Přejít na obsah


Fotka

Labs cache - možnosti

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#1 Stepanci

Stepanci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 10:28

Nazdar všichni,

 

stejně jako mnozí z vás jsem se včera zúčastnil Geoskořápek a prošel si trasu parádně připravených labs keší. Counter se o sedm zvýšil, ale jak se dalo předpokládat Geoget nic nezaznamenal.

 

Chtěl bych se zeptat na to, jestli tím budou statistiky ovlivněny už napořád nebo je nějaké řešení je do databáze načíst? Respektive jaké jsou možnosti?

 

Díky za jakýkoliv rozumný názor.

 

stepanci


  • 0
S4 active / Locus pro / WhereYouGo

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 10:32

Kdyby jen geoget :-)

Do GG se to asi časem nějak dostane, ale implementace LAB keší je tak trochu nedotažená.

 

A další problém asi bude v logování, včera v noci mi to psalo 15 hodin a 9 minut do konce akce, což je trochu v rozporu s tím, co bylo na tom letáčku :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 10:41

Ty Labs cache nejsou ani v GPXku My Finds, takže to je zas nějaký výstřel do tmy, ach jo, to jsou jelimani.


  • 0

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 10:48

Ty Labs cache nejsou ani v GPXku My Finds, takže to je zas nějaký výstřel do tmy, ach jo, to jsou jelimani.

 

Nikoho podle mě ani ve snu nenapadlo, že se v Česku objeví Labs keše.


  • 3

#5 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:00

No myslim si, ze byla mistni komunita pouzita jako pokusni kralici. Tez jsem se na jedne zalogoval a ted vidim, ze counter poposkocil o jednicku, ale jelikoz cache v systemu neexistuje a ani nema log, tak nefiguruje ve statistikach. Divne, ale ten counter ji zna. No jen se bojim aby groundspeak nevymyslen neco jako virtualni cache, tak jak to ted udelali na munzee http://www.munzee.com/map podivejte se tam na Karluv most. Tam clovek pak jen stoji a macka tlacitko a zas kousek popojde a zas macka tlacitko a z Karlova mostu pak nevidi nic jineho nez obrazovku mobilu.


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:00

Nikoho podle mě ani ve snu nenapadlo, že se v Česku objeví Labs keše.

 

No, že to nikoho nenapadlo v Česku, to takový problém není, ale ono je to tak trochu v vzduchu celé, s tím započítáváním.

 

A další problém byl, že místo aby se lidi potkali u Skořápek a  pokecali, tak všichni běhali kolem a lovili Labs keše :-(


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:04

A další problém byl, že místo aby se lidi potkali u Skořápek a  pokecali, tak všichni běhali kolem a lovili Labs keše :-(

 Ne vsichni ne. Nekteri se doopravdy potkavali a pokecali. Ja si ulovil jen tu jednu u ktere jsem stal.


  • 1

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:06

Já ulovil všech sedm a taky jsem pokecal se známými. Naopak se mi líbilo, že nebyli všichni namačkáni pod mostem, ale potkával jsem je všude :-)


  • 2

#9 jakouback

jakouback

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:12

btw. nikdo nikdy nikoho nenutí logovat, a to jak keše klasické tak Labcachce, pakliže nechcete aby vám to nedělalo nepořádek ve statistice tak si LABky smažte a máte po "problému"....


Tento příspěvek byl upraven od jakouback: 16 prosinec 2013 - 11:13

  • 1

logo_spojenci.png

Počet keší, kvalitu vašeho života nezlepší....


#10 MadDogTeam

MadDogTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 357 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:17

Kese pujdou logovat az do onech psanych 24:00 je tam nastavena jeste prodleva, jinak ano counter myslim konci v 15:00 ale stalejeste logovat pujde dle vyjadreni tymu. 

 

Lab kese jsou pokusne, zkouseni novych typu kesi, proto ano komunita - a nejen nase - byla vyuzita pro otestovani tohoto noveho typu kese. Kdo nechce logovat nemusi, nikoho nikdo nenuti, kdo zalogoval a nechce to tam mit, muze si logy smazat, i toto je moznost. 

 

Me osobne jakozto jednoho z vyrobcu nekterych schranek s odpustenim "sere" pristup kacerky ktera hned z pocatku cihlou rozmlatila SKORAPKU, duvodem bylo aby se na ni podivala z druhe strany, po dotazu zda ji to prijde normalni odpovedela "NO TAK JSEM NA TO HODILA CIHLU, NO A CO!" Takze bohuzel neznam nick teto kacerky a nepredpokladam ze by se priznala, ale alespon vim ze mohu podekovat nekomu za to ze ty hodiny prace aby se vse libilo, byly uplne na nic a dotycna ma stesti ze jsem u toho nebyl, nebot bych ji asi zlamal nos se slovy "TAK JSEM TI HO ZLAMAL, NOA CO!"

 

Vsem kterym selabky libily dekujeme alespon za sebe a budeme doufat ze se nasledne po schvaleni preklopi do standartnich kesi ... 


  • 1
Galaxy SII + search dogs Phalko a Ela :)

#11 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:17

Ale rozhodně chci poděkovat všem, kteří se na tomhle organizačně podíleli, mně experimentování nevadí, mně se to moc líbilo a užila jsem si to... Ještě jednou moc díky všem, kdo se o to zasloužili!
  • 0

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:24

Mě zase zarazily davy lidí, co lezly po zdi dolů k řece, místo aby to obešli po silnici.


  • 2

#13 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:31

Mne nevadi delat "pokusy", naopak jsem toto zpestreni uvital. Bylo to zajimave a libilo se mi i provedeni ukolu. Taky bych rad podekoval za tu praci co si s tim dotycni dali.

 

Co se tyka GG napada mne jen udelat si ze souboru s jinou kesi lab cache s tim ze si zmenite nazev kese, kod kese (napadlo me treba GL00001 - GL00007 alias GeoLab), ownera atd a dopsat si tam i vlastni log. Ale nevim jak by se k tomu postavil GG kdybych to naimportoval. Jeste jsem nemel cas to zkusit.


  • -1

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#14 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:37

Byli jsme pokusní králíci – Ano, to co včera proběhlo byl test nového konceptu dočasných megaeventových keší, stejně jako před pár týdny ve Švédsku nebo v USA. Bylo to napsáno i v letáčku, kteří účastníci dostali. Všichni, kdo s testováním pomohli, dostali za doměnu onu speciální ikonku.

 

Nesoulad mezi odpočítáváním času a informací o konci logování v letáčku – je to dáno tím, že se v minulém týdnu změnilo zadávání časových parametrů v prostředí na tvorbu lab keší – v tzv. Lab Builderu. Nastavují se dva časové úseky – hrací interval (doba, kdy běží samotná hra) a logovací interval (doba, po kterou je přístupné zalogování). V předchozí verzi lab keší se nastavovaly přesné časové údaje o startu a začátku obou intervalů. V současné verzi se nastavuje pouze přesný čas začátku hracího intervalu a délka trvání obou intervalů v dnech. Text na letáčku byl připraven před touto změnou. Jak to tedy teď funguje:

 

Hra byla odstartována v neděli v 15:00, hrací interval je jeden den, počitadlo odpočítává čas zbývající do konce hracího intervalu, tedy do pondělí 15:00. Pak bude následovat logovací interval, který je nastavený opět na jeden den, tedy zalogování bude otevřené až do úterý 15:00. Na zalogování máte víc času než avizované pondělí 24:00. Jestli se objeví nějaké jiné počítadlo nevím, je to nová funkce tak nezbývá než se nechat překvapit.

 

Labky se nezobrazují správně ve statistikách – ano to je pravda. Nález Lab keše se projeví v celkovém počtu nálezů, ale protože labky jsou v oddělené databázi, tak se nezobrazují na výpise jednotlivých nalezených keší, nejsou v My Finds PQ, nejsou ani na stránce s GS statistikami. Věřím, že kolegové experti si s tím v Geogetu rychle poradí (mohu dodat GPX soubor s labkami). Pokud někdo má s nabouranými GS statistikami zásadní problém, nic vám nebrání si nálezy labek smazat (upozorňuji, že smazání je nevratné, labka podruhé zalogovat nepůjde).

 

Lidi neměli čas na pokecání – omlouvám se pokud jsme někomu narušili dobrý pocit z eventu.


  • 11

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:39

Prosim, venujme se tady jen tematu LabCache vs. Geoget. Stiznosti na chovani kaceru sem opravdu nepatri!


  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:42

Co se tyka GG napada mne jen udelat si ze souboru s jinou kesi lab cache s tim ze si zmenite nazev kese, kod kese (napadlo me treba GL00001 - GL00007 alias GeoLab), ownera atd a dopsat si tam i vlastni log. Ale nevim jak by se k tomu postavil GG kdybych to naimportoval. Jeste jsem nemel cas to zkusit.

 

GL prosim ne, to uz se pouziva na identifikatory logu.

 

Obecne je problem v tom, ze poskytovane GPX je spise ukazkou, jak GPX vypadat nema. Takova prasarna se fakt jen tak nevidi. Druhy problem je v tom, ze ty kesky tam nemaji zadne unikatni identifikatory. Takze to GPX opravdu radeji neimportujte.

 

Ale poresime, to, nebojte. Chvili snad vydrzite, ne?


  • 2

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:45

Věřím, že kolegové experti si s tím v Geogetu rychle poradí (mohu dodat GPX soubor s labkami).

Je to nejake jine GPX, nez ktere se da stahnout z webu?


  • 0

#18 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:51

HaLuMa, nemyslel jsem importovat to GPX co bylo na lab cache strance geoskorapek, ale proste si stahnout nejakou jinou kesku, treba tradicku, a jeji data jako nazev, kod, ownera atd prepsat na tu lab cache. To GL byl jen priklad.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#19 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:52

Je to nejake jine GPX, nez ktere se da stahnout z webu?

 

Ne, je to ten samý soubor. Jen jsem si ho naimportoval do Geogetu, upravil názvy a pak znovu vyexportovat ve formátu PQ. Víc jsem si s tím nehrál, nebyl čas.


  • 0

#20 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 11:56

Ne, je to ten samý soubor. Jen jsem si ho naimportoval do Geogetu, upravil názvy a pak znovu vyexportovat ve formátu PQ. Víc jsem si s tím nehrál, nebyl čas.

 

ja kdyz jsem to naimportil do GG tak jsem ty schranky v GG pak nenasel. :/


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama