Přejít na obsah


Fotka

Ochrana cartridge


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 Pesta

Pesta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationOlomoucky kraj

Publikováno 08 leden 2014 - 11:54

Ahojte,

 

chtěl bych se zeptat, zda neexistuje nějaký "návrhový vzor" pro ochranu před podvodníky.

 

Prosím, nediskutujme v tomto vlákně o tom, že to je jen jejich mínus, že oni okrádají sami sebe o něco. Můj názor jako majitele několika WIG je jiný a bere mi takové jednání motivaci. Tím tuplem, že takoví lidé mají tu drzost se k projetí wiga v simulátoru přiznávat v logu, příp. mě přes zprávu na GC kontaktují, abych jim potvrdil finální souřadnice. :wacko:

 

Tedy, v urwigu je checkbox na ochranu proti simulátoru - ta očividně moc nefunguje. Skromný dotaz, proč? Jak má vůbec fungovat? Tipuju, že mezitím pokročil vývoj simulátorů. :)

 

Viděl jsem cartridge se skrytýma zónama, kterýma uživatel musel nevědomě projít, pokud jima neprošel, smůla. Tyto skryté zóny jsou v simulátorech viditelné? Ta myšlenka je asi taková, že podvodník si nastaví souřadnice rovnou do další zóny, tedy tu skrytou mine.

 

Zámek celé kešky - kód nechat někde v průběhu trasy a skrze dialog hráče informovat, že se má podívat pod druhý kámen zleva a zapamatovat si kód. To ovšem podvodníkovi nebrání se cestou na finálku stavit na onom místě a kód si zjistit, že?

 

Dál jsem zažil, že se na začátku hry owner ptal na něco, co šlo zodpovědět pouze na místě, bez správné odpovědi hra dál nepustila. To je řešení u odlehlých keší, ale pokud se jedná o městskou keš, kde je otázka pěti-deseti minut zajet na výchozí souřadnice, to není překážka.

K tomuto mám ještě jednu otázku - jde nějakým způsobem hacknout cartridge tak, abych i toto byl schopen obejít? Tj. nějak reverzně studovat kod a dostat se k souřadnicím finální zóny?

 

Pracovat nějak s nadmořskou výškou? Vím o leteckém wherigu, je možné ho odsimulovat? Šlo by teoreticky dát do cartridge kontrolu, zde odpovídá nadmořská výška a pokud ne, tak smůla? Příp. třeba rozdíl výšek v bodech A a B, přeci jen, každému to ukazuje něco jiného.

 

Používáte někdo ještě nějaký jiný fígl?

 

Mým cílem není hru nějakým zásadním způsobem znepříjemňovat těm slušným a poctivým, ale nějakého malého opruzu vůči nim pro dobrou věc jsem ochotem - i z pozice hráče jsem ochoten malý ústupek akceptovat.

 

Pokud byste se nechtěli dělit o tipy&triky veřejně, uvítám i soukromou zprávu. Na stejném místě bych i uvítal nějaký link na simulátor, přeci jen, ať vůbec vím, proti čemu bojuju a jestli je vůbec nějaký boj možný, nebo mám radši věnovat energii zakládání tradiček.

 

Předem díky!


Tento příspěvek byl upraven od Pesta: 08 leden 2014 - 12:25

  • 1

#2 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 13:09

chtěl bych se zeptat, zda neexistuje nějaký "návrhový vzor" pro ochranu před podvodníky.


Možnosti existují, ale žádná není stoprocentní. Záleží vždy pouze na tom, kolik energie chceš tomu věnovat s tím, že se stejně najde někdo, kdo to prolomí.

Prosím, nediskutujme v tomto vlákně o tom, že to je jen jejich mínus, že oni okrádají sami sebe o něco. Můj názor jako majitele několika WIG je jiný a bere mi takové jednání motivaci. Tím tuplem, že takoví lidé mají tu drzost se k projetí wiga v simulátoru přiznávat v logu, příp. mě přes zprávu na GC kontaktují, abych jim potvrdil finální souřadnice. :wacko:


Ačkoliv tě jako majitel taky několika WIG chápu, přesto je tohle bohužel jediná skutečně fungující obrana. Vykašlat se na ně a mávnout nad nimi rukou.

Tedy, v urwigu je checkbox na ochranu proti simulátoru - ta očividně moc nefunguje. Skromný dotaz, proč? Jak má vůbec fungovat? Tipuju, že mezitím pokročil vývoj simulátorů. :)


Tak za prvé - v Urwigu není ochrana proti simulátoru, ale proti emulátoru. Možná to zní jako slovíčkaření, ale jedná se o ochranu spustit cartridge v emulátoru, který je součástí Urwiga a je určen na odladění keše.
A proč ta ochrana nefunguje? Protože je triviální ji obejít. Stačí vědět, kde co v souboru změnit a ochrana je vypnutá.

Viděl jsem cartridge se skrytýma zónama, kterýma uživatel musel nevědomě projít, pokud jima neprošel, smůla. Tyto skryté zóny jsou v simulátorech viditelné? Ta myšlenka je asi taková, že podvodník si nastaví souřadnice rovnou do další zóny, tedy tu skrytou mine.


Jestli jseš autorem několika WIG, tak víš, jak to funguje v emulátoru. Žádné souřadnice se nikam nezadávají, pouze se přesouvá panáček. Tím způsobem můžeš samozřejmě narazit i na skrytou zónu. Ty sice vidět nejsou, ale natrefit se na ni dá (například systematickým přesouváním panáčka v určitém prostoru).
Navíc pozor na tyto „kontrolní“ skryté zóny v terénu. Co když půjde hráč jinudy? Anebo při přesunu vypne wherigo a zapne si ho až za tou skrytou zónou? Nebo se mu vypne GPS (např. ve WhereYouGo stačí, aby měl nastaveno, že se GPS vypne, jakmile mu zhasne display a nemusí si toho ani všimnout). To se mi v reálu opravdu stalo! A wigo mě pak poslalo na falešné finální místo, takže jsem nic nenašel. Byl jsem tedy na ownera opravdu hodně naštvaný.

Zámek celé kešky - kód nechat někde v průběhu trasy a skrze dialog hráče informovat, že se má podívat pod druhý kámen zleva a zapamatovat si kód. To ovšem podvodníkovi nebrání se cestou na finálku stavit na onom místě a kód si zjistit, že?


Samozřejme, že mu v tom nebrání. Pokud se tuto informaci dozví z wiga v emulátoru, pak má stejné možnosti jako ten, kdo to hraje v terénu.

Pracovat nějak s nadmořskou výškou? Vím o leteckém wherigu, je možné ho odsimulovat? Šlo by teoreticky dát do cartridge kontrolu, zde odpovídá nadmořská výška a pokud ne, tak smůla? Příp. třeba rozdíl výšek v bodech A a B, přeci jen, každému to ukazuje něco jiného.


S nadmořskou výškou asi opatrně. Pracovat se s ní sice dá a jako o určité ochraně proti emulátoru jsem nad ní už uvažoval. Ale zatím jsem to nikde nepoužil, protože mi to za to opravdu nestojí. A platí podobná připomínka jako v případě skrytých kontrolních zón, viz výše.

Používáte někdo ještě nějaký jiný fígl?


Ne. Pouze ochranu proti emulátoru a šifrování textů a identifikátorů.

Mým cílem není hru nějakým zásadním způsobem znepříjemňovat těm slušným a poctivým, ale nějakého malého opruzu vůči nim pro dobrou věc jsem ochotem - i z pozice hráče.


Já jsem zase zastáncem opačného názoru. Poctivé hráče bych úmyslně žádnému opruzu nevystavoval, jenom kvůli tomu, abych to trošku více zkomplikoval těm nepoctivým. Já jako poctivý hráč budu opravdu velmi vytočen, pokud nějaká ownerova „fičůra“ proti nepoctivcům v mém případě selže a já kvůli tomu nedohraju nebo budu mít problémy větší než malé. To pak můj log určitě nebude pozitivní, ani korektní.

Pokud byste se nechtěli dělit o tipy&triky veřejně, uvítám i soukromou zprávu. Na stejném místě bych i uvítal nějaký link na simulátor, přeci jen, ať vůbec vím, proti čemu bojuju


Podle mě žádný simulátor neexistuje, kdo by se s ním taky programoval? Aspoň já o žádném nevím. Jak jsem psal výše, tyhle podvody se dějí za pomoci standardního emulátoru, který je součástí Urwiga.
Pak jsou tu samozřejmě možnosti přehrávačů jako OpenWIG, který umožňuje ruční zadávání konkrétních souřadnic (to využil např. subrts na wigu „Deset stupňů ke zlaté“) a ani na Androidu nejseš úplně bez šance. Nejsou to ale speciální simulátory, ale normální přehrávače.
A pak taky existuje DesktopWIG, což je wherigo přehrávač pro počítače, ale s tím jsem nikdy nepracoval, tak netuším, jaké ten poskytuje možnosti v tomto směru.

jestli je vůbec nějaký boj možný, nebo mám radši věnovat energii zakládání tradiček.


No podívej se, zde je můj názor: Boj možný je, ale nepoctivci mají jednoznačně navrch. Podle mě nemá smysl věnovat příliš energii tomu chystat proti nim nějaké extra pasti. Většinou v nich pak skončí poctiví hráči, které akorát nasereš (promiň za vulgarismus, ale myslím, že je tady na místě). Stačí, že wherigo nekontrolovatelně padá za normálních okolností, natož vytvářet nějaké zbytečné potenciálně nebezpečné situace navíc.

Pokud je pro tebe nepřekousnutelný problém, že si někdo „odehraje“ tvoje wherigo nepoctivě, pak pro tebe bude asi opravdu lepší napřít energii k tradičkám. Pokud se však nad to povzneseš a vytvoříš zajímavá wheriga, uděláš tím radost hodně lidem. A věř mi, že těch poctivých hráčů je pořád většina. Ale to zásadní rozhodnutí si musíš udělat ty sám.

Takže férově a natvrdo: Proti nepoctivcům nemáš šanci. Ale pro ty poctivé to, snad, stojí za to překousnout.
  • 16

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#3 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 13:49

Já to nakonec taky při tvorbě nijak zvlášt nehrotil. Spíš jsem se ve wigu zaměřil na to, aby mi v logu nebo ve zprávě hráči sdělovali určité informace, výsledky, které získají při hraní a které člověk od počítače nezjistí. Slušné hráče tohle baví, rádi se pochlubí. Člověk si alespon udělá hezký obrázek o kačerech, kteří mají sice třeba bambilion bodů, s jejich nicky se člověk často potkává, ale když je pak potkám na eventu, tak si nakonec jen řeknu "jo, to je ten plantážník...tak to jdu pokecat s někým jiným...aaaa, tamhle je Franta, ten měl z výsledků radost, tam bude zajímavá konverzace"


Tento příspěvek byl upraven od prazskychytrak: 08 leden 2014 - 13:49

  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#4 Pesta

Pesta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationOlomoucky kraj

Publikováno 08 leden 2014 - 14:12

Tak za prvé - v Urwigu není ochrana proti simulátoru, ale proti emulátoru. Možná to zní jako slovíčkaření, ale jedná se o ochranu spustit cartridge v emulátoru, který je součástí Urwiga a je určen na odladění keše.
A proč ta ochrana nefunguje? Protože je triviální ji obejít. Stačí vědět, kde co v souboru změnit a ochrana je vypnutá.

 

Ano, emulátor, už jsem urwigo neměl chvilku spuštěné a teď se potýkám v jiné oblasti se simulátory, tak jsem to lehce zaměnil. Díky tedy za info co k čemu je. Ono když to člověk zaškrtává, připadá si hrozně mocně, jak jim to natře a ono nic. :-)

 

Jestli jseš autorem několika WIG, tak víš, jak to funguje v emulátoru. Žádné souřadnice se nikam nezadávají, pouze se přesouvá panáček. Tím způsobem můžeš samozřejmě narazit i na skrytou zónu. Ty sice vidět nejsou, ale natrefit se na ni dá (například systematickým přesouváním panáčka v určitém prostoru).
Navíc pozor na tyto „kontrolní“ skryté zóny v terénu. Co když půjde hráč jinudy? Anebo při přesunu vypne wherigo a zapne si ho až za tou skrytou zónou? Nebo se mu vypne GPS (např. ve WhereYouGo stačí, aby měl nastaveno, že se GPS vypne, jakmile mu zhasne display a nemusí si toho ani všimnout). To se mi v reálu opravdu stalo! A wigo mě pak poslalo na falešné finální místo, takže jsem nic nenašel. Byl jsem tedy na ownera opravdu hodně naštvaný.

 

Těchto aspektů jsem si vědom, je to riziko. I proto se ptám, protože nějaká chytrá hlava třeba vymyslela neprůstřelný způsob. :) Víš co, za optání člověk nic nedá.

 

 

S nadmořskou výškou asi opatrně. Pracovat se s ní sice dá a jako o určité ochraně proti emulátoru jsem nad ní už uvažoval. Ale zatím jsem to nikde nepoužil, protože mi to za to opravdu nestojí. A platí podobná připomínka jako v případě skrytých kontrolních zón, viz výše.

 

Já to asi vyzkouším, nepřijde mi to úplně marné. Zásadní asi bude, jakou výšku vrací ten emulátor. Pokud bude ve všech zonach nm výška stále stejná, příp. nulová, tak asi vím, odkud vítr vane. Pokud by vracel odpovídající, pak tudy cesta asi nepovede...

 

 

Podle mě žádný simulátor neexistuje, kdo by se s ním taky programoval? Aspoň já o žádném nevím. Jak jsem psal výše, tyhle podvody se dějí za pomoci standardního emulátoru, který je součástí Urwiga.
Pak jsou tu samozřejmě možnosti přehrávačů jako OpenWIG, který umožňuje ruční zadávání konkrétních souřadnic (to využil např. subrts na wigu „Deset stupňů ke zlaté“) a ani na Androidu nejseš úplně bez šance. Nejsou to ale speciální simulátory, ale normální přehrávače.
A pak taky existuje DesktopWIG, což je wherigo přehrávač pro počítače, ale s tím jsem nikdy nepracoval, tak netuším, jaké ten poskytuje možnosti v tomto směru.

 

O jednom vím, ale je v dobrých rukách - vznikl jako vedlejší produkt při tvorbě přehrávače a rozhodně není veřejný. :)

 

 

 

Pokud je pro tebe nepřekousnutelný problém, že si někdo „odehraje“ tvoje wherigo nepoctivě, pak pro tebe bude asi opravdu lepší napřít energii k tradičkám. Pokud se však nad to povzneseš a vytvoříš zajímavá wheriga, uděláš tím radost hodně lidem. A věř mi, že těch poctivých hráčů je pořád většina. Ale to zásadní rozhodnutí si musíš udělat ty sám.

Takže férově a natvrdo: Proti nepoctivcům nemáš šanci. Ale pro ty poctivé to, snad, stojí za to překousnout.

 

Právě, že vím o jednom wigu, má pár nálezů, není jednoduché ho odlovit a finálkáři začínají získávat silně navrch. Bohužel. A představa, že má keš bude lovena jen díky tomu, že její finálku vypustí do databáze nějaký jouda... (Nejedná se o typ keše "Nechtěl, aby mu tam chodili lidi", jen je specifická, obdobně jako třeba podvodní - prostě ne pro každého.)

Ale u obyčejných wig to asi skutečně nemá cenu řešit, to máš pravdu.

 

Ještě jednou díky za odpovědi!


  • 0

#5 Pesta

Pesta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
  • LocationOlomoucky kraj

Publikováno 08 leden 2014 - 14:14

Já to nakonec taky při tvorbě nijak zvlášt nehrotil. Spíš jsem se ve wigu zaměřil na to, aby mi v logu nebo ve zprávě hráči sdělovali určité informace, výsledky, které získají při hraní a které člověk od počítače nezjistí. Slušné hráče tohle baví, rádi se pochlubí. Člověk si alespon udělá hezký obrázek o kačerech, kteří mají sice třeba bambilion bodů, s jejich nicky se člověk často potkává, ale když je pak potkám na eventu, tak si nakonec jen řeknu "jo, to je ten plantážník...tak to jdu pokecat s někým jiným...aaaa, tamhle je Franta, ten měl z výsledků radost, tam bude zajímavá konverzace"

 

Mám to podobně, taky se mi může v logu pochlubit kačer určitými informacemi a když to zalogoval jonea s údajem o venkovní teplotě, tak jsem se musel jenom pousmát.


  • 0

#6 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 14:52

O jednom vím, ale je v dobrých rukách - vznikl jako vedlejší produkt při tvorbě přehrávače a rozhodně není veřejný.  :)


Pak ano. Je to z OpenWIGu nebo z WhereYouGo? Nebo je ještě jiný přehrávač? (na iPhonech předpokládám, že to snad nedělal našinec).

 

Já to asi vyzkouším, nepřijde mi to úplně marné. Zásadní asi bude, jakou výšku vrací ten emulátor. Pokud bude ve všech zonach nm výška stále stejná, příp. nulová, tak asi vím, odkud vítr vane. Pokud by vracel odpovídající, pak tudy cesta asi nepovede...

 

Tak pokud dojdeš k nějakým závěrům, dej mi, prosím, vědět, jak to dopadlo. Docela by mě to zajímalo. Předem děkuji.

A podle mě emulátor nemůže vracet odpovídající výšku, odkud by ji bral? Spíš bude problém v tom, jakou výšku budou vracet jednotivé přehrávače.

 

Právě, že vím o jednom wigu, má pár nálezů, není jednoduché ho odlovit a finálkáři začínají získávat silně navrch.

 

Mohl bys, prosím, pro zajímavost napsat, o jaké wigo jde? Myslím, že to nebude tajná informace. Děkuji.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 17:35

Tak jsem chvili premyslel, jak se proti odehrani v emulatoru pranit. Umim si predstatvit pohyblivou zonu, jejiz souradnice budou vypocitavany z hodnot, ktere uzivatel ziska v terenu a zada jako vstup do rutiny, kde se s nich udela azimut a vzdalenost. Pomoci techto udaju se vypocte poloha pohyblive finalove zony. Dulezite je aby hodnoty pouzite pro vypocet nebyly nikde v cartridge uvedeny (ani skryte!) a bylo je vzdy nutne ziskat v terenu (pozor na takove veci jako jsou cisla lamp a podobne, to se v pohode doma da ziskat od stolu). Pro kontrolu, aby uzovatel nesel nazdarbuh, je mozne prohnat zadane hodnoty kontrolnim souctem a pak vypoctene souradnice take. Kdyz budou oba kontrolni soucty souhlasiut s hodnotami ulozenymi v cartridge, muze hra uzivatele navigovat na finalku. V opacnem pripade mu oznami, ze asi zadal spatne hodnoty a bude pozadovat jejich opravu. Kontrolni soucet neni uplne jednoznacny, nelze z nich zjistit potrebne hodnoty k zadani a kdyz bude dvojita kontrola, snad se eliminuje vetsina preklepu.

 

Je to jen okamzity napad a je otazka, zda to takto bude fungovat a zda to stoji za tu praci. A uz vube to nezabrani vymene fiunalky :)


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 17:51

Mohl bys, prosím, pro zajímavost napsat, o jaké wigo jde? Myslím, že to nebude tajná informace. Děkuji.

Ze studijnich duvodu by me to taky zajimalo.

 

A co se tyka OpenWIGu a WhereYouGo, tak podle me maji oba stejne jadro od Matejcka.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 18:04

A co se tyka OpenWIGu a WhereYouGo, tak podle me maji oba stejne jadro od Matejcka.

 

No možná jo, taky jsem si to myslel. Ale rozdíly tam jsou. WhereYouGo rozhodně nemá možnost ručního vkládání souřadnic (manuální GPS) jako OpenWIG. Nicméně i tam se to dá udělat.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#10 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 18:05

Ze studijnich duvodu by me to taky zajimalo.
 
A co se tyka OpenWIGu a WhereYouGo, tak podle me maji oba stejne jadro od Matejcka.


Já už to wigo znám, ale vzhledem k tomu, že mi to Pesta poslal jako soukromou zprávu, tak to tady nechci zveřejňovat. To nechám případně na něm.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#11 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 18:12

Je to jen okamzity napad a je otazka, zda to takto bude fungovat a zda to stoji za tu praci. A uz vube to nezabrani vymene fiunalky  :)

 

Hele, já toho už napřemýšlel. A vždycky jsem nakonec skončil u toho, že je nejlepší se na ně vykašlat. Nikdo mě nenutí, abych wiga dělal. Pokud nabydu dojmu, že to nepoctivě loví taková část kačerů, že mě to štve, tak pošlu wigo do archivu a nové dělat nebudu. Ale rozhodně nechci buzerovat poctivé hráče s nějakýma kontrolama, které stejně půjdou obejít.

Totiž základní problém je v tom, že spousta hráčů v tom vidí keš. Tedy jinými slovy - wigo pak berou jenom jako určitou formu šifry a zkomplikování cesty k finálce. Nikoliv obráceně - zahraju si hru, prožiju dobrodružství a na konci si jako benefit odlovím krabičku. Pak k tomu samozřejmě taky tak přistupují. Stejně jako když u mysterky jsou schopni si nějak zjistit souřadnice finálky a dojít si bez luštění rovnou pro ni, tak to takhle aplikují i na wherigo. Jenže zatímco mysterku, i kvalitní, může mít člověk hotovu za pár dní, s wherigem se matleme několik měsíců, než je to ono. A pak se ještě opravujou chyby, co se vyskytly až po publikaci. I mě pak naštve, když si někdo rovnou dojde pro finálku a do logu napíše TFTC. Ale řešením je pouze buď si na to zvyknout, nebo přestat wiga dělat.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#12 rpalat

rpalat

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 18:17

Když ten přístroj na kterém hraji nastavím tak aby data nepřijímal z interní nebo externí gpsky ale třeba přes bluetooth z jiného počítače, pak jsem schopen z toho jiného počítače posílat podvržené NMEA sekvence. Hra nemá šanci cokoliv poznat.


  • 0

#13 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 18:21

@rpalat: Samozřejmě. Všechno se dá obejít. Jenom mě fascinuje, když někdo podniká takovéhle krkolomnosti jenom kvůli tomu, aby nemusel projít wherigo poctivě. Přijde mi, že je jednodušší si to normálně odehrát v terénu.

Proto bych se taky na příliš sofistikované ochrany vykašlal.


  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#14 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 18:41

hah, to jsou vejmysle :D myslim že lidi co to lámou od kompu musí mít jinak děsně nudnej život :) ještě že se od kompu nedá psát nick do logbooku :)
  • 1

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#15 Varouch

Varouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 19:13

 

Zámek celé kešky - kód nechat někde v průběhu trasy a skrze dialog hráče informovat, že se má podívat pod druhý kámen zleva a zapamatovat si kód. To ovšem podvodníkovi nebrání se cestou na finálku stavit na onom místě a kód si zjistit, že?

 

Tohle mi přijde nejlepší. Když totiž půjde do terénu, tak se pak zase musí vrátit ke komplu, zadat údaje a pokračovat. Udělej mu to 5x a vytrestáš ho víc, než kdyby to skutečně šel. A poctivý lidi to maj hned. Stačí přece 3-místný kód.

 

Btw. k té statistice podvádění. Mám wigo v Jihlavě, průměrná délka 150 km. Za půl roku to odlovilo 43 lidí, a jen dva honibodi. A ti dva byli přespolní podvodníci myspulka+yardapb. Takže spokojenost, na Vysočině se na wigu nepodvádí. (Spíš si teda myslím, že na to není knowhow :D , než že by tady byl samej Mirek Dušín. Na mysterkách se podvádí jedna báseň).

 
  • 0

#16 rpalat

rpalat

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 19:14

Asi jsem měl ještě připsat, že sám to nemám v ůmyslu dělat. Byla by to neuvěřitelná drbačka. Jen je zkrátka skupina lidí, které jednoduše baví věci hackovat. A čím složitější ochrana, tím větší výzva a následné sebeuspokojení z jejího prolomení. Dá se to srovnat s vyřešením nějaké složité mysterky.


  • 1

#17 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 08 leden 2014 - 20:45

Já mám u své wigovky hned na začátku dotaz na 3-místný kód. Tento kód je ze dvou důvodů.

1. hned na začátku je jasné, jestli je hráč na místě

2.když je zima a led, sundám kód, protože nechci, aby se to odlovilo na bruslích (letos nebylo nutné  :D )

 

Asi nejlepší je opravdu tímto způsobem zabezpečit nutnou přítomnost u místa výskytu požadované informace. Ale bacha...

aby to nešlo zjistit na google mapách street view!


  • 0

#18 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 20:52

Jedinou "ochranu", kterou uznávám, je zadání něčeho z terénu do GPS. Uvažoval jsem i o výpočtu finálních souřadnic z takto zadané hodnoty, ale zatím jsem to nepoužil. Každá ochrana bude dělat problémy poctivým hráčům. Ne těm, co si zjistí souřadnice "jinde".

 

Ochranu proti emulátoru nemám rád.  Když jsem na výchozích souřadnicích "Hobit, aneb cesta tam a zase zpatky" zapnul Garmina, začal žvanit o emulátoru. A tak ji dodnes nemám odlovenou.


  • 0

#19 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 21:41

Tome, a byla to fakt ochrana proti emulátoru a ne proti simulačnímu režimu?
  • 0

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#20 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 10:19

Jedinou "ochranu", kterou uznávám, je zadání něčeho z terénu do GPS. Uvažoval jsem i o výpočtu finálních souřadnic z takto zadané hodnoty, ale zatím jsem to nepoužil. Každá ochrana bude dělat problémy poctivým hráčům. Ne těm, co si zjistí souřadnice "jinde".

 

Ochranu proti emulátoru nemám rád.  Když jsem na výchozích souřadnicích "Hobit, aneb cesta tam a zase zpatky" zapnul Garmina, začal žvanit o emulátoru. A tak ji dodnes nemám odlovenou.

 

Nejlépe provázat s něčím v terénu. Ale kód pro odemknutí hry se dá zjistit snadno a finálové souřadnice ti taky někdo může sdělit. Tudíž jsou ochrany prakticky zbytečné. Kdo to chce odehrát v terénu, ten to odehraje, kdo to chce odehrát na počítači, odehraje to tam. A kdo to chce dekompilovat, dekompiluje to. 

Podle mého názoru je nejlepší nechat každému, co mu nejvíce vyhovuje, stejně lidi k ničemu nedonutíš. Někdo má radost z bodu, někdo z příběhu, ale doma v teple, někdo z odlovu v terénu. 


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 09 leden 2014 - 10:25

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama