Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

a:Drake - témata pro vektorové mapy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2013 - 16:21


4) Moznost primo v ADrake vypinat v MapsForge nektere zname vrsty napr. cyklotrasy. Nevim jestli to vubec lze. Poradte mi prosim pripadne alespon rucni editaci. Pouzivam „czech_republic_ee.map“ a „osmarender_gccz2“.

 

 

Ahoj,

musíš si editovat-vyrobit další variantu tématu. Používáš "osmarender_gccz2.xml" , takže si ho otevři a smaž (uprav) vše co nechceš zobrazovat. Takto se můžeš dostat k podobné funkčnosti jako má Locus pro změnu témat. Je to bohužel trochu nepohodlné, změnu potom musíš provádět výběrem vytvořených témat v menu a jsou to 2-3 kliky navíc s vyskakováním z mapy, dále ti to nepravidelně po změně tématu při návratu do mapy zkolabuje a spadne celý a drake. Po spuštění a draku se téma přepne podle požadavku. Témata si můžeš připravit jakýkoliv, např. auto, lyže... prostě cokoliv.

 

To Ludek: nešlo by vyčlenit nějaké "rychlé tlačítko" pro přepínání témat u vektorů? U rastrů pro přepínání využívám krátký stisk na změnu map (místo vrstev přepínám mapy) a je to bomba. Nevím jestli to jde, ale v případě použití vektorových map používat krátký stisk na změnu témat. Nebo přidat jiné tlačítko. Díky za vše, dnes chodím jen s a drakem.


Tento příspěvek byl upraven od spelda: 28 listopad 2013 - 16:24

  • 0

#2 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 12:03

musíš si editovat-vyrobit další variantu tématu. Používáš "osmarender_gccz2.xml" , takže si ho otevři a smaž (uprav) vše co nechceš zobrazovat. Takto se můžeš 

 

Ahoj,

prvne dekuji za reakci a ochotu poradit, ale takhle rychle se me nezbavis.  :)

Varianta vytvoreni ruznych "osmarender_gccz2.xml" me vubec nenapadla a je to opravdu dobry napad. Stejne tak navrhovane zacleneni rychle zmeny do Adrake pod tlacitko zmeny vrstev.(co na to Ludek? :rolleyes:  )

 

Co prave ale nevim, jak nejakou trasu (vrstvu) pres ten xml soubor vypnout. Nasel jsem tam sekci"<!--KCT Bicycle-->", ktera vypada na zminovane cyklotrasy. To ji mam smazat, nebo je tam nekde v jine casti schovany parametr disable/enable? Snazil jsem se nastudovat popis struktury na webu, ale nebylo to pro me moc pochopitelne.   :(  Prosim porad pokud vis jak na to. Diky.


Tento příspěvek byl upraven od HubdaTeam: 29 listopad 2013 - 12:03

  • 0

#3 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 12:27

Diskuzi o tématech pro vektorové mapy jsem vyčlenil z původního vlákna.

 

K dotazu na mě - momentálně je v nastavení map jen jedna vektorová s jedním tématem. Upravit to určitě jde, ale momentálně na to nejspíš nebude čas, nicméně si to poznamenám.


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 29 listopad 2013 - 12:30

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#4 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2013 - 18:40

Je to přesně jak říkáš, pro tvůj účel stačí smazat tuto sekci. Jen si přejmenuj xml a můžeš začít s pokusy. Musím tě však upozornit, že je to celkem piplačka a parametrů je hodně a měl bys znát strukturu dat aby se ti to netlouklo, pokud nebude úprava znamenat jen mazání už fungujícího ...

K vypínání vrstev ti toho moc nepovím, obecně téma zobrazuje-říká, jak mají vypadat data, která jsou obsažena v mapě. Takže nic nevypínáš v xml, jen to tam nedáš k zobrazení=smažeš. Dělal jsem si to už dýl, nevím z hlavy názvy, ale vypadá to, že je to správná sekce. Pokud to nebude fungovat, ozvi se, podívám se.

Po úpravě nového xml vypneš/zapneš "vrstvu" právě změnou tématu. Jinak to neumím. Nejsou to klasické vrstvy jako v GISech. Jsem v tom sedlák, udělal jsem si jenom úpravy, které jsem potřeboval. Pro další info o tématech se musíš obrátit zpět na stránky tvůrce této mapy a témat (http://osm.paws.cz/kct.php#renderer), struktura a další info je tam v odkazech, ale je toho celkem dost k nastudování. Nešel jsem do toho, těch pár úprav jsem udělal metodou pokus omyl. Tímto zároveň děkuji za fajn mapu.


Tento příspěvek byl upraven od spelda: 06 prosinec 2013 - 9:01

  • 0

#5 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2013 - 19:37

  Tak se mi to asi podarilo. Smazal jsem cely blok zacinajici "<!--KCT Bicycle-->" a zda se, ze cyklostezky v aDrake zmizely. Doufam, ze s nimi nezmizelo i neco jineho. :) To ukaze az cas. :)


Tento příspěvek byl upraven od HubdaTeam: 01 prosinec 2013 - 19:37

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka