Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Vybavení na T5 - lezecké


Nejlepší odpověď MiTi1 , 26 leden 2014 - 0:18

Puvodne jsem mel padesatku staticke lano. Stalo 3000. Ale pak mi vybavu ukradli a od te doby si kupuji v Bauhausu odrezky lana za 650,- (driv za 500).  Lana maji minimalne 25m, ale realne kolem 30m. Jsou to seriozni originalne balena lana od Tendonu. Maji ruzne prumery a typy, ale ne vzdy vse. Nekdy tam musis jit vickrat. Ja preferuji 10,5 mm static nebo speleo. Vezmes nekolik baliku, jdes vedle do sroubu, kde maji vahu a vyberes ten nejtezsi. 30m staci na 80% T5 a tam kde nestaci, navazes druhou tricitku. Jinak ji nechas v aute a mas lehci bagl.

 

Jinak souhlasim s tim, ze je dobre si vzit nekoho na radu. Ja delam 90% T5 solo, ale na zacatku mi to kamarad ukazoval a taky jsem mnohokrat byl s kamarady a dival se na jejich vybavu a diskutovali jsme o tom. Taky ctu a pouzivam hlavu a fyziku. Dulezite je porat se trochu bat a neztratit respekt. Nauc se uzly, prusiky a podobne. Dlouho jsem mel jeden Jumar a na nohu prusik za par kacek.

Ja osobne nemam ani tak strach, ze spadnu, ale ze nekde zustanu viset a nedokazu se z toho dostat a budu volat hasice.

 

Doporucuji koupit jednu tricitku za 650, jeden jumar za 1100, slanovaci kyblik a 3-4 karabiny za 1500, par sesitych smycek a 10m repky na prusiky. Vyzkousis si to a vylezes na plno kesi, ktere jsi doted nedal. A az te zacnou lakat ty vyssi, budes uz vedet, co si prikoupit. Nic nevyhodis.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
143 odpovědí na toto téma

#141 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2016 - 21:29

Ahoj všem!
 
Pomalu přemýšlím o novém sedáku (pracovním) a zaráží mě jedna věc: jaký je váš názor na kovové oko, do kterého cvakám další kovovou karabinu? Měl jsem vždycky zafixováno, že spojení kov na kov (karabina na karabinu apod.) není zrovna košér a ideálně by mělo být řešeno přes nějakou smyci (prostě kus textilu mezi tím).
Nebo se pletu?

  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#142 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2016 - 22:23

Karabina na oko pracovniho sedaku v pohode. Stejne tak, jak se ptas, by jsi nemohl cvakat karabinu do jumaru, gri gri...... atd.

PS> a strkat textil si muze kazdy kam chce dle chuti :)


  • 0

#143 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2016 - 16:51

Kov do kovu v pohode. S karabinami se to sice nedela, ale jinak bezne davas karabinu do kovovych pomůcek. Co nesmíš udělat je hadr na hadr. Typicky lano do smyce a podobne. Jakmile se to rozjede tak se to přepali. Můžeš jen pevný spoje co se nehnou, například svázat dvě smyce.
  • 0

#144 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2016 - 17:34

...S karabinami se to sice nedela, ale... 

 

Tak to asi bude přesně to, co jsem si zapamatoval a automaticky jsem si to spojil s tím, že se to nedělá nikdy. A neuvědomil si, že to vlastně dělám celkem běžně  :)

Tedy díky!


  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama