Přejít na obsah


Fotka

Počítání trasy v Oregonu 650


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 519 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 9:26

Zdravím,

potřeboval bych poradit od majitelů Oregonu 650.

Před časem se na mě obrátila kamarádka, že si pořídila tuto navigaci, ale že ji špatně počítá prošlou trasu. Při továrním nastavení (způsob záznam trasy-auto) počítá i vzdálenost, kterou „jakoby ušla“ v momentě, kdy stála (lítal signál a navigace si myslela, že se pohybuje, tedy počítala dál). Proto zapnula AutoPause, která by měla zabránit počítání trasy i v době, kdy stojí. Ovšem tady je problém, že když se rozejde, tak navigaci chvíli trvá, že si toho všimne a začne počítat někdy i po stovkách metrů.

Jak tedy nastavit navigaci, aby počítala správně?

 

Předem říkám, že nevlastním O650, tak si to nemohu vyzkoušet, proto se ptám majitelů těchto navigací, jestli řešili něco podobného. Kamarádka byla 2x na Garminu a tam ji s tím neporadili, tak se obrátila na mě, protože hledám krabičky a v navigacích se tedy musím zaručeně vyznat :)

 

Díky za jakoukoliv radu


  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#2 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 9:47

Už se to tu řešilo. Závěr byl, že zatím není řešení - prostě drift pozice se promítá do napočítané vzdálenosti a AutoPause má příliš velké "mentální zpoždění". Je třeba čekat na nový firmware...


  • 0

#3 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 31 leden 2014 - 9:57

On je problém asi v tom, že ta navigace si nevšimne pohybu, pokud je pomalej. Teď se nesmějte, ale známej to řeší prostě tak, že pár kroků popoběhne... Tim se zvýší rychlost navigace začne měřit... Funguje to dobře, ale než mi vysvětlil, proč to dělá tak to působilo dost divně, když po zalogování od každé krabice odběhl. ;)

 


  • 0

#4 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 9:57

Ještě k tomu driftu - je to přirozená vlastnost při určování polohy navigací. Nevím, jestli to kamarádku uklidní, ale to že navigace polohu příliš nefiltruje je výborné. Alespoň pro geocaching...  :)  Měl jsem v ruce několik GPS modulů, které filtrovaly drift tak důkladně (čti: skutečnou polohu skrývaly tak důmyslě), že hledání krabic s nimi bylo opravdu o nervy...


  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 10:04

Asi tak... drifttuji vsechny GPS, vzdycky driftovaly a bylo to normalni. Az v poslednich letech se rozmohla moda ten drift uzivatelum slozite utajovat, coz je ale vzdy za cenu nejakeho jineho kompromisu. A kdyz se pak konecne objevi GPSka, ktera konecne s utajovanim driftu neblbne, tak si uzivatele stezuji, ze je to divne... :mellow:


  • 0

#6 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 11:31

Já třeba když nechci používat funkci AutoPause zapnu "palubní desku" pojmenovanou Fitness na který jednoduše takový to "start/stop/pause" tlačítko záznamu aktivity, stejný jako v Trasovým počítači a na chvilku si ten záznam ručně pauzuju.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 31 leden 2014 - 11:32

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#7 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2014 - 17:24

On je problém asi v tom, že ta navigace si nevšimne pohybu, pokud je pomalej. Teď se nesmějte, ale známej to řeší prostě tak, že pár kroků popoběhne... Tim se zvýší rychlost navigace začne měřit... Funguje to dobře, ale než mi vysvětlil, proč to dělá tak to působilo dost divně, když po zalogování od každé krabice odběhl. ;)

 

To vůbec není špatněj nápad - vzhledem k odolnosti Oregonu by to kámoška mohla řešit mrsknutím oregonu ve směru dalšího pochodu a pak ho cestou sebrat, než se zase pauzne. A když si před tím v noci pustí baterku, mohla by to být i slušná matoda projekce bodu, jen potřebuje znát délku hodu :D :D


  • 0
Oregon 650, iPhone5 + Geoget




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama