Přejít na obsah


Fotka

GeoGet - témata pro chystané školení

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

Anketa: GeoGet - témata pro chystané školení (51 uživatel(ů) vložilo hlas)

Jaká témata se budou probírat na geogetím školení?

  1. Základy používání GeoGetu (+nastavení) (27 hlasy [12.11%])

    Procento hlasů: 12.11%

  2. Získávání dat (=stahování keší, waymarků, ...) (20 hlasy [8.97%])

    Procento hlasů: 8.97%

  3. Zobrazování a úpravy dat (práce s databází) (26 hlasy [11.66%])

    Procento hlasů: 11.66%

  4. Exporty do různých formátů (23 hlasy [10.31%])

    Procento hlasů: 10.31%

  5. Kompletní příprava výletu (36 hlasy [16.14%])

    Procento hlasů: 16.14%

  6. Práce s GeoGetí mapou (21 hlasy [9.42%])

    Procento hlasů: 9.42%

  7. Tipy a triky pro používání GG (39 hlasy [17.49%])

    Procento hlasů: 17.49%

  8. Další zjednodušení práce s GG - Combine (22 hlasy [9.87%])

    Procento hlasů: 9.87%

  9. Práce s daty mimo geocaching (9 hlasy [4.04%])

    Procento hlasů: 4.04%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 10:58

Pár měsíců zpátky jsme tu řešili kurz pro současné i budoucí užvatele GeoGetu, ale bohužel nedořešili (důvody tu nebudeme rozebírat).

 

Díky taxoftovi se ale situace změnila a chystáme teď "školení" v Praze (mozná i jinde, záleží na našich časovejch a jinejch možnostech). Zajímalo by nás, ale, co byste se rádi na školení dozvěděli?

 

Samozřejmě, máme jistou představu o tématech, který by se probíraly, ale rádi uslyšíme i vaše návrhy. V záhlaví máte anketu, kde můžete hlasovat, případně můžete navrhnout něco sami. Podotýkám, že můžete vybrat víc možostí. :)

 

Bohužel, statistiky probírat nebudeme (pravděpodobně) - GgStat má ukončenej vývoj a zároveň se rozvíjí novej způsob - Stator. Takže školit vás ve chvíli, kdy jsme v mezidobí mezi starým a novým by bylo trochu kontraproduktivní. Na to (a něco dalšího) uděláme event o něco pozdějc až bude hotovej Stator.

 

Neslibuju, že se budou probírat všechny témata z ankety, ale pokusíme se všechno skloubit tak, aby to pro vás bylo stravitelný, nebylo toho moc a aby to taky bylo zvladatelný pro nás.


  • 0

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 12:48

Nevím kolik jde zatrhnout možností (nakonec jsem zatrnul tři volby), ale myslím, že kombinace přípravy výletu a exportu dat do GPS nebo telefonu se neztratí nikdy. S tím trochu souvisí získání dat a tipy a triky v probírané oblasti.

 

Ze zkušeností z Liberce si myslím, že nejdůležitější je školit začátečníky a pokročilé odděleně.

 

Myslím, že vzhledem k ometenému množství účastníků, by měly být materiály ze školení a možná i záznam přednášek někde dostupné.


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 12:51

Díky za postřehy, ale teď řešíme témata, ne dostupnost materiálů a organizaci. ;-)
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 15:32

Díky za postřehy, ale teď řešíme témata, ne dostupnost materiálů a organizaci. ;-)

 

A řešíte témata školení pro začátečníky nebo pro pokročilé ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 16:00

A řešíte témata školení pro začátečníky nebo pro pokročilé ?

 

Řešíme témata. Až budeme po publikaci vědět, kdo se přihlásil, budeme řešit detaily jako rozdělení do skupin či počet poslucháren.


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 18:07

Pro Pražáky fajn, bohužel pro nás mimopražské, kteří kvůli tomu nepojedou přes 100 km jedním směrem celkem zbytečné... Řekl bych, že když teď Haluma udělal celkem přívětivé návody už to ani není tolik potřeba... Škoda, že je neudělal už dříve bez blogu, když jsem je potřeboval... Teď už jsem většinu z těch věcí našel různě na fórech. I když třeba to o možnosti vytisknout s keškomapou i waypointy jsem nevěděl... Takže asi spíše pro pokročilé podobné vychytávky... A přiznám se, že i kdybych to měl do padesáti kilometrů, tak bych se osobně docela rozmýšlel, zda to pro mě má cenu, i když pár dotazů bych asi měl... Jako třeba jak logovat přímo z GG, když mám FN i s logy nebo jak upravit export do prostého GPX pro map 60-ku, aby se mi nezobrazovali pixličky na výchozích souřadnicích, ale rovnou na finálce, protože na výchozích souřadnicích mě pak matou :-).

Možná by však pomohlo spíše srozumitelně sepsat odkazy na jednotlivé články blogu Halumy do návodu na Araratu... A nebo přepsat ty články tam rovnou... Pomohlo by to daleko většímu spektru lidí a každý by si vybral, co potřebuje...


  • 0

#7 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 18:11

Romane, ono je to hlavně o tom, že ty prostory mimo prahu nemáme. Taxoft sehnal tohle. Pokud budou prostory mimo prahu a rozumný datum, tak si myslím, že už budem schopný něco vymyslet.
  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 18:43

Nevyčítám, že to děláte v Praze a ne jinde, jen říkám, že bych se osobně spíše zaměřil na to, jak udělat přívětivější návod s použitím odkazů na návody od Halumy nebo přímo ty zapracovat do toho návodu, že by to možná pomohlo více lidem ;-)

A pokud už bude to školení, pak by bylo dobré alespoň kdyby byly dostupné ty materiály případně záznam z toho školení, jak tu navrhoval Kolombo¨a přijde mi špatné se tomu bránit...


  • 2

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 18:46

Tady se ale nikdo ničemu nebrání. Akorát že řešíme něco úplně jinýho než je dostupnost materiálů - témata, který se tam budou řešit.
  • 0

#10 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 18:54

Pro Pražáky fajn, bohužel pro nás mimopražské, ...

odchytni si me na nejakem eventu, o GeoGetu toho vim dost ;)


  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 19:08

Řekl bych, že když teď Haluma udělal celkem přívětivé návody už to ani není tolik potřeba... Škoda, že je neudělal už dříve bez blogu, když jsem je potřeboval...

Tak ony to hlavne nejsou navody! Je to blog, takze spise takove vykriky bez ladu a skladu. Dobre pro to, aby si to lidi obcas precetli, i kdyz Geoget uz znaji, protoze se mohou dozvedet neco noveho, pripadne si pocist o necem, co s Geogetem souvisi i treba jen okrajove. Rozhodne to neni nejaky uceleny navod.

 

Navod bydli na Geogetim webu, a jiste muze byt uzitecne z nej obcas udelat odkaz na prihodny blog.To ceka jen na to, az bude mit nekdo cas tam ty odkazy vyrobit.

 

Kazdopadne v tom, ze obcas napisu nejaky blog, nevidim prekazku v poradani eventu. Uz jen proto, ze je to prinejmensim prilezistost si o Geogetu pokecat s lidmi, kteri se na nem podileji... coz muze byt take tema!


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 11 prosinec 2013 - 19:09

  • 0

#12 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 20:02

Byla bych opravdu rada, kdyby se tu vazne resilo jen to, co pisu v prvnim prispevku - tzn. temata skoleni. Jeho organizaci a podobny veci nam prenechte - my uz se s tim nejak poperem. Vetsina z nas to totiz nedela poprvy. ;)


  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2013 - 21:18

Zatrhnul jsem všechno, protože všechno, co je tam uvedeno, mě zajímá. Do Prahy ale asi na školení nepřijedu.


  • 0

#14 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 7:15

Zajdu na gc.cz a hned mi padne do oka téma o školení na GeoGet. Sic nejsem pražák, ale pokud by akce byla v nějaký rozumný den (víkendy, pozdější odpolední hodiny), tak proč nezajet nečemu se přiučit. Řadil bych se spíše do pokročilých začátečníků: něco umím, ale mé znalosti nejsou rozsáhlé.

Až se bude vědět orientačně datum (třeba konec ledna či jinak), někam ho napište, ať si nastavím notifikace na pražské eventy - nerad bych, aby mi něco uteklo. :-)


  • 0

#15 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 7:18

Neboj, myslím si, že tak do vánoc by to mohlo bejt venku :-)zatím musíme ale vyřešit ty témata, od toho se bude dál odvíjet způsob školení.
  • 3

#16 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 7:50

Sice je tohle vlákno o tématech, ale rád bych se přihlásil na případnou výpomoc. Z našeho pradávného školení si dobře pamatuji, že to chce mít "školitele" i mezi lidmi, aby mohli poradit, když se někdo ztratí. Takže se hlásím na výpomoc :)


  • 1

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#17 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 10:14

Sice je tohle vlákno o tématech, ale rád bych se přihlásil na případnou výpomoc. Z našeho pradávného školení si dobře pamatuji, že to chce mít "školitele" i mezi lidmi, aby mohli poradit, když se někdo ztratí. Takže se hlásím na výpomoc :)

 

Aby tam pak nebylo víc školitelů než školených ;-) Posílám SZ, termín už je známý.


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 10:35

Pokud by skolitelu byl nadbytek, klidne jejich rady opustim, aby byly sily alespon vyrovnany :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 10:43

Gorde, opovaz se nas opoustet! Zadny takovy! :D 


  • 0

#20 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 11:03

Já jsem nepsal, že ho pozvu ;)


  • 0

Klidně se rozčilujte.






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama