Přejít na obsah


Fotka

Novy powerTrail JTJPT


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
276 odpovědí na toto téma

#221 Norbert_G

Norbert_G

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 430 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 21:48

Taky jsem koukal, co se mi to tady nedaleko na mapě objevilo. Co mě docela naštvalo je, že teď kvůli tomu powertrailu zanikla 8 let stará keška, jedna z těch co tu mám nejblíž, ale nikdy jsem se nedostal k tomu ji odlovit :(

 

http://www.geocachin...geocache/GCP0VX


  • 2

#222 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 22:04

Hmmm, asi není dobré končit PWT v lese, kam normálně přijde pár lidí a ještě jen za světla :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#223 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 7:07

Docela by mě zajímalo, jakou návštěvnost by měl takový stotřicetikilometrový powertrail po lesních pěšinkách někde v kopcích :-) Návštěvnost by jistě byla, ale taky tak velká, jako když se dá lovit z auta? Možná kdyby se našlo dalších deset bláznů, můžeme to vyzkoušet :-)


  • 0

#224 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 7:08

Máme Signalku. Má asi 66 km a asi 66 krabiček.
  • 0

#225 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 8:20

Máme Signalku. Má asi 66 km a asi 66 krabiček.

Tohle se tu už řešilo, na řešení tohoto máš vedlejší vlákno http://www.geocachin...railech-obecná/

(PS.: A už jsem to tu psal, zkuste si třeba sérii Komjatským Kotárom, za 9 měsíců všech 100 keší necelých 100 lidí - ale je na Slovensku - v kopcích, dohromady tak 25-30 km. Na druhou stranu taková Zubatá žába má přes 100 keší, je cestou necestou a návštěvnost má daleko větší jen proto, že je v České republice...)


  • 0

#226 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 8:43

Na druhou stranu taková Zubatá žába má přes 100 keší, je cestou necestou a návštěvnost má daleko větší jen proto, že je v Čechách...)

Ve Slezsku  ;)


  • 2
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#227 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 9:05

Ve Slezsku  ;)

 

Omlouvám se a sypu si popel na hlavu :-) Měl jsem na mysli Českou republiku, spěchal jsem, psal jsem zkráceně a nerozmyslel jsem si to :-) Neuvědomil jsem si, že je to vlastně jiná země koruny České :-) Tedy, snad to říkám správně...

Z dovolením jsem to opravil ;-)


  • 0

#228 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 9:22

Taky jsem koukal, co se mi to tady nedaleko na mapě objevilo. Co mě docela naštvalo je, že teď kvůli tomu powertrailu zanikla 8 let stará keška, jedna z těch co tu mám nejblíž, ale nikdy jsem se nedostal k tomu ji odlovit :(

 

http://www.geocachin...geocache/GCP0VX

 

Tak to je opravdu smutné. Kvůli pár petkám u silnice zanikne keš na zásadním a krásném místě. Je mi to o to více líto, že to je shodou okolností moje úplně první nalezená keš.

 

Snad až zanikne power trail, bude tato keš obnovena. Moc se za to přimlouvám!


  • 10

Hoblíkovo geocoiny a nevelký geocaching blog


#229 hexteam

hexteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 349 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 10:20

No asi nebude jedina, jak uz jsem tu psal, i nase krabicky se staly nedobrovolne soucasti serie, bohuzel vsechny jsou trochu na citlivejsim miste. To ze lovci ignoruji pozadavek, aby nebyli loveny v noci me neprekvapuje, to ceho jsem se obaval, aby u jedne nezacali lidi jezdit autem, aby se nahodou chvilku nezdrzeli prochazkou a mohli ji odlovit z okenka, uz se zacina potvrzovat, nekteri to i napisou do logu. Jsem samozrejme rad, ze pro plno lidi je dle jejich slov odlov techto krabicek prijemnym zpestrenim (jejich zabavne rehole celeho dne straveneho v aute), ale pri takto silnem provozu si samozrejme zacina okoli dosti vsimat.

Co me alepson trochu prijemne prekvapilo je, ze tak polovina logujicich tyto krabky loguje samostatne a ne univerzalnim logem, kterym loguji cely PWT. Ale ani tak me jako owenra tako vysoka navstevnost prilis netesi, prave z toho duvodu, ze je to na hranici, kdy budu muset krabicky odvezt. Ted uz ten napor trochu polevuje a porpavde si rikam, ze nektere jsem mel opravdu docasne odstranit uz po startu PWT. PM only bohuzel nepomohlo :)

 

Archivaci Cesovskych valu bych videl spis tak trochu na protest, cemuz se moc nedivim.


  • 6

#230 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 10:27

HANSMATT: nejdřív jsem chtěl zkorigovat vypalcování směrem nahoru ;), neb jak někdo řekne cokoliv sebeméně pozitivního o PWT, hned je mu nafackováno a fanatiky já nerad... ale pak jsem se zarazil a začal trochu přemejšlet (konečně jednou včas).

Ono je v tom postu několik podivných věcí.

Subjektivní hodnocení. No dejme tomu. Nesmí se ale podsouvat do nějaké konfliktní pozice (300 běžných keší, dobrý obchod,...) jinými slovy, je to stejná demagogie jako trollování proti PWT. Ne ne.

Zase implikuje, že owner je povinnen dělat něco pro vostatní. Udělals za svý a ve svým keš pro nás, tak koukej makat, ať se nám líbí a to furt. Jinak archív a ty seš póvl. Tak takhle taky ne, nemyslím si, že je to správný výklad pravidel. Ať je keš jakákoliv, ať průběhem času má jakýkoli osud, ownera nesprávno takto kádrovat.

Jiný owner by byl rád za zvýšený provoz na jeho keši. Hele, absurditu tohoto výroku jsem si uvědomil poprvé. Proč owneři keše dělají? Těch pohnutek je jistě víc. Předpokládat, že proto, aby na ni přišlo co nejvíce lidí a že toto ownera těší, je ze stejného ranku, jako sledování počtu nálezů. Proč ale je spousta odlovů na keši kvitována jako pozitivní a na druhé straně je kačer nazýván honibodem? Aby to nebylo jen tím, že počty nálezů na jednotlivé keši nejsou tak na očích, v tabulkách.


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 19 prosinec 2013 - 10:30

  • 3

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#231 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 10:52


Jiný owner by byl rád za zvýšený provoz na jeho keši. Hele, absurditu tohoto výroku jsem si uvědomil poprvé. Proč owneři keše dělají? Těch pohnutek je jistě víc. Předpokládat, že proto, aby na ni přišlo co nejvíce lidí a že toto ownera těší, je ze stejného ranku, jako sledování počtu nálezů. Proč ale je spousta odlovů na keši kvitována jako pozitivní a na druhé straně je kačer nazýván honibodem? Aby to nebylo jen tím, že počty nálezů na jednotlivé keši nejsou tak na očích, v tabulkách.

 

A co se na to podívat na příkladu: mám několik keší, kde jsou stovky nálezů měsíčně. Počítal jsem s tím při zakládání a jsem rád, že na ně lidi chodí. Pak mám keše, kde jsou desítky a až jednotky nálezů měsíčně. Ano, i to jsem plánoval. A pak mám keše, kde jsou tři nálezci za rok a i s tím jsem počítal.

 

Pokud by se vnějšími okolnostmi cokoli z těchto potvrzených předpokladů zásadně změnilo, budu taky reagovat.

 

A pro upřesnění - mám karmu skoro 10, tedy desetkrát víc obdržených logů, než mnou napsaných.


  • 2

Klidně se rozčilujte.


#232 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 11:37



Za mě ji škoda není: místo jedné pofiderní keše, necelých 300 běžných keší, tomu se říká dobrá obchod :D. Spíš mě zaráží chování ownera.

Za sebe říkám, že radši jednu plesnivku klasiku o něčem než 299 opakování téhož. Rozumím-li totiž dobře listingu toho PWT, pak  uu požadavek na NM aj. sdělné logy je centralizován na 001 - kde je pak individualita jednotlivých keší, když se s ní nepočítá ani u zdroje? To už u mě není 300, ale jen 1 (+299 klonů).

 

Taky už jsem před časem něco o vlivu nové keše na ty blízké stávající v napsal a tedy jen přitakávám taxoftovi - keše jsou navrhovány do určitých okolností (předpokládaná návštěvnost) a každý, kdo zakládá něco, co velmi podstatně změní provozní poměry v oblasti, by měl na stávající keše (a nejen keše, ale vůbec celé prostředí) brát ohled. To není (resp. neměla by být) starost dosavadnich autorů, ale toho, kdo přichází s takovou dodatečnou změnou, aby nepůsobil škodu druhým. Každopádně nemyslím, že protestní archivace atp. gesta jsou správným řešením - něčemu s čím nesouhlasíme, by se nemělo ustupovat, ale naopak ozvat se a hájit si své místo na slunci, dokud se situace nevrátí do normálnějších kolejí..Že by PWT vydržel dobu srovnatelnou se singlovkou tradičkou, to snad nehrozí. Každopádně myslím (a posledních několik měsíců v tom směru podmikám i nějaké praktické kroky), že trail, přesněji řečeno jím generovaná geodálnice, se dá, podobně jako Golem, okšírovat a zapřáhnout do smysluplné práce, tj. realizovat tam, kde je žádoucí, krajině a komunikacím přínosný, a ne tam, kde působí problém. Tolik moje ceterum autem.


  • 3

#233 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 18:53

Hele, ty ses koukam taky strasne chytrej :D

 

Chapu, ze cimrmanovsky "mel hospodu, ale chodili mu tam lidi" u tebe asi hodne pusobi, ale na druhou stranu je treba myslet.

 

Ta hospoda bez hostu zanikne, ale kdyz na kes bude chodit malo lidi, tak nezanikne. Rozhodne ne kvuli tomu, ze by tam nechodili lidi. Naopak - u kese je zadouci, aby BYLA NENAPADNA! K cemu by to pak jinak vsechno bylo? Kdyz se ti na kesi behem hodiny protoci 60 lidi (prehanim, ale to je fuk), tak si toho lidi proste zacnou vsimat. A kdyz se mas ryche protocit na hodne kesich, tak vetsinou kasles na ochranu kese (=nenapadnost odlovu). Cimz za prvy na kes hodne upozornis a za druhy muzes tu kes taky pochroumat. A takle prave doplacej kese v okli PWT na to, ez tam je PWT - zvlast ty pekny treba na vsi. Ty lidi tam to proste zacne zajimat a kecary naopak zajimat prestane....

 

Kes rozhodne neni primarne zakladana k tomu, aby tam chodilo HODNE lidi. A kdyz je kes na frekventovanym miste (a jinam dat proste nejde, vim o tom svy), tak se to proste zredukuje tim, ze z ni udelam treba mysterku. A co?

 

A vubec, mame tu resit JTJPT a ne duvody, proc se hansmattovi nelibi, ze jina kes blablabla....


  • 3

#234 JeDie

JeDie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 19:30

Problém je, že HANSMATT prostě nechápe, že něco tak geniálního jako PWT může kromě jednoho dne zábavy způsobit i škodu. Resp. nepřímo (přes hledače) způsobit škodu. Už to, že obviňuje ownera kešky (Češovské valy), která tam vydržela 8,5 roku bez jediného problému a během 2 měsíců je vymudlená. To, že to nebyla žádná vymakaná krabka, není žádný argument. Kolik vymazlených krabiček bylo v roce 2005? Tahle keš měla duši, to je něco, co už dnes jen tak nenajdeš. 

 

Bohužel to někteří nepochopí, ale to je zase jiné vlákno, ku kterému některé jedince váže diagnóza, kterou nikdy nepochopí, protože prostě nevědí, že takoví jsou...

P.S. A neříkejte, že ji plně nahradí ta "finálka" PWT, ta je na kraji valů a ještě z té strany, kde jsou nejmenší... 


  • 9

#235 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 20:01

 

Trochu bych vás z dovolením opravil. Ta keš nezanikla kvůli PWT, jediným viníkem je owner této keše sám. Jiný owner by byl rád za  zvýšený provoz na jeho keši, ale jak je vidno někomu se nechce keše udržovat. Proto veškeré výtky bych směřoval přímo ownerovi dané keše. Ale co jsem slyšel, tak se jednalo o plesnivý kýbl zahrabaný v lese, takže kvalitativně daleko horší keš než jednotlivé keše z PWT. Za mě ji škoda není: místo jedné pofiderní keše, necelých 300 běžných keší, tomu se říká dobrá obchod :D. Spíš mě zaráží chování ownera.

 

Kdyby jsi si dal tu práci, tak se dá v lozích dohledat, že jedna skupinka lovců PWT se setkala s myslivcem, který je donutil obě keše odnést. Ale proč se s tím hledat, když jde jen blbě plácat na adresu ownera.


  • 10

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#236 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 20:09

I kdyz jsem se i ja sama dopustila OT, tak bych prosila, aby se tu uz dal neresily kesky okolo :)


  • 0

#237 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 21:17

A to je presne to, snazite se omezovat ostatni a vnucovat jim jaky je podle vas Geocaching nejlepsi. To ze, to nikoho (no dobre 50 lidi z 50.000 tomu jeste da palec nahoru, ale tito teoretici jsou vyjimka potvrzujici pravidlo) je jedna vec, ale toto forum ctou i novacci! A o ty, jde predevsim. Nemuzete tu prece sedet a kazat, hele na tudle kes mi nechod, protoze nechci aby se mi tam vyslapala dalnice nebo nedejbuh abyste se museli zvednout od zumpy a jit vymenit logbook!

 

Pochroumat kes :D Kazdy prece vi, jak se otvira plesnivej kybl, ale je mozne ze zdejsi sebranka s nizkym poctem nalezu, jeste zajiste kybl nevidela a znicit by ho mohla. I kdyz vsichni tu pisou jak jsou PWT strasne, tak stejne krome Kapsy si to vsichni odpurci odlovi :D A pak ze nejde o nalezy :D

 

<OT> Jeste k predchozimu bodu. To me mrzi jak zde Trhac upozornuje na jednu vymazlenou prazskou kes. To jsem zvedavej kdy se prizene stado uzivatelu zumpy a kes znici, uz jsem slysel ze nekdo logoval nekam kam nemel. A nebo hur, kes odcizi uplne </OT>

 

Posledni veta potrhuje jak je toto forum zkazene, kdyby si cetla poradne, tak archivace se nelibi Norbertovi a Hoblikovi. Myslel jsem ze bysi jako admin nebo co si zac mohla umet cist. Ja jsem jen psal, aby nehazeli hrichy ownera te plesnive pixly na PWT.

Cos pil?


  • 2
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#238 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 21:23

I kdyz jsem se i ja sama dopustila OT, tak bych prosila, aby se tu uz dal neresily kesky okolo :)

Myslim ze v tomto vlakne reseni konkretnich kesi ktere se nechtene staly soucasti JTJPT, pripadne jine komplikace (nebo vyhody) ktere JTJPT prinesl neni OT, ale naopak presne to, co do diskuze k tomuto konkretnimu PWT patri. OT jsou az ty dalsi veci jako treba jine PWT nebo jine kese ktere s tim primo nesouvisi. Aspon tak to vidim ja. Ale ja nejsem moderator ;)


  • 11

#239 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 21:27

Mne je to osobne jedno, ale akorat se tady kvuli tomu rozviji neco, co se mi od pocatku ani trochu nelibi.


  • 0

#240 hapjbc

hapjbc

    hapjbc

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 19 prosinec 2013 - 21:45

Keše by měly být dostupné všem kačerům (teď můžou přijít k diskuzi PMO cache, ale s těmi já v zásadě také nesouhlasím). Tedy umisťovat keš a davát do listingu takové zbytečné šifry, primárně kvůli tomu aby na keš chodilo co nejméně lidí, je ze strany ownera velmi hnusné myšlení.

 

Zato tvoje challenge kese jsou vyslovene pro vsechny.....


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama