Přejít na obsah


Fotka

Labs cache - možnosti

geoget

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
84 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:03

Tam je obcency problem v tom, ze ty labkesky maji identifikatory GC-1, GC-2,... Coz jednak popira pravidla na GC kody pouzivana Groundspeakem, a za druhe, co se stane, az budou nejake dalsi labkesky pri nejake jine prilezitosti? Nebudou mit nahodou stejna ID? :wacko:

 

A to uz pomijim drobny fakt, ze v tom GPX je zmrvena cestina. (A z hlediska GPX standardu je to GPX take blbe.)


  • 1

#22 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:05

Ne, je to ten samý soubor. Jen jsem si ho naimportoval do Geogetu, upravil názvy a pak znovu vyexportovat ve formátu PQ. Víc jsem si s tím nehrál, nebyl čas.

 

jeswte otazka - To GPX vyrobil Groundspeak z dat, co jste jim napsali do nejakych formularu? Nebo jste jim dodali cele GPX?


  • 0

#23 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:10

HaLuMa, nemyslel jsem importovat to GPX co bylo na lab cache strance geoskorapek, ale proste si stahnout nejakou jinou kesku, treba tradicku, a jeji data jako nazev, kod, ownera atd prepsat na tu lab cache. To GL byl jen priklad.

 

Me zase napadlo, ze bych vzal GC kod geoskoprapek, a za nej prilepil -1, -2,... Cimz to bude mit unikatni ID, a bude to interni logikou spadat pod geocache (jen musim mozna naucit GG, aby prave v GCkodu mohla byt pomlcka). A zaroven bude jasne, k jake prilezitosti ty labkese patrily.

 

Kdyz se totiz bodu v Geogetu da nejaky jiny prefix nez GC (a od opencache), tak se k tem bodum chova jinak - nepovazuje je za kesky!

 

Ale tohle vsechno poresime, vcetne nejakych uprav v GG, aby se labkesky spravne ukazovaly. Nebojte, jen mejte na pameti, ze taky musime nekdy pracovat! ;)


  • 8

#24 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:17

Me zase napadlo, ze bych vzal GC kod geoskoprapek, a za nej prilepil -1, -2,... Cimz to bude mit unikatni ID, a bude to interni logikou spadat pod geocache (jen musim mozna naucit GG, aby prave v GCkodu mohla byt pomlcka). A zaroven bude jasne, k jake prilezitosti ty labkese patrily.

 

Kdyz se totiz bodu v Geogetu da nejaky jiny prefix nez GC (a od opencache), tak se k tem bodum chova jinak - nepovazuje je za kesky!

 

Ale tohle vsechno poresime, vcetne nejakych uprav v GG, aby se labkesky spravne ukazovaly. Nebojte, jen mejte na pameti, ze taky musime nekdy pracovat! ;)

 

Tak tohle me nenapadlo. Jak to pises Ty to je mnohem logictejsi. ;)


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#25 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:28

jeswte otazka - To GPX vyrobil Groundspeak z dat, co jste jim napsali do nejakych formularu? Nebo jste jim dodali cele GPX?

To GPX vyrobil automaticky Lab Builder (nástroj na tvorbu lab keší) na základě dat ručně zadaných do formulářů.


  • 0

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:32

Diky, takze trouba je Groundspeak, ktery ani neumi vyrobit GPX podle jejich vlastni specifikace. Ach jo!

 

No noc, vyrobime vlastni, hezci... at si lidi maji kde oznacit nalezy.


  • 4

#27 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:40

No noc, vyrobime vlastni, hezci... at si lidi maji kde oznacit nalezy.

 

Díky! Měl bych na tebe ještě jednu prosbu: Budu psát zprávu pro GS ve které bude shrnutí našich postřehů, zkušeností a návrhů. Mohl bys mi, prosím, dát dohromady pár bodů ohledně toho jak by to GPX mělo správně vypadat? Jakýkoliv další návrh vítám taky, právě teď máme jedinečnou příležitost ovlivnit budoucí podobu těchto keší.


  • 5

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:53

Jak moc to specha? Staci to vecer, nebo az zitra? Jinak s tim nemam problem a dam neco dohromady.


  • 1

#29 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 12:54

Diky, takze trouba je Groundspeak, ktery ani neumi vyrobit GPX podle jejich vlastni specifikace. Ach jo!

 

No noc, vyrobime vlastni, hezci... at si lidi maji kde oznacit nalezy.

budeme (ne)trpělivě čekat na nějaký doporučený jednotný postup, jak to dostat do GG, díky  :)


  • 0

#30 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 13:01

Jak moc to specha? Staci to vecer, nebo az zitra? Jinak s tim nemam problem a dam neco dohromady.

Zítra bohatě stačí, budu muset nejprve vyhodnotit výsledky průzkumu - který teprve budeme posílat :) .


  • 0

#31 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 14:54

Jednu věc jsem v Kulhalově veskrze podrobné zprávě postrádala: K čemu sloužil ten Dopis Ježíškovi a o co jsem přišla, když jsem ho do schránky nestihla vhodit? :D


  • 0

#32 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 16:03

Jednu věc jsem v Kulhalově veskrze podrobné zprávě postrádala: K čemu sloužil ten Dopis Ježíškovi a o co jsem přišla, když jsem ho do schránky nestihla vhodit? :D

 

Nejsi zalogovaná. To byl logbook... :-)


  • 0

Klidně se rozčilujte.


#33 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 17:53

Upozornuju (opet), ze se tu resi tema Labky vs. GG, ne to, co jste stihli nebo nestihli! :D


  • 0

#34 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 19:37

Pokud bude keška označena jako 'Lab Cache' tak se dokonce okamžitě objeví ve statistikách GgStatu.


  • 0
MaFa

#35 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 19:43

Pokud bude keška označena jako 'Lab Cache' tak se dokonce okamžitě objeví ve statistikách GgStatu.

Teď netuším jak to myslíš označená jako lab cache


  • 0

#36 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 20:03

To je spíš informace pro Halumu, jaký typ keše nastavit v GG. Jinak pro netrpělivce, pokus si vytvoříte nějakou fiktivní keš v GG a změníte jí typ na 'Lab Cache' a zadáte čas a datum nalezení ručně, tak můžete mít Lab Cache ve statistikách už teď.

 

P.S. ve výběru samozřejmě není, ale jde dopsat ručně


Tento příspěvek byl upraven od MaFa: 16 prosinec 2013 - 20:04

  • 0
MaFa

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 20:49

Tak jsem to zkusil sepsat do blogu, odkud je mozne si i stahnout upravene GPX. Viz. http://www.geocachin...ache-v-geogetu/


  • 0

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 20:50

Díky! Měl bych na tebe ještě jednu prosbu: Budu psát zprávu pro GS ve které bude shrnutí našich postřehů, zkušeností a návrhů. Mohl bys mi, prosím, dát dohromady pár bodů ohledně toho jak by to GPX mělo správně vypadat? Jakýkoliv další návrh vítám taky, právě teď máme jedinečnou příležitost ovlivnit budoucí podobu těchto keší.

 

Staci ti to, co jsem napsal do toho meho blogu, nebo chces neco vice rozepsat?


  • 0

#39 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 21:16

Vyzkoušeno - funguje! Mockrát díky! Dokonce ve statistikách nahranch na gc.comse mi správná ikonka zobrazuje. Jen dotaz - jde se nějak zbavit hlášky "nalezeny keše u kterých nemáte naimportovaný žádný váš log, chcete je zobrazit do geogetu?" (nebo tak nějak) po vygenerování badge genu? Evidentně se tomu nelíbí, že u lab keší nejsou logy.


  • 0

#40 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2013 - 22:07

HaLuMo moc díky za návod jak na to.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama