Přejít na obsah


Fotka

GPSmap 62st


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 miple

miple

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 19:30

Zdravím. Chci se zeptat jak do přístroje dostat naplánovanou trasu ať již v MapSource nebo BaseCamp aby se mi správně zobrazovala. Zatím se zobrazuje pouze jako přímky od bodu k bodu a nekopíruje cestu na mapě. Děkuji


  • -1

#2 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 19:40

Nemáš náhodou jen v GPS zapnutý režim navigování Geocaching (navigování přímo)? Pak to jednotlivé body pospojuje přímo. POkud vybereš režim Automobil nebo Pěšky, mělo by to trasu překreslit po cestách. Alesapoň v Oregonu to takto funguje...


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#3 miple

miple

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 20:13

Tak nabídku Geocaching tam nemám. Ani navigování přímo. Našel jsem Trasování-vypočítat trasy pro Auto/moto-Chodec/pěší-Jízdní kolo.


  • 0

#4 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 20:16

Jo, to je ono. Zkus změnit na auto/moto


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#5 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2014 - 0:06

Další věc, na které to závisí je nahraná mapa. GPSka počítá trasu sama nezávisle na programu v PC (z něj bere jenom průjezdní body - např. pokud jsi zadal jenom start a cíl, tak jenom tyhle dva), aby to mohla udělat musí mít mapu s údaji pro routování.


  • 0

#6 miple

miple

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2014 - 19:46

jedná se o Topo Czech 2011 a Topo Cyklo Czech 2012


  • 0

#7 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2014 - 20:39

Ty jsou normálně routovací, takže by to mělo být v pohodě.

 

Ještě je tam jedno nastavení, to předchozí na tvůj problém vlastně moc vliv nemá, spíš určuje, které cesty preferovat, když naviguješ po silnici.

 

Ve stejném menu jako "vypočítat trasy pro" o položku výše (anglicky se jmenuje "Guidance Method", česky netuším) a tam by měla být volba, jestli počítat vzdušnou čarou, nebo po silnici na nejkratší čas, nebo po silnici na nejkratší vzdálenost, nebo se vždy po zadání navigace zeptat.

Jestli není zakopaný pes tady, tak už fakt netuším.


Tento příspěvek byl upraven od alkes: 10 leden 2014 - 20:42

  • 0

#8 miple

miple

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 16:11

Tak položka se pravděpodobně jmenuje Metoda vedení a tam je mimo silnice, na silnici pro čas, na silnici pro vzdálenost a na dotaz. Vzdušnou čarou tam není.


  • 0

#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2014 - 18:19

Jasně, nepsal jsem ty názvy doslova, protože jsem byl líný přepínat GPSku  češtiny... "vzdušnou čarou" = "mimo silnice".

Ale hlavně cos tam tedy měl nastaveno?? A pomohla popřípadě změna na "na silnici..."?
 


Tento příspěvek byl upraven od alkes: 12 leden 2014 - 18:19

  • 0

#10 miple

miple

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2014 - 18:34

Teď to testuji a zdá se že to nepomohlo. Od bodu k bodu jsou jen přímky. Takže když dám Na silnici pro vzdélenost nebo pro čas, tak se mi tam něco vykreslí, ale je to ůplně jiná trasa než jsem poslal z BaseCampu. Tam jsem si naplánoval okruh cca 12km a poslal do přístroje. Tam jsem trasu v plánovači tras navolil a dal zobrazit na mapě. Zobrazil se na chvíli ten naplánovaný okruh pomocí těch přímek a následně se překreslil podle cest na mapě, ale udělalo to nesmyslný okruh cca 24km. Tak nevím.


Tento příspěvek byl upraven od miple: 13 leden 2014 - 19:17

  • 0

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2014 - 19:20

Divné. A když tu trasu naplánuješ přímo v GPSce místo v Mapsource, tak se to chová taky tak?


  • 0

#12 miple

miple

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2014 - 19:47

Když jsem ji plánoval v přístroji, tak to fungovalo.


  • 0

#13 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2014 - 20:02

No ale Tvůj původní problém je vyřešen, ne? Už nemáš přímky, ale cestu po silnicích ;) ;)

Ještě mě napadá, jestli pro plánování cesty v Mapsource používáš stejnou mapu, jak máš v profilu Auto/moto nastavenou jako mapový podklad, ale je taky důležité, jak máš nastavené navigování v GPS (to jsme už asi prošli komplet :rolleyes: ) , ale i v Mapsource. Jakmile se to nastavení bude lišit, stejné trasy nedostaneš, Mapsource i GPS si tu trasu spočítá podle sebe je z jednotlivých průjezdních bodů.

Jestli chceš mít trasu přesně tak, jak ji vidíš v Mapsource, to se myslím musí udělat tak, že ji překonvertuješ na "stopu" a tu načteš v GPS. ALe to je zase trochu o něčem jiném..


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#14 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2014 - 20:22

Když jsem ji plánoval v přístroji, tak to fungovalo.

 

A jak přesně tu trasu z Mapsource do GPSky nahráváš? A jak pak následně spouštíš navigaci po ni?


  • 0

#15 miple

miple

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2014 - 18:10

Nahrávám ji přes ikonku odeslat do přístroje. V přístroji zvolím Plánovač tras, tam je zobrazena načtená trasa, zvolím ji a monu co chci s trasou dělat. Upravit trasu, Zobrazit mapu Obrátit trasu atd. Když dám Zobrazit mapu, tak se na chvíli trasa zobrazí jako přímky od bodu k bodu, je jich 5, a za chvíli skočí trasa sice po silnici, ale jinudy než jsem ji naplánoval.


  • 0

#16 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2014 - 19:38

Ahá, z toho, co jsi tu napsal to vypadalo, že ti podle trasy z Mapsource navigace po silnicích nefunguje vůbec. Chvilkové zobrazení přímek je normální, gpska si tu trasu musí sama vypočítat, protože z Mapsourcu prostě dostane jen těch 5 bodů... a se zbytkem je to bohužel tak, jak už psal plavcik.


Tento příspěvek byl upraven od alkes: 14 leden 2014 - 19:38

  • 0

#17 miple

miple

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2014 - 20:23

takže překonvertovat na stopu? Jak na to?


  • 0

#18 miple

miple

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2014 - 20:25

takže co dál? :(


  • 0

#19 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2014 - 20:37

Zkusil bych ještě projet nastavení routování Mapsourcu, jestli je stejné jako v gpsce. A v gpsce zapnout stejnou mapu jako používáš pro výpočet trasy v Mapsource (a ostatní naopak vypnout). No a pak bych si přidal průjezdní body tam, kudy opravdu musíš jet, a smířil se, že jinde to třeba úplně stejné nebude.

Převod trasy na stopu nevím jak funguje, ani jestli to po stopě v autě naviguje úplně ideálně :-(

 

edit: Tohle našel strýček Google http://www.gpsaustra...ead.php?t=16107

 

edit2: Teď koukám, že v tom včerejším příspěvku buď něco přibylo, nebo jsem to předtím přehlédl, proto mé odpovědi asi nebyly úplně konzistentní. Jestli to je takovýhle krátký okruh a potřebuješ to fakt přesně, zkus si pohrát s prográmkem WinGDB3 z odkazu výše. Udělal jsem si jednoduchý test a převod funguje pěkně


Tento příspěvek byl upraven od alkes: 14 leden 2014 - 21:00

  • 0

#20 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2014 - 8:04

Díky alke za tip. občas podobné věci potřebuji a zatím jsem si ty trasy dělal "ručně" :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama