvykle na 2 dospělí + 2 děti, takže to asi extra nepomůže. No, to už patří spíš do geodepresivního koutku, ještě že ta botanická zahrada je přes zimu zadara :D!

To mas tezky. Vstupny sice jsou vysoky, ale i pri tom vysokym vstupnym jsou vetsinou tyhle legracky ve ztrate a padaj do nich vetsi nebo mensi dotace aby se to vubec udrzelo v chodu. Kdyby to jelo za symbolicky vstupny tak tam muzou vsichni, ele asi neni mozny provozovat ve velkym takovyhle blbosti a strkat do nich nekonecny penize, kdyz spolecnost nema na dulezitejsi veci. Kdyz nemas na to udrzet v chodu treba klokanky a ruzny ty detsky domovy, nepomuze veci ze penize nastrkas do ZOO aby tam takto nezaopatrene deti mely snadnejsi pristup. Naopak metoda ze se jednou za uherskej rok tyhle veci otevrou zadarmo asi neni spatna. Ti co prachy maj tak tam jdou kdy se jim to hodi a normalne zaplatej, ti ostatni holt si tam zajdou kdyz to je za kacku. Ale mas samozrejme pravdu, vzdycky kdyz takhle nekam s celou rodinou jdeme a platim tyhle vydaje (vstupny, obcerstveni atd) a on ten nedelni vejlet stoji bezne kolem tisicovky i vic, tak si presne takhle rikam jak to asi delaj ti mene hmotne zabezpeceni.

 

Jinak k tematu - kes kvuli ktere tohle vlakno vzniklo je uplne v pohode, kdyby neslo tohle tak to fakt nemuzeme zalozit skoro nic. Kacer si nemusi fabriky vsimat a vetsina lidi ani listing necte. A ti co ano, dozvedi se neco o pekne historicke fabrice, aniz by je cokoliv nutilo si od nich neco kupovat, atd.

 

To me treba jako hardcore prijde spis kes jako letecke wigo, zalozene vedle letiste, s doporucenim v listingu ze si na tom letisti mam pronajmout letadlo. Pri tom o co jde je dost absurdni ze by tam nekdo nejakym letadylkem se kterejma se to leta priletel kdovi odkud, zejmena neni-li majitel takoveho letadla, nebo aspon zkuseny pilot s prislusnym zazemim. Tady je to hodne sugestivni a i kdyz teoreticky muze clovek poridit ltadlo jinde, prakticky moc ne, kaceri to bezne letaji letadlama z doporuceneho letiste a komercni dopad kese je zde naprosto zrejmy a prukazny (i kdyz mozna nebyl umyslny, to samozrejme nevim). A byl jasny uz pred publikaci. Proc proslo tohle zas nechapu ja. Proti tomu kes u vyrobce zaclon, za situace kdy zaclony nijak nepotrebuji k odlovu kese je naprosto nevinna.


  • 5

#25 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 12:34

To mi daleko komerčnější připadají třeba keše, věnované Spartě, Slávii a jiným komerčním sportovním klubům. :D

A kapelám. A knihám. A - snad - i některým sektám. Taková Scientology Church je jen dobře namazaný stroj na vydělávání peněz.

 

Byl jsem teď v Písku pro keš GC1F0FW  v recepci navoněného infocentra. Keš byla díky tomu čistá, suchá, dobře naložená. Ale nějak to NEBYLO ONO! 

 

Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 31 říjen 2013 - 12:38

  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#26 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 12:41

Taky jsem se vždycky cítil jako blbec, když jsem požadoval rodinné vstupné 2+6…  :P

 

Ty vstupný do takovejchhle objektů jsou dneska obvykle tak vysoký, že si nedokážu představit, jak to dělají rodiny se 4 a víc dětma, aby vůbec mohly někdy někam jít společně. Ještě když je třeba máma s těma 6 děckama doma. Rodinný vstupný je obvykle na 2 dospělí + 2 děti, takže to asi extra nepomůže.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#27 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 13:04

Taky jsem se vždycky cítil jako blbec, když jsem požadoval rodinné vstupné 2+6…  :P

ty máš fakt 6 dětí??? :huh:

 

Jinak tu píseckou mám odlovenou z doby kdy to ještě byla amikroška za infotabulí. Možná bych dala tomuhle přednost, aspoň se tu dají měnit CWG :P


  • 0

#28 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 14:03

ty máš fakt 6 dětí??? :huh:

 

 

Odpověď v SZ  :D


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#29 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 14:14

Stačilo mi asi tak půl minuty a cca 3 kliky, abych si v pravidlech našel něco, co tvé tvrzení dokonale vyvrací:

"19. Keše v komerčních prostorách
Povoluje se umisťování keší v infocentrech měst, obcí a turisticky atraktivních cílech (rozhledny, ZOO).
Povoluje se umisťování keší v pokladnách muzeí, hradů, zámků a jiných kulturních památek.
Povoluje se umisťování keší v knihovnách za předpokladu, že autorem keše není speciálně zřízený nick zaměstnance knihovny.
To vše za předpokladu, že komunikace s obsluhou a personálem bude v co nejmenší míře. Pamatujte, že i zde plně platí pravidlo o kolizích."

Ještě je třeba se dohadovat o tom, zda je či není keš v knihovně komerční? Pokud nechápeš rozdíl mezi benzinkou a knihovnou, tak je to spíš smutné, než aby se člověk kvůli takové blbosti měl rozčilovat.

 

Jen ještě pro jistotu, doporučuju ti přečíst si pravidla pěkně od začátku až do konce, abys tu zase nešířil nějaké bludy: http://www.reviewer...._zakladani_kesi

 

Takže aby bylo jasno - keše v knihovnách povolené jsou a já jsem o tom ani na chvíli po příspěvku od Voyagera nepochyboval. Ve wiki, ze které jsem vycházel já, o tom není ani zmínka. To že to ty dokážeš dohledat jinde za půl minuty a na tři kliknutí je opravdu obdivuhodné. Přijmi prosím moji hlubokou poklonu a ohromný respekt před tvým uměním. Nicméně ty keše stejně pravidla nesplňují. Rád bych tě požádal abys mě věnoval minutku a 6 kliknutí (chci totiž dvě věci) a našel mě, kde se v pravidlech píše, že je možné v listingu použít logo organizace, nebo že může obsahovat inzerci (což je u těchto keší odkaz na stránky KJM)...  Tohle jsou keše u kterých je sice finálka v knihovně, což pravidla dovolují, jsou ale účelově založeny pro propagaci knihovny. A to teda sorry, ale o tom se v pravidlech nic nepíše. Pokud bude nějaká keš, která se bude zabývat třeba pilotem Hejdukem z knížky "O letadélku Káněti" nebo Pepíčkem Slámou ze stejného dílka a finálka bude někde v knihovně, tak neřeknu ani popel. To ale není případ téhle série, už jen podle jejího názvu.

Co mě ještě velice vadí, tak to je provázanost s oficiálními stránkami KJM se speciálně založenou stránkou, kde je odkaz na geocaching. Takže opět osvěta ze všech stran.

 

BTW. rozdíl mezi benzínkou a knihovnou samozřejmě chápu. Mám auto, který jezdí na naftu a ne na knížky, takže musím na benzínku (mají tam i naftu). Až budu mít auto co jezdí na knížky, tak místo na benzínku budu jezdit do knihovny.  ;) 
 


  • 0

#30 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 18:14

No já s tím mám jeden dost zásadní problém: nemám na to vstupné :D Na keše v ZOO, které mám 2 km od HC musím vždycky čekat tak rok, než bude akce se vstupným za korunu, a ještě v den, kdy je pro mě možný si udělat volno. A pak to tam vylovím a 14 dní na to tam někdo založí další keš 20m od plotu, ale na tý nesprávný straně, když by úplně stejně dobře šla udělat o těch pár metrů dál.

 

Ty vstupný do takovejchhle objektů jsou dneska obvykle tak vysoký, že si nedokážu představit, jak to dělají rodiny se 4 a víc dětma, aby vůbec mohly někdy někam jít společně. Ještě když je třeba máma s těma 6 děckama doma. Rodinný vstupný je obvykle na 2 dospělí + 2 děti, takže to asi extra nepomůže. No, to už patří spíš do geodepresivního koutku, ještě že ta botanická zahrada je přes zimu zadara :D!

Když jsem byl naposledy v ZOO, tak bylo vstupné asi 10 nebo 20 Kč, pamatuji si ale, že tam byl všude smrad a drahé pivo v nějakém stánku.  :o


  • -7

#31 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2013 - 20:18

 

A kapelám. A knihám. A - snad - i některým sektám. Taková Scientology Church je jen dobře namazaný stroj na vydělávání peněz.

 

Byl jsem teď v Písku pro keš GC1F0FW  v recepci navoněného infocentra. Keš byla díky tomu čistá, suchá, dobře naložená. Ale nějak to NEBYLO ONO! 


Plný souhlas, také jsem ráda, že jsem keš stihla odlovit za PŮVODNÍHO OWNERA ( bohužel není v hlavičce zmíněn - myslela jsem si, že pokud někdo keš adoptuje, je slušné uvést původního ownera a tvůrce, ALE.....je tu podobných změn po okolí bohužel několik ), jestli tě to zajímá, můžeme použít SZ nebo mail. Je škoda, že keš není dostupná jako dřív v kteroukoliv dobu a na místě s naprosto jinou atmosférou. My si ji ještě užili s partou z ČB a Moravy v průběhu odlovu noční keše. Tuhle změnu nepovažuje za šťastnou více kačerů - mám poměrně dost známých, takže jsem trochu v obraze. Poslední umístění prozrazovat nebudu, třeba se jednou vrátí......


  • 0

#32 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2013 - 19:55

 

Co mi ale zásadně vadí, krabička založená majitelem restaurace s naprosto jasným cílem zvýšit si počet zákazníků. To je podle mne špatně. A špatně je to i tehdy pokud v listingu k návštěvě a konzumaci nabádá jiný owner jen proto, že je to kamarád.

Pokud se jedná o historickou budovu restaurace, tak je pěkné na ni upozornit, seznámit nás s její historií, ale ne si dělat cíleně reklamu pro svoji živnost.

 

A co tvoje FTF na Bývalé pražírně kávy (http://coord.info/GC4806H)? Zrovna jsme se odtud vrátili. Ale dle logů se vlastníkovi restaurace záměr povedl. Původ budovy je zajímavý, ale proč je krabička umístěná na nádvoří, na budově a owner má jednu založenou a žádnou nalezenou keš?


  • 0

#33 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2014 - 0:08

Ahoj, vytáhnu staré téma. Prosím Rica aby se nenaštval...je to jen průzkum veřejného mínění..nic víc ;)

Chtěl bych znát Váš názor...v listingu mojí ještě nepublikované NFC keše jsem umístil odkaz: http://www.nfctech.cz/nfc-telefony/  pro základní ověření jestli váš telefon NFC technologii podporuje. Přijde vám výše zmíněný server jako komerční? Díky za odpovědi.


  • 0

#34 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2014 - 0:43

Jestli je komerční netuším, ale vzhledem k poslední aktualizaci v roce 2012 možná není úplně aktuální.


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#35 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2014 - 9:58

Jestli je komerční netuším, ale vzhledem k poslední aktualizaci v roce 2012 možná není úplně aktuální.

To máš pravdu, ale bojužel se mi nepodařilo sehnat aktuálnější server s mobilními telefony podporujícíma NFC...


Tento příspěvek byl upraven od preshing: 28 prosinec 2014 - 9:58

  • 0

#36 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2014 - 10:11

Co tady: http://www.nfcworld....list/#available


  • 1
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#37 preshing

preshing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2014 - 10:25

Díky za tip, tohle jsem nějak nenašel..asi už jsem byl unavený ;)

pošlu to Ricovi..a uvidíme...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama