Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Velikost kesi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#21 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 12:18

Měl bych rozšiřující dotaz: jakou máte zkušenost s velkými TB, resp. ztrácí se stejně často jako malé?

 

Mám zkušenost, že nejvíce se ztrácejí TB, které mají podobu nějaké hračky - al zdá se mi, že plyšáci se ztrácejí méně než tvrdé hračky. Možná to bude tím, že málokdo dovolí svému dítěti, aby si nechalo zahnívajícího plyšáka, který nejde ani pořádně vyčistit. Tvrdá hračka se umyje a je to.

Nedávno jsme také potkali jeden opravdu nevhodný TB a mám dojem, že jsme poslední, kdo ho viděli "živý". Měl podobu CWG a lišil se jen trackovacím číslem. Zalogovali jsme ho, poponesli a vložili do jiné keše. Hned následující kačeři ho vyjmuli v domění, že je to obyčejné CWG (tedy bez zalogování) a podle toho, co jsem se dozvěděl, ho později někde jinde vyměnili zase za jiný CWG. Pak se jeho stopa úplně ztratila.

 

Tedy, ideální je takový TB, u kterého je na první pohled vidět, že je to TB a ne jěn nějaká hračka nebo dokonce CWG. A takový, aby byl příliš málo atraktivní na to, aby si ho někdo nechal jako suvenýr


  • 0

#22 tomaskoz

tomaskoz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 12:36

Proč cedule s logbookem podle tebe není mikro?

Na ceduli s logbookem přece sedí definice sub-typu mikrokeše, nanokeše: Objem menší než 10ml a drží pouze list logbooku.

 

Taky už drahnou dobu není pravda, že mikro je všechno do objemu 0,3l.

 

Odpovím - protože 2D předmět obecně vzato nemá objem, ale pouze plochu. :-) Proto se u něj s žádným objemem nedá počítat. (Ano, samozřejmě má nenulovou tloušťku, takže nějaký objem pochopitelně má, ale ne objem z technického pohledu, který je vhodný pro uložení čehokoliv.)

Bylo by dost hloupé označit třeba ceduli 2x2 metry jako mikro. A navíc, přísně vzato, chcete-li, tak cedule 2x2 metry o tloušťce třeba pouhé 2 mm má objem 8 litrů, takže by už spadala do kategorie Large!!! Už vidím ten kyselý výraz kačera, který nadšeně hledá osmilitrovou krabici, do které se chystá vložit nějaký megatravelbug, a místo toho najde ceduli s turistickými informacemi vpředu a s podpisy kačerů vzadu. :-D

 

Myslím si, že označování čehokoliv, co nemá dutinu, do které se něco dá uschovat, jako Other, je velmi moudré, jediné správné a dobře to vypovídá o vlastnostech a možnostech keše. Označování keší bez dutiny nebo nějakého "úschovného prostoru" jakkoliv jinak než Other je nesmysl.


  • 5

#23 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 13:23

Myslím si, že označování čehokoliv, co nemá dutinu, do které se něco dá uschovat, jako Other, je velmi moudré, jediné správné a dobře to vypovídá o vlastnostech a možnostech keše. Označování keší bez dutiny nebo nějakého "úschovného prostoru" jakkoliv jinak než Other je nesmysl.

Souhlas, na takovéto keše dávám NM.
Zrovna nedávno jsem takovou lovil u nás v Brně. Lezl jsem po zdech i značkách a hledal buď nanovku ve falešné cihle, nebo nějakou placatou vychytávku. Nakonec přítelkyně na to koukla nezaujatě parametry a šáhla po velké tiktakovce... Už to autoři opravili.
  • 0

#24 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2016 - 13:25

Když velikost cestovatelů - tak pak jsou takoví, kteří už zvládají putovat skoro výhradně po eventech. V Brně se momentálně toulá jeden cestující hasičák :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama