Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPSMAP 64st


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
55 odpovědí na toto téma

#41 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 22:23

To GGZ se hodi snad jen na to, aby sis z toho vybalil ta PQ a naimportoval do Geoget/GSAKu jako zaklad databaze. ;)

Vidiš, to mě vubec nenapadlo v tu chvíli :D 


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#42 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 23:10

To GGZ se hodi snad jen na to, aby sis z toho vybalil ta PQ a naimportoval do Geoget/GSAKu jako zaklad databaze. ;)

 

Takže 64 taky umí celou republiku najednou ??


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#43 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 23:13

Takže 64 taky umí celou republiku najednou ??

 

prostě v GGZ stejně jako Oregon a Monterra až 2mil keší...


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#44 izidor

izidor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2014 - 14:12

Ja jsem zkousel o vikendu prvnich par cache a dokazal jsem celou GPS kompletne vytuhnout pri zmene stranek, ze pomohlo pouze vyndani baterek. Budu to muset jeste poradne otestovat a vyplnit par bugreportu. Muzete prosim nekdo v menu vyzkouset Sdilet bezdratove, odeslat a pak vybrat aktualni trasu, zda se GPS slozi?

 

Dale mi neni uplne jasne jak funguje overovani platnosti map. Mam koupenou TOPO mapu nemecka nahranou na microSD karte, kde v poradku beha v 62st. Kdyz jsem tu karticku prendal do 64st, tak to pri startu napise, ze neni mozne mapu overit, ale mapa normalne funguje. Jen ta hlaska pri startu GPS je tak nejak navic.

 

K tomu bluetooth - Melo by to fungovat to odesilani pres garmin basecamp mobile, ale bohuzel tato aplikace neni pro android. V androidu to zarizeni dokazu sparovat, vytvori se mi 2 profily Vstupni zarizeni v telefonu, ale to je tak vse co s tim dokazu udelat. Odeslat GPX z telefonu se mi zatim nepodarilo, pouze pripojenim pres USB OTG redukci.


  • 0

#45 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2014 - 23:00

Tak kdyby si někdo chtěl počíst. Můj skromný názor (měl jsem to rozepsaný dlouho, ale byl jsem prostě línej cokoliv dělat). Čekám taky na zkušenosti Romana z Jaroměře až se tu ukáže.

 

http://mr3ska.onelov...ve-technologie/


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 22 duben 2014 - 23:00

  • 1

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#46 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 23 duben 2014 - 9:29

Přiznám se, že až tak spokojený nejsem... Čekal jsem, že přesnost bude lepší a ovládání taky... No, prostě očekávání bylo veliké, tak následoval pád...

 

 

 

+ rychlost přepočtu + zobrazování map.

+ umí nástroje pro GC

+ chytne se i uvnitř budov (třeba 2 m od oken)

+ velice rychlé nalezení satelitů

- padání (občas pomůže restart, občas až vyndání baterek)

- šipku ukazuje i několik desítek metrů mimo aktuální pozici (zatímco trasa se už částečně překresluje na aktuální pozici)

- trasa do mapy se vykresluje občas se zpožděním pár vteřin - menší zpoždění, než občasné "zaseknutí" šipky zmíněné výše, takže paradoxně při dohledání keše se ukazuje trasa blíže místa, kde se člověk nalézá, než je šipka.

- větší žravost baterek (enelope 2100 mAh vydržely většinou těch 10-12 hodin).

- neumí nástroje pro GC jako mobil (prostě A:Drake je lepší, např. nejde změnit čas odlovu či pouhé "write note" nebo zobrazit historii fieldnotes).

- některé dle mého názoru "nelogické" chování (vypínání navigace, zobrazování keší jen poté, co dám "navigovat na keš" atp.

 

Při procházení trasy vypadá, že je lépe "vyhlazená" neexistují podobné "odskoky" při zůstávání na místě, jako u 60-ky, ale na druhou stranu na místě, i když mi ukazovala přesnost o pár metru vyšší, mi přijde přesnost úplně stejná jako u staré 60-ky. Škoda, že na mou 60-ku už nebyl spoleh...


  • 0

#47 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2014 - 12:00

Takže po měsíci šla koupená GPSMap 64s-ko na reklamaci, po výměně několika emailů s technikem, který mi doporučil stejný postup jako Mr3ska (tvrdý restart, nastavit do Angličtiny a pak teprve do češtiny).

Ovšem pády GPSky zůstaly (při navigování na keš a přechodu na stránku se satelity (bez přechodového pruhu ale přechod rovnou s přeskakováním stránek) navigace zamrzne, že nepomůže ani vypínání, ale vyndání baterek), občas se zobrazuje mimo místo a já zjistím, že GPS má v nastavení u Navigování zapnuté "Zamknout na silnici" i když jsem tuto volbu určitě předtím vypínal (při jednom a tom samém zapnutí té GPSky). Kupodivu toto občas dělá i když není zapnutá navigace na bod.

Aktuální trasa se často vykresluje se značným zpožděním a od místa vzdáleného třeba několik set metrů se zobrazuje jen spojnice se šipkou, po zazoomování se najednou trasa vykreslí správně, při nahrání GPXka s více keší mi GPSka zamrzávala při kliknutí na popis keše či výpisu logů nebo i zobrazení nápovědy.

Když jsem technikovi poslal skeny obrazovky a co mi to dělá doporučil nakonec reklamaci....

Tak jsem zvědavý, jestli je to chyba té jedné GPSky, když mi technik tvrdil, že to tyto GPSky nedělají, nebo je to vlastnost této řady.

 

K přesnosti - po delší době a srovnání mi přijde, že je i při zapnuti Waags a EGNOS a při zapnutí Glonass má srovnatelnou přesnost jako stará 60. Někde lepší, někde horší. Ale to asi bych měl srovnávat, jestli mi tu GPSku vyreklamují...


  • 0

#48 Druid.Panoramix

Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 6:41

ahoj,

vyměnil jsem GPSMAP62 za 64

je sice hezké, že nám tam garmiňáci předinstalovali toli keší...

ale co mi jsou platné keše v číně :o)

navíc jsou tam i ty, které mám odlovené a když si dosypu to, co chci lovit - stává se to nepřehledné

docela mě to tam...

neví někdo, jak jich odtamtud dostanu pryč?

 

díky Vlasta


  • 0

#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 8:06

neni to tam nahrane jako nejaky GGZ soubor?


  • 0

#50 Druid.Panoramix

Druid.Panoramix

    Druid.Panoramix

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 8:11

ahoj,

je tam adresář GARMIN\GGZ

a v něm jsou 3 GGZ soubory

preload.ggz 347MB

preload.sum a preload.ver - ty jsou mrňavé 1kB


  • 0

#51 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 8:24

A uz si nekdo rozebral to GGZ zpet na hromadku PQ GPX, a odfiltroval z nich tuzemske kese? Byl by to hezky zaklad databaze do Geogetu ci GSAKu. ;)


  • 0

#52 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 9:15

Pryč to dostaneš jednoduše - soubory smažeš z adresáře GGZ (případně můžeš si je zazálohovat, pokud nemáš zdroj dat někde jinde).

Své kešky naopak jednoduše - zkopírovat tvůj soubor GGZ do tohoto adresáře.

 

Pozor! Při jednání kvůli reklamaci mi bylo řečeno, že podobné problémy, které mi to dělalo, když jsem otvíral detaily keší (zamrzání při otvírání nápovědy, logů nebo popisu) může GPSka dělat, když je nahraných více souborů GPX najednou, které obsahují stejné keše), takže asi bych nedoporučoval nahrávat několik GPX souborů, které by obsahovaly duplicity... Mohlo by to dělat i u GGZ, ale to odzkoušeno nemám, export do GGZ se mi nepodařilo dobře rozchodit.


  • 0

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 16:45

Ony i mnohem starsi Garminy mivaly problemy s duplicitnimi body treba i v POI, takze bych se vubec nicemu nedivil.


  • 0

#54 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2014 - 18:11

Mně to ty problémy dělalo, i když jsem tam měl jediný GPX soubor z GG takže bez duplicit... Takže nevím, uvidím, co s tím Garmini vymyslí při reklamaci.

Ale raději na tu chybu s duplicitou upozorňuji, že může dělat problémy (podle info z Garminu)...

Osobně jsem POIky nahrával vždy přes POIloader po přemazání předchozích, takže nevím...

Teď se chystám vyzkoušet HaLuMův prográmek :-)


  • 0

#55 izidor

izidor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2014 - 15:12

K tomu zamrzani - je novy firmware, ktery ma to zamrzani resit, viz http://www.geocachin...r-firmware-280/


  • 0

#56 izidor

izidor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2014 - 7:31

Dnes vysel novy firmware, opravuje nejaka padani, pokud je zarizeni v cestine, ale hlavne zacal podporovat pripojeni k Android telefonu pres Garmin mobile connect. Zkousel jste to uz nekdo?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama