Přejít na obsah


Fotka

honzak v SK


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
30 odpovědí na toto téma

#21 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2014 - 15:06

Jenze Honzak je nehjdriv zadal, aby t kese presunuli jinam, Oni nic, akorat na nej vyjeli. Tak je nahlasil na spravu a nahazel jim tamNA logy....

Ono to zase tak jednoduché a jednostranné nebude. To, že některé kešky, zejména ty dříve schválené, jsou na různých místech, kde by být neměly, je myslím docela jasné. Určitě sama víš o mnoha případech, kdy není vše přesně dle litery pravidel, zákonů atp. Taky je třeba si uvědomit fakt, že to sice schytala zrovna Fatra, ale mohlo to být i cokoliv jiného, je to jen zástupný a umělý problém. Prvopočátek je ve sporu honzaka s vršem. S honzakem jsem si užil svoje, takže vím, co dokáže. Vzhledem k tomu, že sedí celý den doma u PC, má spoustu času lustrovat různé profily a kešky a hledat, jak by co nejvíc mohl škodit svým nepřátelům. Proto zde jde o ochranu přírody jen naoko, téma mohlo být klidně jiné, ale bylo to asi to první, na co honzak narazil. Není samozřejmě vyloučeno, že další akce z jeho strany budou následovat. Mé revírnické nedostatky a chyby udával nejen na Groundspeak, ale třeba i na krajský úřad nebo CHKO Beskydy (a kdoví kde ještě), no nevím o případu, kdy by uspěl a něco se kvůli němu muselo zaarchivovat. Nechci tu znova vytahovat spirálu, jejíž vypuštění bylo mou chybou a před publikací jsem se měl poradit s CHKO, nicméně ta nebyla rozhodně archivována jeho přičiněním, naopak byl jejím zastáncem (ale pouze do té doby, než jsme spolu měli první konflikt, to pak přehodil výhybku na jinou kolej). Zpozoroval jsem u něj značnou názorovou ohebnost ve stylu "hlavně abych měl opačný názor než můj nepřítel."

Chtěl jsem tím jen říct, že Fatra to odnese neprávem a jen díky sporu honzaka s vršem a vlastně i náhodou, Kešky tam fungují, návštěvnost není velká a žádost o přesun kešky z hřebene zabije její pointu. To je jako dát NA na Epsilon nebo jinou kanálovku s tím, ať je finálka někde na povrchu. A všichni víme, že v kanále nemá kačer co dělat. Vynutit si to určitě lze, ale je to blbost a ztratí se tím pointa. Normální člověk to neudělá, ale honzak ano.

Reakce na SK fóru jsou sice přehnané, ale kdo seje vítr, nemůže se divit, že sklidí bouři. A kolik špíny a nenávisti kolem sebe honzak už naplival, to je známé. Kolika lidem třeba přistály na jejich keškách NA od honzaka, jen když se ozvali, že s ním nesouhlasí? Podle mě se takovým reakcím těžko může divit.

Celé to asi skončí banánem pro honzaka na SK webu a třeba i archivací těch kešek, otázkou ale je, jestli někdo něco tímto postupem vyhraje... Naše hra to rozhodně nebude...


  • 22

#22 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2014 - 15:09

No, spíše by mě zajímalo, jestli má Honzák pravdu s tím, že by ty jeho NA logy byly oprávněné. Co jsem se tak díval, většina NA logů byla u kešek, které mi přišly v okrajových částech a opravdu na cestách značených i v mapě (neměl jsem čas hledat mapu NP Malá Fatra), ale předpokládám, že se bude jednat o ochranu asi jako v NP u nás v Čechách a tam je zákaz vstupu mimo značené cesty co vím jen v 1. zóně NP. Tak by mě zajímalo, jestli je opravdu zákaz vstupu kdekoliv na území NP Malá Fatra a dalších NP na Slovensku mimo značené cesty (tzn. i na lesní cestu).

A teď mám na myslí nejen kvůli geokešingu, ale i kvůli turistice, případně kvůli zkracování cest, když se změní počasí atp.

 

Na druhou stranu jeho jednání se mi každopádně nelíbí...

A to i přestože jsem se sám divil, že na slovenském fóru se používají tak silné výrazy.


  • 0

#23 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2014 - 15:14

Ještě k té Malé Fatře - v létě jsem na hřebenech Malé Fatry byl, navštívil jsem tam více jak 10 keší, jediná, která byla výrazně dál od cesty a muselo se jít trochu lesem a loukou - asi 100 metrů od značky, ta NA nedostala (na tu jsem se díval jako první). A těch pár, které jsem si rozklikl tak NA log neměly... Taky proč, byly většinou přímo, nebo kousek u turistické cesty. A pokud nebyly přímo na ní, byly kousek stranou s tím, že stejně turisté nechodí často přímo jen po stezce, ale často si vydupou chodníčky +- 20 m od cesty, podle toho kudy se jde pohodlněji...


  • 0

#24 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2014 - 15:48

Přístupnost a nepřístupnost keše neřešte prosím jen dle základních a bližších ochranných podmínek ZOPK (na to druhé každopádně lidé často zapomínají). Pokud si nejste jisti umístěním v chráněném území, tak umístění konzultujte s místně příslušným orgánem ochrany přírody. Předejdete pak případným problémům či zrušení keší.

 

Celé tohle téma je ale podle ne o ničem a k ničemu ani nepovede. Pokud máte chuť pranýřovat Honzáka, tak ho pranýřujte.

Dovolím si jeden čerstvý poznatek:

Z dnešní debaty s kolegy ze Slovenska CHKo Kysuca, CHKO Beskydy a Lesní správy jsme se také zastavili krátce u tématu geocachingu. A mohu vám říci, že to nebyla lichotivá debata. Geokešeři jsou bráni jako jedni z nejextrémnějších využivatelů přírody, kteří mnohdy nerespektují jednak zákonné omezení vyplývající ze zákonů na ochrany přírody, ale nepozastavují se ani nad klasickými limity jako je např. špatná přístupnost (prostupnost)  území a následné rušení volně žijících živočichů.

 

A jak vás tady čtu, tak kolegům ač sám geokešer bohužel musím spíše dát za pravdu. Sobecké využívání krajiny člověkem a hájení si "svých" práv povede akorát k destrukci našeho přírodního bohatství. Kéž byste se stejnou vehementností hájili i práva na existenci jiných než-li lidského druhu. 

Ale to už je na jinou debatu a značně OT.


  • 3
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#25 stonefish.cz

stonefish.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2014 - 15:58

Osobně bych byl pro, aby se toto téma uzamklo a dále se Honzák nerozmazával!

 

Zbytečně ho dalšími příspěvky krmíte a oživujete. Dejme mu klid a klid dá i on ;)


  • 4

www.bogeo.cz

 

     


#26 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2014 - 16:19

...

Z dnešní debaty s kolegy ze Slovenska CHKo Kysuca, CHKO Beskydy a Lesní správy jsme se také zastavili krátce u tématu geocachingu. A mohu vám říci, že to nebyla lichotivá debata. Geokešeři jsou bráni jako jedni z nejextrémnějších využivatelů přírody, kteří mnohdy nerespektují jednak zákonné omezení vyplývající ze zákonů na ochrany přírody, ale nepozastavují se ani nad klasickými limity jako je např. špatná přístupnost (prostupnost)  území a následné rušení volně žijících živočichů.

 

A jak vás tady čtu, tak kolegům ač sám geokešer bohužel musím spíše dát za pravdu. Sobecké využívání krajiny člověkem a hájení si "svých" práv povede akorát k destrukci našeho přírodního bohatství. Kéž byste se stejnou vehementností hájili i práva na existenci jiných než-li lidského druhu. 

Ale to už je na jinou debatu a značně OT.

 

Docela zajímavé tohle zmínit. Myslíš, že byste mohli dát s kolegy dohromady pár zásad, jak co nejméně škodit? Jasně, zdravý rozum a soudnost je základ, ale... A třeba na Wiki by se to skvěle hodilo. Nějakou obdobu papperless geocachingu, třeba naturefriendly geocaching :)


  • 1

#27 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2014 - 16:37

Dovolím si jeden čerstvý poznatek:

Z dnešní debaty s kolegy ze Slovenska CHKo Kysuca, CHKO Beskydy a Lesní správy jsme se také zastavili krátce u tématu geocachingu. A mohu vám říci, že to nebyla lichotivá debata. Geokešeři jsou bráni jako jedni z nejextrémnějších využivatelů přírody, kteří mnohdy nerespektují jednak zákonné omezení vyplývající ze zákonů na ochrany přírody, ale nepozastavují se ani nad klasickými limity jako je např. špatná přístupnost (prostupnost)  území a následné rušení volně žijících živočichů.

 

A jak vás tady čtu, tak kolegům ač sám geokešer bohužel musím spíše dát za pravdu. Sobecké využívání krajiny člověkem a hájení si "svých" práv povede akorát k destrukci našeho přírodního bohatství. Kéž byste se stejnou vehementností hájili i práva na existenci jiných než-li lidského druhu. 

Ale to už je na jinou debatu a značně OT.

Ja se tem kolegum ani nedivim. Kdyz si vezmu, jakym stylem byl (mozna jeste je?) udelanej Vykricnik... Kdyz jsem to napsala do logu, tak jsem az to byla pomalu pranyrovana, co si to dovoluju a ze jsem princezna na hrasku... Pak se do toho ovsem vlozili mistni myslivci a meli uplne stejnej problem, jakej jsem popisovala ja... Neco podobnyho se deje/delo i na finalce JTJPT... Jakmile nekdo rekne "hele, to rusi zvirata", tak je okamzite povazovanej za nepritele tvrdyho terenu a princeznu na hrasku...

 

K tomu zamykani: Az to bude treba, tak zamknu. Ale ted nemam duvod. Honzak je mi celkem putna a krmej si ho momentalne hlavne Slovaci ;)


  • 2

#28 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2014 - 16:46

...

 

Hrubě nesouhlasím. Plošná demagogie.


  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#29 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2014 - 17:01

Docela zajímavé tohle zmínit. Myslíš, že byste mohli dát s kolegy dohromady pár zásad, jak co nejméně škodit? Jasně, zdravý rozum a soudnost je základ, ale... A třeba na Wiki by se to skvěle hodilo. Nějakou obdobu papperless geocachingu, třeba naturefriendly geocaching :)

 

Na Geowiki už něco takového je: http://wiki.geocachi...áněných_územích

 

Bod ochrany přírody je zmíněn i přímo v guidelines a zapracovali jsme ho na RW wiki: http://www.reviewer....hybem_a_vstupem

 

Řekl bych, že informací je dostatek, bohužel to vypadá, že to málo kdo čte.

 

Rozhodně nepublikujeme keše, které nějakým způsobem porušují vyhlášky pro jednotlivé maloplošky nebo zákon o ochraně přírody či jiné zákony ČR.

Jinak si myslím, že rubick naprosto přesně vystihl celý problém "honzák" ve svém příspěvku.


  • 1

Chasseur.cz


#30 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2014 - 17:06

Že tedy ještě odbíhám, měl jsem na mysli spíš něco jako "etický kodex lovce", aneb jak si užít geocaching a nenarušit přírodu a krajinu.

O pravidlech pro zakládání a jejich dodržování nepochybuji ;)


  • 0

#31 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2014 - 17:47

Já se sousedům nedivím, že používají takové výrazy. Aspoň je tu o trotla méně a já přestanu díky němu sbírat varování od moderátoů. Je možné, že má ve věcech ochrany přírody pravdu (nemohu posoudit, legislativa je to mimo mé zájmy), ale způsob jakým to podává a přidává k tomu vyřizování osobních sporů je typický honzákův styl. O těch keších musel vědet dlouho, ale až po sporu s Vršem se z nich stal problém.

Docela mě zajímá jestli se s touhle postavičkou potkám letos na geoKOPRU a jestli bude umět mluvit tak jak umí psát.


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama