Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Skupiny uživatelů - Moderators a podobné

gc.cz pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
156 odpovědí na toto téma

#41 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 13:46

Offtopic podle mě taky nejde úplně generalizovat. Jsou vyloženě kecací vlákna, ale jsou i vlákna, která se snaží mít nějakou informační hodnotu a tam by se podle mě mělo téma dodržovat... někde rámcově, někde ( např. u konkrétních jasně ohraničených dotazů) klidně i přísněji. Mimojiné se pak blbě cokoliv zpětně hledá, když je vlákno plné odboček kdovíkam.

 

Problém je, že na jasné hranici, co je ok a co už ne, se nikdy všichni neshodnou, a moderátor to rozhodnutí prostě udělat musí ... a právo na to má, s tím se smiř, od toho ta funkce na fóru je.

Mělo by se to samozřejmě dělat rozumně, ale někdy si to zkus. Když se moderuje málo, stěžují si všichni, že je tu žumpa, když moc, tak že je tu totalita a teď si vyber  :)

Jasně, ta hranice je sakra tenká - ale tady se mi zdá, že ne nastavena až moc příkře.


  • 0
:)

#42 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 13:46

Jasně, ta hranice je sakra tenká - ale tady se mi zdá, že ne nastavena až moc příkře.

konkrétní příklad?


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#43 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 14:08

Připomíná mi to: Postavil jsem si hospodu na mýtince ale chodili mi do ní lidi :-/
  • -3

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#44 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 14:10

Jo ja vím pepo že to není tvoje hospoda že jseš jenom ...(doplň si sám)
  • -2

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#45 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 14:45

Sepis mi rozumnej kodex a ja se s nim budu ridit v pripade, ze se lidi tady budou ridit pravidlama.

 

Když se lidi budou řídit pravidly, není třeba moderátorů.


  • 3

#46 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 14:53

....

 

O tom co je správné rozhoduje provozovatel prostřednictvím pravidel, která mimo jiné říkají, že ot správné není a že má být založeno vlastní vlákno. Moderátor má právo rozhodnout o tom co je offtopic z definice. Zatím jsem si nikdy nevšiml, že by byl někdo schopný zdůvodnit, že jeho příspěvek byl jako offtopic označen neoprávněně. Místo toho tu jsou jen ublížené nářky těch které si někdo dovolil upozornit na porušení pravidel.

....

Osobně při procházení fór taky často sklouznu k OT tématu. Ovšem přece jen u často obecných témat to dle mého názoru tolik nevadí, aby hned muselo být téma zamčené či dokonce promazávané. To mi už zavání cenzurou (to promazávání, protože se vymaže něco, co ostatní chtěli říct).

 

Z mého pohledu OT vzniká z těchto důvodů:

Pokud čtu nějaké téma, občas mě něco napadne i trochu z jiného soudku, tak to tam prostě připíšu jako přídavek, příklad atp., protože si myslím, že je to bezvýznamné odbočení. Ovšem na tu myšlenku reagují další a další až nakonec to přeroste v OT. Bohužel většinou ten první, kdo odbočí, většinou nečeká, že by nějakou myšlenkou, která nezapadá úplně do daného tématu mohl dát impuls pro rozvinutí daného vlákna někam jinam. A ti další zase chtějí reagovat na předchozí příspěvek, takže těžko budou reagovat jinde..

 

Jak vidím podle toho, co se dělo zde na fóru, je několik řešení:

1) Moderátor nechá OT normálně žít svým životem

2) Moderátor okamžitě jakýkoliv pokus o OT zamezí

3) Moderátor promaže OT a tak spousta myšlenek zmizí

4) Moderátor rozdělí téma třeba na dvě, když vidí, že OT příliš vadí původní diskuzi.

5) Moderátor dohlíží na etické jednání v příspěvcích a varování za OT dává až opravdu jako krajní variantu.

 

Osobně si myslím, že varianty 3 a 4 jsou ty nejhorší. Varianta 1 není také moc dobrá, i když osobně ji vidím raději, než dle mého názoru přehnané varianty 3 a 4. Nejlepší je podle mě spojení variant 4 a 5. Samozřejmě i zde se najdou tací, kterým se to nebude líbit...

 

Offtopic podle mě taky nejde úplně generalizovat. Jsou vyloženě kecací vlákna, ale jsou i vlákna, která se snaží mít nějakou informační hodnotu a tam by se podle mě mělo téma dodržovat... někde rámcově, někde ( např. u konkrétních jasně ohraničených dotazů) klidně i přísněji. Mimojiné se pak blbě cokoliv zpětně hledá, když je vlákno plné odboček kdovíkam.

 

Problém je, že na jasné hranici, co je ok a co už ne, se nikdy všichni neshodnou, a moderátor to rozhodnutí prostě udělat musí ... a právo na to má, s tím se smiř, od toho ta funkce na fóru je.

Mělo by se to samozřejmě dělat rozumně, ale někdy si to zkus. Když se moderuje málo, stěžují si všichni, že je tu žumpa, když moc, tak že je tu totalita a teď si vyber  :)

 

Vždy záleží na tom, kde je rozumná "míra" - jak moderování, tak OT, které jsou připustitelné (a to se opravdu liší podle toho, o jaké vlákno se jedná).

Já osobně si sem chodím i pokecat, takže třeba téma Výzvy s OT jsem sledoval se zájmem, co se z toho vyvine, jak se kdo urazí a jaké bude mít argumenty...

 

Osobně nemám problém s varováním za OT (několikrát jsem ho dostal a oprávněně). Problém však pak je, že zvažuji, co vše vlastně do příspěvku vůbec můžu napsat, abych nedostal další varování, protože jsem zvyklý psát hodně košatě a rozvětveně a používám pro své argumenty různé příklady... A to už mi začíná trochu vadit. Proto chápu, že si někteří stěžují. Na druhou stranu pokud bude moderováno fórum způsobem jako dosud, až tolik mi to vadit nebude. 


  • 5

#47 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 15:12

Ještě k práci moderátorů a "nahlašování" OT příspěvků:

- osobně jsem příspěvky nenahlašoval, pokud byly jen OT. Nahlašoval bych leda příspěvky s reklamou, urážlivé či jinak proti dobrým mravům.

- vyhrožování, že po OT příspěvku se vlákno zamkne, vede k tomu, že se OT příspěvky nebudou nahlašovat, protože většina uživatelů si chce popovídat, často i o tom OT. Spíše to povede k tomu, že se nebudou OT příspěvky nahlašovat.

- jestli si dobře pamatuji, několikrát byly zamknuté různé diskuze, jako geodepresivní koutek (mimochodem, jak to, že mi hledání slova "geodepresiv" našlo jen téma "Geodepresivní koutek III", když určitě existovaly i jeho předchůdci?) atp., i když si myslím osobně, že taková vlákna jsou právě zakládána kvůli nezávaznému pokecu i OT. Myslím, že to není správné. Chápu uzamčení tématu v sekci Poradna, když se problém vyřeší..

 

Na druhou stranu si myslím, že varování určitému uživateli (případně jeho BAN) docela prospívá fóru. Přestože jsem celkem svobodomyslný a nemám moc rád tresty, musím uznat, že někteří (nejvíce zatím 2 o kterých tu poslední dobou byla řeč) tu opravdu fórum hodně zanášely příspěvky, se kterými málokdo souhlasil a pak vznikaly plamenné diskuze, přestože názor většiny dotyčné nepřesvědčil, že nemají pravdu a dál si mleli svou..


  • 4

#48 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 15:20

@Roman_Jaromer, podivej se kolik je tu vláken, podivej se, v kolika se vyskytuje OT, jakého typu a jak se na to reaguje. Zjistíš, že ojedinělé úkroky mimo nebo tam kde to má nějaký přínos se to běžně pustí. Většinou se řeší jen když dochází k nějakým výrazným krokům vedle kdy to nemá s původním tématem nic společného, někdo si tam rozjíždí svojí oblíbenou flame a podobně.. To co se tady teď řeší jako globální problém je problém pár jednotlivců, kteří mají neustálou potřebu něco hrotit a pak se tu řeší virtuální problém stojící na tom, že někdo má pocit že tím že byl upozorněn na pravidla mu bylo ublíženo.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#49 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 15:20

Když se lidi nebudou řídit pravidly, tak se moderátoři nemusí řídit kodexem? To bude asi nějaké nepochopení...

 

Nenapsala jsem to zrovna nejlip, to je fakt. Kazdopadne k cemu mi je, ze budu dodrzovat nejakej kodex, kdyz tu ti, co delaj nejvetsi bordel (nebo jsou neprijemny na novacky), stejne kaslou na to, aby dodrzovali pravidla? 

 

Když to asi není můj job. Očekával bych, že moderátor nebude skákat jako čertík z krabičky a pokud to provede, tak si to aspoň uvědomí.

 

Ahah, neni tvuj job. Ale kodex bys chtel. Pravidla dodrzovat nemusis, to at si delaj jiny. Ja z krabicky neskakala, az vyskocim, tak to poznas.

 

...

Jak vidím podle toho, co se dělo zde na fóru, je několik řešení:

1) Moderátor nechá OT normálně žít svým životem

2) Moderátor okamžitě jakýkoliv pokus o OT zamezí

3) Moderátor promaže OT a tak spousta myšlenek zmizí

4) Moderátor rozdělí téma třeba na dvě, když vidí, že OT příliš vadí původní diskuzi.

5) Moderátor dohlíží na etické jednání v příspěvcích a varování za OT dává až opravdu jako krajní variantu.

 

Osobně si myslím, že varianty 3 a 4 jsou ty nejhorší. Varianta 1 není také moc dobrá, i když osobně ji vidím raději, než dle mého názoru přehnané varianty 3 a 4. Nejlepší je podle mě spojení variant 4 a 5. Samozřejmě i zde se najdou tací, kterým se to nebude líbit...

...

Dobre napsano. Nerikam, ze OT nemuze vznikat, ale copak na nej musite reagovat? Jestli jo, tak si zalozte to novy tema, v tom vam nikdo nebrani. Nebo snad jo? Nemylsim si, ze by tu bylo braneno v zakladani novejch temat.

Varianta 1 je dle myho nemyslitelna - drobny OT sklouzne k velkymu a uz to lita. Pak misto informaci najdes jen dohadovani o hruskach v tematu o jabkach. K cemu ti takovy tema je? Naprosto k nicemu.

Varianta dve: delam to po svym - proste nejdriv upozornim postem, ze jste/zacinate bejt OT. Kdyz to nepomaha, prisutpuju k tvrdy variante varovani. 

Varianta 3: Ano, zmizí. Ale kolikrat ty myslenky nemaj ani valnyho smyslu. A co se tyce mazani ve vyzvach - tam to chtel sam chytrak. Nebo spis navrhnul. A jelikoz byl pricinou ty hadky tam, tak jsem to s radosti promazala. 

 

Prosím o odemčení výzev, zase je škoda to kvůli tomu celé zamykat, spíše bych navrhoval to tam promáznout. Teď už snad nebude co nahlašovat. 

 

Varianta 4: No a proc to nemuzou udelat sami diskutujici rovnou? Proc musi obtezovat moderatora tim, ze nejsou sami schopni poznat, kde zacina OT? Drtiva vetsina tady uz je plnoleta, nektery maj i vysokou, ale ze jsou mimo tema nepoznaj? Nehlede na to, ez to rozdeleni je dost casto orisek, nebo v pulce prispevku reaguju na tema, v pulce na OT. To mam pak rozdelit jak?

Varianta 5: A to varovani je potom k cemu? Ja mam jako moderator, dohlizejici na dodrzovani pravidel, prihlize tomu, kterak se tu pravidla porusujou a nic neudelat? No, to bych toho teda umoderovala...

 

Snazim se sice fungovat podle bodu pet, ale kdyz to opravdu zacne sjizdet k OT, tak proste nejdriv upozornim, - nepomuze to - varuju. Opetovne tema odemknout mi problem nedela (viz Vyzvy), ale to docasny zamceni zastavi vetsinu OTckaru v tom OTckareni. A varovani je nas...tve. 

 

 

Ještě k práci moderátorů a "nahlašování" OT příspěvků:

- osobně jsem příspěvky nenahlašoval, pokud byly jen OT. Nahlašoval bych leda příspěvky s reklamou, urážlivé či jinak proti dobrým mravům.

- vyhrožování, že po OT příspěvku se vlákno zamkne, vede k tomu, že se OT příspěvky nebudou nahlašovat, protože většina uživatelů si chce popovídat, často i o tom OT. Spíše to povede k tomu, že se nebudou OT příspěvky nahlašovat.

- jestli si dobře pamatuji, několikrát byly zamknuté různé diskuze, jako geodepresivní koutek (mimochodem, jak to, že mi hledání slova "geodepresiv" našlo jen téma "Geodepresivní koutek III", když určitě existovaly i jeho předchůdci?) atp., i když si myslím osobně, že taková vlákna jsou právě zakládána kvůli nezávaznému pokecu i OT. Myslím, že to není správné. Chápu uzamčení tématu v sekci Poradna, když se problém vyřeší..

 

Na druhou stranu si myslím, že varování určitému uživateli (případně jeho BAN) docela prospívá fóru. Přestože jsem celkem svobodomyslný a nemám moc rád tresty, musím uznat, že někteří (nejvíce zatím 2 o kterých tu poslední dobou byla řeč) tu opravdu fórum hodně zanášely příspěvky, se kterými málokdo souhlasil a pak vznikaly plamenné diskuze, přestože názor většiny dotyčné nepřesvědčil, že nemají pravdu a dál si mleli svou..

 
Nahlasovat te nenutim, ale pokud nekdo nahlaseni odmita pouzit protoze "by prece bonzoval", tak pardon, ale to je tu ta funkce fakt zbytecne. Misto aby usnadnila praci moderatorum, tak jim ji akorat pridava, protoze na ni lidi kaslou. Jo, OT muz mit myslenku, ale ta at se rozviji v samostnatnym tematu. 
Proc byl zamknutej geodepresivni koutek opravdu netusim, nikdy jsem u toho nebyla. Mam pocit, ze to bylo dokonce jste za staryho systemu. System fora je v nekterejch smerech stale zahadou, takze ti opravdu nemuzu rict, co je pricinou.
A jo, mas pravdu v tom podlednim. Hanska/honzak je fuc (nastval pepu svym chovanim tak, ez ma ban na IP), shaman je moderovanej, ale nekdy mam pocit, ze by mu ani ten ban na nejakou chvilku neuskodil. I kdyz u nej by to asi nemelo valnej efekt (budte radi, ez vidite, co dokaze vyplodit). Chovani hansmatta me za poslednich par dni celkem dost irituje. A ten chytrak, co mu poradil, ze ma svy prispevky nahlasit jako OT, ten to fakt vymak! Nehlede na to, ez nahlasovat jako OT zakladaci prispevek tematu je hola blbost.

  • 0

#50 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 15:26

No, on nejvetsi soucasnej problem je v tom, ze dlooooouho tu nikdo skoro nic nedelal (tim myslim moderatory). Maximalne se neco smazalo/zamklo. Ti nejhorsi dostali ban a byl klid. A ted najednou ouha! Ono prislo varovani. Meznik, mezi banem a volnosti Nekdo mi rika, ez neco delam spatne. A k tomu mezi to pribylo i moderovani prispevku. On nas najednou nekdo kontroluje, jestli dodrzujeme pravidla!! To si nenechame libit!

 

Maminko, nemuzes mi naplacat za to, ze jsem Honzikovi vzal kyblicek! To mi muzes udelat az ve chvili, kdy ho placnu! To myslite vazne?? Zumpu tady mit nechcete, ale zaroven vam vadi, kdyz ma nekdo snahu to odzumpovat? Tak co teda chcete?


  • 4

#51 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 16:37

A presto je to spatne, ze prej jsem moc zla :( Zla, oskliva moderatorka, co se ve svoji funkci vyziva... :(

 

 

To zas ne, ale... podle mně je tohle tvá první štace co se týče moderování. A každý dělá chyby. Někdo se z nich poučí, někdo ne. A pokud si moderátor znepřátelí lidi chodící na fórum, (jsou případy, kdy to jinak nejde ale to je mizivé procento) je to špatné a většinou to i špatně dopadne.

 

Je pár nepsaných pravidel, kterými jsem se třeba já snažím řídit. 1.moderátor je na fóru pro lidi a ne lidi pro moderátora, ono totiž fórum bez lidí je jaksi k ničemu. 2 nikdy nepíší jakou to moderování dá práci a kolik mně to stojí času, protože v tom případě jsem se na tenhle post vůbec neměl hlásit. 3. nikdy do sporů na fóru netahám své osobní sympatie, či antipatie k ostatním.

 

Těch nepsaných pravidel je více, tohle je tak nějak základ a neber to špatně, jen píšu svůj pohled na věc. ;)  Už nějaký ten pátek totiž vím jaké to je. Ahoj :)


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 09 únor 2014 - 16:38

  • 15

#52 sadmanwholikesblues

sadmanwholikesblues

    Copak jmelí, ale jmelí!

  • Members
  • PipPipPip
  • 416 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 18:04

No asi takhle:

  • S pravidly pro tohle forum souhlasil kazdy pri zakladani uctu.
  • To, ze se moderatori zacali snazit to tu dat do late, pokladam za velmi chvalihodne. Na druhou stranu mne neprekvapuje, ze se najde par jedincu kterym to vadi.
  • Z kecu o totalite se mi v teto zemi uz dela nevolno. A ti, co jich maji plnou pusu, by si meli uvedomit, ze kdyby tu vladla totalita, tak prave tyhle reci nebudou moct vypoustet.
  • Jinymi slovy bych doporucil lidem, kteri se tu citi ohrozeni totalitou, zalozit vlastni forum, kde nebudou zadna pravidla a kde nikdo nebude hlidat obsah vlaken. I kdyz v uskutecneni moc neverim - ono to totiz stoji praci, cas a penize. Je to tedy nepomerne narocnejsi nez jen nadavat a stezovat si.

Vzkaz pro petulinka1: Drz se a dal moderuj. Naprosto presne vim, co to stoji casu a energie, tak na tech par ublizenych kriklounu kasli.

Vzkaz pro moderatory obecne: Diky za Vasi praci a doufam, ze se vam hlidanim pravidel podari "zumpu" trochu vycistit.


  • 6

#53 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 18:51

Jeden malý technický OT :D dotaz: Je možné jednoduchým způsobem (bez nějakého kopírování a ručního připisování závorek a lomítek) citovat nějaký příspěvek či příspěvky z určitého vlákna, a přitom to, co napíšu přesunout do vlákna jiného či nového?


  • 0

#54 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 18:55

Strucne: Ne. ;)


  • 0

#55 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 19:31

konkrétní příklad?

Konkrétně fakt nevím a nebudu to dohledávat, na to nemám energii - nicméně, obecně - pokud se rozvíjí diskuze (sic OT), tak podle mě není třeba sekat diskuzim pokud nejde vysloveně o tématickou sekci fóra (Garmin, GPS, oznámení).


  • -1
:)

#56 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 19:35

 

Nenapsala jsem to zrovna nejlip, to je fakt. Kazdopadne k cemu mi je, ze budu dodrzovat nejakej kodex, kdyz tu ti, co delaj nejvetsi bordel (nebo jsou neprijemny na novacky), stejne kaslou na to, aby dodrzovali pravidla? 

 

 

Ahah, neni tvuj job. Ale kodex bys chtel. Pravidla dodrzovat nemusis, to at si delaj jiny. Ja z krabicky neskakala, az vyskocim, tak to poznas.

 

Dobre napsano. Nerikam, ze OT nemuze vznikat, ale copak na nej musite reagovat? Jestli jo, tak si zalozte to novy tema, v tom vam nikdo nebrani. Nebo snad jo? Nemylsim si, ze by tu bylo braneno v zakladani novejch temat.

Varianta 1 je dle myho nemyslitelna - drobny OT sklouzne k velkymu a uz to lita. Pak misto informaci najdes jen dohadovani o hruskach v tematu o jabkach. K cemu ti takovy tema je? Naprosto k nicemu.

Varianta dve: delam to po svym - proste nejdriv upozornim postem, ze jste/zacinate bejt OT. Kdyz to nepomaha, prisutpuju k tvrdy variante varovani. 

Varianta 3: Ano, zmizí. Ale kolikrat ty myslenky nemaj ani valnyho smyslu. A co se tyce mazani ve vyzvach - tam to chtel sam chytrak. Nebo spis navrhnul. A jelikoz byl pricinou ty hadky tam, tak jsem to s radosti promazala. 

 
 

 

Varianta 4: No a proc to nemuzou udelat sami diskutujici rovnou? Proc musi obtezovat moderatora tim, ze nejsou sami schopni poznat, kde zacina OT? Drtiva vetsina tady uz je plnoleta, nektery maj i vysokou, ale ze jsou mimo tema nepoznaj? Nehlede na to, ez to rozdeleni je dost casto orisek, nebo v pulce prispevku reaguju na tema, v pulce na OT. To mam pak rozdelit jak?

Varianta 5: A to varovani je potom k cemu? Ja mam jako moderator, dohlizejici na dodrzovani pravidel, prihlize tomu, kterak se tu pravidla porusujou a nic neudelat? No, to bych toho teda umoderovala...

 

Snazim se sice fungovat podle bodu pet, ale kdyz to opravdu zacne sjizdet k OT, tak proste nejdriv upozornim, - nepomuze to - varuju. Opetovne tema odemknout mi problem nedela (viz Vyzvy), ale to docasny zamceni zastavi vetsinu OTckaru v tom OTckareni. A varovani je nas...tve. 

 

 
 
Nahlasovat te nenutim, ale pokud nekdo nahlaseni odmita pouzit protoze "by prece bonzoval", tak pardon, ale to je tu ta funkce fakt zbytecne. Misto aby usnadnila praci moderatorum, tak jim ji akorat pridava, protoze na ni lidi kaslou. Jo, OT muz mit myslenku, ale ta at se rozviji v samostnatnym tematu. 
Proc byl zamknutej geodepresivni koutek opravdu netusim, nikdy jsem u toho nebyla. Mam pocit, ze to bylo dokonce jste za staryho systemu. System fora je v nekterejch smerech stale zahadou, takze ti opravdu nemuzu rict, co je pricinou.
A jo, mas pravdu v tom podlednim. Hanska/honzak je fuc (nastval pepu svym chovanim tak, ez ma ban na IP), shaman je moderovanej, ale nekdy mam pocit, ze by mu ani ten ban na nejakou chvilku neuskodil. I kdyz u nej by to asi nemelo valnej efekt (budte radi, ez vidite, co dokaze vyplodit). Chovani hansmatta me za poslednich par dni celkem dost irituje. A ten chytrak, co mu poradil, ze ma svy prispevky nahlasit jako OT, ten to fakt vymak! Nehlede na to, ez nahlasovat jako OT zakladaci prispevek tematu je hola blbost.

 

Ad reakce na mě (to není tvůj job). Očekával bych, že nic takovýho od moderátora fóra číst nebudu. 


  • -1
:)

#57 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 19:37

 

Konkrétně fakt nevím a nebudu to dohledávat, na to nemám energii - nicméně, obecně - pokud se rozvíjí diskuze (sic OT), tak podle mě není třeba sekat diskuzim pokud nejde vysloveně o tématickou sekci fóra (Garmin, GPS, oznámení).

Hm, nevis... Takze kdyz ja si reknu "ten frettie se furt chova proti pravidlum, asi bych mu mela dat ban" a nebudu mit konkretni duvod, tak ej to taky spravne? Proste si to jen MYSLIM, tak je to tak dobre?

 

Ad reakce na mě (to není tvůj job). Očekával bych, že nic takovýho od moderátora fóra číst nebudu. 

Bud neco chces a neco pro to udelas, nebo se tim neohanej. Ja treba chci, aby to tady prestalo bejt zumpoidniho charakteru. Tak jsem se dobrovolne uvrtala do moderariny. Ty chces, abysme meli kodex. Tak s tim neco udelej, ne?


  • 0

#58 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 19:51

Konkrétně fakt nevím a nebudu to dohledávat, na to nemám energii - nicméně, obecně - pokud se rozvíjí diskuze (sic OT), tak podle mě není třeba sekat diskuzim pokud nejde vysloveně o tématickou sekci fóra (Garmin, GPS, oznámení).

Podstatné je téma vlákna jak bylo založeno, ne v jaké je sekci. Jako sorry, ale marnit čas ostatních řešením nějaké tvojí dojmologie, protože ty sám nemáš čas, s tim se jdi bodnout. Vznášíš požadavky a nejsi schopný říct co konkrétně chceš, něco se ti nelíbí a nejsi schopný říct co konkrétně. Fakt nemám potřebu řešit pseudoproblémy nějakého prudiče. Až budeš mít něco konkrétního, tak mi napiš zprávu.


  • 2

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#59 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:17

Podstatné je téma vlákna jak bylo založeno, ne v jaké je sekci. Jako sorry, ale marnit čas ostatních řešením nějaké tvojí dojmologie, protože ty sám nemáš čas, s tim se jdi bodnout. Vznášíš požadavky a nejsi schopný říct co konkrétně chceš, něco se ti nelíbí a nejsi schopný říct co konkrétně. Fakt nemám potřebu řešit pseudoproblémy nějakého prudiče. Až budeš mít něco konkrétního, tak mi napiš zprávu.

Moment, jsme tady na diskuzním fóru, ne? Chtěl jsem hlavně rozvést diskuzi - nečekal jsem, že mi bude ze strany "představených" nadáváno a budu posílán do prdele. Chápu že to je řehole, neodmítám moderování (naopak jsem pro moderaci) - nicméně, taky chápu moderování jako kontrolní a ne policajtskej mechanismus.

Moderátor by dle mě měl být Revizor (tj. kontrola ano, moderace ano, blokace sakra výjimečně - to se naštěstí dodržuje, vyhrožování NIKDY, odstup VŽDY) a ne policajt a samosoudce.

Teď budu offtopic, myslíš, že se chováš správně, když nazýváš členy fóra pseudoprudičema? Kdybych chtěl pseudoprudit, tak se tomu věnuju víc času a zapleveluju jiná a jiá fóra blbostma a stížnostma - já si vytvořill speciální vlákno a to nikoliv na prudění.

Konkrétní příklad dohledávat nebudu, neb na to nemám chuť - přišel jsem diskutovat, ne fízlovat.


  • -2
:)

#60 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2014 - 20:20

 

 

Hm, nevis... Takze kdyz ja si reknu "ten frettie se furt chova proti pravidlum, asi bych mu mela dat ban" a nebudu mit konkretni duvod, tak ej to taky spravne? Proste si to jen MYSLIM, tak je to tak dobre?

 

Bud neco chces a neco pro to udelas, nebo se tim neohanej. Ja treba chci, aby to tady prestalo bejt zumpoidniho charakteru. Tak jsem se dobrovolne uvrtala do moderariny. Ty chces, abysme meli kodex. Tak s tim neco udelej, ne?

 

No, první reakce je opět přesně moderátorská.

 

Já se tím neoháněl, já se ptal. Jak jsem psal v reakci na Pepu z Počernic, nejsem zdaleka proti moderátorský práci - oceňuju, že se do toho někdo vrhnul. Ale taky si myslím, že moderátor musí mít nadhled a nechovat se jako slon v porcelánu.


  • 0
:)





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:gc.cz, pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama