Přejít na obsah


Fotka

GeoGet - témata pro chystané školení

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

Anketa: GeoGet - témata pro chystané školení (51 uživatel(ů) vložilo hlas)

Jaká témata se budou probírat na geogetím školení?

  1. Základy používání GeoGetu (+nastavení) (27 hlasy [12.11%])

    Procento hlasů: 12.11%

  2. Získávání dat (=stahování keší, waymarků, ...) (20 hlasy [8.97%])

    Procento hlasů: 8.97%

  3. Zobrazování a úpravy dat (práce s databází) (26 hlasy [11.66%])

    Procento hlasů: 11.66%

  4. Exporty do různých formátů (23 hlasy [10.31%])

    Procento hlasů: 10.31%

  5. Kompletní příprava výletu (36 hlasy [16.14%])

    Procento hlasů: 16.14%

  6. Práce s GeoGetí mapou (21 hlasy [9.42%])

    Procento hlasů: 9.42%

  7. Tipy a triky pro používání GG (39 hlasy [17.49%])

    Procento hlasů: 17.49%

  8. Další zjednodušení práce s GG - Combine (22 hlasy [9.87%])

    Procento hlasů: 9.87%

  9. Práce s daty mimo geocaching (9 hlasy [4.04%])

    Procento hlasů: 4.04%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 11:09

od kdy mame prebytek skolitelu? :o


  • 0

#22 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 11:47

od kdy mame prebytek skolitelu? :o

 

Chtěl jsem jen utnout off-topic :)  a taky ta gordova výhrůžka se mi nelíbila B)


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#23 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 16:35

Témata pro úplné začátečníky jsem zaškrtla, pokud to jen trochu půjde, ráda bych přijela - jen mám obavy, že zrovna v mém případě by nějaký individuální dohled nebyl tak úplně mimo. ;) Zatím jsem si GG pouze nainstalovala, něco málo přečetla a zkusila snad jen přidat jednu PQ, takže jsem opravdu úplný začátečník - v mobilu mám k Locusu starší databázi  od kolegy ( ZATÍM pouze pojistka k O450, ale.....hledání s mobilem se mi začalo líbit, má své výhody ).


  • 0

#24 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 16:48

Taky bych uvítala školení pro úplné začátečníky, řekla bych až tzv. lamy. On totiž není začátečník, jako začátečník. A jak píše zvedavkanocni - ten individuální dohled by ani v mém případě nebyl úplně mimo. Nevím jak to cítí ona, ale pro mně slova jako "plugin" apod. je řeč mimozemšťanů. ;)

Chápu, že babrat se s někým, kdo je touto tématikou absolutně nepolíbený je velice náročné. Jenže když se podíváte po celém diskuzním fóru, tak velice častá odpověď na nějaký problém je - používej GeoGet! Dvakrát jsem ho nainstalovala, dvakrát odinstalovala. Třetí pokus snad konečně vyjde. :D


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#25 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2013 - 16:51

Ono to stejne podle vseho bude tak, ez to rozdelime na zacatecniky a ty, co uz neco vedi. Takze toho se nemusite rozhodne bat. Kazdymu nalozime podle toho, kam se nam zaradi. Takze kdyz se nekdo nacpe k tem "chytrejsim" a bude zacatecnik, bude to mit bud tezky, nebo preleze vedle :) Kazdopadne kdyby vas nekoho napadlo nejaky dalsi tema, klidne to sem napiste, dohodim ho do ankety! :)


  • 0

#26 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 10:22

Taky jsem pro "uplne zacatecniky" jelikoz zatim jedine s cim jsem si v GG "potykal" bylo vytvoreni si zalohy svych nalezu na gc.com - vic jsem zatim nemel cas studovat ackoliv verim, ze moznosti programu jsou velike


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#27 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 10:52

Já myslím, že právě pro začátečníky by bylo nejcennější seznámit je, v několika stručných krocích, s tím, jak si připraví data pro výpravu. Včetně souboru, který si odnesou a kde to bude popsané a kde budou odkazy na návod GG, kde je daná věc popsaná více do hloubky.

 

Pojmy plugin, makro, databáze a další není nutné hlouběji zkoumat, nebo snad někdo řeší princip práce ledničky a mikrovlnky, aby ji mohl používat ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#28 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 11:10

Kolombo, prestan nam to prosim organizovat. To zvladnem sami - je nas na to dost, svoji predstavu mame, tady nas zajimaj TEMATA. Zacatecnika SQL ucit fakt nebudeme.

 

Z ankety je jasny, ze vede priprava vyletu a tipy a triky - takze vlastne chcete vsechno :) V tesnym zavesu jsou zaklady, Combine a mapa - Takze jeste vic, nez vsechno :D

 

Anketu necham prozatim otevrenou, ale myslim si, ze vysledky uz se jen tak nezmenej. Vicemene se shodujou s tim, co jsem minimalne ja ocekvala, ale stale jsme otevreny novejm tematum (treba triky pro pouziti TAGu, ukazeme vam urcite Stator, kouzlo vizualizacnich skriptu - to jsou ty srandicky, co vam treba misto hodnoty FTF TAGu ve sloupci ukazou medaili, bude-li zajem, muzem zajit i trochu do hloubky k tvorbe ci uprave skriptu, lukabike muze trochu poradit co se tyce behani GG pod Linuxem,...). Cokoliv si vymyslite, minimalne zvazime :)


  • 1

#29 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 11:48

Tak, event uz je venku, kdo by mel zajem, necht se prihlasi. :)


  • 2

#30 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 21:22

Už máte stopstav :-(

 

V Liberci jsme naplnili 20 míst na školení začátečníku levou zadní, není 80 míst na Prahu málo ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#31 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 21:24

Tobe se to rekne, ale ono neni az tak snadny sehnat prostory, kde by se dalo prednaset a zaroven tam byl i dostatek PC, kde by si to lidi mohli vyzkouset.


  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 21:39

V Kongresaku fakt nehodlam prednaset. B)


  • 0

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 21:43

Tobe se to rekne, ale ono neni az tak snadny sehnat prostory, kde by se dalo prednaset a zaroven tam byl i dostatek PC, kde by si to lidi mohli vyzkouset.

 

No, tak doufám, že moji připomínku o záznamu a materiálech ze školení pro všechny nebereš jako zasahování do organizace, ale jako připomínku od většiny uživatelů GG, kteří se na školení nevejdou.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 21:48

1. nevim, co ma tvoje reakce spolecnyho s tim, co citujes...

2. nevim, proc nam rikas neco, co je samozrejmy? Nejsme natolik hloupy, abysme materialy nedali k dispozici.


  • 0

#35 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 22:53

Člověk celej den pryč a když večer utahanej sedne k tomu ďáblově stroji, zjišťuje už jen sťopku...  :(  Nu což, nemůžu tu vysedávat celej den a sledovat, kdy co vyjde :P

Ale co, přece si kvůli tomu nebudu dělat vrásky, člověk musí zůstat pořád pozitivně naladěn! B)


  • 0

#36 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 17 prosinec 2013 - 23:18

Ach jo, clovek se vecer podiva co je noveho a on event o ktery ma clovek zajem a uz je na nem stopsav. Nuz uz davno vim, ze eventy v Praze nejsou pro mne, neb to v tech prvnich dvou hodinach nestiham. Nuz co delat, zas se tim budu muset prokousavat sam. Vim, ze to delam blbe, ale co clovek zjisti sam, to si pak pamatuje safra dlouho.


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#37 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2013 - 7:33

Nojo, já to taky už tejden hlídam a kontroluju každou chvíli, a včera jsem zrovna byla jak na potvoru pryč, ach jo.


  • 0

#38 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2014 - 22:26

No, abych to tu hezky uzavrela: Pro ty, kdoz se nedostali na skoleni, jsou materialy k dispozici na araratu. Video bude nejspis taky, az ho nekdo (mikrom) sestriha a nahodi na youtube. Prozatim nechavam tema odemceny, ale jak budou videa, tak zamknu. 


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama