Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Velikost kesi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 8:43

Spekuluju nad novym trackovatelnym predmetem a dostal jsem se k otazce velikosti. Kese velikost micro jsou samozrejme ze hry, regular a large jsou urcite v pohode, ale nevim jake je jejich zastoupeni v CR, respektive zda prizpusobit trackovatelny predmet velikost small v nejbeznejsim provedeni, tedy klasicke lock&lock 350ml.  Kdyz u teto krabicku odectu 1 cm vysky na logbook, tak na vysku zustanou jen 3 cm, coz mne ponekud omezuje. Protoze mne zajima pouze CR, tak by to pro nekoho, kdo ma vsechny kese v CR  v geogetu, melo byt zjisteni zastoupeni podle velikosti u aktivnich kesi otazkou par minut. Mohl by mi prosim nekdo udelat takovou statistiku?

 

Dalsi informace ktera by mne zajimala a se da bohuzel jen odhadnout. V kolika procentech pripadu small cache obsahuje logbook, ktery ma tvrde desky (napriklad http://www.geokes.cz...Logbook-A7.html), respektive se neda umistit logbook tak, aby se dala vyuzit cela vyska 350 ml krabicky?

 


  • 1

#2 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 8:49

Po větších městech to bude trochu horší, ale v přírodě jich je dost. Je to jen muj názor, ale byl bych v klidu
  • 0

#3 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 9:01

Já pustil do světa TBčko v podobě docela veliké předpotopní vysílačky. Většina kačerů sice loguje jen discovered it, ale tak jednou měsíčně keš změní, takže se TBčko pohybuje. Každopádně tak velké TBčko je pro kačery docela atrakcí.


  • 3

#4 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 9:01

To já to mám trochu přesněji spočítáne ;) , ale také ne úplně aktuální:

Not Chosen: 876

Mikro:8.354

Small:16.720

Regular: 8.870

Large: 530

Other:698

 

Co projekt-gc, nepomohl by?


  • 3
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#5 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 9:07

Diky za statistiku, pro udelani obrazku to staci a pro mne z toho plyne, ze je treba pocitat se small, takze nastupuje jako hlavni otazka, jak casto lze vyuzit u small vysku 4 cm...


  • 1

#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 9:22

Těžko říct, protože hodně ownerů označuje jako small i nevyfouklou PETku  :( takže spíš uber...ještě uber...neboj se, uber...


  • 3

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 9:56

Pošli blechu s trackovacím číslem vytetovaném na noze


  • 0

#8 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 10:21

Jak psal dr.vota, označení autora o velikosti není až tak směrodatné pro to, jaký je skutečný obsah a tvar krabičky. Ale pokud by byl nejmenší rozměr 3 cm, tak se to v pohodě do spousty kešek vleze, když dáš trade OUT: all IN: TB


  • 3

#9 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 10:29

ano, nekdo ma petku jako small, a nekdo oznaci nano jako mikro, tezko soudit dle oznaceni kesky.
  • 1

#10 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 13:28

Měl bych rozšiřující dotaz: jakou máte zkušenost s velkými TB, resp. ztrácí se stejně často jako malé?

Po splnění první mise bych ho chtěl vypustit na novou, náročnější a dobrodružnější. Uvažuju o velkém přívěsku (vyžadoval by regularku), aby se nevešel do každé druhé městské keše, ale zda je má domněnka pravdivá ... na to se vlastně ptám. (Třeba velké věci lákají naopak víc.)

 

K původní otázce: skoro 9000 regularek jen u nás mi nepřijde zrovna málo, abych se kvůli tomu přizpůsoboval smallce.


  • 0

#11 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 13:39

Nerikam, ze to je malo, ale small znamena 2x vice prilezitosti. Vetsi provedeni by sice nutilo do vetsich kesi a mohlo par cestovatelu zachranit, ale taky naopak ztratit, protoze bude trvat dele umistit a nekdo se na hru driv vykasle. Prakticky vzato se mi zda velikost 3 cm strasne mala, 4 cm jsou prijatelne a 5 cm je dobra velikost. Budu to proste muset promyslet...


  • 0

#12 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 13:43

ano, nekdo ma petku jako small, a nekdo oznaci nano jako mikro, tezko soudit dle oznaceni kesky.

Jenže nano je mikro, přečti si tu klasifikaci na GC.com. Mikro je všechno do objemu 0,3l. Označovat nanovku velikostí other je chybné, i když to spousta ownerů z neznámého důvodu dělá. Other se má označovat atypická schránka, například různé 2D cedule s lobookem z druhé strany, schránky tyčovitého tvaru apod..


  • 1

#13 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 13:48

Měl bych rozšiřující dotaz: jakou máte zkušenost s velkými TB, resp. ztrácí se stejně často jako malé?

Asi ano :wacko:

Ono spíše záleží na atraktivitě. Občas se posílají plyšáci, kteří mají větší tendenci zmizet, ale třeba tento kus olova http://www.geocachin...s.aspx?id=82406 v pohodě stále putuje. A nebo třeba pedál z kola http://www.geocachin...aspx?id=2195163


  • 0

#14 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 15:47

Já pustil do světa TBčko v podobě docela veliké předpotopní vysílačky. Většina kačerů sice loguje jen discovered it, ale tak jednou měsíčně keš změní, takže se TBčko pohybuje. Každopádně tak velké TBčko je pro kačery docela atrakcí.

Dost dobrý nápad! K narozkám dostanu TB a uvažuji, že bych ho připnul na vykuchanou nokiu 5110....


  • 1

Co nevidím, nahmatám . . .


#15 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 16:12

Já pustil do světa TBčko v podobě docela veliké předpotopní vysílačky. Většina kačerů sice loguje jen discovered it, ale tak jednou měsíčně keš změní, takže se TBčko pohybuje. Každopádně tak velké TBčko je pro kačery docela atrakcí.

 

Někdy je velký předmět spíše za trest... Před pár lety jsem jeden přivlekla z Polska. Byl zalogovaný v keši small, ale ve skutečnosti to byl dost velký dřevěný kolík, který se nedal dát ani do běžné regularky. Bývala bych ho tam asi raději nechala, už tak jsem měla těžký batoh a málo místa v něm a odkázaná jsem byla jen na vlastní nohy a vlaky, ale člověk co ho tam nechal to vyřešil svérázně - mrsknul ho prostě  do úkrytu ke keši (bylo to pod velkým balvanem) a řetízek od TB už pěkně reznul, keš měla velmi malou návštěvnost, bylo jasné že by tam zůstal do jara. No takže jsem ho musela vláčet až do Čech. Ale vlastně dopadl velmi dobře, předala jsem ho Kulhalovi na jedné společné lovecké akci a ten ho vzal nakonec do Jižní Ameriky. To se jen tak nějakému TB nepoštěstí. :)  A jak tak koukám dál vesele cestuje:

 

Edit, teď koukám že přímo v APE nakonec nebyl, ach ta pamět, ale i tak dostal se do Jižní Ameriky...

http://coord.info/TB3KTTW


Tento příspěvek byl upraven od Raraku: 07 leden 2014 - 16:16

  • 1

#16 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 16:24

Dost dobrý nápad! K narozkám dostanu TB a uvažuji, že bych ho připnul na vykuchanou nokiu 5110....

I spálená žárovka je lepší nápad jak toto. Se jednou ty vyhnilý mobily stanou nejběžnějším putujícím odpadem.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#17 netvor

netvor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 17:48

Jasně, že jako TB může majitel poslat (téměř) cokoliv. Přesto bych doporučoval trochu soudnosti a zamyšlení. Výše zmíněný dřevěný kolík nebo putující (elektro)odpad nejsou zrovna věci, nad kterými srdce nálezce zaplesá...


  • 0

#18 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 20:29

...Před pár lety jsem jeden přivlekla z Polska. Byl zalogovaný v keši small, ale ve skutečnosti to byl dost velký dřevěný kolík, který se nedal dát ani do běžné regularky. Bývala bych ho tam asi raději nechala, už tak jsem měla těžký batoh a málo místa v něm a odkázaná jsem byla jen na vlastní nohy a vlaky, ale člověk co ho tam nechal to vyřešil svérázně - mrsknul ho prostě  do úkrytu ke keši (bylo to pod velkým balvanem) a řetízek od TB už pěkně reznul, keš měla velmi malou návštěvnost, bylo jasné že by tam zůstal do jara. No takže jsem ho musela vláčet až do Čech. Ale vlastně dopadl velmi dobře, předala jsem ho Kulhalovi na jedné společné lovecké akci a ten ho vzal nakonec do Jižní Ameriky. To se jen tak nějakému TB nepoštěstí. :)  A jak tak koukám dál vesele cestuje:

 

Edit, teď koukám že přímo v APE nakonec nebyl, ach ta pamět, ale i tak dostal se do Jižní Ameriky...

http://coord.info/TB3KTTW

 

Ano, na tenhle kousek nezapomenu. Ten strávil v mém batohu hodně času - a zbavil jsem se ho v první keši, do které se vešel :).

 

Moje TB jsou většinou takové, aby se vešly do small keše. Podle mě ideální TB je veliký asi jako autíčko "angličák", a měl by být i stejně odolný. Plyšáky moc v oblibě nemám (často podivně páchnou), různý elektroodpad už vůbec ne.


  • 1

#19 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2014 - 20:39

Jenže nano je mikro, přečti si tu klasifikaci na GC.com. Mikro je všechno do objemu 0,3l. Označovat nanovku velikostí other je chybné, i když to spousta ownerů z neznámého důvodu dělá. Other se má označovat atypická schránka, například různé 2D cedule s lobookem z druhé strany, schránky tyčovitého tvaru apod..

Proč cedule s logbookem podle tebe není mikro?

Na ceduli s logbookem přece sedí definice sub-typu mikrokeše, nanokeše: Objem menší než 10ml a drží pouze list logbooku.

 

Taky už drahnou dobu není pravda, že mikro je všechno do objemu 0,3l.


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#20 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 15:59

Nový dotaz: Pokud nechceme listingem prozrazovat velikost keše, bylo dříve možno i u fyzických keší nastavit parametr Size na Not chosen. Namátkou třeba: GC3Y3NG

Aktuálně tuto mužnost BKU nemá. Ani v zakládacím formuláři, ani pak při editaci listingu.

Není na to nějaká finta? Dokázal by to REV?


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama