Přejít na obsah


Fotka

Dotazník o geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 rarachek

rarachek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 15:10

Ahoj,

jmenuji se Alena Klímová a jsem studentkou geografie na Masarykově univerzitě v Brně a chtěla bych vás požádat o vyplnění dotazníku k mé bakalářské práci. Dotazník s podrobnějšími informacemi je dostupný na této adrese: 

https://docs.google....UEe9eI/viewform

Děkuji a za ochotu a za váš čas, velmi mi tím pomůžete.

 

 


  • 0

#2 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 16:12

No o připomínkovala bych to jako tady (odkaz), ale mám pocit, že úplně stejný dotazník tu již byl.Připomínkovat to již nebudu, opravdu nevím, co z toho lze zjistit a otázky jsou často dost blbě postavené.


  • 0

#3 dílna u mnicha

dílna u mnicha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 16:17

vyplněno - snad pomůže 


  • 0

2yxqhqq.gif


#4 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 17:11

Vyplněno a dokonce jsem se u něj i pobavil, zvláště otázka 12 mě dostala do kolen  :)


  • 1

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#5 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 17:26

Dostal jsem se do půlky a pak to zavřel. Hodně podobný tady byl asi před třemi dny. Zase z toho vyleze suchá statistika a diplomant dostane titul za to, že zjistí už zjištěné. Lidi nejraději loví v přírodě, mají jich víc jak tisíc, jezdí autem a pak dojdou pěšky, navštěvují místa, kde dříve nebyli. Geocaching má vliv na rozvoj cestovního ruchu. Spondeo ac policeor.


  • 0

#6 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 17:58

Pořád dokola a do zblbnutí stejný otázky. Už jsem vyplnil hodně dotazníků a vlastně otevírám nové v naději, že narazím na zajímavou otázku. Nejsou zajímavé. Na bakalářskou práci zřejmě stačí tuctové dotazy. Nebylo by možné vytvořit univerzální dotazník tady na foru, s grafy a procenty u odpovědí? Na jedno kliknutí by to měli budoucí bakaláři naservírovaný pod nosem, vždy aktuální a s velkým počtem respondentů.


  • 0

#7 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 18:06

Nevím no. Taky jsem studoval Masaryčku a s něčím takovým by mě konzultant i oponent hnali až by se prášilo.


  • 2

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 18:49

Tak... ještě se můžeme kojit nadějí, že ten budoucí bakalář zpracovává 50 různých dotazníků a anket o různých aspektech cestovního ruchu, a tendle je jen jeden z nich. Taky si vzpomínam, jak jsem na svou diplomku rok a půl chodila několikrát do tejdne měřit do laborky, ale tehdy ještě atrakce typu geocaching nebyly. Možná tak téma korelace počtu zajíců a množství lidí na čundru v jednotlivých lokalitách.


  • 1

#9 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 20:34

Věřím, že tohle je pouze část bakalářské práce. V geografii se dají najít zajímavější témata než je geocaching (a jeho vliv na cokoli).

http://geogr.muni.cz/bakalarske-prace

Přeji hodně štěstí při bakalářských zkouškách.


  • 1

#10 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 20:44

Pro zajímavost:

Zadání hesla geocaching na thesis.cz:

http://theses.cz/vyh...arch=geocaching

Results 1 – 10 of 485

Většinou Geocaching tam a tam a jeho vliv na cestovní ruch nebo obecně. Docela by mě zajímalo, čím se liší Geocaching TAM a TADY. Až nebudu mít co dělat, tak si asi počtu. 


  • 0

#11 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2014 - 21:38

Pro zajímavost:

Zadání hesla geocaching na thesis.cz:

http://theses.cz/vyh...arch=geocaching

Results 1 – 10 of 485

Většinou Geocaching tam a tam a jeho vliv na cestovní ruch nebo obecně. Docela by mě zajímalo, čím se liší Geocaching TAM a TADY. Až nebudu mít co dělat, tak si asi počtu. 

Mě tam zaujal název "Geocaching a možnosti jeho využití při zpřístupnění kulturní krajiny" protože je to něco zcela jiného než ty ostatní práce, nicméně když si to člověk otevře, je to zas o tom samým dokola... 


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#12 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 2:28

Mě tam zaujal název "Geocaching a možnosti jeho využití při zpřístupnění kulturní krajiny" protože je to něco zcela jiného než ty ostatní práce, nicméně když si to člověk otevře, je to zas o tom samým dokola... 

Tak to mě zas zaujalo např. Geocaching v Liberci s využitím programu Geocaching pro mobilní telefony (WTF, to je jako referát v sedmé třídě základní školy?) nebo třeba Geocaching v Klímkovicích a okolí (návrh turistické trasy po keších v Klímkovicích), posléze totéž s Ostravou, Frýdkem-Místkem, Malenovicemi - včetně toho, že názvy prací jsou v anglickém překladu úplně stejný.

 

Ale nejspíš zcela vede "Využití GPS v cestovním ruchu se zaměřením na geocashing v oblasti kraje Vysočina" - naštěstí snad nikdy nedošlo k obhajobě té práce.

 

Zajímavé by mohlo být pročtení a zjištění výsledků této práce "Ze života geocachera aneb jaké je lovit FTFko?" - titul bych za to nedával, ale jako dvojstránkovej článek do populárně naučného časopisu o sportu by to mohlo být hezké. Humorné je, že název v ISu nesedí s názvem na titulce té "práce". O brutální odbornosti práce by mohla svědčit citace "Sinuhet je muž tak kolem 30 ti let" - téma zajímavé, zpracování (bez urážky, je dost možný, že autorka to tady čte) pokulhává, nicméně, aspoň to je vzato z naprosto jinýho úhlu, není to stokrát to stejný.

 

A zde, doporučuji - kočka, že prej zmapuje cestu k 10 keším - naštěstí to vypadá, že to neprošlo - protože to je taková blbost, že to ani pěkný není.


  • 2
:)

#13 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 9:36

Věřím, že tohle je pouze část bakalářské práce. V geografii se dají najít zajímavější témata než je geocaching (a jeho vliv na cokoli).

Ta zajímavější témata jsou ale složitější a hůře se k nim shání informace. Kdežto o geocachingu se dá napsat nic neříkající bakalářka či diplomka za pár dní. Ovšem i o geocachingu by se samozřejmě dala udělat pořádná bakalářka či diplomka, jen by její zpracování trvalo řádově stejně jako zpracování jiných témat.


  • 1

#14 janca361

janca361

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 10:45

Zajímavé by mohlo být pročtení a zjištění výsledků této práce "Ze života geocachera aneb jaké je lovit FTFko?" - titul bych za to nedával, ale jako dvojstránkovej článek do populárně naučného časopisu o sportu by to mohlo být hezké. Humorné je, že název v ISu nesedí s názvem na titulce té "práce". O brutální odbornosti práce by mohla svědčit citace "Sinuhet je muž tak kolem 30 ti let" - téma zajímavé, zpracování (bez urážky, je dost možný, že autorka to tady čte) pokulhává, nicméně, aspoň to je vzato z naprosto jinýho úhlu, není to stokrát to stejný.

Tu bakalářku jsme jedno páteční odpoledne četla (nic se mi nechtělo dělat a tak jsem jen čekala než se budu moct sbalit a jít dom ;)) Nečetla jsem texty o tom, co je to keš a popisy jednotlivých typů, ale spíše výstupy jednotlivých kačerů, které znám. Stálo to za to, ale takto má vypadat bakalářská práce??? Aspoň s tímto názorem nejsem sama. 

Nicméně počtení dobré.

 

Ta zajímavější témata jsou ale složitější a hůře se k nim shání informace. Kdežto o geocachingu se dá napsat nic neříkající bakalářka či diplomka za pár dní. Ovšem i o geocachingu by se samozřejmě dala udělat pořádná bakalářka či diplomka, jen by její zpracování trvalo řádově stejně jako zpracování jiných témat.

No nevím, zda je jednoduché napsat bakalářku o Geocachingu o kterém dotyčný nic neví. Pak možná vznikají takové dotazníky a práce. Zatím jsem tu neviděla dotazník zadaný aktivním kačerem, který by měl "něco" odloveno (nemyslím ry odborníky, co ví vše a našli 20 keší).


  • 0

#15 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 11:37

Mě by zajímala jiná věc:

za našich mladých let jednotliví vedoucí (z fakulty, externí - např z AV, a u některých oborů i z praxe, třeba ze Škodovky) vypisovali témata diplomek a člověk si z nich musel něco vybrat. Nebo někdo, nejčastěji ten, kdo pracoval už na fakultě nebo ústavu AV jako pomocná vědecká síla, si téma zvolil v souladu s vědeckou prací, na níž se jako student nějak dlouhodobě podílel, a pak o to téma požádal a mohl - ale nemusel - dostat schválení od vedení své katedry. To ale obvykle znamenalo víc práce než téma zadané, vyžadovalo to najít si vedoucího, který by ho přijal, sám si vymyslet koncepci atd.

 

Takže mě osobně zajímá, kde se tam ty témata o vlivu počtu stromoškatulí na dopravní zácpu na nedaleké dálnici, vlastně berou a kdo za ně ručí. Pokud je tam nějakej profesor - kačer, kterej to vypisuje, tak proč, kurník, nedohlídne na svoje svěřence, aby to, co vyploděj, bylo k něčemu? Pokud kačer není, proč to vypisuje? A nebo, pokud si to vymejšlej sami studenti, tak proč zrovna tohle, když o tom nic neví? Nedovedu se zbavit dojmu, že diplomka průměrně zkušeného kačera by vypadala jinak. Nebo to zadávají nějaký komerční společnosti (jako za nás ta škodovka), protože tuší zdroje zisku? V tom případě asi zapláčou nad svou investicí, obávám se :D.


  • 2

#16 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 11:50

Náměty prací jakož i okruhy studií jsou v tomto případě naprosto k … ničemu. Měkké studijní obory, aby mělo dítko diplom. Ideální následující kariéra ve státní správě, případně zaměstnání pro Brusel.

 

OT:

Jaký je rozdíl mezi dostudovanými vysokoškoláky? 

Absolvent přírodních věd se ptá: "Proč to funguje?" 
Absolvent techniky: "Jak to funguje?" 
Absolvent ekonomiky: "Kolik to stojí?" 
Absolvent humanitních věd: "Chcete k tomu hranolky?" 


  • 5

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#17 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 12:07

Jacka: Já bych řekl, že je to opačně. Studentík řekne, že si donese svoje téma a na fakultě (jsou rádi že nemusejí vymýšlet nějaké další zbytečné téma) si sežene nějakého formálního vedoucího. Ten tomu nerozumí a ani ho nenapadne si udělat rešerši jak je to téma zpracovávané. Když už nikdo, tak oponent práce by to ale měl udělat, nemůže to sice odmítnout jako plagiát, ale mohl by to ocenit jako práci která nepřináší nic nového, absolvent to u ústní může zachránit tak že proleze (a o to přece jde především, jestli je to výborně nebo dostatečně je přece úplně jedno).

Za našich časů nebyli bakaláři a práce v tomto ročníku se nazývala ročníkový projekt. V něm vůbec nešlo o to přinést něco nového, ale naučit se zpracovat nějaké téma jak věcně tak i formálně.


Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 02 leden 2014 - 12:09

  • 0

#18 Kotja

Kotja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2014 - 19:27

Scéna: Les, krásný letní den. Zajíc sedí před svou norou a klepe do notebooku. Přichází liška. 
Liška: Co to tu děláš? 
Zajíc: Dělám na diplomce. 
Liška: O čem bude? 
Zajíc: O tom, jak zajíci žerou lišky. ... (Dlouhá pauza.) 
Liška: Co je to za blbost??? Každý ví, že zajíci nežerou lišky! 
Zajíc: Tak se pojď podívat. 
Oba zmizí v zajícové noře. Za pár minut se vynoří zajíc a okusuje liščí kost. Sedne si zpátky k notebooku a pokračuje v psaní. Objeví se vlk. 
Vlk: Co to píšeš? 
Zajíc: Píšu diplomku na téma, jak zajíci žerou vlky. 
Vlk: Takovou blbost ti přece nevezmou!?! 
Zajíc: Proč ne? Chceš se podívat? 
Oba jdou do nory, a za chvíli se zase objeví zajíc a poplácává si břicho. Vrátí se k notebooku. 
Na scénu vstoupí medvěd: Co to děláš, zajíci? 
Zajíc: Makám na diplomce: Jak zajíci žerou medvědy. 
Medvěd: To je ale pitomost! 
Zajíc: Pojď se podívat ke mne, a ukážu ti to. 
Scéna: Uvnitř zaječího doupěte. V jednom rohu hromada liščích kosti. V druhém rohu hromada vlčích kosti. Naproti sedí obrovský lev a šťárá se v zubech. 

Ponaučení: 
Nezáleží na tématu diplomky. 
Nezáleží na tom, jaká data zpracováváš. 
Záleží na tom, koho máš za konzultanta.


  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama