Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 5 Hlasů

Silvestrovský/novoroční a:Drake

android

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
532 odpovědí na toto téma

#61 Sedek

Sedek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 19:24

Když už se tu zase začínají objevovat nové návrhy na vylepšení, tak bych taky jeden přidal - dost často by se mi hodila možnost ze seznamu vybraných keší označit a zpracovat jen některé záznamy, uvedu nějaké příklady:

- na neznámém místě stáhnu okolní keše (základní info) a poté bych rád stáhnul listingy např. jen nejbližších třech tradiček

- z DB najdu kešky dle filtru a jen u některých z nich bych chtěl zaktualizovat listing

- po aktualizaci stavu mám v DB několik archivovaných keší a chtěl bych je najednou smazat, nyní však musím každou otevřít a smazat po jedné

 

Příkladů by se našlo víc, v těchto případech by se hodila právě možnost si označit a pracovat jen s některými záznamy. Vím, že na takové úpravy je především geoget, ale (nejen) pro ty, co ho nepoužívají, by to byla určitě zajímavá funkce. Pokud by byla možnost to do aDrake časem doplnit, bylo by to fajn.


  • 0

#62 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 20:59

...

- po aktualizaci stavu mám v DB několik archivovaných keší a chtěl bych je najednou smazat, nyní však musím každou otevřít a smazat po jedné

...

SMAZAT? Proč chceš mazat keše z databáze? Od čeho máš filtr?


  • 0

#63 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:12

Narazil jsem na Pocket Query C... Stažené PQ rozbalím do adrake/tmp, pustím import, vyberu adresář tmp, tam nic nevidím-žádný soubory k vybrání, čekám, nic se neděje, nakonec dám cancel. Naskočí hláška 0 naimportováno a to je vše. Jo, ještě se rozbalené soubory smažou. Zkusil jsem to dvakrát a nic.

 

Pokud nevidíš GPX tak nemá smysl na nic čekat, prostě tam není. Jsi si jistý, že máš ZIP správně rozbalený a že v té složce opravdu leží GPX? Teď jsem si tvůj postup zkusil a vše funguje. A už vůbec není možné, že by a:Drake ty soubory mazal, taková funkce v něm není.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#64 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:32

Me by se zase libilo, kdybych si mohl nastavit, od jakeho zoomu se na mape objevi popisky s nazvy u ikon kesi. Na muj vkus se ukazuji moc brzo, takze clovek si prizoomuje, a ma celou mapu pokrytou napisy.

 

Stačilo by ti, kdybych to navázal na výchozí měřítko mapy, abych nemusel zavádět další parametr? Řekněme, že výchozí měřítko by bylo ještě bez popisek, při prvním dalším přiblížení by už popisky vyskočily.

Dávat tam jedno společné číslo se mi nelíbí, protože u OSM a UTM33 je to docela rozdíl.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#65 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:36

Soubory tam jsou, teď tak koukám jestli náhodou nevadí vygenerovaný název:

12821410_16-01-2014 22.00.gpx


  • 0

#66 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:38

Jestli tam je mezera, může to dělat problém. Já měl prosté 10833568.gpx.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#67 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:42

Diky, dokazal bych se s tim smirit. ;)


  • 0

#68 Sedek

Sedek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:45

SMAZAT? Proč chceš mazat keše z databáze? Od čeho máš filtr?

Filtr samozřejmě používám, ale k čemu jsou mi v DB archivované keše? Čas od času je prostě mažu (kromě těch nalezených)...


  • 0

#69 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 21:59

Tak jsem smazal mezeru, 2x přejmenoval a stejný výsledek. Nakonec jsem se dobral k tomu, že tam ty soubory nejsou. Nakopíruji je do tmp, nemaže náhodou adrake tmp při spuštění?


  • 0

#70 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 22:02

Aha, teď mi to docvaklo. Do adrake/tmp nic nedávej, to je opravdu pracovní složka, kterou si aDrake uklízí.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#71 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2014 - 22:42

Díky, když už jsem se dal do spamování

1. Nešlo by do vyhledávacího seznamu omezit délku názvu keše a na konec řádku  přidat počet FP (když jsem někde daleko, rád bych si vybral pp zajímavý keše)

2. Používám logování TB online z důvodu chyb při opisování, zapomínání logování fotek..... Vždy dávám discovered, jen jednou jsem někde dal grab - ruku bych si urazil - a od té doby už jsem grabnul i auťák (bohužel bez klíčků). Zapomínám to přehazovat na discovered, prostě je tam vytrvale přednastaveno grab. Jde někde přenastavit zpět na můj vytoužený discovered?

3. Při větším počtu logování nalezených keší (typicky po dovolený) se projeví časové omezení GC a naskočí hláška o omezení s OK. Stalo se, že jsem to odklepl, keše se logovali na GC 2x.(Myslím, že po OK zůstali v seznamu zobrazené již odeslané keše a já to odpálil znovu). Dnes už vím a ignoruji to. Pak vše proběhne v pořádku, přes to, že těch hlášek tam bylo plný okno. Při logování protahuji standartně 2 coiny.

4. Když jsme u těch coinů, nešlo by v nastavení dát předvolbu, co chci s nimi dělat, nebo si pamatovat poslední volbu? Protahuji při logování své coiny a vždy dávám visited.

Promiň, nechtěl jsem ti kazit víkend


  • 0

#72 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 13:33

Zacinam si pripadat jak idiot, ale moh by mi nekdo rict, kterak ukoncim navigaci na kes? :D At hledam jak hledam, jediny, co jsem nasla, je, ze ji zaloguju, coz ale nechci :D


  • 0

#73 spelda

spelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 13:41

na mape, nastaveni, ukoncit navigaci


  • 2

#74 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 14:51

Ajo, sakra, jsem slepa jak patrona :D Diky!


  • 0

#75 lusk665

lusk665

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 18 leden 2014 - 21:59

Ve vlakne http://www.geocachin...rakesync/page-8 jsme resili problemy pri synchronizaci geogetu z telefonu pres a:DrakeSync. Nektere kese pokud, jsou aktualizovany v telefonu pres Live, zpusobi error pri synchronizaci a v databazi AD_geoget nejdou otevrit. Problem pretrvava i v aktualni verzi a:drake 4.13. Mne dnes vypekly kese GC33XQG a GC4WHXV. Logy s chybou mohu poslat.


Tento příspěvek byl upraven od lusk665: 18 leden 2014 - 22:03

  • 0

62st - Sony Xperia T  XPERIA Z1 Compact - a.Drake - GeoGet


#76 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 5:13

Tak to do wish listu bych po vcerejsku taky pridal drobnost.

U multin by se mi hodilo neco co by mi oznacilo WP, ze jsem jej uz navstivil. Obcas se mi stane, ze nektere multiny navstevuji postupne jednou za uhersky rok (treba ted to bude Brutal Multicache v Olomouci) a tak bych uz je v mape pak nevidel a vedel ze tam uz nemam chodit:D. V noci me napadlo, ze teoreticky by to slo tagovat a pak by to bylo asi universalni na ulozeni i v geogetu. (potreboval bych to sdilet i do telefonu manzelky, takze mit to jen v aDrake.db by nestacilo).


  • 0

#77 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2014 - 8:28

To zas taková drobnost není, nicméně odedávna u WP můžeš změnit název, dopsat vlastní poznámku nebo změnit typ.

Pro tvůj účel by mohlo stačit třeba před název napsat ! a do poznámky připsat co potřebuješ. Pokud navíc změníš typ třeba na Reference Point, můžeš ho pak i odfiltrovat.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#78 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2014 - 22:19


3. Při větším počtu logování nalezených keší (typicky po dovolený) se projeví časové omezení GC a naskočí hláška o omezení s OK. Stalo se, že jsem to odklepl, keše se logovali na GC 2x.(Myslím, že po OK zůstali v seznamu zobrazené již odeslané keše a já to odpálil znovu). Dnes už vím a ignoruji to. Pak vše proběhne v pořádku, přes to, že těch hlášek tam bylo plný okno. Při logování protahuji standartně 2 coiny.

 

Do odesílání logů jsem doplnil kontrolu časového limitu a při té příležitosti i ukazatel průběhu. Bude v 4.14.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#79 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 9:32

Narazil jsem na dvě chybky v a:drake (používám verzi Plius):

 

1) když si zadám do seznamu trackovatelných předmětů (Ostatní) nový TB a zrovna nejsem na síti, nestáhnou se k němu žádné informace, v seznamu mám pouze jeho trackovací číslo. Potud vše v pořádku. Když se ale dostanu na signál a u dotyčného TB zvolím "aktualizovat z webu", informace se mi stáhnou. To je také v pořádku. Když ale ukončím a:drake a znovu ho spustím, opět mám v seznamu jen a pouze trackovací číslo. Vypadá to, jako by se při aktualizaci informace neuložily.

 

2) Jedná se o úkaz, který se objevuje spíše sporadicky - občas když ukončím a:drake, zůstane mi na liště ikonka kačenky, které se nemohu nijak zbavit a to ani opětovným spuštěním a  ukončením a:drake. Pokud spouštění a ukončování několikrát zopakuji, nakonec se kačenky zbavím, mám trochu dojem, že to souvisí s tím, v které části a:drake ukončím (mapa, listing, logy, ...). Jinak ve 100% případů situace s nemizející ikonkou nastane, pokud a:drake spustím kliknutím na odkaz z notifikačního mailu od grounspeaku o publikaci nové keše.

 

Děkuji


  • 0

#80 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 9:40

občas když ukončím a:drake, zůstane mi na liště ikonka kačenky, které se nemohu nijak zbavit

 

To s tou kačenkou mi občas dělá taky. Zbavit se toho dá v mapě volbou Zrušit navigaci.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama