Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Skupiny uživatelů - Moderators a podobné

gc.cz pravidla

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
156 odpovědí na toto téma

#121 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 16:12

Oboje je o tomtez.


  • 0

#122 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 16:21

jen pro zajímavost, dodržování tématu jako slušné chování na internetu bylo formalizováno už v roce 1995 (tenkrát šlo teda o maillisty).

Fórum umožňuje zakládat témata dle libosti. V čem teda vidíte tu nutnost témata nedodržovat a proč máte problém přijmout, když vás na to někdo upozorní?

 

Pokud to bylo na mě, tak jsi bohužel vůbec nepochopil, co jsem chtěl vlastně říct. Já neříkám, že mi to "moderování" vadí, říkám, že to není potřeba, protože v konečněmém důsledku je to hromada (zbytečné) práce a přitom víc škody jak užitku.

 

P.S. - Fakt není špatná praxe zajít si mezi lidi do hospody a sledovat diskuze. :)


  • 3
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#123 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 16:28

Takze podle tebe tady vlastne muze bejt neskutecnej binec a bude to v poradku? Nasel bys v tom pak nejakou relevantni informaci? Ja teda ne. To uz by tady mohlo bejt jen jedno jediny tema, kde by se resilo vsechno. Prehlednost naprosto stejna, jako kdyby mohlo bejt vsude OT - zadna.

Hospoda je sice hezky prirovnani, ale jen do urcity miry -  za prvy tu nikdo nikomu neplati (reklamu nechte stranou) a za druhy tady jsou ty temata prave proto, aby bylo jasny, o cem jsou a dalo se to dohledat. V hospode nedohledavas, co rek Franta pred pul rokem, protoze by se ti to mohlo hodit.


  • -1

#124 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 16:30

Nezlobte se, ale já pořád nechápu, proč z problémů viníte OT (myslím v podstatě všechny administrátory). Nesmyslný flame plný urážek se může rozhořet klidně o inzerovaném  tématu, záleží na tom kdo a jak ho vede. Zapomeňte prosím na mantru zvanou OT a zasahujte proti konkrétním urážkám a vulgaritám, to vám nikdo nebude zazlívat. Hlavně nestát jako četník nad diskuzí a když se někdo odchýlí od tématu přetáhnout ho pendrekem.

Tím se jenom přilévá oheň do ohně. Ostatně proto tady vznikla tahle diskuze - přiznejte si, že na ní máte svůj díl viny.


Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 10 únor 2014 - 16:32

  • 5

#125 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 16:35

Nasel bys v tom pak nejakou relevantni informaci?

Používám nahoře okénko hledat, případně strýčka Google. Oboje najde v celém textu.


  • 3

#126 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 16:38

Pokud to bylo na mě, tak jsi bohužel vůbec nepochopil, co jsem chtěl vlastně říct. Já neříkám, že mi to "moderování" vadí, říkám, že to není potřeba, protože v konečněmém důsledku je to hromada (zbytečné) práce a přitom víc škody jak užitku.

 

P.S. - Fakt není špatná praxe zajít si mezi lidi do hospody a sledovat diskuze. :)

 

pokud chceš plácat o ničem, tak jdi na chat nebo si založ téma Hospoda na mýtince kde žádný téma neni (podobně jako si jiný byli schopní založit georůžovou, původně tušim OT z jiného vlákna)

 

Nezlobte se, ale já pořád nechápu, proč z problémů viníte OT (myslím v podstatě všechny administrátory). Nesmyslný flame plný urážek se může rozhořet klidně o inzerovaném  tématu, záleží na tom kdo a jak ho vede. Zapomeňte prosím na mantru zvanou OT a zasahujte proti konkrétním urážkám a vulgaritám, to vám nikdo nebude zazlívat. Hlavně nestát jako četník nad diskuzí a když se někdo odchýlí od tématu přetáhnout ho pendrekem.

Tím se jenom přilévá oheň do ohně. Ostatně proto tady vznikla tahle diskuze - přiznejte si, že na ní máte svůj díl viny.

však proti urážkám a vulgaritám se taky zasahuje. Kolikrát mám vysvětlovat, že tady nikdo jako četník nestojí, aby za každé překročení někoho přetáhl. Problém se řeší až když se to v nějakém vlákně eskaluje, jinak se to běžně nechává být. Stačí otevřít oči a nedělat závěry na základě informací pár jednotlivců z jednoho vlákna. Projdi si fórum, podivej jak striktně se to hlídá a pak něco vykládej.


  • -1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#127 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 16:51

pokud chceš plácat o ničem, tak jdi na chat nebo si založ téma Hospoda na mýtince kde žádný téma neni (podobně jako si jiný byli schopní založit georůžovou, původně tušim OT z jiného vlákna)

 

Pořád mi nerozumíš - já nechci plácat o ničem, taky bych chtěl, aby se všichni drželi tématu a psali sem jen hodnotné příspěvky a jen k věci. Dlouholetá praxe mi ale říká, že je to čirá utopie, která nikdy nenastane, i když to bude "moderovat" třeba i 20 moderátorů po 24 hodin denně. Jediným výsledkem "moderování" diskuze je pokles zájmu a návštěv - ať už je to dobře nebo špatně a ať se nám to líbí nebo ne ....


  • 5
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#128 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 17:25

Tak jo. Chování některých lidí,  v tomto threadu je už podle mě za hranou. Nechápu, proč sem vůbec chodí. Vlastně chápu. Jsou  lidé, kteří se svými příspěvky snaží záměrně vyvolat flame a pak na jiných stránkách píší, jak to dotyčnému nandali a jaký je to blb. Takový lidé by se měli nejdříve zamyslet sami nad sebou, jestli zrovna u nich není něco špatně. Celý tento thread podle mě vznikl na základě toho, že petulinka1 nepostupovala vždy správně. Ale co z toho vzniklo? Nadávky a urážení.  Proč? Co takhle třeba petulince1 spíše pomoci radou a svým chováním? Ne, budeme prostě jen nadávat. Proč tohle píšu?

 

 Teď budu ambiciózní. Za posledních cca deset let jsem si prošel  fóry, které se dají spočítat na prstech jedné ruky. A to jak na pozici moderátora, tak i admina. Pepo mohl bych to zkusit i tady? Důvod mého rozhodnutí je jednoduchý. Jsem toho názoru, že toto fórum má potenciál a byla by velká škoda nechat ho zadupat do prachu. Je to jen můj návrh a pokud se tomu tak nestane, život jde dál.


  • 4

#129 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 19:36

V poslednich dnech me boli za krkem od krouceni hlavou vzdy, kdyz sem nahlednu...
Mohu-li mit nazor, uvital bych (a uz to tu take v podstate zaznelo):
- OT prispevky neresit (neuhlidatelne), jen kdyz se diskuse prehoupne uplne jinam, tak treba rozdelit vlakno,
- provokatery, flamery, trolly,... banovat natvrdo a nadlouho
Vim ze se to jednoduse vystreli takhle do vzduchu, ale mam pocit, ze bez radikalni zmeny ve zpusobu rizeni fora je jeho budoucnost spis smutna nez optimisticka...
  • 4

#130 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 19:58

edit: smazáno


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#131 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 21:40

- provokatery, flamery, trolly,... banovat natvrdo a nadlouho

 

Já myslím, že to schvalování příspěvků je dostatečný trest a přijde mi, že to celkem funguje, banoval bych až za opravdu vážné prohřešky.

 

Jinak s Tebou souhlasím, také si myslím, že by trochu nadhledu neškodilo ....


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#132 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 21:52

toho nadhledu nenajdeš trochu, ale mraky. Stačí opusit vlákno se stížnostma a pročíst si to jinde celé sám.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#133 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 22:51

To zas ne, ale... podle mně je tohle tvá první štace co se týče moderování. A každý dělá chyby. Někdo se z nich poučí, někdo ne. A pokud si moderátor znepřátelí lidi chodící na fórum, (jsou případy, kdy to jinak nejde ale to je mizivé procento) je to špatné a většinou to i špatně dopadne.

 

Je pár nepsaných pravidel, kterými jsem se třeba já snažím řídit. 1.moderátor je na fóru pro lidi a ne lidi pro moderátora, ono totiž fórum bez lidí je jaksi k ničemu. 2 nikdy nepíší jakou to moderování dá práci a kolik mně to stojí času, protože v tom případě jsem se na tenhle post vůbec neměl hlásit. 3. nikdy do sporů na fóru netahám své osobní sympatie, či antipatie k ostatním.

 

Těch nepsaných pravidel je více, tohle je tak nějak základ a neber to špatně, jen píšu svůj pohled na věc. ;)  Už nějaký ten pátek totiž vím jaké to je. Ahoj :)

 

Škoda že pod tohle nemůžu dát pět palců nahoru :(


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 10 únor 2014 - 22:51

  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#134 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 22:59

Tak ja k tomu reknu asi tohle. Momentalne mam skore 179 zelenejch, v tom jen asi 3 jednotlivy cerveny palce. Varovani jsem dostal jednou, bylo to tak na hrane sam bych ho za to nedal, ale nakonec proc ne, rozhodne uplne bezduvodny nebylo. Nemyslim si ze bych cimkoliv co jsem tu kdy napsal byl nekomu nejak zasadne na obtiz, ani z pohledu uzivatelu, ani z pohledu moderatoru (kdyztam me prosim opravte, dekuji). Myslim ze se sam snazim chovat slusne a moderovani nepotrebuju. Presto me atmosfera na foru v poslednich par mesicich dostala do situace, ze polovinu prispevku co jsem chtel napsat jsem nakonec nenapsal. A to prestoze to nikdy nebylo nic za co bych se mel stydet, co by nejak narusovalo chod fora, nekoho obtezovalo, nebo co bych normalne lidem nerekl. Ale proste nejsem zvyklej dostavat facky (at uz opravnene nebo ne, to neni podstatny), predchazim tomu a aplikace tohoto zivotniho pravidla na zdejsim foru realne vede k tomu, ze me to v posledni dobe vyrazne omezuje v komunikaci. To je proste fakt.

 

Otazka je jestli je to dobre nebo spatne. To je mi nakonec jedno, protoze to neni moje vec. Forum ma majitele, ten si to muze ridit jak chce, je to jeho pravo, neni to zadna totalita jak nekteri naznacuji (dotycni totalitu zjevne nezazili a vubec netusi co to slovo znamena) a vlastne nemam zadny duvod pocinani majitelu prostrednictvim jim vybranych moderatoru rozporovat, je to ciste jejich vec. Na druhou stranu ja se muzu zas svobodne rozhodnout jestli jejich forum budu pouzivat, nebo ne. K pouzivani fora me zas oni nemuzou donutit, muzou me od nej eventualne leda odradit, pokud budu mit pocit ze tu nejsem vitan. A kvalita fora neni jen o tom vyhnat ty co ji kazej, ale take o tom udrzet si ty co ji delaj. Tak snad dokazou moderatori zvolit tu spravnou mez a neprehnat to. Aby se nahodou nestalo ze na foru zavladne naprosty poradek, protoze z nej bude hospoda na mytince bez hostu. I takova fora existuji.

 

A jeste posledni pripominka. Pokud ma moderator k necemu byt, musi mit respekt a autoritu. A to neziska pouze tim, ze dostane do ruky pendrek. Na foru je spousta lidi kteri pro me tou autoritou jsou, i bez pendreku. Na druhou stranou soucasna slecna moderatorka u me takovou autoritou neni, to rikam na rovinu. Pouze ma ten pendrek. Celkem nepochybuju ze ho pouziva v dobre vire a s dobrymi umysly. Ale to jeste nemusi nutne znamenat ze ho pouziva spravne. Bohuzel ti kterym bych ten pendrek sveril radeji, se ho neujmou

 

A tohle je zas jak bych to napsal já sám, tak to dokonale vystihuje mý pocity a zkušenosti. Díky.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#135 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 23:02

Tomymu.22 opravdu fandím...

 

Já myslím, že to schvalování příspěvků je dostatečný trest a přijde mi, že to celkem funguje, banoval bych až za opravdu vážné prohřešky.

 

Jinak s Tebou souhlasím, také si myslím, že by trochu nadhledu neškodilo ....

Taky si myslím, že i hned nějaké banování je přehnané... A to schvalování bohatě stačí...

 

K tomu dalšímu - bohužel už nemám plusové palce (to je tak, když včera jsem neměl tolik času číst fórum, takže když dnes víc čtu, tak jsem se vypalcoval :-(, takže v krátkosti:

už jsem tu několikrát zmiňoval, že si myslím, že ten off-topic tolik nevadí, stejně se často odpověď hledá špatně, protože i samotné nadpisy témat často nejsou natolik reprezentativní, aby člověku řekly, o čem se v nich mluví...

Další věc je o tom, jak hodně funguje vyhledávání, kde občas stejně hledám něco, co jsem kdysi na serveru viděl a stejně jsem to nenašel... Ono ve většině témat myslím opravdu nevadí, pokud obsahují menší OT.


  • 2

#136 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 23:17

Za poslední dva měsíce bylo uděleno 40 formálních varování. 8 z nich bylo jedné osobě, pak několik spamerů, prozrazování mysterek a souřadnicový warez. Velká část z toho byla přidělena hromadně v rámci řešení jednoho vlákna. Jedno z nich je moje vlastní. Faktické kázeňské opatření kromě spamerů dostala jedna osoba. Kolik bylo mezitím založeno vláken a vloženo příspěvků netušim a zjišťovat přesně to nebudu, ale málo toho nebude, podle číslování příspěvků by to bylo 8915 příspěvků, netušim jak moc je ten odhad platný. Takže 40 varování které mají reálně pouze upozorňovací efekt, z nichž aspoň polovina nezpochybnitelná a o druhé půlce by se dejme tomu dalo diskutovat o "tvrdosti" udělení na 8915 příspěvků je takový problém? To je takový problém, že vás moderátor spíš přátelsky nejprve upozorní ve vlákně ještě než přidělí nijak omezující formální varování o kterém ostatní ani neví? Pokud vyčítáte moderátorům přehnané reakce, tak vaše reakce toto mnohonásobně překračuje.

 

Prosimtě, a ta čísla vypovídají přesně o čem?


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#137 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 23:21

O tom,ze 40 varovani na skoro 9tisic prispevku se nekomu zda zrejme moc?
  • 1

#138 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 23:22

Jdu do sebe, a slibuji, vážení admini, po zralém uvážení, že už nikdy nebudu hájit toto fórum před nikým, kdo jej bude nazývat "žumpou", abych se opět neprovinil prohřeškem "Off topic příspěvku", jak bylo ve zdůvodnění.

 

Bravo :D :D :D


  • -1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#139 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 23:31

O tom,ze 40 varovani na skoro 9tisic prispevku se nekomu zda zrejme moc?

 

Tím chceš říct co - že se flákáte?

 

Čísla sama neřeknou vůbec nic - uživatelé, hlavně ti, co to myslej dobře a co to na nich ostatní třeba i poznaj, ti toho řeknou podstatně víc.

 

Ale já ti slíbil, že se k tomu "moudře" vyjadřovat nebudu, a už to porušuju, co? :(


  • -2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#140 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2014 - 23:39

Na tos prisel jako kde? Nic takovyho jsem nerekla, ani to zoho nevyplyva.

Jo, cisl moc nerikaj. Ale nemam stroj casu, abych kontrolovala cetla, cose kde sustne. A ani nejsem zadnej fizl.

Tu posledni vetu, tu fakt nevim, proc pises. Abys moh bejt ublizenej? Nebo proc? Jsem na tabletu a holt se mi spatne odpovida na tak dlouhy elaboraty.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:gc.cz, pravidla

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama