Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
636 odpovědí na toto téma

#61 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 16:08

Honzik&Pavlinka napsal/a:
No myslím, že oproti 60ce Oregony přináší inovace více než dost. Podpora GC je jen jednou z nich. Navíc i HW prošel vývojem. Hlavní inovací je dotykový displej umožňující rychlé a intuitivní ovládání, i když samozřejmě ten samý displej přináší nevýhody v podobě kratší výdrže a menší odolnosti. Dále se na výdrži projevuje rychlý procesor, který si svůj díl energie žádá. Komfort práce s přístrojem je ale neporovnatelný. Je to jako staré a nové auto. Obě jedou a do cíle tě dovezou. V novém je ale přeci jen pohodlnější svezení...


To je sice pekne, ale to jsou jen zbytne "hracky". Pokud to proste spatne naviguje, neumi pracovat poradne s EGNOS a chova se to chvilemi jak staticka navigace, jsou tyhle hracky k nicemu :(
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#62 JarMar

JarMar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 419 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 16:32

mysaciZR napsal/a:
Jsme moc zvedavi na prvni zkusenosti. Bohuzel, od doby 60tky Garmin co se tyce presnosti, stabilily, vydrze, odolnosti a displeje nic lepsiho nevymyslel. (Krome lepsi podpory geocachingu a to je bohuzel sakra malo)

STABILITA u 60tky je dána tím, že existuje již dlouho a má jednoduchý a za tu dobu vychytaný firmware, ale to postupně určitě doženou i oststní typy, stačí pravidelně provádět upgrade.

VÝDRŽ - logicky nemůže být stejná když u nových přístrojů jsou rychlejší procesory a displeje mají větší plochu. Je přece blbost tyto parametry nechávat jako u 60ky když mapy jsou čím dál složitější a ten výkon pro rychlé zobrazení potřebují.

ODOLNOST - souhlasím mohli by být odolnější. Gumový obal na mém koloušovi je značně opotřebovaný.
  • 0

#63 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 16:35

VÝDRŽ - logicky nemůže být stejná když displeje u nových přístrojů mají větší plochu a rychlejší procesory. Je přece blbost tyto parametry nechávat jako u 60ky když mapy jsou čím dál složitější a ten výkon pro rychlé zobrazení potřebují.


a ) rychlejsi procesor nemusi byt zravejsi procesor (to totiz plati jen u procesoru stejneho typu a generace)

b ) procesor schopny bezet rychle nemusi bezet rychle porad, tedy abych byl konkretni, nemusi bezet rychle pokud se prave nepracuje s mapou - coz je alespon v mem pripade naprosta vetsina casu
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#64 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 16:36

Neslo by se drzet tematu Oregon 550???, o vlastnostech 60ky vsichni vi.... Spis by me zajimaly nazory z terenu....
  • 0

#65 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 16:39

Skleba napsal/a:
Neslo by se drzet tematu Oregon 550???, o vlastnostech 60ky vsichni vi....
Spis by me zajimaly nazory z terenu....


Treba tahle zkusenost mi prijde dost strasna - "GPS receiver sometimes has significant drift (>100') for lengthy period of time (>10 minutes)."
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#66 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 17:13

kaote napsal/a:
To je sice pekne, ale to jsou jen zbytne "hracky". Pokud to proste spatne naviguje, neumi pracovat poradne s EGNOS a chova se to chvilemi jak staticka navigace, jsou tyhle hracky k nicemu :(


dost přeháníš
  • 0

#67 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 17:25

Neprehanim - od navigace chci, aby dobre navigovala. To je jeji hlavni funkce. Ostatni je sice pkne, ale je to navic. Pokud navigace ukazuje spatnou polohu, ma problemy chytat EGNOS a tvari se, ze stojis na miste, kdyz jdes, je to imho zmetek. Sedestaka skvele navigue, Oregon je skvela hracka. Ted by to chtelo obe funkce v jednom pristroji.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#68 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 19:14

Presto ze je to zmetek, tak ja jsem s Oregonem 300 spokojenej a zajimaji me prvni poznatky ohledne 550. 60ku jsem mel parkrat v ruce a proste nebyla to moje prvni gps (byla to Nokie N80+externi modul) a ja bych proste do ni nesel ani nahodou. Kazdemu vyhovuje neco jineho. Me Oregon. Vlakno je o Oregonu 500 a tak tu cekam v novych prispevcich poznatky o nem. Na vychvalovani 60ky by mohl byt jiny thread ;) nic ve zlem :)
  • 0

#69 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 19:46

Sklebo, zapomen na vsechno co jsem rekl o sedesatce a koncentruj se na nedostatky Oregonu (vcetne 550), o kterych jsem mluvil. Ja bych take rad Oregon, jenze by nesmel mit ty bugy, ktere bohuzel ma.

Seznam znamych problemu je treba tady. Ty, co jsou specificke pro 550ku, jsou oznacene jako [x50].
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#70 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:40

Super, zajimave info. Diky. no dalsi FW to postupne budou resit dokud neprijde dalsi model :@. Kazdopadne zrejme vychazi z FW oregonu 300, takze ty hlavni chyby budou odstraneny, coz bude tenhle model vyhoda....
  • 0

#71 mysaciZR

mysaciZR

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 11:22

Diky Kaote za perfektni odkaz. Je videt - naopak - ze hlavni nedostatky zustavaji. Prestavam verit, ze spatny GPS chip lze porad a dokola "vylepsovat" firmwarem.
  • 0

#72 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 11:27

Jakmile se 550 objevila, tak byla řeč o ceně něco kolem 12000-13000, tak jsem si řek, že do toho nejdu, ale teď jsem zjistil, že se dá pořídit Garmin Oregon 550 + Topo Czech 3 + microSD za 9500, tak o tom začínám uvažovat,:D
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#73 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 12:03

riki napsal/a:
Jakmile se 550 objevila, tak byla řeč o ceně něco kolem 12000-13000,
tak jsem si řek, že do toho nejdu, ale teď jsem zjistil, že se dá pořídit Garmin Oregon 550 + Topo Czech 3 + microSD za 9500, tak o tom začínám uvažovat,:D


Kde jsi viděl tuhle cenu? Můžeš sem hodit link?
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#74 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 12:26

Ja byl pro nej tady
http://www.ncentrum....page=2&sort=20a
  • 0

#75 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 12:26

http://www.softcom.c...on-550/?flist=1
  • 0

#76 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 13:52

no to mi trochu kazí radost, ale jinak jsem spokojený.
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#77 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 16:57

co ten slavnej 3D kompas funguje to dobre?
  • 0

#78 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 19:41

Skleba napsal/a:
co ten slavnej 3D kompas funguje to dobre?


Trojosý elektromagnetický kompas je hned vedle foťáčku největší lákadlo a deviza řady x50. S jednoosým kompasem řady x00 se to nedá srovnávat. Kompas se otáčí plynuje bez poskakování. Skoro to připomíná starou kompasovou střelku v oleji. Rozhodně má při jeho používání člověk pocit větší důvěry. Již žádné "Držte vodorovně". Je teda pravda, že mi kompas jedenkrát zatuhnul. Stačilo ale GPSku vyp/zap a fungoval dále i bez kalibrace. Další nevýhoda kalibruje se 3x déle než na x00 ;)
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#79 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 22:03

Diky za info. Nemohli byste nahodit jeste nejakou fotku? Vim, ze na webu se nejake najdou v ruznych preview... ale nejake fotky strelene od boku na keskach.
  • 0

#80 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 8:01

Tak jsem po několika dnech hraní si s Oregonem 550 připravil použitelnou CZ lokalizaci pro verzi 2.10. Ta původní od Picodasu mi připadala dost nedodělaná a hodně strojová (viz. např. wherigo cartridge = náplň apod.) Můj překlad vychází z aktuální lokalizace od Onovyho určenou pro Oregony X00 + jsem k ní přeložil části týkající se řady 550.

Dále jsem další dva dny laboroval s TYP souborem pro mapu Topo Czech 3 PRO. Oregon 550 má oproti X00 zvětšené a více barevné ikonky. TYP jsem upravil ke své spokojenosti. Pokud ho má zájem někdo vyzkoušet, dávám ho též k dispozici.

Případné návrhy vítány.

Vše je ke stažení na našem GC.COM profilu zde:
http://www.geocachin...98-cf93941a51c2

  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama