Přejít na obsah


Fotka

Chyby v OpenStreetMap

mapa

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
99 odpovědí na toto téma

#81 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2015 - 8:12

 

Nejsem si jistý tagem ruin_type=yes. Zde by spíše měl být uveden typ ruin nebo něco jako "unknown".

Inspirace viz. http://taginfo.opens...uin_type#values


  • 0

#82 Hemish

Hemish

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2015 - 8:49

Ahoj včera jsem narazil na chybku/nepřesnost v Brandýse nad Labem(http://mapy.cz/zakla...ddr&id=10437292').
Označená ulice končí "v zatáčce" a ve vyznačené části jsou schody a poté jen pěšinka.
O kousek vedle je takový sklopný sloupek na zámek, mohl by se vyznačovat jako závora?
Ten puntík co tam nyní v mapě je se mi v Locusu nezobrazuje,prosím o posouzení znalejšími?
 

osm.jpg


Tento příspěvek byl upraven od Hemish: 21 září 2015 - 8:54

  • 0

#83 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2015 - 10:57

Schody a pěšinku jsem udělal. Sklopný sloupek je tam označen jako bollard, což je v pořádku. Jeho zobrazení v locusu je spíše otázka na autora mapy kterou používáš (paws?).


  • 0

#84 Hemish

Hemish

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2015 - 11:17

Schody a pěšinku jsem udělal. Sklopný sloupek je tam označen jako bollard, což je v pořádku. Jeho zobrazení v locusu je spíše otázka na autora mapy kterou používáš (paws?).

Díky za úpravu, ano paws zákaladní téma, koukal jsem  a mám ho tam jako malou tečku ,kterou jsem za jízdy přehlédl.Díky za ponaučení.


  • 0

#85 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2015 - 20:47

Nejsem si jistý tagem ruin_type=yes. Zde by spíše měl být uveden typ ruin nebo něco jako "unknown".

Inspirace viz. http://taginfo.opens...uin_type#values

To tam bylo původně, neměnil jsem to. Já doplnil to building = ruins.


  • 0

#86 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2015 - 15:10

Obvod nepojmenovaného náměstí v Praze mezi ulicemi Wuchterlova a Kafkova (http://osm.org/go/0J0aoK3iZ--) je celý jednosměrný proti směru hodinových ručiček. V datech je jednosměrná jenom Kafkova.


  • 0

#87 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2015 - 17:25

Opraveno.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#88 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2015 - 20:29

Opraveno.

 

Díky. Právě jsem si založil účet, tak to snad příště zvládnu sám.


  • 0

#89 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 14:01

Doufám, že tu je někdo znalejší jak to chodí v OSM. Mám dotaz k názvům v OSM - proč je množství českých názvů v závorkách za německým?


  • 0

#90 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 14:38

V datech budou obvykle oba názvy (mimo dalších jazyků, třeba Praha je tam asi ve 150ti jazycích), ten český jako primární. Záleží pak na rendereru jak si to přebere. Např http://www.wanderreitkarte.de/ preferuje německý název, openstreetmap.org ten primární (tedy česky). 

Otázka tedy je, kde jsi to viděl?


Tento příspěvek byl upraven od Parkis: 24 listopad 2015 - 14:40

  • 0

#91 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2015 - 14:44

Aha, tak je to jasné, já používal na gc.com mapách germany style, protože mě přišel graficky výraznější. Na default to není.


Tento příspěvek byl upraven od LudaL: 24 listopad 2015 - 14:45

  • 0

#92 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 30 březen 2016 - 19:51

V Neumětelích je špatně vedena silnice 11550 49.8522103N, 14.0355817E
červeně je naznačeno kudy nyní vede, zeleně je správná silnice
https://mapy.cz/s/y3Gh
i na fotomapách je vidět, že to zeleně naznačené je široká asfaltka, zatímco ta červeně označená je z větší části "polní cesta" bez asfaltu

Přiložené miniatury

  • neumetely.gif

  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#93 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2016 - 21:22

Fakt, silnice III. třídy je v centru obce vedena špatně. Přitom jako source je uvedeno ŘSD, ale to to má na svých stránkách dobře. Opravil jsem.


  • 1

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#94 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 10 duben 2016 - 20:35

Silnice 1163 je na souřadnicích 50.0398000N, 14.0348833E přehrazena a je tedy neprůjezdná. Na nedaleké křižovatce je značena jako slepá, jak to vypadá ze severu od Bratronic nevím.
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#95 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 9:39

Jak je to s odlišením placených / neplacených dálnic ? Mám dojem, že jsem to před nějakou dobou viděl rozlišené, ale teď jsou všechny stejné.
A obecněji - podle čeho jsou kategorizované dálnice na ty sytě rudé a ty do oranžova ?

Tento příspěvek byl upraven od Arne1: 13 duben 2016 - 10:02

  • 0

#96 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 10:08

Na úrovni tagování je to rozlišeno tím, že se dané cestě přidá tag toll=yes, ale potvrzuju tvé zjištění, že s toll i bez toll jsou teď všechny červené. Pokud to dřív bylo jiné, tak to asi přenastavili.

 

Obecněji dle wiki:

sytě rudé: highway = motorway (dálnice)

oranžové: highway=trunk (nesplňují podmínky pro dálnice, ale nejvytíženější silnice hned po nich. Typicky dva nebo více pruhů v jednom směru, ale nemusí být)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 13 duben 2016 - 11:29

  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#97 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 11:01

Mýtné se pokud vím v základní mapě nerozlišuje, barevné rozlišení by mělo být mezi dálnicí a silnicí pro motorová vozidla. Nedávné přebarvení pravděpodobně souvisí s přeznačením některých dálnic od 1.1.2016


Tento příspěvek byl upraven od Parkis: 13 duben 2016 - 11:02

  • 1

#98 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 11:40

Na značkách v terénu ano :), ale vyrozumněl jsem, že Arne1 mluví o Mapniku na openstreetmap.org. Tam žádná změna neproběhla, když se dívám do historie např. D1 a R46, celou dobu mají highway=motorway. Jinak řečeno, openstreetmap.org na změnu v naší legislativě nereagoval.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#99 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 11:59

Na značkách v terénu ano :), ale vyrozumněl jsem, že Arne1 mluví o Mapniku na openstreetmap.org. Tam žádná změna neproběhla, když se dívám do historie např. D1 a R46, celou dobu mají highway=motorway. Jinak řečeno, openstreetmap.org na změnu v naší legislativě nereagoval.

Nevím úplně kam koukáš. D1 je motorway od začátku. R46 přeznačena z trunk na motorway D46 někdy v listopadu.

V mailinglistu o tom proběhla poměrně obsáhlá diskuse a mám za to že je vše přeznačeno.

https://lists.openst...ber/012799.html

Pokud někde něco neodpovídá, stálo by za to to dodělat.


  • 0

#100 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2016 - 12:15

Na tenhle úsek.  V roce 2008 ho Hanoj vytvořil jako motorway, ale pak jsem přehlédl, že byl o dva roky později změněn na trunk. Mea culpa. :)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:mapa

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama