Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak odstranit bahno z bot

návod doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 PIVNÍ PUPEK

PIVNÍ PUPEK

    PIVNÍ PUPEK

  • Members
  • PipPipPip
  • 333 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 0:46

Vozím v autě špachtli.


  • 1
Mám všech pět P: Pupek, platfus, plotýnky, protézu, a pravidelnou plynatost.

#22 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 1:24

To se mi povedlo dneska. Při pracovním výletě jsem se prošel kouskem bahna. Boty jsem pak oklepal a odrhnul o rohožku a šel jsem do obchodu. Chvíli jsem něco hledal (jsem si poměrně jistý, že před rokem tohle zboží měli v úplně jiné části prodejny), zaplatil jsem a při odchodu od pokladny najednou kolem mě prolítlo něco černého. A při dalším kroku zase. Zbytek bahna vyschnul a přestalo se mu na podrážkách líbit. Naštěstí to ale byl jenom hypermarket, takže tam zase tak moc lidí nebylo  ;)

Horší to bylo tuhle před Vánocema kdy jsme si s kolegy z práce sedli večer v restauraci a já po pár hodinách zjistil, že mám pod sebou docela hezkou hromádku hlíny. Samozřejmě že jsem ten den také nečekaně vlezl do bahna (bylo nějak málo zmrzlé)...

 

Jinak pro pohyb v bahnitém terénu doporučuji neoprenové holinky. Chodí se mi v nich výborně (jsou opravdu pohodlné - občas v nich strávím i celý den) a údajně by měly být až do -20°C.

A na odstranění bahna z bot - počkat až to uschne a pak ho oklepat (v mém případě obvykle chůzí)  ;)

No, já dneska jel od keše a najednou před vesnicí cesta projetá traktorem, otočit se neto, říkal jsem, když už jedu, tak se rozjedu víc a ono to i s tou předokolkou (Focus) půjde. A proplul jsem to celý, ale v zatáčce naštěstí byla travnataá plocha, kde nebylo bahno, tam jsem si mohl oddechnout a nechat vychladnout motor. Protože jsem fakt plaval na plnej plyn, nikdy bych nevěřil, že tohle focus projede.

 

Nicméně, boty jsem nakonec doma myl rejžákem, auto předtím na benzince wapkou (include uvnitř disků), ještěže byla tma.


  • 0
:)

#23 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 7:27

Já jsem včera "jenom vezla spolusestru k lékaři" do míst, kam jinak normálně nejezdim, jen tak v letních střevíčkách a mikině, fakt jsem "skoro nevylezla z auta", skoro nikde nebyla (jen tři keše po 200 m od sebe přímo okolo areálu nemocnice). Po návratu jsem prošla kuchyní (zadní dveře domu ve směru od garáže), přezula se a šla na oběd. Najednou spolusestra, ať prej se jdu podívat, co jsem způsobila, a kuchyň jako brambořiště po průtrži mračen. Nechápu. Jo, ta keš "Nemocnice" byla uprostřed trávníku v dutým stromě a vedla k ní kapku rozblácená geodálnice, ale stejně :D!
  • 0

#24 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 7:54

Nebo doporučuju se naučit Švihlou chůzi, to pak bahno nemá šanci se udržet. http://www.geocachin...vo-svihle-chuze


  • 0

#25 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 8:15

TO Dilna u mnicha: autobus drcnul a byl z toho palec dolu ;-( tak jsem dal palec nahoru jinde... :-)

My hosi z vidlakova praktikujeme toto:
- kdyz autem, nahradni boty,
- kdyz nejsou, v aute je sroubovak a jine stouratko,
- kdyz neni auto, hledam jine stouratko - klacik, obrubnik, kamen, lopuchovy list, a u bot nevadi ani ta smrkova vetvicka :)
- kalhoty si dole otocit/vyhrnout, aby se o ne boty "necistily", a kdyz uz se zaspini, po srolovani se to schova dovnitr,
- boty omlatit o sebe nebo o zem/kamen/asfalt/beton/strom/auto, proste co je nejbliz po ruce,
- vyhybat se bahnu,
- bahno je lepsi nez hov.n.o,
- kdyz je to fakt brutus (viz foto z Valtickeho cyklobrani), ostrikat proudem vody/WAPem rovnou na nohach, i s nohama :)
- kdyz je to brutus brutus, vyresi to leda popelnice.


Tento příspěvek byl upraven od St&nda: 14 únor 2014 - 9:00

  • 2

#26 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 12:20

Jj, wapka se velice osvědčila a to i na zašlé trekové sandálky  :). Jinak když to musí být opravdu dobře vyčištěné, třeba před odvezením na reklamaci, volím pochod ve vysokém čistém sněhu, výsledek je okouzlující.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#27 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 14:01

Jj, wapka se velice osvědčila a to i na zašlé trekové sandálky  :). Jinak když to musí být opravdu dobře vyčištěné, třeba před odvezením na reklamaci, volím pochod ve vysokém čistém sněhu, výsledek je okouzlující.

Safra ten snih hodne pomaha, kdyby za kazdym bahnem byl kilometrovy usek snehu, tak je po problemu. Asi to ale ted pujde resit jen v okoli sjezdovek ;) .

Ta wapka, to by byl dobry namet pro Ceske drahy, kdyby ji meli na kazde zastavce, to by clovek byl hned cistsi.

 

Jinak jak to resite s tou wapkou u benzinky, kdyz jedete autem tak se to da sfouknout s autem, ale kdyz jde clovek pesky, to by se asi na nej koukali jako na exota, ze potrebuje sluzby mycky :P  ?


  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#28 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 14:25

To se mi povedlo dneska. Při pracovním výletě jsem se prošel kouskem bahna. Boty jsem pak oklepal a odrhnul o rohožku a šel jsem do obchodu. Chvíli jsem něco hledal (jsem si poměrně jistý, že před rokem tohle zboží měli v úplně jiné části prodejny), zaplatil jsem a při odchodu od pokladny najednou kolem mě prolítlo něco černého. A při dalším kroku zase. Zbytek bahna vyschnul a přestalo se mu na podrážkách líbit. Naštěstí to ale byl jenom hypermarket, takže tam zase tak moc lidí nebylo  ;)

Horší to bylo tuhle před Vánocema kdy jsme si s kolegy z práce sedli večer v restauraci a já po pár hodinách zjistil, že mám pod sebou docela hezkou hromádku hlíny. Samozřejmě že jsem ten den také nečekaně vlezl do bahna (bylo nějak málo zmrzlé)...

 

Jinak pro pohyb v bahnitém terénu doporučuji neoprenové holinky. Chodí se mi v nich výborně (jsou opravdu pohodlné - občas v nich strávím i celý den) a údajně by měly být až do -20°C.

A na odstranění bahna z bot - počkat až to uschne a pak ho oklepat (v mém případě obvykle chůzí)  ;)

Podobně jsme dopadli při výletu s dětmi do Nelahozevsi (šli jsme u Kralup pěšky po velmi bahnité červené). V rámci dětské prohlídky byla i výtvarná dílnička v jedné z místností a ta hromádka, která po mně a 3 dětech zbyla, nebyla vůbec malá... Kupodivu, z ostatních návštěvníků bahno nepadalo, asi přijeli autem :-).


  • 0

#29 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 14:28

Ty máš v autě jen jedny boty?


Ne - mam tam troje... Všechny od bláta (pokaždé si řeknu, že to přejdu ;) )
  • 0

#30 mirdis1

mirdis1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 14:32

Safra ten snih hodne pomaha, kdyby za kazdym bahnem byl kilometrovy usek snehu, tak je po problemu. Asi to ale ted pujde resit jen v okoli sjezdovek ;) .

Ta wapka, to by byl dobry namet pro Ceske drahy, kdyby ji meli na kazde zastavce, to by clovek byl hned cistsi.

 

Jinak jak to resite s tou wapkou u benzinky, kdyz jedete autem tak se to da sfouknout s autem, ale kdyz jde clovek pesky, to by se asi na nej koukali jako na exota, ze potrebuje sluzby mycky :P  ?

http://www.geocachin...3e-3bba6f074d6c

kdysi dávno jsem takhle "jen přejel" kolem pole... mycí box to řešil včetně Mirdiska, v podstatě mi bylo jedno co si kdo pomyslí, ono to kolo totiž ani moc nebrzdilo...


  • 0
Jdu na sever.... a už jdu na jih

#31 St&nda

St&nda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 19:08

TO Solim: kdyz pojedes k nam, na brdy, tak u Mnisku je samoobsluzna mycka, za 30,- Wapka, nebo jednou tolik je-li libo samponek ;-)))
  • 0

#32 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 22:20

Já nevim jestli v letošní zimě/nezimě má cenu bahno na botech řešit. Tady jedna keškovací...

 

1499532_735105083168372_947043219_n.jpg


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 14 únor 2014 - 22:20

  • 5

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#33 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 23:19

66657028-e2d4-4f4a-be47-c6c959c99cc8.jpgb6c24206-1189-4fab-b1ba-c0d9db776b21.jpg :)  Letos jsme si to asi užili všichni. :D


Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 15 únor 2014 - 21:23

  • 0

#34 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 14:57

Někdo tu navrhoval prokládat kroky odkopáváním bahna, myšlenka je to pěkná, ale provedení je trochu problém. Když jsem to naposled (ze zoufalství) zkusil, tak něco málo bahna sice opadalo, ale pak jsem padal i já... výsledek viz foto..  :D Každopádně pokud je to v létě a nějaké to bahno se nalepí, tak projdu nejbližším potokem a z nejhoršího jsou venku, doma je pak vyperu pořádně. Popravdě jsem už z toho "mít keš za každou cenu" vyrostl a když je tam prostě moc bahna, tak ji nechám na jindy a odlovím (čistý) radši pár ostatních..  :)

38e3d6a5-e01d-412f-b44c-faa36e24bf9d.jpg


  • 3
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#35 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 17:48

Mno, pro mě, coby pěšáka/cyklistu obvykle nepadá do úvahy vláčet se s jakýmikoli rezervními botami, takže prostě se to nějak musí ustát v těch, co mám na nohou.. Používám většinou metodu jako Parkis výše aneb čím ses zkazil (mokro), tím se zhojíš.Za oraništěm lehce vybrouzat v nějaké louži, pokud se jedná o chůzi rozbahněnou cestou, pak to mnohdy lze loužěmi ředit proti přilišnému nabalení i průběžně. Speciálně přítomnou sezonu, co chodívám pobíž HC organizovat "powerless trail", mě vždycky při návratu za kusem bahnitého pole čeká pár set metrů travnatou cestou, takže když je po dešti, člověk se na poli napatlá, ale vzápětí to prakticky mimochodem mokrou travou vykartáčuje, než stačí vyjít na silnici. Když je oo ruce kus něčeho travnatého, alespoň mez, břeh silnice atp., dost to pomáhá. 

 

Úplně nejhorší pak je, když zpočátku pár desítek metrů polem celkem nic a pak, jak se první trocha bahna na botkách uchytí, následuje rychlý efekt sněhové koule. To už pak není úniku a žádné klacky ani tašky situaci nezachrání, člověk je rázem jak ten Číňan, co nosí na každé noze železnou botu a teď do toho ještě cyklus nabalování a opadu není mezi oběma botama synchronizován. Té úlevy pak na druhém konci. uff... Ale i o tom ta zábava je aneb nejdelší cesty jsou nedostatečně prověřené zkratky. :-) 

 

Stran vlaku mám pak velice podobné zážitky a pocity jako Šolim. Copak botky, ty se většinou podaří před zpátečním nástupem nějak zhruba uvést do méně traktorovitého stavu, v motoráčku se dá nohy natáhnout z dohledu pod protilehlé sedadlo, potud jakžtakž. Ale už se mi i poštěstilo sebou při lovu na blátě seknout či se sklouznout po zadku z nějaké stráně, a to pak opravdu nezbývá, než stát ve vagonu někde v uličce u dveří a tvářite se co nejmenší a neviditelný. :-) Ale budiž řečeno, že i když se mi tohle celkové "achtung sajrajt" několikrát přihodilo, nikdy mě z přepravy nevykázali. 

 

Ve finále to většinou přílš neřeším. Když po návratu domů vím, že mě vzápětí ještě začerstva čeká něco, kde by odpadávající humus vadil, tak botky vydrhnu, ale většinou jen nechám usušit a ono se to pak oklepe samo, než stačím někam dojít.  

 

Jednou na podzim jsem se vypravil Dorcadionovi zkontrolovat jednu keš, od nás je to hodinka pěšky rovnou přes pole, v tuhle roční dobu právě tak akorát napřímo. Akorát že jsem měl ten "dobrý" nápad.vzít si na tu cestu přes hrubé oraniště klasické zahrádkářské gumáky. No to jsem si dal... Paty jsem si v nich rozedřel do krve dřív, než jsem se vubec dostal tam, zpátky se vracel tak, že našlapoval prakticky po špičkách a následující dva týdny pak musel všude chodit v pantoflích a měl od krabiček pohov... Od té doby radši vlezu do bláta v normálních botách i s tím vědomím, že budou zaprasené, než abych ještě někdy zkoušel v gumákách šlapat 12 km...

 

Jinak, jak píše Zverinec, u Kralup je to něco extra, speciálně červená směr Okoř v úseku Minice-Otvovice je po dešti (a vlastně kdykolivěk mimo období výrazného sucha) bahnodrom jen pro masochisty a pokud mám možnost, radši tenhle úsek chodívám po silnici. Přiznám se, že i kvůli tomuhle jsem příslušnou multinku radši řešil virtuálně.


  • 0

#36 lemrousek

lemrousek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 20:10

ideální "ochranný igelit" na boty jsou takový ty dámský koupací čepice za 6 korun kus, mají je v obyčejných drogeriích. ale zálěží, jak máš velký boty – my to používáme na kolečka od kočárku, když ho rvem do auta:))

kaluže se taky osvědčily. Pokud je naopak sucho, tak mohutně dupat a snožno skákat...

když pak pokračujem někam, kde je potřeba vypadat aspoň trochu lidsky, tak si s sebou do baťohu přibalíme tvrdej kartáč.


  • 0

#37 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 20:16

Aká pekná téma! ... ešte by to chcelo založiť niečo o hovnách.
  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#38 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 20:29

Aká pekná téma! ... ešte by to chcelo založiť niečo o hovnách.

 

 

Jde to napsat i jinak. ;)


  • 2

#39 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 15 únor 2014 - 20:40

Ano, tema nevypada nic moc, ale popravde v kontextu nekterych "hadacich" prispevku je to aspon tema o necem, co obcas zasahne kazdeho kacera....


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#40 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2014 - 22:21

Aká pekná téma! ... ešte by to chcelo založiť niečo o hovnách.

No aby ne! Bláto je bláto, aspoň nesmrdí, ale takové ho..o v podrážce turistických bot, to je zážitek. Zvlášť, když člověk pak má v úmyslu, resp. má už koupené lístky na večer do kina, protože když už si vyjede na výlet, tak ať to stojí za to. Onehdá jsem takhle nepočítala s tím, že se mi tohle povede, boty na přezutí jsem neměla, a to, do čeho jsem si šlápla v zápalu lovu kešky, to stálo za to! Klacík nepomohl, dupání, nic. Louže kolem žádná. Než jsme se přesunuli do kina, tak v autě puch jako u opic. Nakonec to jistila tekoucí voda na WC v kině, ale okolí se asi dost podivovalo...  :D


  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:návod, doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama