Přejít na obsah


Fotka

Rada ohledně registrace a update map GARMIN

garmin

Nejlepší odpověď GeoRichard_team , 30 listopad 2013 - 11:08

Je to jak píšeš. Na mygarmin.com můžeš aktualizovat software svého zařízení případně mapy nakoupené přes Garmin Shop.

České turistické mapy přes unlock.garmin.cz. Je to trochu nepraktické, ale jiný způsob jsem nenašel.

Lifetime by měl být jen na ty Topo PRO, ale je možné, že cyklo bude zase v ceně, já jsem byl letos překvapený taky :-)

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2013 - 11:01

Ahoj,

minulý týden jsem si pořídil Oregon 650 Topo Czech PRO Lifetime a jsem z toho trochu zmatený.

 

Po oživení jsem vlezl na unlock.garmin.cz a vyplnil požadované údaje (aktivační kód k mapě byl na vnitřní straně krabice)..

Následně mám k dispozici tyto mapové produkty:

  • LIFETIME TOPO Czech PRO
  • ATLAS Czech 2013 NT
  • Adresy CR v2 NT (jsou součástí Atlas Czech NT)
  • CYKLO Czech 2013 NT
  • ATLAS Czech 2013.5 NT

U každé mapy mám volby "Odeslat do zařízení", "Stáhnout pro PC" a "Stáhnout pro MAC".

U každé mapy je také odemykací kód.

 

Zvolil jsem tedy "Stáhnout do PC" a stažený .exe jsem nainstaloval do Basecampu. V Basecampu jsem mapu odemknul přes příslušný odemykací kód a přes MapInstall nahrál do navigace (na interní paměť, mám radši mapy tam, takže přiloženou microSD kartu jsem zatím uložil do originální krabičky). Všechno funguje OK.

 

Až potud dobrý...

 

No a teď to co jsem nepochopil - zaregistroval jsem se následně i na my.garmin.com, Oregon si to normálně našlo ale v záložce "Mé mapy" je uvedeno "žádné mapy". V záložce "Mé aktualizace" je uvedeno "Aktualizace map není vhodná pro toto zařízení". MYslel jsem si, že my.garmin.com bude vědět, že mám lifetime mapy a bude mi je nabízet i zde? Ale nevypadá to tak.

 

Jak tedy budu v budoucnu dělat aktualizaci? Musím přes unlock.garmin.cz? Když se tam přihlásím pod sériovým číslem zařízení, normálně tam ty mapy vidím, takže to jde, ale proč je současně nevidím pod my.garmin.com, to nechápu? Ty účty nejsou propojené? Vždyť by ty produkty měly být vázané na sériové číslo? U my.garmin.com to vypadá, že se mi tam objeví jen mapy, které si zakoupím následně na Garmin Shopu. Jak se to chová ostatním, je toto normální chování?

 

Pak bych se chtěl ještě zeptat, jaktože tam kromě Topo CZECH Pro mám i ty ostatní mapy (Cyklo CZECH a Atlas Czech) - to je nějaký bonus nebo co? A ty se budou příští rok taky aktualizovat nebo lifetime je jen na ty Topo PRO?

 

A ještě jedna otázka - kterou Atlas Czech si mám nainstalovat? Nabízí mi to dvě: ATLAS Czech 2013 NT a ATLAS Czech 2013.5 NT?

 

Omlouvám se za spoustu dotazů a předem dík za odpovědi.


  • 0

#2 GeoRichard_team

GeoRichard_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2013 - 11:08   Nejlepší odpověď

Je to jak píšeš. Na mygarmin.com můžeš aktualizovat software svého zařízení případně mapy nakoupené přes Garmin Shop.

České turistické mapy přes unlock.garmin.cz. Je to trochu nepraktické, ale jiný způsob jsem nenašel.

Lifetime by měl být jen na ty Topo PRO, ale je možné, že cyklo bude zase v ceně, já jsem byl letos překvapený taky :-)


  • 0

Montana 600 + TOPO Czech PRO 2013

iPhone 5 + Geocaching (GS), Geosphere, GCBuddy


#3 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2013 - 11:20

Mapa Atlas 2013.5 je novější, měla by obsahovat nějaké dostavěné části dálnic apod. které ještě na začátku roku kdy vyšel Atlas 2013 nebyly. Co se týká účtu je to patrně proto, že mapy Atlas, Cyklo, Topo a tak dál vyráběl Picodas, nikoliv Garmin. A Garmin na svých stránkách my.garmin.com měl jen mapy ze své vlastní produkce. Například mapy Slovenska či Rumunska, které taktéž nedělá Garmin na my.garmin také nenajdeš byť je budeš mít registrované na svůj přístroj.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 30 listopad 2013 - 11:21

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#4 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2013 - 11:27

Aha, tak už jsem to pochopil. Takže Topo Czech a spol. budu vždycky aktualizovat přes unlock.garmin.cz.

Když vyjde nová mapa, chodí Vám nějaký e-mail? I když do pár dnů je o tom stejně spousta příspěvků na fóru :-)

Každopádně díky moc za vysvětlení, říkal jsem si, jestli to není nějaká chyba, ale není.


  • 0

#5 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2013 - 11:32

Pokud si to na unlock... zaskrtnes, prijde ti mail o nove vydane mape.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#6 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2013 - 13:27

Paráda, mám zaškrtnuto, dík!


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama