Přejít na obsah


Fotka

Duplicitní geocoin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 0:18

Pod stromečkem jsme, krom jiného, našli kuriozitu...
Nádherný geocoin - raketoplán. Potud vše O.K. Zádrhel nastal v okamžiku aktivace, kdy jsme zjistili, že je již půl roku v držení jakýchsi kačerů v Británii! Naštěstí jsou tito lidé velice komunikativní, takže jsme si po vzájemném poslání makrofotografií aktivačních kódů ověřili, že máme geocoiny opravdu duplicitní!
Po kontaktování GS přišla britům odpovědˇ, že je to podivné, víceméně nemožné a atˇ to zkusíme vyřešit s prodejci. Dokonce nám britové nabídli, že si ten jejich GC můžeme discovernout :-D
Tedˇ tedy nevíme, zda si tento, dozajista unikátní, kousek nechat, či ho vyměnit ;-)

Dostal také někdo z vás duplicitní geocoin nebo se s touto "polízanicí" setkal?
P.S. pokud už téma na tento problém existuje, omlouvám se.

S přáním krásného Nového Roku všem :-)
Honza
  • 1

#2 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 0:40

Setkal, naštěstí jen z poloviny. Groundspeak posílá kódy mailem, kopíroval jsem je do souboru s návrhem (z kterého se putovní předměty vyrábějí) a dvakrát se mi stalo že jsem nedomáčkl Ctrl+C. Naštěstí jsem si toho všiml včas a travel tagy putovaly jako kopie. Následně jsem porovnal soubor s kódy v mailu a našel si ty dva nevyužité kódy.
Stejně tak se to asi stalo u výrobce. Jak ti tedy psali oni kačeři, měl bys kontaktovat výrobce, jelikož kód který by ti měl na geocoinu náležet on určitě někde má nevyužitý a měl by jej umět dohledat.
Jinak "kuriozitu" určitě nevypouštět, dělalo by to binec. Maximálně poslat do británie kačerům jenž jej mají se stejným kódem jako kopii. Nebo jej třeba bude chtít zpátky výrobce výměnou, co já vím, to se opravdu musíš zeptat výrobce.
  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 10:14

Mám trochu jinou zkušenost. Já jednou aktivoval coin a místo nuly dal písmeno O. A kupodivu se ten kód aktivoval s úplně jinou ikonkou. Tak jsem psal na GS, jestli ten kód zase můžou deaktivovat. Odepsali mi, že to nejde a až si někdo ten coin opravdu koupí a bude mě kontaktovat, tak si to s ním mám vyřešit. Myslím, že tohle je taky jeden z nedodělků GS.


  • 0

#4 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2013 - 10:23

Výroba skutečných geocoinů neprobíhá přesně tak jak popsal Tiskař94 výše - tedy Ctrc+C/Ctrl+V, a dohledání "nevyužitého" kódu je fyzicky nemožné. Ale v podstatě má pravdu. Chyba se prostě stane. Já se s tím setkal podruhé nebo potřetí. Což je při počtech kódů a coinů, které nám prošly rukama, až překvapivě malé číslo.

 

Určitě dostanete nový geocoin.


  • 0

Hoblíkovo geocoiny a nevelký geocaching blog


#5 radims

radims

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2013 - 12:05

Stalo se mi to samé při nákupu v německém e-shopu.
Vyřešil jsem to s prodejcem.
Chtěli poslat fotku a pak mi poslali novou minci, ten duplikát zpátky nechtěli.
  • 0

#6 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 31 prosinec 2013 - 12:33

stalo se mi to take, vyresil jsem to s prodejcem, ale trvalo to docela dlouho....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama