Přejít na obsah


Fotka

HANSMATT


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
49 odpovědí na toto téma

#21 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 08 leden 2014 - 10:07

dokud owneři nebudou důsledně kontrolovat logbooky, tak tu dycky nějakej podobnej plevel bude. ...


  • 0

#22 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 10:23

dokud owneři nebudou důsledně kontrolovat logbooky, tak tu dycky nějakej podobnej plevel bude. ...

Owneři určitě nebudou kontrolovat logbooky, protože by se z pěkného koníčku stala otravná administrativa. Založ si pár kešek na frekventovaném místě a pochopíš ;)

 

Já jako owner několika kešek jsem logbook nikdy nekontroloval a kontrolovat nebudu, pokud nedostanu echo, že se něco děje. Podvodníci vždycky byli a vždy budou. Pokud se někomu vyplatí logovat něco, co nenašel, aby si mohl honit ego nad počtem nálezů, splněnou chalenge keší či vyplněnou tabulkou, tak ať.


  • 1

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#23 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 08 leden 2014 - 10:31

hezky jsi to otočil.

 

Já jsem ale nezaložil keš právě proto, že na kontrolu nemám čas. (zvláště pak na frekventovaném místě).

 

Pakliže to nekontroluješ, tak se prostě nemůžeme divit, že sou lidi, který logujou jak logujou. Pakliže něco vytvoříš, tak by ses o to měl starat a to po všech stránkách. ...


  • 2

#24 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 10:50

Aha. Zase ta věčná písnička o povinnostech ownera, aby na svém, ve svém a za své pro tebe tvořil zábavu?


  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#25 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 10:57

Já jsem ale nezaložil keš právě proto, že na kontrolu nemám čas. (zvláště pak na frekventovaném místě).

 

Pakliže to nekontroluješ, tak se prostě nemůžeme divit, že sou lidi, který logujou jak logujou. Pakliže něco vytvoříš, tak by ses o to měl starat a to po všech stránkách. ...

Kdyby to takhle brali všichni owneři, tak by asi moc kešek nebylo. Navíc u kešek na frekventovaném místě se logbook ztratí dříve, než se k němu dostanu (většinou z celou krabičkou). A fakt je to jen hra.


  • 4

#26 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 08 leden 2014 - 11:07

Aha. Zase ta věčná písnička o povinnostech ownera, aby na svém, ve svém a za své pro tebe tvořil zábavu?

Takhle to přece nemůžeš brát.

Neustále tu někdo brečí nad tím, jak ten či onen loguje bez nálezu krabičky. Já říkám, že jediná obrana je důsledná kontrola logbooku.

Mě osobně jsou cizí body úplně u zadele, nicméně opravdu si myslím, že vytvořením krabičky to celý nekončí. Owner prostě má odpovědnost za keš kterou vytvořil. Argument "udělal jsem keš na frekventovaném místě" a teď na ní nemám čas, to sorry ale to je špatně.

Ale abych ti odpověděl. Ne nemyslím si, že kdokoliv má povinnost stát se ownerem. To jsem snad přece nikde nenapsal. Nikoho nenutím, aby na svém, za své a ve svém pro mne tvořil zábavu...


  • 2

#27 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 11:12

Owneři určitě nebudou kontrolovat logbooky, protože by se z pěkného koníčku stala otravná administrativa. ... Podvodníci vždycky byli a vždy budou. Pokud se někomu vyplatí logovat něco, co nenašel, aby si mohl honit ego nad počtem nálezů, splněnou chalenge keší či vyplněnou tabulkou, tak ať.

 

Pakliže to nekontroluješ, tak se prostě nemůžeme divit, že sou lidi, který logujou jak logujou. Pakliže něco vytvoříš, tak by ses o to měl starat a to po všech stránkách. ...

 

Svým způsobem máte pravdu oba, ale já osobně se přesto přikláním spíš k názoru weriho. Ve vedlejším vlákně se zase diskutuje, jestli keš musí logbook OBSAHOVAT, nebo jestli je přípustné, aby se do nějaké schránky vhazovaly papírky s logem, případně že NELZE VYŽADOVAT, aby si kačeři s sebou nosili kromě tužky ještě něco jiného (papír na zápis).

 

Nějak se nám z toho vytrácí hlavní podstata, a to, že jde O HRU. Místo, abychom si hráli a užívali zábavy, kterou pro nás někdo připravil, tak VYŽADUJEME, ZAKAZUJEME, BONZUJEME, DĚLÁME SI NAVZÁJEM NASCHVÁLY, POMLOUVÁME a já nevím co ještě. Je zajímavé, že když někdo upozorní na keš, která je evidentně na místech, kde by být neměla (např. kanalizace), tak je spousta lidí strašně naštvaná, protože to přece byla ta nejlepší keš, kterou doposud odlovili, a ten, kdo na ni upozornil je pěknej hajzl, na druhou stranu lidi strašně rozčiluje, když si někdo zaloguje pofidérní nález, což by vadilo, pokud by se za nálezy dala získat nějaká cena nebo výhoda, ale takhle?

 

Já chápu, že HANSMATT svými názory zveřejněnými zde na fóru spoustu lidí naštval. V něčem bych s ním souhlasil, v něčem částečně, v něčem vůbec, co se mi však většinou hrubě nelíbilo, byla forma, kterou zvolil, ten konfrontační tón. Jistě se nedá očekávat, že takový člověk bude v oblibě. Na druhou stranu ale nechápu, proč se tu autor vlákna snažil rozpoutat hon na čarodějnice. Pokud jsem správně porozuměl napsanému, tak jsou popsány dva, slovy dva případy, kdy se HANSMATT zalogoval na serveru a jeho podpis nebyl nalezen ve správném logbooku. Ten první (otevírací toto vlákno) je navíc dosti zmatený a klidně mohlo jít pouze o nedorozumění. Kolik lidí už našlo nesprávnou krabičku a v domnění, že to je ta konkrétní keš, se do ní zapsalo a následně si to zalogovalo na webu? Spousta lidí o tom třeba ani neví a nikdy na to nepřijde, protože se v tom nikdo nebude šťourat. Nebo se kolikrát člověk prostě a jednoduše splete a omylem na webu zaloguje jinou keš. Příčiny můžou být různé.

 

Nechci se nikoho zastávat, protože jsem u toho nesvítil. Já ale beru geocaching jako hru a hraju ji proto, aby mi přinášela zábavu. Mně osobně. Nejsem samaritán, rozhodně ji nebudu hrát z donucení, aby měl radost někdo jiný. Občas taky nenajdu, někdy (častěji) je to moje blbost, někdy to je chyba ownera. Někdy mě to taky naštve a párkrát už jsem ownera sprdnul. A na druhou stranu - taky se mi Jonea zalogoval do jednoho mého wheriga. Ale kontrolovat logbook kvůli tomu nepojedu. Jestli tam zapsaný není, ať si ten log nechá zarámovat, když mu to za to stojí. Nepochybuji o tom, že jsou nepoctivci. Jejich motivaci sice nechápu, ale hony na ně pořádat nebudu. Dokud mě bude geocaching bavit, tak ho budu dělat. Až mě bavit přestane, tak s ním skončím.

 

A protože teď právě mě přestala bavit tahle argumentace, tak s ní končím. Takže na závěr - je to jen hra. Kdo si z ní dělá soutěž, jeho věc, ale já s nikým soutěžit nehodlám.


  • 14

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#28 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 11:16

hezky jsi to otočil.

 

Já jsem ale nezaložil keš právě proto, že na kontrolu nemám čas. (zvláště pak na frekventovaném místě).

 

Pakliže to nekontroluješ, tak se prostě nemůžeme divit, že sou lidi, který logujou jak logujou. Pakliže něco vytvoříš, tak by ses o to měl starat a to po všech stránkách. ...

 

Osobně jsem založil své kešky proto ABY Z NÍ MĚLO CO NEJVÍCE LIDÍ RADOST.

Samozřejmě, kontrolovat logbooky bych asi měl, ale kdybych to dělal u některých kešek, tak musím vymazat 90% lidí, protože logbooky, které se mi dostaly do ruky jsou v menšině - většina byla ukradena...

Další - občas se stane že někdo si zapomene tužku, z kešky někdo tužku už vytratí atd., takže se není čím zapsat, mám to smazat? (teď se tu najdou hnidopiši, co mi řeknou, že jsem měl už tužku do keše doplnit...)

Jiný případ - někteří se logují zpětně několik let, nebo se zalogují na jiné datum, nebo na přeskáčku na jinou stranu, takže logy nejdou popořadě a můžeš to přehlédnout... To je mám otravovat?

Třetí případ - rozdělení týmu (manželů, páru atp., ti tam ani zalogovaní nebudou)...

 

Za sebe říkám NE. Cíleně neprocházím papírové a internetové logy. Max. občas zkontroluji některé známé firmy nebo se kouknu ze zvědavosti, ale na co si dělat ze zábavy otravu... 

Je to zábava nejen pro ty co hledají (a pokud se jen zapíší je to jejich blbost, i když hodně ostudná) ale i pro mě... Zakládám kešky pro radost nejen ostatních, ale také svou. Mám radost z pročítání logů, z toho, že mají radost ostatní, ne z buzerování ostatních a striktní kontroly, jestli se někdo zapsal či ne. Pokud si toho všimnu, samozřejmě dotyčnému napíšu, ať mi to vysvětlí, než budu mazat log třeba kvůli nedorozumění...

 

PS.: A to, že někdo nezaložil keš protože nemá 15 minut času měsíčně na starost o keš, když jinak na keškách stráví dny a daleko více času stráví tady je opravdu trapná výmluva...


  • 5

#29 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 11:24

.... je zajímavé, že když někdo upozorní na keš, která je evidentně na místech, kde by být neměla (např. kanalizace), tak je spousta lidí strašně naštvaná, protože to přece byla ta nejlepší keš, kterou doposud odlovili, a ten, kdo na ni upozornil je pěknej hajzl ....

 

V tomto si dovolím tvrdě nesouhlasit - kdyby se to bralo opravdu důsledně, tak bysme došli k tomu, že asi tak každá druhá keška je někde, kde být nemá. Geocaching v tomto ohledu vždycky byl a vždycky bude tak trochu na hraně a jak už to tak bývá, tak právě to, co je nejvíc na, nebo i maličko za hranou, tak to bývá nejzajímavější a nejpřitažlivější. Proto i já považuju ty, co na něco takového "upozorňují" za ...., no řekněme třeba podivné lidi.


  • 10
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#30 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 11:30

hezky jsi to otočil.

 

Já jsem ale nezaložil keš právě proto, že na kontrolu nemám čas. (zvláště pak na frekventovaném místě).

 

Pakliže to nekontroluješ, tak se prostě nemůžeme divit, že sou lidi, který logujou jak logujou. Pakliže něco vytvoříš, tak by ses o to měl starat a to po všech stránkách. ...

 

Podvodníci byli, jsou i budou i v případě, že se logbooky kontrolovat budou. Pokud někdo chce podvádět, tak si vymyslí jiný způsob než logování kešek, kde není v logbooku. Kvůli pár exotům v jinak slušné komunitě nebudu zbytečně trávit čas činností, kterou mohu věnovat něčemu jinému.

 

Navíc sám dobře vím, jak občas sám loguju, do plného logbooku kde je místo napřeskáčku, občas ve zkratkách, takže bych pak opravdu nezáviděl ownerovi, kdyby některé logbooky chtěl kontrolovat :)


  • 5

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#31 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 08 leden 2014 - 11:33

 

PS.: A to, že někdo nezaložil keš protože nemá 15 minut času měsíčně na starost o keš, když jinak na keškách stráví dny a daleko více času stráví tady je opravdu trapná výmluva...

 

Jestli to bylo na mě, tak se prosím nejdřív podívej, kdy sem naposledy logoval keš. Pak teprve něco říkej o trapných výmluvách...


  • -1

#32 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 11:34

kdyby se to bralo opravdu důsledně, tak bysme došli k tomu, že asi tak každá druhá keška je někde, kde být nemá. ... právě to, co je nejvíc na, nebo i maličko za hranou, tak to bývá nejzajímavější a nejpřitažlivější. Proto i já považuju ty, co na něco takového "upozorňují" za ...., no řekněme třeba podivné lidi.

 

Ano, s tím souhlasím. I mně je motivace těchto upozorňovačů trochu záhadou (dost často to bývá osobní zášť vůči ownerovi takové keše, anebo truc, protože reviewer jemu samotnému podobnou keš nepovolil, tak se mstí na ostatních). Na druhou stranu ale říkám, že je chápu o trošku víc, než ty, co se rozčilují nad chybějícím zápisem v logbooku.

A ono obecně tyto keše „za hranou“ jsou otázka sama o sobě a není jednoduché na ni odpovědět. Protože to je opravdu spíš OT, tak jen stručně: Já jsem proti jakýmkoliv zákazům „pro naše dobro“ (už jsem to psal v jiných vláknech). Na druhou stranu organizovaně a vědomě zvát lidi (které ani neznám a nevím, jestli jsou rozumní nebo pošuci) někam, kam se nesmí, taky není úplně košér. A teď, babo, raď!


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#33 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 11:43

Jestli to bylo na mě, tak se prosím nejdřív podívej, kdy sem naposledy logoval keš. Pak teprve něco říkej o trapných výmluvách...

 

Omlouvám se, že to napíšu natvrdo, ale na někoho, kdo kešuje od roku 2008, odlovil 1768 keší, poslední v září 2013, je výmluva "nemám čas na kontrolu logbooku, proto nezakládám" celkem trapná.

Rovnou napiš, že nechceš nic zakládat a nevymlouvej se na to, že nemáš čas :)


  • 3

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#34 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 12:08

Za sebe - také zastávám ten názor, že jako owner jdu s kůží na trh a že je má povinnost se o keš starat jak nejlépe dovedu.

Je totiž moje. Já jsem ji dal všanc veřejnosti. Je to moje dílo. Když budu chtít - budu ji plnit třeba zlatem. A nebo ji jen tak archivuji.

Hlavně, aby se lidi bavili.

 

To je jako kdybych měl Cirkus - lidi chodí, baví se, znáte to: akrobati, sloni, lvi, kapela, artistky atd. No a pak mi přijde  chlapík a řekne: "Pane řediteliii, slon chcípl.

A já - hmm, nezájem.

Já jsem jenom majitel :)

To by bylo divné, ne ?


  • 0

*


#35 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 08 leden 2014 - 12:18

Omlouvám se, že to napíšu natvrdo, ale na někoho, kdo kešuje od roku 2008, odlovil 1768 keší, poslední v září 2013, je výmluva "nemám čas na kontrolu logbooku, proto nezakládám" celkem trapná.

Rovnou napiš, že nechceš nic zakládat a nevymlouvej se na to, že nemáš čas :)

když už to píšeš tak hezky na tvrdo, tak se alespoň podívej, kdy jsem našel svojí první, abys ty svoje údaje měl alespoň správně a korektně... Rovnou píšu, že nechci nic zakládat, protože na to nemám čas.


  • -1

#36 Slanecek

Slanecek

    lekla ryba

  • Members
  • PipPipPip
  • 463 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 12:33

když už to píšeš tak hezky na tvrdo, tak se alespoň podívej, kdy jsem našel svojí první, abys ty svoje údaje měl alespoň správně a korektně... Rovnou píšu, že nechci nic zakládat, protože na to nemám čas.

 

Moc nechapu, jak jste se dostali v tematu o tom, ze Hansmatt je supak za to, jak loguje, k otazce, jestli ma nebo nema mit Paprika svoji kes.

Ale kdyz uz jsme k tomu sklouzli, ja hledam misto na kes uz tak devet mesicu. Zatim neuspesne. Takze tak.

 

A aby to nebylo uplne OT: jo, zmetci to jsou. A vic jich je. Mor na ne.


  • 4

#37 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 12:36

Rovnou píšu, že nechci nic zakládat, protože na to nemám čas.

Za dobu co jsi strávil psaním příspěvků to tohohle vlákna už bys měl zkontrolované logbooky nejmíň na dvou keších ;)

Ale planě plkat o tom co by měli dělat ostatní a skutečně něco dělat je holt rozdíl...


  • 6

#38 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 12:48


Omlouvám se, že to napíšu natvrdo, ale na někoho, kdo kešuje od roku 2008, odlovil 1768 keší, poslední v září 2013, je výmluva "nemám čas na kontrolu logbooku, proto nezakládám" celkem trapná.

Rovnou napiš, že nechceš nic zakládat a nevymlouvej se na to, že nemáš čas :)

 

 

když už to píšeš tak hezky na tvrdo, tak se alespoň podívej, kdy jsem našel svojí první, abys ty svoje údaje měl alespoň správně a korektně... Rovnou píšu, že nechci nic zakládat, protože na to nemám čas.

 

No, tím hůř, za 2 roky 1700 nálezů? A nemáš čas jednu či dvě kešky mezitím založit? Víš, život je otázkou priorit... Čas na kešky máš... Jen se ti nechce zakládat, ostatně jako většině lidí (viz. uvítání na stránce GS: " 2,292,012 aktivních keší a přes 5 milionů hráčů." - kde jsou ti hráči, co zakládají ty kešky, když znám spoustu autorů, kteří mají více keší než já a já jich mám založených přes 20 :-) ).

Ale to už je spíše otázka do jiného tématu. Do takového, které se bude zamýšlet o tom, že se najde pár lidí, kteří "něco" dělají rádi i pro ostatní a jiní tyto ostatní vy(zne)užívají a jen se baví... Bohužel v dnešním světě je podobný - spotřební přístup velice rozšířen. A projevuje se to i do kešek.

 

A k té kontrole logů - čas, který bych strávil nad kontrolou všech logů na všech svých keškách raději strávím nad přípravou či vylepšením svých kešek. Řekl bych, že to potěší daleko více lidí, než to, že budu kontrolovat ty logy a psát někomu, že není zalogovaný v logbooku. A to je třeba má priorita ;-)

 

 

 

PS.: Petulinko, teď by nám to chtělo to téma rozdělit a nám dát ban, že se nedržíme tématu... Alespoň bych měl čas něco dělat normálního:-)


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 08 leden 2014 - 12:51

  • 2

#39 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 14:08

No, já přihodím své dva příspěvky k tématu...

Když jsem nedávno kontroloval logbook u jedné své škatule, tak jsem dlouho nick Hansmatt nemohl najít, už jsem se kabonil a v tu ránu jsem ho našel mezi jinými datumy se správným datumem. Takže jde nejspíše o kačera, který neloguje za poslední datum...

A druhá věc. Když jsem nedávno spustil wigo, tak Hansmatt byl mezi těmi, kteří wigo skutečně prošli, i když nejspíše věděl, kde končí a mohl napsat nějaký hate log ala "tohle už tu bylo, tam už jsem", jako se tomu stalo u jiných.

Osobně ho neznám, ale to je můj pohled na něj.


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 08 leden 2014 - 14:10

  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#40 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 14:24

Nic tady rozdelovat nebudu, Budto se budete drzet tematu nebo vam tady zacnu sazet varovani (pepa uz jednoho podaroval)... Tak si to dobre rozmyslete.

 

PS: ted jsem prisla ze spitalu a opravdu nemam naladu cist ty vase romany. Takze bych ocenila, kdybyste se krotili.


  • -7




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama