Přejít na obsah


Fotka

Nový Powertrail - hledáme pomocníky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
80 odpovědí na toto téma

#41 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 8:22

Sopdete, špatněs mne pochopil: stage se NEBUDOU přidávat, jen se vymění obyčejná PET za kačerem zhotovenou vychytávku a dojde maximálně k posunu o několik málo metrů.


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#42 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 8:26

GC57FQD a GC57RBP.

 

Jen pro silné povahy :)


  • 0

#43 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 8:34

Dívala jsem se jen na multinku, pěkný listing. :) Kdo to má blízko, byla by to asi zajímavá procházka - jak píše Pet, klidně na víckrát. Stagí je podobně jako na k.O.P.R.u, podobnost je čistě náhodná?


  • 0

#44 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 8:57

Pokud sem Sopdet ještě mrkne (páč na e-mailu to určitě přehlídne pod listingem z toho nebudu dělat fórum): ty T5 stage nejsou důležité pro odlov téhle kešky, ale až "superbonusu", který je označený T5. A přiřazení stagí pod ten bonus by jen zabilo myšlenku keše. Tož doufám, že to v téhle podobě vydrží.


  • 0

#45 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 9:02

Počet vyšel tak nějak sám od sebe, táhnul jsem na hřbetě krosnu Tatranku a na břiše batoha houbaře plný kešek a domů se vrátily tuším tři neumístěné (z nich jedna včera už nahradila ukradenou stage na vyhlídce na Bílý most...) a něco polotovarů. To prostě deš kolem a okolo a říkáš si: tady by to šlo... :)

 

Ale ne. Dva víkendy jsem prolízal okolí a fotil do Oregona (NA TO je ta vychytávka s foťákem!). První trasu jsem pak vyhodil skoro úplně, protože... no různě. Třeba v terénu jsou cedule umožňující vstup do ochranného pásma k mohylám u Dlouhé, ovšem na netu jsem se nedopátral, že by byl skutečně povolen vstup (jako u Kozákova poloostrova a u studánky), pouze vyhlášení záměru - tak jsem to radši neriskoval, i když je to zajímavé místo a nad ohybem řeky krásné skály... a tím padlo celé rameno odbočující tímto směrem a bylo třeba najít jinou cestu kolem Výhně... kdo kdy něco takového dělal, zná to dobře.

 

Tři víkendy jsme pak roznášeli krabky. fajn program na květen a červen :)

 

Ale mělo to i pěkné, nečekané pointy: např. kus od kempu trempů. kde jsem chtěl přespat (a který obchází multina obloukem ;) ), jsem potkal nějakýho divnýho vandráka, táhnul pytel na arbolanko, tak se ho ptám, jestli náhodou nelovil finálku jedný keše na skále, a von hned Ahoj Pete. Tak jsem potkal Zubříka, co jsem ho neviděl asi patnáct let, padnula mu nahrávací frekvence v rádiu v Budějcích, tak si vyrazil na nějaký TéPětky do okolí :) . Skončili jsme v boudičce u ohniště, páč poprchávalo, a kecali asi tři hodiny. Mezitím jsme dostali sprdunk od místního benjamínka (v našem věku :D), že jako jezdit si na osadu, to jako jó, ale máknout, dyž je třeba, to už nééé, a hned jedním dechem, že prej za čtrnáct dnů tam mají oslavu 50 let od založení osady a ať se stavíme... no to nevymyslíš :)

 

Ač to tam znám od dětství, při hledání trasy jsem našel několik zajímavých míst, o kterých jsem neměl ani ánunk - některý jsou v keši zakomponované (stará stezka, zborcený most - tedy ne ten přes Malši, ten malý v lese, a podobně...). Když se takhle touláš krajinou a vysloveně hledáš zajímavosti, taky je najdeš; když jen procházíš, býváš často napůl slepý.

 

U Mlejnů jsem potkal usedlíka a co prej to tu provádím. Dali jsme řeč a já se dozvěděl spoustu histerických zajímavostí, místních názvů... které jsem si, samosebou, blbec, nezapsal a doma už si nevzpomněl :( Třeba na jméno té skály, kde je slaňovací multina. Jmenuje se po sedlákovi, kterému snad sice nepatřila, ale skočila z ní jeho otěhotnělá děvečka.

 

A tak vůbec. Užijte si té krajiny. Já ji pamatuji ještě bez jezera. Voda stoupla někdy v době, kdy jsem šel do školy. Pamatuju si, že jsme u tátovo chajdy s jeho vyženěnou dcérou nalezli na nafukovací matračky a kolem Obří skály, ze které šlo skákat dobrých deset metrů do vody (teď je pod vodou celá...) dojeli až do Budějc...


  • 2

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#46 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 9:07

Vypadá to i podle té mapky trasy parádně. Snad se tam někdy dostanu. Na ty T5 tedy nemám, ale ty ostatní bych odlovil ;)


  • 1

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#47 froggiewalker

froggiewalker

    追跡可能: 0TKR13

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 10:17

Mohl bys prosím sdílet ještě jeden archiv s fotkami míst, ale tentokrát jen těch, kde je nahraditelná petka? Pomohlo by to zájemcům o spolupráci (možná jsem to i já, ještě jsem se nerozhodl :-) ).


  • 0

#48 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 10:33

iííík... to nemám :( Umístěné už jsem si nefotil a místo zaměřené původně zhusta nedodržel... navíc můžeš najít něco pěkného třeba 30-50 metrů dál, u žádného z těch míst kolize nehrozí.

 

Můžu to zhruba popsat, jak jdou za sebou podle waypointů:

 

4: starší les, poblíž alej dubů?? něčeho

 

17: trošku jaloviny, kousek od malé silničky, poblíž potok zarostlý křovím, mostek přes potok, kovové zábradlí

 

24: příkrý svah ve starém lese nad řekou, zpustlá cesta (užší), pařezy, padlý silný kmen přes cestu, silné stromy...

 

29: sice je tam má náhradní keš, ale nic moc; původně zde byla fajfka, skála svými ústy "kouřila", ale asi ji ukradla děcka z tábora. Pěkné místo, hodně skalek, dutiny v nich. Klidně možno využít pro lepší keš.

 

30: kraj lesa, silné stromy. Pak louka.

 

49: petka je zezadu informační cedule. Vedle oplocenka. Silnice. Husté mlází.

 

Obecně, pokud se ztratí jakákoli stage, buďto ji nahradím sám, anebo místo osadím PETkou a bude k dispozici.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#49 froggiewalker

froggiewalker

    追跡可能: 0TKR13

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 10:56

Tak to nevadí, já myslel, že stačí vyfiltrovat z těch původních. I takhle to určitě trochu pomůže.


  • 0

#50 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 10:59

Paráda! Dal to někdo vědět Kapsovi, aby notifikaci nepřehlídl? Jinak jestli potřebuješ, tak ty moje Ti udělám časem náhradní do foroty, kdyby je někdo šloh, akorát už si nepamatuju velikost. Máš někde fotky?


  • 0

#51 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 11:14

Zkusím ty fotky pořešit :) časem. Při údržbě :)


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#52 froggiewalker

froggiewalker

    追跡可能: 0TKR13

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 11:15

To zas není tak nutné. Jedině, že by tam byl nějaký zajímavý objekt nabízející se ke speciální krabičce. Díky.


  • 0

#53 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 11:30

Paráda! Dal to někdo vědět Kapsovi, aby notifikaci nepřehlídl? Jinak jestli potřebuješ, tak ty moje Ti udělám časem náhradní do foroty, kdyby je někdo šloh, akorát už si nepamatuju velikost. Máš někde fotky?

už to ví


  • 0

#54 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 12:21

Tak jsem to nevydržel a jel se podívat na start (mám to vzdušnou čaru z práce do čtyř kilometrů). Na stage 1 sedí v autě nějaký tragéd zapalující si druhou od první. Na stage 2 žádný nápad. Navíc je na pietu slušný výhled od nedalekého cvičáku, kde byl na můj vkus velký cvrkot. Dál jsem to pro dnešek vzdal.


  • 0

P%C5%88ov.png


#55 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 12:24

Ještě bych si dovolila navrhnout jednu drobnou vychytávku do listingu: pokud by někdo provedl při výměně schránky přesun, nechť, prosím, kromě oznámení souřadnic a hintu nového umístění pomocí WN nechá taky tutéž informaci napsanou na lístečku na starém místě. Protože jinak bych nechtěla být tím, kdo dotyčného následuje s půldenním zpožděním :D.


  • 0

#56 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 13:01

Ouč... ano. To dá rozum. Opravím to.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#57 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 14:00

Sice od té doby, co zase mám pravidelnou pracovní dobu asi teď nebudu mít možnost tam vyrazit, ale zajímavé to je. Jen mi tam chybí jedna věc. Přehledná mapka. Př. zakreslená trasa do mapy na Seznamu a v listingu odkaz na ní. Protože na té mrňavé moc vidět není a na velké GC mapě nejsou stage. Ale pomůžu si, cachemapou z geogetu. Asi ani tento PWT lovit nebudu, ale byl by to námět na několik pěkných výletů. Co se týče přehrady, byli jsme tam na brigádě před napuštěním, asi rok před maturitou, takže to muselo být 1978 nebo 1979. Pálili jsme klestí a oheň nám šplhal po lišejníkem zarostlých skalách, divím se, že to neblaflo všechno. Byli u toho sice vojáci se stříkačkou, ale tu utopili v řece a nemohli vyjet.

Jinak, pásmo nepásmo, koukal jsem z Velešínského hradu (kam vede tur. cesta), že tam v zátoce od Velešína funguje docela slušně navštěvovaná pláž. A že tam lesáci utopili gazíka, to asi taky nevadí.


  • 0

#58 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2014 - 15:36

Já nachytal lidi ve vodě u mohyl na Dlouhé :) Kus po proudu od lanovky (chaty hned za koncem pásma) zase je standardní trempský kempík. A v hospodě mě strašil nějaký místní chytrí stařík, že prej "sou tam všude fotopasti a jak tam vlezeš, tak vono jim to pípne a už si pro tebe jedou". Když sem se ho ptal, kdy tam byl naposled, řek, že vůbec nikdy.

 

S tím napouštěním je to zajímavá věc. Opravdu to bylo v roce 1978. Ale já si pamatuju, že lesy vykáceli dohola a táta musel chatu rozebrat o prázdninách mezi mou první a druhou třídou, a to bylo v roce 1971... tak teď teda nevim :( . Asi byla někde v zóně stavby. Přesné místo už si nepamatuju.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#59 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2014 - 6:16

 

Je třeba si uvědomit, že jde o 2 FTF - na "JeZaBel" stačí najít něco přes 10 indicií; na BONUS ovšem všem 54. To je hned jiná liga (1 odpoledna - celý víkend). Sám jsem zvědavej na ten BONUS. Mám podezření, že vyhlášený jihočeský firmy se na to vys... vykašlou.  :ph34r:

 

 

Trasa vypadá docela pěkně, ale když teď čtu, že vlastně to je hlavně pro ten superbonus a že pro to první stačí jen zlomek, tak mi to už tak lákavé nepřijde. Krom toho, když to jednou půjdu, přijde mi zbytečné nezkusit kešky obě, tzn. pro mě počkat, až jeden z kamarádů, který leze a MÁ VYBAVENÍ, bude mít čas a chuť jet přes půl republiky. (Rozuměj, vylezu si tam klidně sám, ale prostě jsem raději, když mě jistí někdo, kdo tomu rozumí pořádně). Kdyby nebylo T5, dám si to rád při nějaké dovolené v těch končinách, takhle možná budu čekat, až někdo bude mít čas a to možná nepřijde...

Takže osobně pro mě je ten T5 bonus spíše negativum. Ale chápu, že je to dělané pro blázny, co s sebou stále tahají vybavení...


  • 3

#60 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2014 - 7:56

Stejně tak může být negativum několik jiných keší v okolí, které z nedostatku času neodlovíš :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama