Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 5 Hlasů

Silvestrovský/novoroční a:Drake

android

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
532 odpovědí na toto téma

#101 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 25 leden 2014 - 21:39

Já vím...

 

Jinak před chvíli jsem poslal k publikaci verzi 4.15, která opravuje pár drobností kolem map a nastavení.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#102 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2014 - 21:13

Ahoj,

předem bych chtěl poděkovat za super aplikaci, kterou používám už od jejího začátku ještě na windowsech mobile…  :P

No, a když už se tu navrhují nové funkce, měl bych i já několik návrhů. Něco jsou drobnosti, něco větší zásahy do programu. Nechám na tobě, abys posoudil, co budeš ignorovat nebo nad čím aspoň zauvažuješ.  ;)

 

1) Vizualizace více tagů na Hlavní obrazovce v detailech keše. Konkrétně to, že se jedná o PMO keš, nebo hlasování na GCVote. Např. hned vedle FP.

 

2) Když už jsem zmínil GCVote, bylo by možné přidat jednoduchou podporu přímo do A: Draku? Úplně by stačila jen možnost stažení hodnocení (např. při aktualizaci listingu), to vše by mohlo být v nastavení (ten, kdo by to chtěl, ten by si to zapnul).

 

3) Dále by stálo za to trochu vylepšit práci s waypointy. Pokud mám zapnuté přesunutí ikony na finální souřadnice a zároveň má keš více finálních waypointů, bylo by lepší, aby keš nebyla přesunuta vůbec, nebo aby za podmínky, že jsou pouze dva finálové waypointy a jeden z nich má nulové souřadnice (nastavené od autora keše), by se tyto nulové souřadnice ignorovali (často to nastane při zadání finálových souřadnic přímo na web gc.com a následné aktualizaci).

 

4) A co se týče waypointů, měl bych nápad ještě na jednu vychytávku. U multin využívám řešitele vzorců, ten funguje ve většině případů perfektně. Proto bych ocenil, kdyby v dialogu, který se objeví po kliknutí na jeden z waypointů, bylo i tlačítko na výpočet a zapsání souřadnic podle vzorce (většinou si vzorec připravím předem, takže by pak stačilo jen kliknout a finální souřadnice by se vypočítali a rovnou zapsali).

 

5) Další věc je opravdu jen vzhledová a v podstatě zbytečná. Je to zobrazování logů. Předpokládám, že je v nich úmyslně ignorované HTML, bylo by možné to povolit (včetně BBCode a smajlíků)?

 

6) Tento návrh je poměrně složitý, a pochopím, když ho budeš ignorovat, přesto bych to ocenil… A to je podpora seznamů .GGT. Např. takto:

  • V adresáři adrake by byla složka ggt a v ní jednotlivé seznamy.
  • Přidat do filtru záložku, kde by bylo „musí být v seznamu, nemusí být v seznamu, ignorovat“ a pod tím roletová nabídka s jednotlivými seznamy. Využití vidím v případě, že vím přesně, které keše chci lovit.
  • Případně by mohl A: Drake umět tento seznam i vytvořit, např. přidáváním/odebíráním jednotlivých keší, nebo hromadně podle aktuálního filtru (toto bych já osobně využíval, v případě, kdy si na mobilu mimo dosah PC připravuji výlet na příští den a tudíž nechci, aby se mi v mapě ukazovali jiné keše, než jsem si naplánoval).

Teď to řeším tak, že si doma vytvořím dočasnou databázi pouze s vybranýma keškama. Na mobilu jsem to řešil přes tagy, ale to bylo zdlouhavé a A: Drake často padal, kvůli velkému množství bodů (mám v databázi celou ČR).

 

7) No a nakonec bych ocenil, a určitě nejen já, nějakou možnost, jak jednu vybranou keš zaslat na jiný mobil do druhého A: Draku (nejspíše pomocí .gpx přes BT), využití je jasné, v terénu máme 3 mobily s tímto programem, a občas se stane, že někdo jednu keš nemá (důvodů je spousta: PMO, archiv, atd.) a toto by to vyřešilo.

Určitě velmi ocením, jestli něco z toho do programu zakomponuješ. Zároveň tím zde rozjíždím diskuzi, zda to má, nebo nemá smysl…  :)

Jestli chceš, můžu to vše přepsat na Google Code  ;)


  • 0

#103 pjiy

pjiy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2014 - 22:13

Ahoj,

používám a:Drake Plus (před tím Pocketdrake) už hodně let, teď se mi objevila zajímavá chybka. Přestala se kreslit modrá šipka v mapě, ta co označuje moji polohu. Jinak vše funguje, stopa se kreslí, jenom místo polohy tam prostě stopa končí a jenom se prodlužuje, mapa se posunuje, navigace funguje, kompas ke keši dovede atd., takže je to dost nepřehledný.

 

Je to asi způsobeno tím, že jsem upgradnul původní android ROM ICS  4.0.4 (Haier W910) na novou custom  ROM JB 4.1.2. Pokusil bych se to vykorespondovat s autorem, ale popravdě nevím, co napsat, co vlastně nefunguje nebo jaké pokusy s tím udělat. Nestalo se někomu něco takového nebo co bys Luďku poradil, jde nějak popsat jak se tam ta šipka dostává?

Nerad bych se vracel zpátky, ale i to je cesta.

Dík.


Tento příspěvek byl upraven od pjiy: 26 leden 2014 - 22:20

  • 0
Všechno je možný.

#104 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2014 - 22:18

Ve vývojářských možnostech vypni vynucení vykreslování GPU. Kdysi s tím nefungoval ani kompas, to Luděk opravil, ale tady ten problém zůstal.
  • 0

#105 pjiy

pjiy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 26 leden 2014 - 22:32

Dík za bleskovou reakci, je to tam. Skvělé.


  • 0
Všechno je možný.

#106 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2014 - 7:08

Jen doplním, že to bylo upravené i v mapě, jenže ta úprava naprosto tragicky zpomalila vykreslování vektorových map, takže šla zase pryč.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#107 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2014 - 22:32

No ty ses rozjel ;)
 

1) Vizualizace více tagů na Hlavní obrazovce v detailech keše. Konkrétně to, že se jedná o PMO keš...


PMO přidám, dobrý nápad
 

2) Když už jsem zmínil GCVote, bylo by možné přidat jednoduchou podporu ...


GCVote (zatím) řešit nebudu. Sám ho nepoužívám a ani mezi ostatními zas tak moc rozšířený není. Např. na jedné mé keši je 259 nálezů, 73 FP a celé 3 hlasy GCVote.
 

3) Dále by stálo za to trochu vylepšit práci s waypointy. ... aby se tyto nulové souřadnice ignorovaly...

 
Finální waypointy s nulovými souřadnicemi se ignorují, pokud máš pocit, že ne, popiš to detailněji, nejlépe mi dej opakovatelný příklad na Google Code.
 

4) A co se týče waypointů, měl bych nápad ještě na jednu vychytávku. U multin využívám řešitele vzorců, ten funguje ve většině případů perfektně. Proto bych ocenil, kdyby v dialogu, který se objeví po kliknutí na jeden z waypointů, bylo i tlačítko na výpočet a zapsání souřadnic podle vzorce (většinou si vzorec připravím předem, takže by pak stačilo jen kliknout a finální souřadnice by se vypočítali a rovnou zapsali).

 
Zamyslím se
 

5) Další věc je opravdu jen vzhledová a v podstatě zbytečná. Je to zobrazování logů. Předpokládám, že je v nich úmyslně ignorované HTML, bylo by možné to povolit (včetně BBCode a smajlíků)?

 
Povolit to nejde, to se musí vyrobit jiná komponenta, teď je tam obyčejné text view. Vzhledem k charakteru kódů na to web view nestačí. Na to asi nebude čas.
 

6) … A to je podpora seznamů .GGT...


Zajímavý námět, poznamenám si.
 

7) No a nakonec bych ocenil, a určitě nejen já, nějakou možnost, jak jednu vybranou keš zaslat na jiný mobil do druhého A: Draku (nejspíše pomocí .gpx přes BT)...

 

Export seznamu do GPX je tam už dávno, přidám i export jednotlivé keše, ale to je vše. Jak to dostat do druhého mobilu si musíš pořešit mimo a:Drake, předpokládám, že na přenos souborů nějaký vhodný software bude.
 


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#108 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 5:08

Citace

7) No a nakonec bych ocenil, a určitě nejen já, nějakou možnost, jak jednu vybranou keš zaslat na jiný mobil do druhého A: Draku (nejspíše pomocí .gpx přes BT)...

 

Export seznamu do GPX je tam už dávno, přidám i export jednotlivé keše, ale to je vše. Jak to dostat do druhého mobilu si musíš pořešit mimo a:Drake, předpokládám, že na přenos souborů nějaký vhodný software bude.

 

No tady by mozna Ludku stacilo to vymyslet nasledovne:

 

Odesilajici strana:

1. Uzivatel zvoli v menu kes Sdilet pomoci

2. System nabidne vyber: Email, Bluetooth, Wi-Fi Direct

3. Uzivatel zvoli zpusob prenosu

4. aDrake vygeneruje GPX soubor

5. System jej posle zvolenym kanalem

 

Prijemce:

1. System oznami prijeti GPX souboru a nabidne vyber: aDrake, Ulozit

2. Uzivatel zvoli: aDrake

3. aDrake naimportuje GPX soubor

3. System


  • 0

#109 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 7:06

Což o to, vymyšlené je to hned, víc práce je to realizovat ;)

Tohle je taková okrajová specialitka, kterou lze řešit jinou aplikací.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#110 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 8:05

Dá se něco, Luďku, nadělat s resetováním polohy v listingu na začátek při načítání obrázku? Je to znatelné typicky na multinách, kde potřebuješ dál do listingu číst úkol, a když jsi v oblasti s pokrytím EDGE, tak každých pár sekund, když se načte další obrázek, se vrátíme zpět na začátek listingu. :)

Není to velký problém, naučil jsem se chvíli počkat, akorát někdy to může trvat (zrovna na EDGE třeba). Bylo by aspoň fajn vidět, kolik obrázků ještě zbývá ke stažení.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#111 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 8:17

To jsem řešil v říjnu. Od verze 4.05 (22.10.2013) by se měla pozice držet, nanejvýš se po načtení obrázku maličko posune tím, jak se obrázek vloží na své místo. Tobě to nefunguje? Pak se obávám že máš už jedině možnost stahování obrázků vypnout.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#112 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 8:25

No, o víkendu se mi to u jedné keše stalo, a já to tak nějak zevšeobecnil. Když to teď zkouším, tak máš pravdu - jen trochu sebou listing cukne. Tak jo, asi je to OK, teď už začínám pochybovat i o tom, co jsem o víkendu viděl. :) (možná nějaká výjimka)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#113 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 21:10

Ahoj, že jsem se rozjel mi je jasný, ale chtěl jsem u všeho napsat i nějaké to řešení problému/návrhu... :)

 

1) Když už budeš dělat tu vizualizaci PMO, přihodil bys tam i to hodnocení GCVote? Je to stejný princip, tak by to snad nemusel být takový problém (jednoduše pokud tag existuje - vykreslit hvězdičky + počet hodnocení jinak nekreslit nic), místo tam je

 

3) Zkoušel jsem to ještě před odesláním příspěvku. Pokud je jen 1 final. waypoint, tak se ignoruje, pokud jich je víc, byl v mém případě použit zrovna ten nulový (a ne poprvé), najdu nějakou konkrétní keš a hodím to na Google Code. Každopádně, co dělá A: Drake, pokud má přesunout ikonku na finální souřadnice a existuje více finálových waypointů???

 

7) O exportu .gpx vím, ale to je export více keší... Ale pokud to přidáš i k jednotlivým keším, tedy možnost exportovat jen jednu, bohatě to stačí a přesun mezi zařízeními vyřeším přes Total Commander ;)

 

 

No a ještě mě na závěr napadla jedna drobnost/zbytečnost. Bylo by možné do zprávy informující o stažení/odeslání dat na web přidat i info o počtu přenesených kB/MB? Třeba na druhý řádek. Případně i někam k mapám? Nebo někam umístit jednoduché počítadlo: staženo/nahráno. Bylo by fajn vědět, kolik co žere z mého FUPka :)

 

Ještě jednou díky, za pozitivní přijetí mých návrhů


  • 0

#114 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 21:31

Vzpomněl jsem si ještě na jednu chybku nebo spíše vlastnost. Při aktualizaci logů A: Drake nejdříve všechny logy u keše smaže a pak stáhne posledních X logů. Nemohl by logy zachovat a pouze dotahovat nové?


  • 0

#115 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 21:39

ten pozadavek na presouvani ikony porad nejak nechapu. V cem je problem se nechat navigovat na finalni waypoint? proc na nej musi byt presunuta i ta samotna ikona kese? Nikdy jsem to nedelal a porad nechapu, proc bych to mel chtit? Pak take nemam sebemensi problem s vice finalkami...


  • 0

#116 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 21:42

No jednoduše proto, abych v mapě viděl, kde fyzicky keš je, ne kde má výchozí souřadnice a přitom nemusím zobrazovat waypointy...


  • 1

#117 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 21:46

A ja si dodnes myslel, ze waypointy tam mam od toho, abych je videl, a ne abych si je schovaval.

 

kdyz mas vice opravdu vyplnenych finalek, tak fakt netusim, podle ceho by mel A:drake vybrat tu spravnou. GG ma waypointy abecedne serazene podle prefixu, a vezme ten prvni, ktery mu prijde pod ruku.


  • 0

#118 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 616 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 21:54

No já si nechávám zobrazovat waypointy jen k vybrané keši (u tradiček jsou to zpravidla jen parkoviště, u multin pak stage atd.), proč bych měl mít zaplácanou mapu spoustou parkovišť, nebo třeba stageí zdlouhavých multin?

 

Je mi jasné, že program nepozná, který waypoint je ten správný, proto jsem se ptal, co v takové situaci nastane. Mě ale jde o situaci, kdy autor vytvoří nulový finálový waypoint, např. s nějakou poznámkou, nebo jen tak (takových keší je spousta). Já si tuto keš vyluštím doma. Na webu zadám její nové souřadnice a v A: Draku si ji zaktualizuji - tím dostanu do mobilu její finálku.

 

Proto mě vzniknou 2 finálové waypointy, ale jeden z nich je nulový, logicky nesprávný, takže ten druhý by měl být ten správný. Ale A: Drake v tomto případě bere jako správný ten nulový.

A to je ten problém, který by bylo fajn vyřešit...

 

EDIT: Problém jsem sepsal a hodil na Google Code: https://code.google....s/detail?id=265


Tento příspěvek byl upraven od VasaM: 28 leden 2014 - 22:09

  • 0

#119 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 22:31

3) Zkoušel jsem to ještě před odesláním příspěvku. Pokud je jen 1 final. waypoint, tak se ignoruje, pokud jich je víc, byl v mém případě použit zrovna ten nulový (a ne poprvé), najdu nějakou konkrétní keš a hodím to na Google Code. Každopádně, co dělá A: Drake, pokud má přesunout ikonku na finální souřadnice a existuje více finálových waypointů???

 

 

 

Ikony nepřesunuju, jsme zvyklý na praporky. A tady mám problémek - to je už stará písnička, tak to oživuju. Odlovený praporek je stejná ikona jako neodlovený. Prkotina, ale ne když se loví ve skupině a já něco mám a něco ne. Pro kontrolu pozice mám v tom případě zapnuté zobrazení i odlovených a štve mne že info o tom zda ji sám mám musím získávat na více kliknutí.

 

 

 

ještě jsem chtěl něco kritizovat a když jsem si to pro jistotu otestoval tak jsem zjistil že už to bylo někdy asi dávno spravené. príma.


  • 0

#120 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2014 - 22:36

Jejda, právě se mi to pod rukama zrestratovalo a ona to nová verze. Sice si zresetovala nastavení, ale alespoˇn jsem si všimnul že je tam přidělaná ta volba o waipointech v detailu keše. príma, to se hodí. Dík.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:android

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama