Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 5 Hlasů

Silvestrovský/novoroční a:Drake

android

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
532 odpovědí na toto téma

#481 Irwing_W

Irwing_W

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 20:38

A mám ještě další nápad na vylepšení programu:

Přidat funkci azimut + metry. Uživatel si zadá požadovaný úhel a počet metrů kolik jít. Vím, dá se to klasicky jako kompas, ale proč si věc neulehčit.

 

 

Jo, toto by šlo. Rychlé přepnutí a zobrazení a když půjdu na výlet neminu finálku. A mapa se mi nebude plnit dalšími (v tu dobu) nepotřebnými WP. Ještě další prosba, šlo by do kompasu přidat km/h? Díky za odpovědi.


  • -1

#482 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 21:02

To už tam máme. Tapni na waypointu a zvol "Projekce waypointu".


  • 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#483 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2015 - 21:03

A mám ještě další nápad na vylepšení programu:

Přidat funkci azimut + metry. Uživatel si zadá požadovaný úhel a počet metrů kolik jít. Vím, dá se to klasicky jako kompas, ale proč si věc neulehčit.

 

Jestli ti rozumím správně, funkce se jmenuje projekce waypointu a najdeš ji v kontextovém menu u každého waypoyntu.

Je tam od verze 1.


  • 1

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#484 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 12:18

Kdyz jsme u tech inovaci, neda mi to abych znovu nenadhodil svou prosbu... :rolleyes:

 

Stale mi v aDrake chybi nejaka rozumna moznost poznacit si u nalezene kesky objeveny kod TB nebo GC, ktery pak offline (mysleno az v pocitaci, ne v terenu) zaloguji jako "Discovered". Vim, ze je tam moznost ktera mi vlozeny text ulozi do vyexportovaneho "Field Notes" (FN), ale to mi prijde nebezpecne pouzivat, nebot kdyz to zapomenu odmazat tak ho zverejnim. Navic nekdy pouzivam GCLogger pro automaticke zalogovani FN.

 

Nechci navrhovat slozita reseni (nechal bych to na autorovi jak daleko by zasel :P ), ale stacilo by mi ke stesti pridat takovy seznam pod "Trackovatelne predmety"-"Ostatni", kde by byl datum, cas jmeno kesky  a moje poznamka. Tam by se pak objevovaly kesky, u kterych bych pouzil ikonku "TB&GC" v casti "Muj log". Lahudkou by pak bylo, kdyby se do pak dalo vyexportovat to TXT abych mohl v pocitaci delat Copy/Paste.

 

Nevim jak to resite v soucasnosti vy, ale ja si aktualne kody fotim a pak vzpominam ve ktere kesce jsem cestovatele videl (pomuze i datum a cas fotky vs. nalezeni kesky).

 

Copak funkce "Discovered" nikomu z vas nechybi?  :) (pridejte se, ...treba pak Ludka premluvime B) )


  • 0

#485 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 12:23

napiš si to do poznámky keše


  • 0

#486 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 12:28

... nebo si tu fotku udělej přes galerii a přiřadí se ti ke keši

nebo si napiš ke keši write note a tam si to poznamenej

nebo loguj TB online

nebo si načti TB do a:Drake a dej si poznámku k němu

 

TB neumožňuju logovat offline, protože jsou příliš živé a zpětné logování by lehce nadělalo zmatek.


  • 3

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#487 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 12:53

...nebo loguj TB online

...

tohle bohužel dělá zmatek taky, když si dotyčný předem nezjistí, kde se to TB vlastně nachází a hned na místě loguje, z této možnosti moc nadšený nejsem  :(


  • 3

#488 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 13:05

tohle bohužel dělá zmatek taky, když si dotyčný předem nezjistí, kde se to TB vlastně nachází a hned na místě loguje, z této možnosti moc nadšený nejsem  :(

 

S tim musim souhlasit. Skoro bych v posledni dobe rekl, ze je castejsi situace, kdy se TB nenachazi fyzicky v kesi, kde je zalogovan. Proto se mi tato funkce nelibi.

 

Jo, kdyby si funkce zkontrolovala, zda TB je tam, kde ho chci logovat, a teprve pak zalogovala a v opacnem pripade logovani neumoznila, to by byla jina. (Ja vim, moc si vymyslim. ;))


Tento příspěvek byl upraven od gord: 30 leden 2015 - 13:06

  • 3

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#489 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 13:27

Ta funkce si kontroluje, kde (podle webu) TB je. Nejdřív se musí retrievnout nebo grabnout, tím se dostane do inventáře a teprve pak ho lze zase dropnout. Bohužel uživateli nelze zabránit, aby to udělal blbě, ale to je stejné, jako na webu. Retrieve log není vázaný na keš, takže tam toho moc ohlídat nejde, o grab ani nemluvím. Hlídat jde jen drop, a to se děje.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#490 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 13:52

Dekuji za vysvetlivku. Opet se ukazuje, ze je chytrejsi nez jsem si myslel :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#491 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 14:21

... nebo si tu fotku udělej přes galerii a přiřadí se ti ke keši

 
Kde mam ale pak v aDrake prehled, u ktere kesky jsem si v terenu pripojil obrazek a u ktere ne? Nejak jsem na to neprisel. :( 
 

nebo si napiš ke keši write note a tam si to poznamenej

 
To mi pak ale zase pri exportu skonci ve fieldnotes.txt a opet muzu omylem zalogovat na web.

Mozna bych mel zduraznit, ze neloguji pres Geoget a jine nastroje (ci on-line v aDrake), ale ze si v aDrake provedu export cekajicich logu do fieldnotes.txt a ten pak uploadnu (fuj, to je slovo) pres webovy prohlizec na strankach geocaching.com - "Upload my Field Notes"
 

nebo loguj TB online
nebo si načti TB do a:Drake a dej si poznámku k němu

 

Ne vsude je signal, navic mi nejde o logovani "Retrieve" nebo "Drop off", ale o "Discover". To nechavam vse na miste a doma jen potrebuji vedet kdy a kde jsem to videl. Rucni vlozeni TB/GC pod sekci "Trackovatelne predmety"-"Ostatni" mi prave automaticky nepoznamena kdy a kde.


  • 0

#492 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 14:29

napiš si to do poznámky keše

 

To jako log "Write Note"? Jinou moznost zapsani poznamky ke kesce v aDrake nevidim.

To mi pak ale zase pri exportu skonci ve fieldnotes.txt a opet muzu omylem zalogovat na web (sice lepsi nez pouziti poznamky do logu "Found It" pres ikonu "TB&GG" a "Vyzvednute...", ale stale nebezpecne)
Kazdopadne se mi to v tom textaku bude hledat lepe a take mazat. Zatim dobry tip, ale radeji bych neco, kde nebudu muset pred uploadem fieldnotes editovat.


  • 0

#493 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 15:40

No já loguju podobně, ale dělám to jak psal dr.Vota. Přidávám si tam poznámky, info o vložených GC/TB, favority, bonusy a pod. Pak to přetáhnu do počítače, otevřu v Notepadu (pozor, je to Unicode, takže použít editor který to nezmrví) a doplním hromadnou část logu. Pak zpracuju poznámky a případně doplním individuality k logům pokud je mám poznamenané. Pak to teprve nechám nahrát na gc.com a při vlastním  logování ještě koukám co to je za keš a zda bych k tomu univerzálnímu logu nemohl něco dalšího připsat.

Je to asi trochu složitější než hromadně (nebo z navigace) posílat jednotné "TFTC".


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 30 leden 2015 - 15:41

  • 0

#494 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2015 - 21:54

To jako log "Write Note"? Jinou moznost zapsani poznamky ke kesce v aDrake nevidim.

To mi pak ale zase pri exportu skonci ve fieldnotes.txt a opet muzu omylem zalogovat na web (sice lepsi nez pouziti poznamky do logu "Found It" pres ikonu "TB&GG" a "Vyzvednute...", ale stale nebezpecne)
Kazdopadne se mi to v tom textaku bude hledat lepe a take mazat. Zatim dobry tip, ale radeji bych neco, kde nebudu muset pred uploadem fieldnotes editovat.

Ne, poznámka u keše v databázi. Na obrazovce listingu dole.


  • 0

#495 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2015 - 6:32

nejde mi z tabletu citovat, pisu k Ludkove odpovedi, ze nejde osetrit uzivatele.
Podle mne castecne lze.
To, co pise a chce Hubda je jen discovered. To chci taky, jen online, prave proto, abych v tom nemel bordel, zalogoval, napsal poznamku rovnou u kese a sel dal. V ten okamzik mne nezajima kdy a kdo konecne zaloguje TB tam kam ma, ja davam jen discovered, ktery nema vliv na nic. A mam to spravne, v realny datum a do poznamky zapisu v ktery kesi. Nic proti nicemu.
Ted proc pisu.
Blbuvzdornost uzivatele bohuzel narusuje predvolba pri logovani, kde je zhusta grab. Notoricky kontroluji po odeslani..... Nepamatuje si posledni nastaveni ani nelze defaultne nastavit discovered. Primlouvam se za doplneni polozky discovered do nastaveni, podobne, jako je to u logu s find.
  • 0

#496 HubdaTeam

HubdaTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 55 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2015 - 15:22

Ne, poznámka u keše v databázi. Na obrazovce listingu dole.

 

Ted uz to chapu, ale to je prave ten problem, ze pak musim otevirat navstivenou kesku po kesce a kontrolovat jednotlive poznamky (nebo pripojene fotky - jak radil LudekV). Chybi zkratka ten prehled.

To uz si radeji  vytvorim u kesky s TB/GC dalsi log jako "Write Note", tam si napisi kody a pak si takove logy ze souboru "Fields note" vyhazu pred uploadem na server. Budu tak mit žádaný seznam: keska, datum, kod.  :)

 

Samozrejme radeji bych tu bezpecnejsi formu nekde pod "Trackovatelne predmety", ale to zalezi na tom zda-li se do toho bude Ludkovi chtit. :rolleyes:


  • 1

#497 staller

staller

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2015 - 19:49

Nemáte někdo problém s Google Maps?

Zkoušel jsem odinstalovat a:drake, smazat v telefonu složku a:drake, potom jsem udělal čistou instalaci a mapy se stahovaly, a:drake jsem vypnul a potom zapnul a už se zase mapy nestahuji. Jedna se o všechny vrtstvy v Google Maps. Ještě je mi divná jedna věc při přepnutí mezi Google Maps  a výchozi mapou mi a:drake spadne - to občas dělal i dříve při přepínání mezi Google Maps a vektorovou mapou po pádu pak makalo vše ok. Mam Samsung S3 mini (i8190) Android 4.1.2.....máte někdo podobnou zkušenost nebo radu jak z toho ven?Telefon jsem zkoušel projet i ESETem a ten nic nenašel je chyba jen u mě?.Díky


  • 0

#498 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 7:56

Jo, mně to aDrake dělá - před dvěma týdny jsem tu o tom psal příspěvek.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#499 staller

staller

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 9:24

Nemáte někdo problém s Google Maps?

Zkoušel jsem odinstalovat a:drake, smazat v telefonu složku a:drake, potom jsem udělal čistou instalaci a mapy se stahovaly, a:drake jsem vypnul a potom zapnul a už se zase mapy nestahuji. Jedna se o všechny vrtstvy v Google Maps. Ještě je mi divná jedna věc při přepnutí mezi Google Maps  a výchozi mapou mi a:drake spadne - to občas dělal i dříve při přepínání mezi Google Maps a vektorovou mapou po pádu pak makalo vše ok. Mam Samsung S3 mini (i8190) Android 4.1.2.....máte někdo podobnou zkušenost nebo radu jak z toho ven?Telefon jsem zkoušel projet i ESETem a ten nic nenašel je chyba jen u mě?.Díky

Ještě pro upřesnění. S puvodim a:drake - instalace 07/2014 a stavajicim updatem jsem nestáhl už nic.

Pote jsem udělal to co jsem psal výše a při 34 pokusu jsem si všiml následujicího i při uplně čisté instalaci bez jakehokoliv zásahu.

Po změně mapy přes nastavení došlo k pádu. Znovuspuštění ok Google Maps se načítají, zkouším jezdit všude možně po mapě a vše jede. Přepnu mapu na satelitní snímky a vše je ok. Přepnu na terén vše ok ale problém přijde při přepnutní na basic mapu google. Přestaly se načítat kachle, čekam i hodinu a nic...Při padu jsem se snažil prozkoumat hlášku o pádu, zdá se mi jsem si tam všimnul sql error....tak si rikam jestli nemam malo paměti RAM (akutalně bylo volných asi 150MB) vyházel jsem pár programu které už nepoužívám a přesto běžely na pozadí. Zkouším a:drake a vše maká, po chvílí přepínaní mezi vrstvami opět přestane načítat. Pomůže vypnout a:drake a znovu zapnout. Řekl bych že čim mám více volné RAM tak tím dochází méně k pádum při přepínání map. Pokud nepřepínám vrstvy a používám jen jednu tak vše maká ok. Ted uz vím jak na to, tak se s tím dá žít.........:-)


  • 0

#500 staller

staller

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 9:57

Ještě jsem se chtěl zeptat k diskuzi o TB a GC. Lze si v a:drake plus seřadit zalogované věci podle data logu? Jde mi o toto: Najdu předmět,dám přidat nový předmět v inventáři, napíšu trackovací číslo, dám načíst detaily live, předmět se mi přidá do seznamu, ale když tam mám jíž dříve zalogované věci tak ho musím hledat a pak ho teprve mužu zalogovat. Lze to někde seřadit podle datumu aktualizace? Lze po reinstalaci z nejakeho souboru dostat trackovaci cisla?


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama