Přejít na obsah


Fotka

OREGON 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
312 odpovědí na toto téma

#281 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2015 - 22:18

Pekres: Pokud naviguješ na přímo, tak displej zhasíná (šetří baterie), je na tobě jaký si nastavíš interval a jak často klepneš na displej, aby se rozsvítil. Pokud routuješ po trase, tak sice zhasíná, ale před odbočením pípne a displej se automaticky rozsvítí.

Displej nezhasíná v případě, že máš při routování nastavený profil Automobil.


Tento příspěvek byl upraven od Tom Fuk: 29 červenec 2015 - 22:20

  • 0

#282 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2015 - 6:36

 

Displej nezhasíná v případě, že máš při routování nastavený profil Automobil.

 

Ja bych si dovolil tuhle informaci upravit. Displej se zhasina, pokud je v nastaveni pod zobrazeni zapnuta Uspora energie baterie ci neco podobneho (zalezi na pouzitem jazykovem souboru a jeho verzi).


  • 0

#283 pekres

pekres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 18:21

Zdravím všechny. Zkoušel jsem z mobilu přes bluetooth si poslat do navigace soubor *.gpx Vytvořil jsem si ho v Locusu Pro. Nespároval jsem mobil s navigaci, nešlo mi to. Taktéž jsem zkoušel propojit s navigaci hrudní pás od Sigmy RC1209. Taky nic. Poradí někdo jak poslat z mobilu přes bluetooth ten soubor? Že mi nejde propojit ten hrudní pás, bych ještě pochopil, že Garmin bude chtít abychom měli hrudní pás od něho a tudíiž to nepůjde.

 

Pro Blexu: Máš pravdu, podsvětlení se sice vypne ale displey ne, pokud se vypne ta úspora energie v nastavení.Tak trochu to jde pak vidět.


  • 0

#284 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 18:24

Přes bluetooth to bohužel nejde, Oregon 450 ho vůbec nemá... Jenom Ant+, ale to je něco trochu jiného. Ten je právě potřeba na propojení s nějakým tím hrudním pásem, např. ;)  Takže jestli ta Sigma nemá Ant+, tak to také nepůjde.


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 01 srpen 2015 - 18:27

  • 0

#285 pekres

pekres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 18:47

A kdybych si do mobilu nainstaloval to Ant+, mohl bych možná poslat ten soubor z telefonu do Oregonu? Zkusím to hned... A vypadá to, že budu muset hodinky s hrudním pásem prodat a koupit něco jiného co s Oregonem půjde :(


  • 0

#286 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 18:56

Ant+ je otázkou především hardware. Takže jestli to telefon nemá ve specifikacích, tak ho to dodatečně fakt nenaučíš, nejsou na to uvnitř součástky... Pak je také otázkou problém obslužného software, protože Ant+ jako takový není původně dělaný na posílání souborů semtam. To umí snad právě jen ty Oregony, ale jen mezi sebou, nikam jinam to nepošleš. A ani v tomto případě se neposílají soubory, ale určitá, nějakým způsobem tvořená a kódovaná, data... Něco jiného jsou ta všelijaká čidla apod., ale tam také neprobíhá přenos souborů jako takových.

 

Možná, ale opravdu jen možná, by se dal rozchodit přenos mezi telefonem s ANT+, ale určitě na to bude potřeba software přímo od Garmina, protože jen on ví co se tímto způsobem posílá a jak (jinými slovy nějaký jejich specifický protokol). Pokud takový program neexistuje, tak opět smůla...


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 01 srpen 2015 - 19:01

  • 0

#287 pekres

pekres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 19:00

Ant+ a i něco jiného jde nainstalovat z Googlu play. No nic, zkusil jsem to a nic, nepomohlo to. A je to škoda, dnes jsem si v locusu udělal soubor s keškami a říkal jsem si, že by to tak bylo fajn kdybych to mohl poslat do Oregonu. Díky za rady.


  • 0

#288 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 19:05

Njn, ne vždycky funguje všechno na co si člověk vzpomene...

 

A nešel by ten Oregon rovnou připojit k telefonu přes USB? Pak by se tam mohl objevit jako externí úložiště a...


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 01 srpen 2015 - 19:07

  • 0

#289 pekres

pekres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 19:07

V mobilu je malé USB a v Oregonu je taky, ale trošku jiné. Tak nemám nějaký kablík kterým bych to propojil. Taky mě to napadlo když už ten můj telefon podporuje OTG.


  • 0

#290 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 19:09

No vždyť, připojit k telefonu OTG redukci, do které pak švihneš druhý konec kabelu, který Ti vede z Oregonu ;)


Tento příspěvek byl upraven od Jarous1: 01 srpen 2015 - 19:10

  • 0

#291 pekres

pekres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 19:12

Představ si, že to šlo. Našel jsem doma kablík a propojil jsem Oregona s telefonem a mohl jsem ten soubor přenést. Tak aspoň že tak, díky.


  • 0

#292 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2015 - 19:42

No sláva, to je dobré vědět, já osobně jsem to zatím ještě nezkoušel  :) 


  • 0

#293 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 9:41

Prosim velmi pekne (a k tomu smutne koukam) o pomoc. Moje navigace Garmin Oregon 450 zakoupena jako nova v rijnu 2012 se zblaznila.

Do soboty s ni nebyl zadny problem, ale vcera jsme vyjeli na kesku nedaleko HC a koukam na display - ze kes je vzdalena 5529km a mapovy podklad zmizel - bylo tam jen modro. Kes jsme nasli - protoze jsme vedeli - ze je u kostela. Nicmene v patek mam dovolenou a chystam se si poradne zakesit v Praze, coz bez GPSky nedam...

Mate nejaky tip - co s nim mam provest?

 

Obnovila jsem tovarni nastaveni a smazala jsem vsechny GPX soubory a nahrala ''GPXokoli'' znovu, chvili se mi zobrazovala nejblizssi neodlovena kes v skutecne vzdalenosti, i mapovy podklad byl videt, ale pak se zase zblaznila a ukazovalo mi to 5583km ke kesi...

 

Navigace ma malo nalovene - cca. 2300kesi, myslim si, ze by mela jeste vydrzet. Nebo ze by ji geocaching uz nebavil?

 

Co si o tom prosim myslite? Doufam, ze se se mnou moje navigace nelouci, to by bylo strasny...

 

Dekuju za odpovedi.


  • 0

#294 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 10:51

Prosim velmi pekne (a k tomu smutne koukam) o pomoc. Moje navigace Garmin Oregon 450 zakoupena jako nova v rijnu 2012 se zblaznila.

Do soboty s ni nebyl zadny problem, ale vcera jsme vyjeli na kesku nedaleko HC a koukam na display - ze kes je vzdalena 5529km a mapovy podklad zmizel - bylo tam jen modro. ...

Dekuju za odpovedi.

Ano, to je správně, na souřadnících N0 E0 je skutečně moře. Modré.

To vypadá na problém s GPS chipem, nebo anténou...


  • 0

#295 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 10:57

Ajajaj... miau... fnuk. Moje nejmilejsi hracka je rozbita.

Da se to opravit?

 

Kazdopadne ve ctvrtek mam narozeniny - mela bych si radeji koupit samodarek cili novou navigaci?


  • 0

#296 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 10:58

Opravdu mi to připadá jako nulové souřadnice, ale při problému s anténou bych čekal spíš, že zahlásí Ztrátu signálu, př. že družice prostě vůbec nenačte.

Jak se to tváří na obrazovce s družicemi? Vidí to nějaké? Jaké to tam ukazuje souřadnice?

Problém s firmwarem by se dal vyřešit jeho aktualizací, která ale např. při použití Basecampu se vnucuje automaticky.

Prostě výsledek asi pravděpodobně bude "je to rozbitý".


  • 0

#297 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 11:08

Vcera by la v Sumavskych Hosticich desna mlha, signal slaby az skoro zadny. Souradnice to ukazovalo normalni klasicke pro zdejsi lokalitu. Ted na to zase koukam, ze mam v nagici nahrane jen nejake kesky, rozhodne ne vsechny, co jsem stahla vcera v GPX souboru.

V miste, odkud mi v mapovem podkladu vychazi sipka jsou souradnice N 00°00.447 W000°00.081 takze more...

Nemuze byt ten GPX soubor zavirovany?

Odpoledne jedu na event, tak se zkusim poptat keseru, at na to kouknou.


  • 0

#298 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 11:30

Vymazat všechny GPX, udělat reset, správně nastavit...a uvidíš. Třeba se to spraví.


  • 0

#299 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 11:55

GPX soubor vyzkoušíš snadno. Spust Mapy.cz a ten soubor na ně přetáhni. Nebo si ho otevři v něčem, co ho umí. Basecamp, Mapsource, Keškomapa, Googlemapy, GoogleEarth, Arcgisonline, atd.

Nebo se do něj podívej očima. Je to XML, tj. tagovaný text. Jakými tagy jsou označeny souřadnice, si odvodíš a pak se jen dívej, jestli tam nejsou ty nulové nesmysly. Případně ho zkus nějakým online validátorem, zrovna včera v nějakém sousedním vlákně o geogetu jsem na něj viděl odkaz. Nebo si to GPX udělej, stáhni, sežeň znovu.

 

Mimochodem, kde ten soubor máš? Nemáš ho na paměťové kartě a nemáš ji špatně zandanou? Mě se tohle stalo při výměně baterek a pak jsem viděl jen několik keší, co jsem měl přímo v navigaci. Ale to by neřešilo ty nulové souřadnice. A zkus se podívat, jestli nějaké GPX nemáš v navigaci, pokud používáš kartu, nebo na kartě, pokud používáš navigaci jako úložiště. Garmin bere první nahranou, takže pokud by byl nesmysl na nově nahrané třeba v navigaci, neprojeví se, dokud to jednou nezapneš bez karty.


  • 0

#300 ewwwe

ewwwe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 29 únor 2016 - 12:03

Dekuju vam panove, vecer se v tom postouram hloubeji, ted u sebe nemam ani kabel, tak se do ni nedostanu.

Zkontrolovala jsem pozici pametovky a baterek, vse bylo ok.

Venku jeste zkalibruju kompas a vecer zkontroluju utroby.

Preeventovy lov si dam klasicky podle mapy jako za starych casu, pomalu abych si na to znovu zvykala.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama