Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 5 Hlasů

Silvestrovský/novoroční a:Drake

android

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
532 odpovědí na toto téma

#81 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 16:13

Ahoj.......

1.Chci se Ludka zeptat na to, zda by mohl integrovat do programu katalogizaci cwg. 

 

2. Tak jako kolegovi výše mi na Galaxy ace Android 2.3.6 nejde vypnout svitilna (poslední aktualizace AD)

 

3. Nedaly by se nějak v AD použít mapové podklady z prográmku Mapycz ?  https://play.google....znam.mapy&hl=cs

 

už několikrát se mi stalo, že mapsforge ukázaly nepřerušenou silnici tam, kde silnice náhle přešla ve schody pro pěší, aby zas o cca 20m pokračovala jako silnice. :) dvě slepé ulice spojené schody, nebo i jen vyšlapanou pěšinou :)  Prostě zlaté mapy.cz :)


  • 0

#82 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 21:24

 

1.Chci se Ludka zeptat na to, zda by mohl integrovat do programu katalogizaci cwg.

 

Ne, na to jsou minimálně dvě specializované aplikace a těm nehodlám lézt do zelí. A:Drake je na kešky, evidenci CWG, poštovních známek, kinderfigurek a čehokoli dalšího do něj dělat nebudu.

 

 

2. Tak jako kolegovi výše mi na Galaxy ace Android 2.3.6 nejde vypnout svitilna (poslední aktualizace AD)

 

Světýlko je experimentální funkce, která na první pohled vypadá jednoduše, ale čím víc to sleduju, tím víc zjišťuju, že to není žádná legrace, protože to někteří výrobci pojali po svém. Na mém HTC je to v pohodě, pokud to někomu zlobí na Samsungu či něčem jiném, prosím ho o zapůjčení mobilu tak na týden ;-)

 

3. Nedaly by se nějak v AD použít mapové podklady z prográmku Mapycz ?  https://play.google....znam.mapy&hl=cs

 

Nedaly, mají neznámý proprietární formát. Leda by se našel někdo, kdo to hackne a převede do formátu mapsforge. Jinak se obávám, že se seznamem nebude řeč, po jejich reakci na použití bitmapových map nemám nejmenší chuť pokoušet se o jakoukoli další diskuzi s nimi.

Můžeš použít bitmapové mapy, které a:Drake i nadále umí zobrazit, ale musíš si je připravit předem jinak.

Můžeš si pomocí sdílení jednotlivého bodu najít jeho polohu v MapyCZ (nebo i v jiné mapě).

To je vše.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#83 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2014 - 22:14

Dnes (nebo zítra) bude další aktualizace 4.14, tedy až to Google zprocesuje.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#84 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 7:24

SUPER! I lampičku zhasnu :-) Díky.


  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#85 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 7:53

Já stále ne, ale ničemu to nevadí, zapínám ji přes widget.  (stejně ji, kolegové, zapínáme vyjímečně a když jdeme cíleně lovit do tmy, bereme čelovku, no ne? :) )


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#86 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2014 - 9:13

Svitilna OK, Samsung GT-S5690, Android 2.3.6. Dik.


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#87 Frankesh

Frankesh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 23 leden 2014 - 16:03

Zdravím všechny příznivce a:D a především autora. S a:Drakem jsem maximálně spokojen a tak jsem pořídil verzi Plus. Po několikaměsíčním používání bych rád připojil několik připomínek. Omlouvám se, jestli některé už byly diskutovány (něco jsem i objevil v historii) , ale nenašel jsem k nim závěrečné rezimé. 

1) extra zoom - při zobrazení online nebo vekt. map nelze na HD displeji přečíst řada názvů pro malé písmo a vyšší zoom tomu nepomůže - písmo je stejné. Hodila by se možnost zvětšení tak, jak se to děje u offline map když v nich požadovaný zoom není.

2) min/max zoom - při přepínání map/vrstev  zoom zůstává na ůvodní hodnotě i když je mimo min/max nově zobrazené mapy. Mnohdy se pak nezobrazí žádná mapa (jsem pod min) a musím zjišťovat, zda jsem ve špatné mapě nebo jen zoomu.

3) tlačítka zoom - Při přepnutí na vrstvu mapy, která má povolen vyšší(nižší) zoom než předchozí, se nezobrazí tlačítko zoomu kam lze dále zoomovat. Nutno jít opačným směrem.

4) číslo zoomu - Kvůli předchozím poznámkám by se hodilo někde vidět číslo zoomu, např v černém obdélníčku měřítka mapy, nebo v záhlaví menu prostředního tlačítka (třeba i s dalším info: mapa, vrstva, počet zobr. keší atd.)

5) rychlé přepínání - V menu rychlého přep. map by se hodila možnost si je seřadit podle sebe a né jen dle pořadí přidání

6) overlay - U databázové mapy se nezobrazí overlay vrstva

7) velká mapa - Podrobnou topo mapu (zoom 16) mám z důvodu velikosti v několika souborech a přepínám je jako vrstvy, nebylo by možné spojit je tak, že se bude potřebný mapový čtverec hledat v dalším souboru (stejného názvu + pořadí) když není v tom prvním, pokud by to samozřejmně výrazně nezpomalilo běh programu.

 

Je toho moc? Stačí stručně - bude, nebude, lze, nelze atd.

Díky


  • 0

#88 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2014 - 22:06

 

 
Uf, je toho moc :)

Nuže postupně:

1) Obsah mapy nijak neovlivním, pokud je to vektorová mapa, možná by to šlo úpravou tématu, ale to raději řeš ze - http://www.geocachin...pa-pro-android/

2), 3) Pravda, to jsem moc neřešil, upravím to.

4) Sice to po realizaci předchozího asi nebude tak zajímavé, ale proč ne, ale na dva kliky - menu v mapě a výběr položky.

5) Vlastní třídění je náročné, na to jen tak nenajdu čas, ale můžu to aspoň srovnat podle abecedy.

6) Zobrazí, běžně to používám. Tady bys musel být konkrétnější.

7) Chápu, že to pro někoho je nepříjemné, já se k limitu 2GB zatím ani nepřiblížil. Z časových důvodů se tím v dohledné době zabývat nebudu.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#89 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2014 - 23:09

Zajímavá apka:) já si pořád nemůžu vynachválit u c:geo logy přátel, nejde to sem taktéž nějak aplikovat nebo to také nejde jako u Locusu?:)


  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#90 Frankesh

Frankesh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 23 leden 2014 - 23:48

 
Uf, je toho moc :)

Nuže postupně:

 

Díky za odpovědi a pro upřesnění:

1) nemyslel jsem zásah do map, ale prosté zvětšení obrázku mapy; je to totéž, jako když mám offline mapu v zoomu 14 a  zobrazím v 15, tak asi vezmeš obraz 14 a roztáhneš

2),3) OK - jsou to jen kosmetické vady

4) po opravě 2 a 3 to nebude tak nutné, snad jen kdybys to sám považoval za užitečné 

5) zapomeň na to, stačí to vše vymazat a jednotlivé odkazy si tam znovu přidat v tom požadovaném pořadí

6) v MOBAC jsem si udělal soubor GeoBase.sqlitedb s kouskem mapy (CZ Geoportal ZM10) v zoomu 16 a GeoTrail.sqlitedb s tímtéž kouskem pouze s tur. cestama (CZ Seznam TrailsH Layer) a  v editorem v AD vytvořil mapu. Základní mapa se zobrazí, ale tur. cesty né. Průhledný podklad tam je, protože když cesty dám jako basic vrstvu, tak se při pohybu po displeji rozmazávají (pozadí se ničím nepřekresluje). Tady je nastaveni v map-config, ale v tom asi chyba není. 

 

 

<MapSource>
<type>Google</type>
<name>Geoportal</name>
<storage>database</storage>
<MapType mode="basic">
<name>Base</name>
<file>mojemap/GeoBase</file>
<url></url>
<defaultZoom>16</defaultZoom>
<minZoom>16</minZoom>
<maxAvailZoom>16</maxAvailZoom>
<maxZoom>20</maxZoom>
</MapType>
<MapType mode="overlay">
<name>Trail</name>
<file>mojemap/GeoTrail</file>
<url></url>
<defaultZoom>16</defaultZoom>
<minZoom>16</minZoom>
<maxAvailZoom>16</maxAvailZoom>
<maxZoom>20</maxZoom>
</MapType>
</MapSource>


  • 0

#91 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 7:21

Díky za odpovědi a pro upřesnění:

1) nemyslel jsem zásah do map, ale prosté zvětšení obrázku mapy; je to totéž, jako když mám offline mapu v zoomu 14 a  zobrazím v 15, tak asi vezmeš obraz 14 a roztáhneš

 

Není to totéž. Vektorová mapa se kreslí pro každé měřítko znova z informací v databázi, tam se nic neroztahuje jako u rastrových. Navíc to neřeším já, ale knihovna mapsforge. Stále platí, co jsem psal - leda poladit téma a raději to řešit v tom sousedním vlákně.

 

 

6) v MOBAC jsem si udělal soubor GeoBase.sqlitedb s kouskem mapy (CZ Geoportal ZM10) v zoomu 16 a GeoTrail.sqlitedb s tímtéž kouskem pouze s tur. cestama (CZ Seznam TrailsH Layer) a  v editorem v AD vytvořil mapu. Základní mapa se zobrazí, ale tur. cesty né. Průhledný podklad tam je, protože když cesty dám jako basic vrstvu, tak se při pohybu po displeji rozmazávají (pozadí se ničím nepřekresluje). Tady je nastaveni v map-config, ale v tom asi chyba není. 

 

Chápu dobře, že se snažíš mixovat Google/OSM podklad s turistickým značením z mapy.cz, tj UTM33? To nejde, to jsou nekompatibilní formáty. Proto je taky výběr typu mapy v definici zdroje a ne vrstvy.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#92 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 7:22

Zajímavá apka:) já si pořád nemůžu vynachválit u c:geo logy přátel, nejde to sem taktéž nějak aplikovat nebo to také nejde jako u Locusu? :)

Toto je vcelku snadno realizovatelne. V Geogetu jsou uchovavany vsechny logy nicku, ktere si zadas. Pokud to budou vsichni tvoji pratele a ty logy nekdy stahnes, mas je v Geogetu "na vzdy". Kdyz tuto databazi pouzijes v aDrake, uvidis tam pochopitelne i logy pratel.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#93 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 11:00

Není to totéž. Vektorová mapa se kreslí pro každé měřítko znova z informací v databázi, tam se nic neroztahuje jako u rastrových. Navíc to neřeším já, ale knihovna mapsforge. Stále platí, co jsem psal - leda poladit téma a raději to řešit v tom sousedním vlákně.

 

 

 

Nejsou tím myšleny spíše bitmapové mapy? Pokud si např. u Google map nastavím Max. měřítko ke stažení 18 a Max. měřítko 19, je v zoomu 18 (a ve všech nižších) písmo velmi titěrné (při daném rozlišení a uhlopříčce telefonu), kdežto při zoomu 19, kde se použije zvětšný výřez bitmapy ze zoomu 18, je to o dost čitelnější. A dotaz zní, jestli nelze zařídit, aby se takový zvětšený výřez (volitelně) zobrazoval v každém přiblížení.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  1.jpg   170,3K   0 Počet stažení
  • Přiložený soubor  2.jpg   128,94K   0 Počet stažení

  • 0

#94 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 11:08

jako nejaky volitelny nasobitel zobrazeni? Ze by a:drake ty bitmapy vzal, jako by mel obrazovku 2x mensi, a pro zobrazeni to 2x roztahl?


  • 0

#95 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 11:10

Ano, tak to myslím.


  • 0

#96 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 11:10

K tomu zobrazeni aktualniho cisla zoomu - ne[rijde mi to uplne spatny napad. Je fakt, ze se leckde konfiguruje cislo zoomu, treba jako defaulni zoom. Ale kdyz mam zopbrazenou mapu, tak vlastne vubec nevim, na jake urovni zoomu jsem.


  • 0

#97 Frankesh

Frankesh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 24 leden 2014 - 15:44

jako nejaky volitelny nasobitel zobrazeni? Ze by a:drake ty bitmapy vzal, jako by mel obrazovku 2x mensi, a pro zobrazeni to 2x roztahl?

 

 

Takto jsem to měl na mysli ve svém prvotním dotazu. Když jsem testoval Locus, tak ten to má, ale nechci tady rozvíjet diskuzi na téma srovnávání Locus a AD,  autor má volbu co tam dá, uživatel který program použije. 

Dá se to obejít roztažením obrazovky prsty a podržením, tak se to roztáhne a jde to přečíst, po puštění se načte vyšší zoom a písmo je zase prťavé.

 

K tomu zobrazeni aktualniho cisla zoomu - ne[rijde mi to uplne spatny napad. Je fakt, ze se leckde konfiguruje cislo zoomu, treba jako defaulni zoom. Ale kdyz mam zopbrazenou mapu, tak vlastne vubec nevim, na jake urovni zoomu jsem.

 

 

Souhlas, proto jsem jako možnost navrhoval bílé čísílko v černém měřítku mapy ať je to vidět furt.

 

 

 

Chápu dobře, že se snažíš mixovat Google/OSM podklad s turistickým značením z mapy.cz, tj UTM33? To nejde, to jsou nekompatibilní formáty. Proto je taky výběr typu mapy v definici zdroje a ne vrstvy.

 

Myslím, že tak to nebude. Zdrojem tur. značení jsou sice mapy.cz, ale uloženy v OSM file formátu. V tomto formátu  (mapa má nastaveno <type>Google</type> <storage>filesystem</storage> a né UTM33) overlay s těmito čtverci funguje) a z toho pak vytvořena databáze. Když si obě (jak mapu tak značení) prohlédnu, tak jsou úplně stejné, sloupce x, y,z,s mají stejné hodnoty jen obrázky jsou rozdílné. Nejsem odborník ani na databáze ani na obrázky, tak nevím jaké záludnosti se tam ještě mohou ukrývat třeba v PNG. Byl to jen pokus, pokud by ses chtěl na to podívat, mohu to poslat (cca 300kB), ale nechci tě zavalit nějakou zbytečnou analýzou mého amatérství.

Jinak DÍKY za odpovědi.


  • 0

#98 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 21:54

Toto je vcelku snadno realizovatelne. V Geogetu jsou uchovavany vsechny logy nicku, ktere si zadas. Pokud to budou vsichni tvoji pratele a ty logy nekdy stahnes, mas je v Geogetu "na vzdy". Kdyz tuto databazi pouzijes v aDrake, uvidis tam pochopitelne i logy pratel.

 

Tohle má jedinou vadu - a:Drake to neřeší, takže při aktualizaci logů v něm se staré logy vymažou a přitáhnou se nové bez ohledu na přátele atd. Nicméně si to poznamenám jako zajímavý námět.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#99 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2014 - 22:01

Mylis se. Vymazou se pouze v pripade, ze jejich autori nejsou v seznamu - Menu Nastroje - Nastaveni -Informace o kesce a tam je dole pole, kam muzes napsat nicky svych pratel. Jejich logy se nepocitaji do poctu logu, ktere maji byt v databazi ponechany, takze jejich ligy v databazi zustavaji (dokud je nevymazes jinym zpusobem).

 

EDIT: aha, ted jsem pochopil, co pises - vymazou se v aDarku. No, to je mozne, V aDraku data neaktualizuju (resp nevracim je zpet do PC), takze to jsem nemohl postrehnout. 


Tento příspěvek byl upraven od gord: 24 leden 2014 - 22:04

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#100 Frankesh

Frankesh

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 25 leden 2014 - 10:01

Dovolím si ještě malou poznámku k diskutovanému "extrazoomu". V blízké budoucnosti to bude nutno asi opravdu nějak vyřešit, protože již dnes jsou telefony s fullHD displejem a to nejen velká pádla, ale i 5" tj. 445dpi (Nexus 5). Tady nejenže nápis nepřečtete, ale skoro ani nenajdete a tenká lesní cesta 3px zmizí. Takže lupu do kapsy.


  • 2





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama