Přejít na obsah


Fotka

Google API Image Charts skončí 20.4.2015

statistika geoget gsak

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 18:19

Nevím jestli jste to postřehli, ale klasické obrázkové google API charts končí 20.4.2015. Jelikož je toto API hojně využíváno pro generování statistik v profilech, tak se může stát, že za rok nebudou žádné statistiky fungovat. Google má sice nové API, ale to už se neobejde bez Javascriptu, který je ovšem na stránkách gc.com striktně zakázán. Tak by mě zajímalo, jestli už někdo řešil přechod ze starého API, případně jestli někdo neví jak na situaci bude reagovat Groundspeak. Tím spíš, že statistiky na gc.com využívají taky staré API.


  • 0
MaFa

#2 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 20:41

Jo jo, bohužel postřehli. Oznámení tam visí už dávno. Jen měnili horizont a z omezené podpory přešli na ukončování. Co se týče statistik, tak lze vypozorovat, že jsou v nich postupně nahrazovány grafy přes Google API vlastními generátory (např. FindStatGen, statistiky Groundspeaku). GgStat používá Google API pro všechny grafy, stejně tak zatím i Stator. Pokud Google nezmění stanovisko a službu opravdu fyzicky ukončí, nezbude než vytvořit náhradní generátor i pro naše potřeby. Rozumná alternativa bez použití javascriptu podle mého průzkumu bohužel neexistuje...  :(


  • 0

#3 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 21:45

GSAK používal svoje generátory už dávno, jenom k němu existuje tolik rozšíření, které používají google API, že to vyjde nastejno. Můžeš mi dát nějaký příklad použití vlastního generátoru od Grounspeaku?  Já jsem zaznamenal jenom nějaký flashový mapy. Pokud by Groundspeak začal používat vlastní generátor, tak by bylo po problému.

Takže zatím nejjednodušší řešení je přesunout stránky mimo groundspeak a přejít na Javascript, případně generovat obrázky přímo. Oznámení tam visí opravdu už dlouho, proto se taky ptám, jestli už někdo problém vyřešil. Bohužel, jak ukázal příklad Google readeru, tak konec služby nejspíš opravdu nastane.


  • 0
MaFa

#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2014 - 23:38

Hmmm, máš pravdu. Na GS taky používají Google Image Charts. Nějak mne zmátly ty mapy. Hloupý je, že oni snadno přejdou na javascript. My ale v profilech ostrouháme... :huh:


  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 8:31

Jak znam Groundspeak, tak pro GSAK udelaji zase nejakou vyjimku. (podobne jako s tim resize obrazku...)


  • 0

#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 8:50

V rámci objektivity je nutno říct, že výjimka je pro GSAKovský FindStatGen i pro GCStatistics od MacDefendera, tedy pro nejpoužívanější generátory. A pokud budou výjimky realizované stylem "pokud se v textu vyskytuje xxx, uděl výjimku..." nemáme se čeho bát. Spíš se bojím, že výše zmiňované výjimku potřebovat nebudou a tím bude posekáno...


  • 0

#7 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 10:15

Vyjimky mi nevadi, protoze ty se daji taky vyuzit. To by bylo totiz uplne to nejlepsi reseni, kdyby Groundspeak proste pridal nahrani tech google javascriptu rovnou do hlavicky.


  • 0
MaFa

#8 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 10:27

...kdyby Groundspeak proste pridal nahrani tech google javascriptu rovnou do hlavicky.

Kdo jim tu skvělou myšlenku vnukne...? :P


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:statistika, geoget, gsak

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama