Přejít na obsah


Fotka

Neregistrovatelné CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 Vix.Lajvant

Vix.Lajvant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 7:24

Ahoj,

konečně jsem se dokopal k tomu, abych si nechal vyrobit svoje CWG. Doteďka mi geocaching vyhovoval bez nich jen jako motivace na výlety. Kamarád mě ale zviklal.

Otázku výrobce "registrovat" nebo "neregistrovat" jsem silně podcenil a nechal si vyrobit na kolečko přesně to, co mám na razítku. A to i přes upozornění, že toto registrovat nepůjde. A abych nebyl jó až tak malej vůl, nechal jsem udělat céwégéčka i dalším kačerům z rodiny. Celkově sranda za cca 900,-.

Po zjištění situace (že moje CWG nikdo chtít nebude, protože nejde zaregistrovat) jsem nechal vše udělat znovu (zatím o tom neví moje drahá polovička, jinak jsem po smrti :-). Budu mít tedy dvoje CWG. Obrázek je stejný, ale jedno CWG má atypické písmo, druhé už je podle pravidel.

 

Poví mi někdo, co s céwégéčky, která nejdou registrovat? Mám je dávat (né měnit) do kešek jen tak s tím, že nějakého začínajícího kačera zklamu tím, že pak doma nejdou zaregistrovat? Mám je dávat do kešulí ve dvojici? Registrovatelné a neregistrovatelné? Nebo je mám prohnat komínem a mít od nich konečně pokoj?

 

Dík za odpověď.


  • 0

#2 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 7:50

Mne se taky stalo, ze mám hromadu cwg, které nejsou v katalogu, takze jsi je do GG nemůžu vložit :(


  • 0

#3 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 8:28

Já nevím, ale CWG jsou pěkné věcičky, ať už jsou registrovaná nebo ne. Tady snad přece nejde o "bod", ale o to, že něco tak pěkného doma mám, můžu si to vystavit a těšit se pohledem na to. Mně osobně vůbec nesejde na tom, jestli je CWG někde registrované nebo ne, rád je vyměním i za to své registrované a předpokládám, že spousta kolegů smýšlí stejně. Takže rozhodně nikam nevyhazovat a klidně měnit.


  • 6

#4 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 8:40

Vidím to stejně, klidně bych s tebou při potkání vyměnila a nevadilo by mi to. A možná by si dost lidí ani nevšimlo, že dostalo maličko jinou verzi, než je registrovaná a zadalo by si CWG do sbírky pod ní. Proto bych určitě neházela do kamen, ale v pohodě měnila.


  • 2

#5 Vix.Lajvant

Vix.Lajvant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 9:01

Tak jo, kamarádi, ukecali jste mě :) Až budu mít to správné CWG v katalogu, tak tam holt při registraci neregistrovatelného naskočí registrovatelná verze. Snad dostanu vynadáno co nejmíň. Dík za odpovědi a hezké Vánoce i to, co bude po nich :rolleyes:


  • 0

#6 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 9:35

Já myslím že rozdíly jsou naštěstí dost velké, aby si toho každý všiml hned a nebyl zklamán až doma. Tedy, jak jsi psal, krom těch úplných začátečníků. Dávání ve dvojici nějak příliš nemá význam, katalogizovatelné zmizí hned a nekatalogizovatelné tam holt počká na lidi jako je zvědavka a hrabošata.
Taky už jsem v minulosti nalítnul, při odlovu Krusnohorskeho Batmana. S kolegou jsme tam oba vyměnili svá CWG za nějaký takovýto šmejd, kde rozdíl byl bohužel jen ve spodním nápisu, který nekontroloval ani jeden z nás. No a zatímco to moje CWG letělo doma hned se zklamáním do koše, kolega jenž to nikde nekontroluje a nezapisuje jej má dodnes ve sbírce. Takže fakt záleží na lidech.
  • 0

#7 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 10:01

Tak mě napadá, jestli třeba nedozrál čas na mírné změny v podmínkách.

Všechno se kolem nás vyvíjí a tak je to i u CWG. Změnily se materiály, změnily se technologie. 

Proč trvat na jednotném fontu? Proč nemít plně inverzní pálení?

Zahraniční kačeři si s tím hlavu vůbec nelámou. A některá nezařaditelná xWG jsou úplné skvosty.

Mám pár nezařaditelných ve své sbírce a nevadí mi to. Do sbírky jdou zařadit ručně, jenom se na webu nezobrazuje jejich obrázek.

Stejně jsou ty obrázky jenom orientační.

A nejhezčí pocit mám, když CWG vezmu do ruky a vzpomenu si, kde jsem ho získal, nebo vyměnil.


  • 2

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#8 Vix.Lajvant

Vix.Lajvant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 10:53

Děkuji za názor. Možná bych to mohl částečně vyřešit tak, že do pytlíčku k neregistrovatelnému céwégéčku přidám lísteček i s touto informací. Pak ať se každý rozhodne, jestli si ho vezme nebo ne. A nebudu ho tedy měnit kus za kus, ale jen jako dárek.

 

Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc: Až budu mít CWG registrovatelné, můžu ho do keší dávat hned nebo čekat, až bu zařazen do katalogu. Prý to trvá někdy dost dlouho?


  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 11:07

Neberete to nejak moc vazne? Vyhazovat CWG jen proto, ze nesplnilo podminky nejakeho katalogu?

 

CWG je predmet na vymenu jako kazdy jiny! Ze nekdo nekde udelal katalog konkretne vypadajicich predmetu a stanovil si podminky, pod kterymi smi byt predmet zarazen do toho jejich katalogu, nijak preci neomezuje pouzivani vsech ostatnich vymenitelnych predmetu.

 

Ja si napriklad nechal zamerne udelat jedno neCWG. (tedy jako CWG, ktere ma celou zadni stranu uplne jinou.) Neni pochopitelne v katalogu, nicmene i tak mi lidi pisi, ze si jej radi ponechali.


  • 5

#10 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 13:06

Kromě CWG které vyrábím a tím pádem i posílám na registraci jsem se ještě ani jednou nestaral o to, jestli je nějaké CWG někde zaregistrované. Mám z nich radost a když doma zjistím že některé už mám, tak ho zase vklidu vyměním jinde.


  • 1
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#11 Vix.Lajvant

Vix.Lajvant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 15:47

Tak jo... díky za Vaše názory, pomohlo mi to.

Vyřeším to kompromisem, Do světa to pustím, ale v pytlíku bude i lísteček upozorňující na neregistrovatelnost toho CWG. Veselé Vánoce :P


  • 0

#12 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 16:22

Neberete to nejak moc vazne? Vyhazovat CWG jen proto, ze nesplnilo podminky nejakeho katalogu?
 
CWG je predmet na vymenu jako kazdy jiny! Ze nekdo nekde udelal katalog konkretne vypadajicich predmetu a stanovil si podminky, pod kterymi smi byt predmet zarazen do toho jejich katalogu, nijak preci neomezuje pouzivani vsech ostatnich vymenitelnych predmetu.


Správně, beru to vážně. Pokud to není katalogizované, pak je to samozřejmě nějaký plnohodnotný předmět k výměně, jen to už není CWG, které sbírám. Pro mě je to tedy předmět bez jakékoliv hodnoty.

Jinak by samozřejmě nebyl problém, pokud by si někdo nechal vyrobit své vlastní gravírované suky. Problém je v tom, že ony se ty padělky snaží jako CWG tvářit - minimálně zadní stranou s nápisem "czech wood geocoin" a logem Groundspeaku, které pro účel CWG autoři vyjednali. A to i přes to, že na stránkách autorů je jasně napsáno "Vzor CWG a šablony ... za těchto podmínek". Ač chápu, že je to mnohdy nevědomky.

I když tedy nevědomky - mám za to, že každý výrobce CWG by měl tato pravidla znát a dodržovat je. A teď nemám na mysli pouze oficiální výrobce, kteří mají dodržování pravidel designu autory dané jako jednu z podmínek pro výrobu. Mohu s čistým svědomím říct, že ode mě ještě nikdo ze zákazníků neslyšel "já vám to udělám, ale nebude to v katalogu", nýbrž "pro splnění podmínek pro CWG je nutné změnit...".
  • 4

#13 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 17:18

Neberete to nejak moc vazne? Vyhazovat CWG jen proto, ze nesplnilo podminky nejakeho katalogu?

 

CWG je predmet na vymenu jako kazdy jiny! Ze nekdo nekde udelal katalog konkretne vypadajicich predmetu a stanovil si podminky, pod kterymi smi byt predmet zarazen do toho jejich katalogu, nijak preci neomezuje pouzivani vsech ostatnich vymenitelnych predmetu.

 

Ja si napriklad nechal zamerne udelat jedno neCWG. (tedy jako CWG, ktere ma celou zadni stranu uplne jinou.) Neni pochopitelne v katalogu, nicmene i tak mi lidi pisi, ze si jej radi ponechali.

Souhlas, nějak moc to žerou. CWG sbírám protože se mi líbí - vypadají hezky na stěně, každý obrázek jiný a to že je nějaký katalog mě nechává chladnou. Upřímně mnohem raději mám pěkné kolečko (doma mám pár extra pěkných kousků o které by katalog ani "okem" nezavadil), než prefabrikovaný, zkatalogizovaný masiv. Ale každý si to sbírá jak ho to baví. 

 

Každopádně určitě nevyhazovat (pokud bys to fakt chtěl vyhodit, dej vědět, za poštovné to beru jako hračky pro činčily :D ).

Cedulka s varováním pro ortodoxní sběrače je dobrý nápad. Bacha ale ať tě někdo nepřistihne jak tenhle "šunt" měníš za "kvalitní katalogová kolečka".  :D


  • 2

#14 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 17:20

Tiskaři, chápu, že z profi hlediska to vidíš jinak a je dobře, jak postupuješ vůči zákazníkům, ale třeba jednou naše nezařazené "raritky" budou vzácnost. ;) Podívej se na to i ze sběratelského hlediska. ( S věkem přichází i větší tolerance.) Ano, pravidla se mají dodržovat, ale tady je mi jedno, jestli mám "pravé" CWG nebo suk, který podle pravidel do katalogu nepatří, ale je krásný - ať už vtipným nápadem nebo provedením. Když si ho navíc dovedu spojit se setkáním s majitelem, ráda se k němu při občasném prohlížení vrátím. Zahraniční xWG mám ráda, i když v katalogu nejsou - je fajn, že si kolečka nechávají vyrábět podle nás i další země. Zrovna z ME v Praze se mi vybavuje jedna kačerka starší než já, která nadšeně obíhala v hlavním sále všechny, u kterých zahlédla, že mají krabice s dřevíčky - ani neprohodila pár slov jak kmitala :D , považovala jsem ji za Němku a až podle CWG zjistila, že mi přibylo Norsko! Naopak Švédové, co jezdí do Čech opakovaně a pořádají tu eventy i se učí jazyk, zatím  své WG  nemají, ale rádi si ho na památku vezmou.


  • 2

#15 Obludka

Obludka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 17:26

Osobně mám tadyta "netradiční" nekatalogizovatelná (fuj, to je slovo) CWGčka ještě radši, než ta normální... Neměla problém ho bych s Tebou, nebo přímo v keši vyměnit za jakékoli "běžné", ba dokonce bych měnila s větším nadšením.. :)

 

Takže myslím, že v pohodě rozdáš nebo povyměnuješ obě verze.. Kdo ho nechce, nechá ho být.. Ale řada lidí po něm skočí..


  • 2

#16 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 17:54

Po zjištění situace (že moje CWG nikdo chtít nebude, protože nejde zaregistrovat) jsem nechal vše udělat znovu (zatím o tom neví moje drahá polovička, jinak jsem po smrti :-). 

Já bych hlavně radil nebýt podpantoflák. Všechno ostatní, včetně megaproblému neregistrovatelných CWG, pak je o dost jednodušší.  ;)


  • 0

#17 Vix.Lajvant

Vix.Lajvant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 22:43

Já bych hlavně radil nebýt podpantoflák. Všechno ostatní, včetně megaproblému neregistrovatelných CWG, pak je o dost jednodušší.  ;)

To, že mě manželka zabije, byla pochopitelně sranda :-)  Je ale fakt, že každý nemá smysl pro trošku načerněnej humor, takže se za výraz omlouvám :-)

Megaproblém to ale pro mě s těmi céwégéčky takyzrovna není, mám důležitější starosti. Dotaz jsem zadal jen proto, abych se dozvěděl od Vás, zkušenějších kačerů, jak na to. Komunikace s inteligentními lidmi a jejich protichůdné názory na věc, se mi zdá lepším a rychlejším zdrojem informací, než něco někde hledat. Ještě jednou děkuji, jste supr :-) a děkuji. :P


  • 0

#18 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 0:36

Používej tento katalog a tam jsou CWG všechna. Mě se zdá že je nejpoužívanější.


  • 0

#19 Vix.Lajvant

Vix.Lajvant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 6:21

Používej tento katalog a tam jsou CWG všechna. Mě se zdá že je nejpoužívanější.

Díky. Kouknu na to. Tam si můžu problematické céwégéčko zaregistrovat sám?


  • 0

#20 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 9:32

Já bych řek, že ten katalog slouží stejně jako ostatní k regitraci CWG, které splňují podmínky. I tady se při ručním zaregistrování píše, že "Slouží k zadání CWG, které (prozatím) není umístěno v katalogu" a obrázek tam myslím taky nenacpeš .Ale také si myslím, že nemá cenu registrovat - pokud je CWG pěkné, rád si ho každý (skoro ;) ) přidá na nástěnku a bude se jím Těšit....


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 24 prosinec 2013 - 9:33

  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama