Přejít na obsah


Fotka

Archivace Pražské kolo GC1DXQR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 rightname

rightname

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 17:53

Sice nemám absolutně nic proti BF nálezům, když to umožní chyba či úmysl autora nebo jde o náhodný nález, ale vadí mi, že cacher FERRYVLK poskytl ve svém logu téměř detailní návod, jak najít mnou adoptovanou cache Pražské kolo GC1DXQR. Nereagoval ani na dvě mailové prosby o úpravu logu, za této situace nemá smysl, aby cache 4/4, založenou kdysi dávno se záměrem objet Prahu na kole, dál existovala. Do konce roku disable, kdo má zájem, klidně lovte, na nový rok pošlu do archivu.


  • 0

#2 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 18:57

Nebudu ti radit, jestli mas kes nechat nebo archivovat, to je ciste tvoje vec. Akorat bude o jednu multinu v Praze min. Ale na kazde strance mas pred logy jednu vetu: "**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links." Tudiz kacer je varovan, ze v lozich muze byt napoveda. Podle me to trochu moc hrotis. Kdo podvadi, uz si stejne tu kes odlovil pomoci finalek. Akorat pripravis o zabavu kacery, kteri by si to splnili tak, jak se ma.


  • 7

#3 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 19:27

Taky mi to přijde kapku přehnaný. Tuhle keš mám už dlouho v plánu, jen jsem se k ní nemohla pořád dostat. Dokud nebude večer dlouho světlo, za den se to stihnout nedá. Přečetla jsem si ten inkriminovanej log a nepřijde mi, že by každýho okamžitě napadlo, kde hledat, zvlášť když to tam nezná. A kdo to brutnout chce, ten si to najde i tak.


  • 2

#4 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 20:12

Kdo chce zážitek, tak si mysterku vyluští a multinu oběhne. Kdo chce bod, tak si vždy najde důvod, proč to všechno neudělat a finálové souřadnice si sežene jinak. Ale při tomto přístupu bychom už museli archivovat všechny mysterky, multiny či wheriga, takže zcela nechápu smysl této reakce na daný log.


  • 0

#5 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 20:16

Kešku sice neznám, listing jsem jen rychle přelétl očima, ale nestačilo by ji třeba přemístit o kus jinam???


  • 0

#6 SpeedyGT

SpeedyGT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 21:02

Samozřejmě je to věc majitele, ale byla by škoda ji archivovat. My na ni vzpomínáme a občas ji někomu doporučíme. Nám by ten log moc nenapověděl... Kdo si ji chce užít, ten si ji projede. Pokud jsou stage v pořádku, tak je škoda ji zavřít. 


  • 0
zeland.hermansky.net - Web kačerů Speediholky & Simála o cestě po Novém Zélandu
geo.hermansky.net - Můj web pro kačery (gps kontrolor, převodník souřadnic)

Náš profil na geocaching.com

#7 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 21:43

Připadá mi to zbytečný, na log jsem koukala, tak jasná nápověda to není. Těšila jsem se, že si jí na jaře objedu, ale teď v těch mrazech to kvůli archivaci fakt dělat nebudu   <_<


  • 0

#8 Lugia010719d1

Lugia010719d1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 21:43

A nemáš jako owner náhodou možnost spoilující logy manuálně odstranit? Pokud nálezce nereaguje a neupraví log sám, tak další krok je smazat log. Archivace je zbytečně přehnaná reakce a vypadá spíš jako demonstrativní sebevražda.


  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 22:33

Take bych nerekl, ze se podle toho logu keska da najit nejak extra snadno. A presunout kesku jinam? Nestacilo by to?


Tento příspěvek byl upraven od gord: 13 prosinec 2013 - 22:33

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 23:18

Stejně jak se nedělá odarchivace za účelem adopce, tak se nedělá ani adopce za účelem archivace! Je to podlé.


  • 1
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#11 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 13:13

Ted jsem se kouknul a tys tu kesku adoptoval ted v srpnu. To se uz budou adoptovat kese, aby si ji hned archivoval jiny autor? Ta keska fungovala 5 let nez si ji dostal k adopci. To si ji mohl archivovat Paya team sam. O tu kesku ses nestaral jeste ani 4 mesice a uz ji posilas do archivu? To se na me nezlob, ale to bude od tebe poradna prasarna, jestli ji archivujes. Navic ten Ferryvlkuv log vubec nic neprozrazuje. Cele mi to prijde, ze sis nasel jen duvod, abys ji mohl archivovat.


  • 0

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 13:23

Ten log může napovídat snad jen někomu, kdo ví, kde ta keš je. Archivace mi přijde zcela zbytečná, ba přímo škodlivá.


  • 2

#13 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 13:35

Taky mi to přijde zbytečný. Smaž svůj disable log na cachi a tohle vlákno, a spoileru, který mi mimochodem nepřijde nijak tragický, si nikdo ani nevšimne. :)  A nebo aspoň pošli dál k adopci, drobné přemístění by pomohlo určitě.


Tento příspěvek byl upraven od alkes: 14 prosinec 2013 - 13:57

  • 0

#14 rightname

rightname

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 15:56

Díky všem za názory, přijde mi to opravdu zajímavé. Co mě opravdu překvapilo, že ten špatný jsem jenom já, nikdo si nemyslí, že FERRYVLK kazí hru. Pořád to ale přátelé vidím trochu jinak. Pět z posledních pěti logů jsou BF. Adoptoval jsem ji, protože jsem ji chtěl zachovat (ne, opravdu jsem ji neadoptoval abych ji archivoval), když jsem viděl problém, snažil jsem se 2x slušně požádat o změnu logu (jak je z diskuse vidět, v případě, že bych ho smazal, by nebyla pravda jednoznačně na mojí straně). K-lordova odpověď mě opravdu urazila - prasárna, já jsem hledal důvod abych mohl archivovat cache... to už snad není ani k smíchu. Opravdu jsi mě urazil. Ale abych udělal nějaký závěr. Díky názorům Von Bronina a AHA&Team, kteří mě kontaktovali přímo a neobviňovali mě z prasáren, budu zvažovat změnu finálního uložení. Ruku na srdce, je to cache, při které se pro poctivý odlov musí objet celá Praha na kole. Kolik procent lidí to takto udělá? 3%? To je můj odhad. 47% získá souřadnice od kamarádů případně na nějakých serverech, 50% to teď najde BF, jak potvrzují poslední logy, a možná ta optimistická 3% to najdou poctivě. Ale přesto právě kvůli těm 3% se pokusím přes zimu najít jiné umístění.


  • 1

#15 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 16:55

pokud změníš místo a dáš například na keš zámeček, zvýšíš tím ty 3% na nějaký čas na 100% :-)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#16 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 16:59

Připadá mi to zbytečný, na log jsem koukala, tak jasná nápověda to není. Těšila jsem se, že si jí na jaře objedu, ale teď v těch mrazech to kvůli archivaci fakt dělat nebudu   <_<

Přesně, já absolutně netuším, kde by to jako mělo být.


  • 0
:)

#17 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 20:24

Díky všem za názory, přijde mi to opravdu zajímavé. Co mě opravdu překvapilo, že ten špatný jsem jenom já, nikdo si nemyslí, že FERRYVLK kazí hru. ...

 Co si kdo myslí nevíš, víš jen co sem kdo napsal. A nejsem přílišným zastáncem BF od stolu, ale těm náhodným nálezcům to přeju. Taky bych si přál něco najít. Párkrát už jsem si říkal, "To je divný, kam by tahle cestička mohla vést, vždyť tady nemá co dělat.", ale buď jsem byl slepý nebo to druhý. Najít keš jen tak , to je něco jako vyhrát ve sportce. Na mojí keši se k tomu přiznali dva a velice jim to přeji. A že je v logu napsáno, že keš je x metrů od MHD? To je tedy nápověda jak Brno. V Praze je snad 1000 zastávek.

 

Osobně si myslím, že když ti ten log připadá příliš nápovědný a autor nereaguje, tak to smazat můžeš. V dalším kole se pak jistě na nějaké kompromisní formulaci dohodnete. Jste přece dospělí a rozumuní lidé.

 

My ostatní, co to ještě nemáme odlovené, a takovýhle drsnokeší si vážíme, budeme rádi, když bude žít dál. Každý owner se musel s kombajnéry a finálkáři nějak vyrovnat, jestli je ti zatěžko být adoptivním ownerem finálkované keše, tak ji dej dál k adopci.


  • 3
.

#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 20:36

Tak ja vim, kde ta keska je (vlastne kde byla, kdyz jsem ji nasel ja - poctive). Uprimne si nedovedu predstavit, ze bych ji nasel nahodou, nebo na BF, a to ani s timto inkriminovanym logem. Podle me to nejsou BF nalezy, ale souradnice ziskaly jinym zpusobem a maskuji to za BF. To je ovsem jen muj nazor :-)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 672 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 21:09

Tak ja vim, kde ta keska je (vlastne kde byla, kdyz jsem ji nasel ja - poctive). Uprimne si nedovedu predstavit, ze bych ji nasel nahodou, nebo na BF, a to ani s timto inkriminovanym logem. Podle me to nejsou BF nalezy, ale souradnice ziskaly jinym zpusobem a maskuji to za BF. To je ovsem jen muj nazor :-)

náhodou se dá najít ledaco a tady je to kousek od cesty a k místu vede vyšlapaná cestička

já si tam odskočit, tak se také pod ten kámen podívám .-)

takže bych náhodnému nálezci věřila

a co to je nepoctivý nález? nález je prostě nález a jak dojdu k souřadnicím je snad jiná věc

když na kole jezdím jen rekreačně, tak bych celou trasu objížděla rok

a když už někam jedu na kole, tak si raději vyberu trasu podle svého gusta a tato mě tedy ničím nenadchla

ale to je každého věc

a protože jsem věděla, že na kole to nikdy neobjedu, tak jsem si některé indicie zjistila např., když jsme jeli okolo autem nebo něco třeba i virtuálně

a rozhodně si nepřipadám, že by to bylo nepoctivé

a protože jsem měla skoro vše až na jedno číslo pohromadě, tak jsem prostě zbytek dopočítala 

to je tedy můj názor na věc


  • 0

#20 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2013 - 21:45

Jestli mohu poprosit ... primluvit se, zvaz zmenu finalky. Letos sem se na ni diky blbosti (pad z kola a tak :) ) uz nedostal ... a myslim, ze nema cenu se rozcilovat. Projdi si diskuze tady, je to tu porad reseno - nepoctivy kaceri budou porad, si vem, kolik tu bylo kauz o db finalnich souradnic.
S tim nic nenadelas ... nenadela nikdo - kazdy si geocaching udela takovy, jaky chce...

Takze jestli jeste jednou mohu poprosit - nearchivuj ji.


Tento příspěvek byl upraven od brazajar: 14 prosinec 2013 - 21:58

  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama