Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 5 Hlasů

Silvestrovský/novoroční a:Drake

android

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
532 odpovědí na toto téma

#501 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 10:00

Řadit TB nelze.

Data o TB jsou uložena v databázi _adrake.db3, pokud si ji uložíš, můžeš ji v pohodě použít. Je-li ve sločce adnroid/data/cz.adrake, pak ti ji odistalace smaže, je-li jinde, zůstane.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#502 staller

staller

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 12:55

Řadit TB nelze.

Data o TB jsou uložena v databázi _adrake.db3, pokud si ji uložíš, můžeš ji v pohodě použít. Je-li ve sločce adnroid/data/cz.adrake, pak ti ji odistalace smaže, je-li jinde, zůstane.

ok diky za rychlou odpoved


  • 0

#503 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 23:16

Inovoval jsem minulý týden na Lollipop 5.0.1 a vidím drobný problém.

Na zamykací obrazovce Lollipop umí zobrazit ikonu aplikace která "něco chce" - typicky příchozí SMS. Takovou aplikaci mohu rychle spustit poklepáním na tuto ikonu. Když se takto vrátím k aDrake, tak má pomíchanou aktuální keš a jakousi jinou, používanou kdysi dávno. Například ikonka listingu najednou skočí na listing té "staré keše", nebo při zalogování se ve fieldnote objeví ona "stará" místo aktuální.

Pokud aDrake obnovím "normálně" - tj. odtažením screenu nahoru - tak je vše v pořádku.


  • 0

#504 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2015 - 12:08

Ahoj Ludku.

S ohledem na dnesni novinku s google code:(. Kam planujes presunout Issue tracker a dalsi veci z google code?


  • 0

#505 StarNut.cz

StarNut.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 10:52

Ahoj, mám dotaz ohledně chování waypointů, na které je navigováno a u nichž dojde v průběhu toho k jejich úpravě. Jako příklad uvedu multikeš. Na stagi si vytvořím finální waypoint, upravím N část souřadnic. Přepnu na mapu (mezitím se spustí navigace na zatím neplatnou finálku - pokud mi to nepřekáží, tak si toho většinou nevšímám) a dojdu na další stage, kde upravím souřadnice pro E. V tu chvíli očekávám, že se na mapě ikonka finálky překreslí na novou platnou pozici, ale nestane se tak. Musím napřed zrušit navigaci na bod.

Je toto chování normální? Nebo je chyba na mé straně v mém způsobu ovládání? Teď už vím, že si na to mám dát pozor, ale prvně v terénu mě to docela zaskočilo. Díky.

 

[Verze 4.22, Android 4.0.4]


  • 0

#506 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 10:57

Nenapadlo mě, že někdo změní bod na který se naviguje, takže s tím program ani nepočítá a po změně je tedy nutné nastavit navigaci znova.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#507 StarNut.cz

StarNut.cz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 12:06

To chápu, problém je, že ta navigace se spouští sama bez mého přičinění a ne vždy si všimnu, že se naviguje. Když si toho všimnu, tak samozřejmě vypínám.. Budu se na to muset holt víc soustředit :) I tak díky.


  • 0

#508 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 19 březen 2015 - 16:43

Mám tady další problémek - a sice přesnost výpčtu nadmořské výšky.

U jedné zeměkeše jsem měl změřit nadmořskou výšku. I vstoupil jsem v aDrakovi do GPS a tam se mi ukázalo 403 a na druhém místě 430. A co čert nechtěl, zkusil jsem ještě kouknout na GPS Status - a tam to bylo jinak! GPS status na stejných místech spočítal 361 a 389m !!! Přitom ta jeho verze by měla být správně, protože na infoceduli je hodnota 360m !


  • 0

#509 Jarda Hlávka

Jarda Hlávka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 9:38

Prosím o radu. Pokud v Geogetu přiřadím tag: Vylet, na svém telefonu nemám problém, a na tabletu syna a následně na telefonu manželky, kde jsem to také testoval, to adrake prostě nevidí. Ostatní tagy vidí, ale ten přidaný nikoliv. Zkoušel jsem vše možné, včetně různých exportních formátů z Geogetu a stále nic. Líbi de mi pak následné filtrování v adrake, ale nevím kde dělám chybu, když ze 3 zařízení to vidí jen jedno :-( Díky za info.


  • 0

Huawei Ascend G630 - a:Drake plus - GeoGet


#510 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 14:44

J.H. a data do aDrake přenášíš jak ? Všude přenášíš databázi ? Když tak píšeš o exportních formátech tak si můžeme myslet cokoliv.


  • 0

#511 Jarda Hlávka

Jarda Hlávka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 16:05

J.H. a data do aDrake přenášíš jak ? Všude přenášíš databázi ? Když tak píšeš o exportních formátech tak si můžeme myslet cokoliv.

Na svůj telefon přes adrakesync a na synův tablet překopírováním, protože se mi nepodařilo tablet na adrakesync rozchodit. Na počítači jsem vytvořil druhý účet, já i syn máme každý svůj geoget a ať dělám co dělám tak tablet nerozchodím... jako externí disk to nevidí, pouze jako MTP a na tom adrake sync se mi to prostě nepodařilo. Takže chyba je v tom, že mu to pouze nakopíruji? Zkoušel jsem kopírovat, jak celou databázi, tak třeba jen jednu vyexportovanou kešku, vše funguje parádně, až na přidaný tag. Jede to všechno na PC na Windows 8.1. Tablet Asus Memopad HD7 ME173X. Export jsem zkoušel přes Geoget GPXv2 a PocketQuery GPX


  • 0

Huawei Ascend G630 - a:Drake plus - GeoGet


#512 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 18:25

Na svůj telefon přes adrakesync a na synův tablet překopírováním, protože se mi nepodařilo tablet na adrakesync rozchodit. Na počítači jsem vytvořil druhý účet, já i syn máme každý svůj geoget a ať dělám co dělám tak tablet nerozchodím... jako externí disk to nevidí, pouze jako MTP a na tom adrake sync se mi to prostě nepodařilo. Takže chyba je v tom, že mu to pouze nakopíruji? Zkoušel jsem kopírovat, jak celou databázi, tak třeba jen jednu vyexportovanou kešku, vše funguje parádně, až na přidaný tag. Jede to všechno na PC na Windows 8.1. Tablet Asus Memopad HD7 ME173X. Export jsem zkoušel přes Geoget GPXv2 a PocketQuery GPX

Tak PocketQuery GPX docela určitě tagy nepřenáší, u druhého formátu si jistý nejsem, ale nejspíš taky ne.


  • 0

#513 Jarda Hlávka

Jarda Hlávka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 19:37

Tak PocketQuery GPX docela určitě tagy nepřenáší, u druhého formátu si jistý nejsem, ale nejspíš taky ne.

Díky za info, takže pokud ten tablet nezprovozním přes adrakesync, tak mám při filtraci pomocí tagů smůlu :-( Případně prosím o nějaké nakopnutí co dělám špatně.


  • 0

Huawei Ascend G630 - a:Drake plus - GeoGet


#514 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 19:40

aDrakeSync potřebuješ jenom tehdy, když budeš tahat data i nazpátek !! Ve směru PC --> Android ti stačí obyčejné nakopírování. Aby se mi to nepletlo, tak jsem si tam udělal složku adrake-data a do té vždycky tu databázi šoupnu. Do mobilu přítelkyně to většinou překopíruju cestou v autě přes BlueTooth.


  • 0

#515 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 20:00

Mám tady další problémek - a sice přesnost výpčtu nadmořské výšky.

U jedné zeměkeše jsem měl změřit nadmořskou výšku. I vstoupil jsem v aDrakovi do GPS a tam se mi ukázalo 403 a na druhém místě 430. A co čert nechtěl, zkusil jsem ještě kouknout na GPS Status - a tam to bylo jinak! GPS status na stejných místech spočítal 361 a 389m !!! Přitom ta jeho verze by měla být správně, protože na infoceduli je hodnota 360m !

Ano, nadmořská výška se neurčuje moc přesně. Beru to, co vrací GPS, neřeším žádné korekce, takže to občas lítá úplně mimo.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#516 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 20:04

K tagům:

Tagy jsou vymyšlenost Geogetu a do a:Drake je lze dostat jen nakopírováním databáze. To jde samozřejmě i ručně, bavili jsme se tu o tom mnohokrát, je to i v dokumentaci

Impor GPX pracuje se s daty definovými Groundspeakem, rozšíření GG nezná, takže touto cestou tagy do a:Drake nedostaneš.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#517 Jarda Hlávka

Jarda Hlávka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 20:20

Všem moc díky nakopíruji celou databázi a znovu odzkouším. LudekV v té dokumentaci jsem poslední dobou čím dál častěji, díky za parádní zpracování v mnohém mi to pomohlo.

Dříve jsem lovil přes něco jiného, teď jsem už max. spokojený s adrake :-)

 

22.07hod. - Tak to pomohlo už mi to chodí na obou zařízeních. Kdybych se neupnul jen na ten syncplugin, mohl jsem si ušetřit pár hodin výzkumů. Čtu teď pořád něco ke Geogetu a potřeboval jsem nakopnout tím správným směrem, trochu jsem se v těch informacích opět ztratil. Takže znovu díky pánové, syn bude mít ráno radost. Zadá jen tag a má ihned vyfiltrováno na výlet.


Tento příspěvek byl upraven od Jarda Hlávka: 29 březen 2015 - 21:12

  • 0

Huawei Ascend G630 - a:Drake plus - GeoGet


#518 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 22:15

A proč na výlet filtruješ ? To jako abys neplánovaně neodlovil něco navíc ?

Já sice filtruju taky, ale to má jiný důvod - mode databáze má přes 2Giga a tím rozhodně nechci zaplácávat paměť mobilu.


  • 0

#519 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 23:48

Já ho chápu, podobným stylem občas plánuji výlety taky. :)

Mám sice "jen" 0,5 GB databázi ale i tak je tam keší občas až moc (zejména ve městech) a když dopředu vím, že ten budu lovit jen daný seznam keší, nejjednodušší je ho vyfiltrovat právě pomocí tagů... Z mapy pak zmizí multiny vedoucí jiným směrem, ukradené (ale nedisablované keše) apod., což prostě jinak odfiltrovat nejde (leda tag ve stylu "nezobrazovat").

Ale to celé mi připomnělo myšlenku, kdy by A: Drake mohl podporovat ggt seznamy ;)


  • 0

#520 Jarda Hlávka

Jarda Hlávka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 5:23

Důvod je prostý, jedu do cizího města v Německu, mám jen pár hodin na odlov a chci lovit na určité trase (v ulicích) jen určité keše, doma v klidu vyberu, přidám tag a je to.

Po píchnutí bodu do konkrétního místa mi to našlo cca 400 keší v okruhu 3km a v německých názvech... takto ihned vyfiltruji 35 keší které jsou v plánu. Pokud to stihnu

vypnu si tag a kouknu po okolí. Inspiroval mě článek zde na geocaching.cz  na Geldově blogu - a:Drake + Geoget = Databáze. Samozřejmě jsem začátečník a mohu to dělat úplně špatně.

Jsem jen nadšen z možností Geogetu ve spojení s adrake, pořád čtu dokumentace na webu k oběma programům a snažím se s tím naučit :)

 

Podpora ggt seznamů to zní zajímavě.


  • 0

Huawei Ascend G630 - a:Drake plus - GeoGet






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama