Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

a:DrakeSync


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
369 odpovědí na toto téma

#321 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2015 - 11:06

mno jsou tam nejake errory pro cas 8:53. ale ty jsou ok, je to jen check ze nejake soubory nemaji v MTP vyplnenou property ORIGINAL_FILE_NAME, ale jen NAME.

 

Chybne je to, ze to pro ListDatabases uz nic pak nevratilo. na http://download.navr...hing/mtpGui.zip jsem dal novou verzi mtp-gui. Vezmi z ni mtp.dll a prepis jim to soucasne v adresari kam jsi to nainstaloval. cas souboru v zipu je 18.6.2015 10:31 coz by mela byt novejsi verze. Pridal jsem tam zachyceni exceptiony a v pripade chyby vrati prazdny seznam. Je to prvni krok se dopatrat na cem to havaruje. resp. proc to nic nenajde.

Bohuzel zdrojaky a moznost kompilace mam jen na domacim PC (jedu z prace na nej RDP a chybejici VS v praci), takze debugovat ani s 4.4.2. nemuzu.

 

No a pak vyzkouset a opet evtx. :)

 

Vyzkoušeno, tentokrát to chybu nehlásilo, ale stejně se seznam db nenačetl... je zde stále pouze  výchozí položka cachedb_bak. Přikládám .evtx výpis

Přiložený soubor (y)


  • 0

#322 mike_btk

mike_btk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2015 - 17:50

Prosím Vás, jak mám Samsung S3 "alespoň jednou připojit jako SD Card"? MTP mi nefunguje a FTP jsem si teď nějak rozdrbal. Ale cesty mám správně. Díky.


  • 0

#323 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2015 - 10:20

Ahoj,

 

s přechodem na nové zařízení (Samsung Galaxy S5), které má krytku USB, je pro mně značný opruz neustále připojovat USB kabel. Rozhodl jsem se tedy k přechodu na bezdrátové připojení a synchronizaci pomocí FTP.

 

Jediný funkční FTP server, který jsem našel a má možnost zápisu na SD kartu (Android Lollipop 5.01), však připojuje kartu jako root domovský adresář.

 

Pomocí nastavení "Cesta ke kartě SD: /" a "Datová složka v AD: /Android/data/cz.adrake.plus" se mi podařilo stáhnout adrake.ini. Při pokusu o synchronizaci jsem ale narazil na problém s absolutní cestou "DbFile=/storage/extSdCard/Android/data/cz.adrake.plus/geoget.db3" a "DataFolder=/storage/extSdCard/Android/data/cz.adrake.plus". Cesty změnit nemohu, neboť by mi zase nefungoval adrake v telefonu.

 

Když upravím adrake.ini přes tlačítko v adrakesync, stejně se mi při pokusu o synchronizaci přepíše aktuálním a obdržím chybu "Přenos souboru selhal!, , /storage/extSdCard/Android/data/cz.adrake.plus/geoget.db3, -->>, C:\i386\GeoGet\data\AD_geoget.db3"

 

Ptám se: existuje již nějaké řešení, které by nevyžadovalo absolutní cestu, popř. lze to nějak obejít? Napadá mě jediné řešení, podvrhnout mu nějaký upravený adrake.ini, který by ale nebyl skutečným ini, který adrake používá. Lze to?

 

Update:

odpovím si sám: "lze to!". Vytvořil jsem v datové složce adrake adresář fakeini, do něj nakopíroval adrake.ini a map-config.xml, následně upravil cestu v nastavení DataFolder na "/storage/extSdCard/Android/data/cz.adrake.plus/fakeini" a u zkopírovaného adrake.ini odmazal ze začátků cest kus "/storage/extSdCard". Cesty se zjevně berou z ini a synchronizace krásně jede. Akorát se nesmí zapomenout při změně nastavení upravený soubor ručně překopírovat.

Tohle řešení je jasně nouzové, chtělo by to zapracovat do nové verze adrakesync.

 

Ještě poznámka: Odmítá mi to načíst seznam databází a chybová hláška mně vyzvala, že prý mám zkontrolovat dbList_PDA.bat. Jenže jeho obsahem je pouze řádek "rem UNSUPORTED", takže je jasné že to chodit nemůže. Jenže ani po stažení starší verze adrakesync jsem ten baťák nikde v instalačce nenašel. Mohu poprosit o jeho zaslání, pokud ho máte? Měl by být v cestě GeoGet\data\script\aDrakeSync\Data\dbList_PDA.bat. Díky


Tento příspěvek byl upraven od mikeant: 01 září 2015 - 11:07

  • 0

#324 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2015 - 11:49

Seznam databází to dokázalo myslím načíst pouze když to bylo připojený jako externí disk, kde fungovaly Rapi funkce. To je pozůstatek, databázi musíš zapsat ručně.

 

Já používám android aplikaci FTPServer a s ní mi to myslím funguje.


  • 0

LG G3 + a:Drake


#325 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2015 - 14:00

Seznam databází to dokázalo myslím načíst pouze když to bylo připojený jako externí disk, kde fungovaly Rapi funkce. To je pozůstatek, databázi musíš zapsat ručně.

 

Já používám android aplikaci FTPServer a s ní mi to myslím funguje.

 

FTPServer jsem zkoušel a bohužel v androidu 5.0 neumí povolit přístup pro zápis na SD kartu (a ten co to umí zas neumí plnou cestu - resp. jakoby rozlišuje dva disky - vnitřní paměť a externí SD, takže tam chybí to storage/extsdcard).

 

Jinak načtení seznamu databází jsme řešili s lnavratem v této diskusi. (na MTP se Samsungem S3 a androidem 4.1 to fungovalo). Přislíbil již v červnu rychlé vydání nové verze, ale zatím nic....


  • 0

#326 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2015 - 12:36

Konzultoval jsem nefunkčnost (pro zápis na SD kartu) připojení kořenové složky jako domovského adresáře FTP serveru a od autora FTP serveru jsem obdržel vyjádření: "Google created a different API for access to the external SDCard and this is why I need to treat it differently". Takže smůla, jako domovskou složku za daných podmínek nastavím pouze root SD karty, čili tam to "/storage/extSdCard/" nijak nedostanu :angry: . Proto vznáším dotaz: Bude někdy doplněn adrakesync o možnost zadání relativních cest, nebo to mám nechat plavat a hlídat si fake adrake.ini?


  • 0

#327 mgrkelly

mgrkelly

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 10:36

Zdravím.

Po půlměsíci aktivit na a:drake (nálezů, řešení mysterek, procházení multin) chci přes a:drakesync (jako vždy) přenést do GG a zpětně zaktualizovat a ejhle chyba, kterou se mi nedaří nijak rozchodit. Už jsem se smířil se ztrátou. A tak zkouším různě laborovat s databází v GG a nic.

Obecně mi data z GG do a:drake lezou. Z a:drake do GG jdou taky a v momentě, kdy to napíše, že zálohuje databázi, vyskočí chybová hláška a GG se zasekne. Je zralej akorát na odstřel ze správce programů.

Používám starou verzi a:drake, aktuální GG. Od poslední funkční doby nejsem si vědom, že bych něco aktualizoval a že by se tím teda mělo něco pokazit.

 

Kousek chybového logu:

There was an error during the execution of this program.
The application might become unstable and even useless.
It's recommended that you save your work and close this application.

Error executing SQL
SQLITE_CORRUPT [11]: database disk image is malformed
PRAGMA cache_size=4096.

 

Napadne někoho něco? Smazal jsem dbf v a:drake, přenesl z GG (a:drakesync), v GG zvolil novou prázdnou dbf a na závěr přenosu z a:drake opět zátuh.

Díky

 


  • 0

#328 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 11:42

Urcite se tu najdou jini, kteri budou vedet presne, ale treba na zaklade meho poznatku nekoho trkne, kde je chyba. Ja A:D sync nepouzivam, nicmene s chybou se obcas setkam. A to obcas, kdyz do pocitace nahraju databazi z telefonu primo z adresare. Kdyz do pocitace prehraju kopii databaze z telefonu, tak je to ok. Mam pocit, ze se tak deje, kdyz a:d do te databaze "cuci" a nejako to tu databazi pri prenosu poskodi. Pak je pro gg necitelna.

Zkus vypnout a zapnout telefon. Nepoustej a:d a udelej sync.

Urcite se tu najde nekdo, kdo poradi lip. :)
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#329 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 11:44

Pardon, nedocetl jsem, ze jsi tu db v telefonu smazal. Vse beru zpet :)
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#330 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 11:55

Databaze je tvorena dvema soubory... samotnym databazovym souborem, a journalem. Pokud se zkopiruje jen databaze ve chvili, kdy je rozjeta nejaka transakce, muze dojit ke zniceni databaze.

 

Pritom nutno pamatovat na to, ze pokud aplikace spadne, nebo je ustrelena, rozdelana transakce se ukonci az pri pristim spusteni aplikace. Do te doby journal obsahuje dulezite informace, ktere nelze ignorovat.


  • 0

#331 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 15:59

Jeste bych si dovolil upozornit na to, ze kopirovat databazi z mobilu do GG muze zpusobit problemy samo o sobe. GG pouziva prostorovy index, ktery na Androidu zatim neni aplikovany. Prenesenim databaze do GG je tento index prinejmensim v pochybnem stavu a bez jeho rekonstrukce to muze znamenat problem.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#332 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 16:29

stejne tak nejsou spocitany hashe u zaznamu v tabulkach, atd.


  • 0

#333 mgrkelly

mgrkelly

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 21:14

Myslíte, že může být "nakousnutá" dbf v GG? A že vadí až její zálohování po importu? Zkusím vytvořit úplně novou dbf z PQ a tu zkusím vláčet tam a zpět. Ale jestli to nepomůže, tak jsem skončil se schizou v GC. :-(


  • 0

#334 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 21:23

Obavam se, ze jestli GG hlasi ze je databaze poskozena, nic s ni neudelas. Asi by bylo mozne vzit databazi s AD, tu exportovat do GPXv2 a toto importovat do nove prazdne databaze do GG. Ale tu puvodni GG databazi nezachranis.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#335 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2015 - 23:56

Tohle mi dělalo, když byla během synchro či kopírování db spuštěná v mobilu aplikace adrake. Stačilo ji ukončit. Dneska už synchronizuji přes export GPX dle poslední změny....


  • 0

#336 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 0:41

Obavam se, ze jestli GG hlasi ze je databaze poskozena, nic s ni neudelas. Asi by bylo mozne vzit databazi s AD, tu exportovat do GPXv2 a toto importovat do nove prazdne databaze do GG. Ale tu puvodni GG databazi nezachranis.


Ja se obavam, ze tazatel prave tu db v a:D smazal a pres sync tam nahral tu z GG.

Kazdopadne by mela fungovat nejaka zalohova databaze, kterou gg dela automaticky, ne?

A dotaz na tazatele. Kdyz jsi do telefonu nahral databazi z gg, jde ti v a:D otevrit? Nebo nefunguje jen zpetna kompatibilita a:D->gg? To bych pak doporucoval postup jako kolega vyse. Taky to tak delam. Tj. Udelam kopii db v telefonu, tu nakopiruju do pc, otevru v gg, udelam export poslednich zmen a ten naimportuju do geogeti hlavni db.
  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#337 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 7:09

Tj. Udelam kopii db v telefonu, tu nakopiruju do pc, otevru v gg, udelam export poslednich zmen a ten naimportuju do geogeti hlavni db.

 

Tak myslim, ze presne toto je postup, ktery dela i aDrakeSync. Nejedna se tedy o skutecnou synchronizaci, jak by si uzivatel snad mohl podle jmena pluginu myslet.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#338 mgrkelly

mgrkelly

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 11:01

Díky za pomoc. Já přešel i na novou verzi a:drake, které jsem se tolik bránil, restartoval mobil, abych měl vyloučeno její spuštění. Do GG úplně novou dbf z PQ a výsledek? Tam jo a zpátky ne. Ještě mě zbývá přeinstalovat GG a plugin, abych vyloučil i tuto chybu. :-(

 

Ja se obavam, ze tazatel prave tu db v a:D smazal a pres sync tam nahral tu z GG.

Kazdopadne by mela fungovat nejaka zalohova databaze, kterou gg dela automaticky, ne?

A dotaz na tazatele. Kdyz jsi do telefonu nahral databazi z gg, jde ti v a:D otevrit? Nebo nefunguje jen zpetna kompatibilita a:D->gg? To bych pak doporucoval postup jako kolega vyse. Taky to tak delam. Tj. Udelam kopii db v telefonu, tu nakopiruju do pc, otevru v gg, udelam export poslednich zmen a ten naimportuju do geogeti hlavni db.

Nakopírovaná db v telefonu normálně funguje. V GG taky db fungujou, bez jakéhokoliv hlášení chyby. Až v rámci přenosu do PC, když se překopíruje db a naskočí další činnost zálohování databáze, tak vyskočí windowsovská chybová hláška.

Klidně to budu dělat "ručně", budu to mít víc pod kontrolou, ale nedoporučovalo se už na stránkách GG (nebo a:drake) kopírovat db z mobilu do PC? Pokud se to dá otevřít, tak to budu takto používat.

Řekl bych, že spojení mobil a GG používám víc jak rok a zatím bez chybičky. Až nyní. Jediný, čemu bych mohl přisuzovat nefunkčnost, je možná špatně vyplé PC (nevím o tom) a nový WiFi router.


  • 0

#339 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 12:12

Pokud preneses databazi z AD do GG, je v ni chybne prinejmensim prostorovy index ve dvou tabulkach. Nevim presne, co dela zalohovani, ale je mozne, ze nejde o proste zkopirovani souboru, a pak muze byt s indexy problem. Kopirovani DB z mobilu do PC se naopak silne nedoporucuje, prave kvuli tem indexum (a kontrolnim souctum, jak me doplnil Haluma).


Tento příspěvek byl upraven od gord: 30 prosinec 2015 - 14:50

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#340 mgrkelly

mgrkelly

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2015 - 14:48

Dá se ale použít aspoň pro otevření-načtení za účelem exportu? Když to tady používá pár diskutujících, tak se asi přidám.

 

Díky tomu předchozímu, jsme zjistil, že mi nefunguje regulérně přenos jakéhokoliv souboru z mobilu do PC přes WiFi. :-( Takže jdu zkoumat jinam.

 

Děkuji všem za pomoc, přeji pohodové svátky, vstup do roku 2016 tou správnou nohou.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama