Přejít na obsah


Fotka

Neregistrovatelné CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#21 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 9:45

Nejdražší poštovní známky jsou ty, co mají nějakou tiskovou chybu. Protože jich je málo a jsou tím unikátní.

 

Takže pokud považujete to, že je dané CWG rozdílné a proto není v katalogu, za chybu a za důvod k zahození, asi nechápete, co je na sbírkách unikátů zajímavé.

 

Mimochodem, docela by mne zajímalo, kdy začnou CWG paliči nabízet průřez tvorbou za ty roky, co CWG vyrábí.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 10:18

Keresi, to, na co odkazujes, neni oficialni katalog. To je jen servewr s aplikaci, kde je mozne udrzovat svoji sbirku. Tento server prebira seznam z oficialniho katalogu a navic umoznuje evidovat i "CWG" mimo katalog.


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 11:07

gord: máš pravdu, ale mě tento katalog vyhovuje i proto že je možné v něm evidovat kolečka neoficiální


  • 0

#24 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 11:16

Nejdražší poštovní známky jsou ty, co mají nějakou tiskovou chybu. Protože jich je málo a jsou tím unikátní.

 

Takže pokud považujete to, že je dané CWG rozdílné a proto není v katalogu, za chybu a za důvod k zahození, asi nechápete, co je na sbírkách unikátů zajímavé.

 

 

... Tak přesně tohle přirovnávání CWG ke známkám silně kulhá a to na obě nohy. V ofiko katalogu známek nenajdete nic co by nebyla známka. Falešná známka není známka a ani to co neodpovídá šabloně označující známku není známka. Doma namalovaný kousek papíru s lepenkou na zadní straně asi také do známkového katalogu neprotlačíte i když bude pěkný a budete mít k jeho tvůrci citovou vazbu. Také se dosti jasně oddělují známkové rarity (přetisky nebo chybotisky apod) od toho co je už od počátku vyrobené jako falzifikát - tzn. pouze něco co jako známka vypadá, ale platnou známkou (z mnoha důvodů nikdy nebude).

 

To, že si někdo záměrně nechá vyrobit něco, co má vypadat jako CWG, ale schválně to nechá udělat tak, aby to nebylo přesně dle šablony na CWG prostě není a nebude CWG ;)  

 

...když to tu tak čtu tak si říkám, že označení CWG už se prostě vžilo jako obecný pojem a spouta lidí nechápe, že to co není přesně podle šablony na CWG (jj, té původní od JPAgea a Poníka) prostě není a nikdy nebude oficiální české CWG nebo SWG od kolegů z východu. Vše ostatní jsou jen a pouze, více či méně, Pěkně Opálená Dřevěná Kolečka. Sbírat si je může každý komu se líbí, jen to (zne)užíván" cizího nápadu a snaha být jiný za každou cenu je někdy víc jak úsměvné. 

 

A ohledně výrobců co nedodržují dohody s majiteli onoho nápadu na CWG - zde má naprostou pravdu Tiskař. Bohužel  :wacko:


Tento příspěvek byl upraven od PRESEKA: 24 prosinec 2013 - 11:17

  • 2
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#25 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 11:30

Co se týče neregistrovaných, mám jich spoustu (tedy spoustu z té necelé stovky, co mám celkem). Většinou jsou to eventová CWG, která se časem asi do katalogu dostanou, ale to bych musel ručně v geogetu projít a opravit, dával jsem si je tam třeba pod trochu jiným názvem. Zatím tam tedy mám obrázek zadní strany. Není problém mít tam obrázek přední strany. Dá se naskenovat, uložit někde na serveru a připojit k záznamu. Plánuju, že to nědy udělám, zatím jsem to jen vyzkoušel u jednoho.

A mám takový pocit, že Geogadget má v katalogu i nestandartní CWG, jen je má v kategorii Extra personal, např. když nápis nesouhlasí s nickem, nebo je jiný font. Jedno takové mám určitě.


  • 0

#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 14:10

Nejlepší by bylo udělat EURO předpis na tvorbu CWG a nechat si ho schválit.

 

Pak by mohl vzniknout úřad, který by to kontroloval a neodpovídající CWG by zabavoval a likvidoval. Už to vidím, jak by se toho Policie ujmula a jak by vyrážela dveře a zabavovala CWG a dávala lidi do vazby za padělání CWG.

 

Už v roce 2007, když jsem zjistil, jaká věda je udělat ty správné a normované CWG, jsem si říkal, že je to pěkná pitomost, to takhle znormovat. A taky že je. Docela by mne zajímalo, jak dlouho ještě bude možné mít vlastní obrázek a kdy bude norma i na tohle.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 14:30

Nejlepší by bylo udělat EURO předpis na tvorbu CWG a nechat si ho schválit.

 

Já jsem slyšela, že EU teď vydala normu na toaletní papír. Prej bude muset bejt trojvrstvej. Jedna kopie se bude posílat do Brudelu a druhá povinně archivovat.


  • 1

#28 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 14:39

Tak podle podmínek jsou padělky i CWG pálená na masiv, protože: "geomince bude vyrobena laserovým gravírováním z "větvového suku" o průměru 35 mm x 7 mm".

Proto, jak už jsem psal na začátku vlákna, by bylo asi dobré se nad podmínkami zamyslet a provést mírné změny.

Zajímavé je, že o plně inverzních CWG se v podmínkách nepíše nic, ale do katalogu zařadit nejdou.

 

Ale v každém případě, ať je to oficiální CWG, nebo jen něco podobného. Je mi to naprosto šumák. Krásně to voní a vypadá.


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#29 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 15:09

Nesmysl. Masiv je od roku 2012 samozrejme povolen, chce to trosku sledovat.

 

Mimochodem, protoze neregistrovane suky nejsou vlastne cwg, tak neopravnene pouzivaji logo groundspeaku. Pokud by to bylo dodrzovano, tak by nebyl zadny problem.

 

Na zaver si dovolim jen odcitovat ze stranek JPAgeo a Poník & team.

 

Chtěli byste něco jinak?  (JPAgeo, Poník)
Samozřejmě vám nechceme bránit v rozletu, pokud vám náš návrh nelíbí. Budeme rádi i když vás CWG třeba jenom inspirují k výrobě jiné personalizované geověci, která by se dala popřípadě i sbírat. Na webu je možno najít spoustu další inspirace...  Jenom tomu prosím neříkejte Czech Wood Geocoin ;-)


  • 1

#30 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 15:58

 

 

Už v roce 2007, když jsem zjistil, jaká věda je udělat ty správné a normované CWG, jsem si říkal, že je to pěkná pitomost, to takhle znormovat. A taky že je. Docela by mne zajímalo, jak dlouho ještě bude možné mít vlastní obrázek a kdy bude norma i na tohle.

 

 

... jenomže ono je to s tou jednotností a katalogem poněkud opačně  ;) 

 

Právě ten fakt, že od samého začátku tvorby CWG existovala šablona k jejich jednotné tvorbě a fakt, že byl oficiální katalog CWG/SWG ( s žádným dalším xWG se pro katalogizaci nepočítalo) udělal z těch dřevěných "nesmyslů" to co z nich je dnes. Tzn. masovou záležitost s obrovským tržním i sběratelským potenciálem a výjimečností této série osobních sigitemů na celém světě. Ta jednotná forma (v použitém materiálu i vizuálně) teprve z toho kousku dřeva udělala to co máme dnes - i to co se kdekdo snaží nějak napodobovat :) 

 

A jestliže někomu nevyhovuje "svázanost" - čili skutečnost, že se jedná o SÉRII sigitemů tak si ji nemusí pořizovat, nemusí se snažit ji napodobovat, ale může si vymyslet, nechat udělat a rozšířit nějakou jinou věc na výměnu. Pokusů o to jiné Něco zde od roku 2006 bylo mnoho, ale ze žádného se nastal fenomén, nic jiného se kačerům asi tak nelíbilo aby stálo za to si to nechat vyrábět, sbírat, směňovat, prodávat v aukcích, dělat jako dárky pro kamarády, do keší apod. Tohle všechno je na těch CWG jedinečné a to vše se drží jen díky tomu, že se již dnes jedná o obrovskou sérii :D 

 

Jinak všem přeji klidné Vánoční svátky bez hádek a zbytečných stresů  B) 

 

  


Tento příspěvek byl upraven od PRESEKA: 24 prosinec 2013 - 15:59

  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#31 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 16:05

Tak podle podmínek jsou padělky i CWG pálená na masiv, protože: "geomince bude vyrobena laserovým gravírováním z "větvového suku" o průměru 35 mm x 7 mm".

Proto, jak už jsem psal na začátku vlákna, by bylo asi dobré se nad podmínkami zamyslet a provést mírné změny.

Zajímavé je, že o plně inverzních CWG se v podmínkách nepíše nic, ale do katalogu zařadit nejdou.

 

 

V pravidlech byla možnost výroby CWG/SWG z bukového masivu oficiálně doplněna již v roce 2010 a inverzní CWG/SWG tam nejsou zařazována ani dnes a zřejmě ani nebudou. Pro zakladatele série a majitele toho jedinečného nápadu na to jak má CWG vypadat to prostě CWG není. 

 

Jestli se dají zařazovat někde na webu, kde mají své databáze pro správu sbírek dřevěných koleček (včetně CWG) i Pěkně Opálená Inverzní kolečka, tak by bylo dobré oddělovat od sebe tohle a oficiální katalog. Ten je jen jeden a pod palcem ho nyní drží firma GeoGadget.

 

Ale to bylo již jen pro vysvětlení těm, co plamenně píší o něčem, o čem ani pořádně neznají všechny podstatné informace. 


Tento příspěvek byl upraven od PRESEKA: 24 prosinec 2013 - 16:07

  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#32 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 16:09

 

 

Mimochodem, protoze neregistrovane suky nejsou vlastne cwg, tak neopravnene pouzivaji logo groundspeaku. Pokud by to bylo dodrzovano, tak by nebyl zadny problem.

 

 

 

Naprostý souhlas + na 100% platí to, co zde již psal Tiskař ohledně masové výroby neCWG ohledně toho (zne)užívání loga GC.


Tento příspěvek byl upraven od PRESEKA: 24 prosinec 2013 - 16:10

  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama