Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
636 odpovědí na toto téma

#81 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 14:29

ahoj, sleduji, ze se vsude nabizi 550 pouze s Topo 3, ale ne s verzi PRO. je to tiskovy omyl, nebo skutecnost? jak jste to vyresili? vazne premyslim o upgrade z 300 na 550, ale nechci se vzdat pekne Topo 3 Pro ;)
  • 0

#82 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 14:37

Honzik&Pavlinka napsal/a:
Tak jsem po několika dnech hraní si s Oregonem 550 připravil použitelnou CZ lokalizaci pro verzi 2.10. Ta původní od Picodasu mi připadala dost nedodělaná a hodně strojová (viz. např. wherigo cartridge = náplň apod.)

Ted jsem to zkusil a je to fajn. Diky
  • 0

#83 qmacpro

qmacpro

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 20:36

Píšu pár drobností, které možná někomu při práci s 550-kou ušetří "dost" času. :) - keše se musí nahrávat do interní paměti, protože z karty je načte pouze poprvé. Při dalším zapnutí si v interní paměti vytvoří adresář GPX a na kartu se jí už nechce. Tento bug je popsán na zahraničních fórech. - při exportu z Geogetu2 spolehlivě funguje jenom gpxgeoget.gge.pas. Pokud použijï gpxgeoget2.gge.pas, načtou se keše jako body zájmu. - Při exportu jsem narazil na keš "Památník Lipovec", která má v listingu nějaké záhadné znaky a ani Mapsource, ani Oregon pak GPX nenačte. Informoval jsem autora. - po této masáži se mi podařilo nahrát do int. paměti cca. 4700 keší (bez dalších waypointů), tzn. cca. 41 MB velký soubor GPX. Jinak se mi zdá, že 550-ka nemá žádnou vážnější chybu. Je dost rychlá, GPS-ka spolehlivá a přesná, fóťák slušný, kompas bomba. Kompas se chce nechat tak 5x za den překalibrovat, ale i když dám Cancel, tak funguje spolehlivě.
  • 0

#84 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 13:35

v&f family napsal/a:

Honzik&Pavlinka napsal/a:
Tak jsem po několika dnech hraní si s Oregonem 550 připravil použitelnou CZ lokalizaci pro verzi 2.10. Ta původní od Picodasu mi připadala dost nedodělaná a hodně strojová (viz. např. wherigo cartridge = náplň apod.)

Ted jsem to zkusil a je to fajn. Diky


Ozkouseno, super. Diky moc. Ten originalni preklad je dost hroznej.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#85 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 20:24

Jak je to s tím dispalyem... Je opravdu 550 čitelnější než předchozí modely? Nebo je to stejný..
  • 0

#86 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 20:58

S tim displejem si to netroufnu rict. Oregona 300 jsem prodal vcera a dneska jsem vzal 550ku....Na 300ce jsem mel opravdu dost poskrabanou folii, na 550ce mam zatim ten original "igelit" ,nez si zejtra udelam cas nalepid Zagg invisible shield. No kazdopadne me na slunci a v aute prislo, ze citelnost je lepsi, ale nerad bych mlzil, muze to byt muj subjektivni dojem. Z 3D kompasu jsem nadsenej i kdyz jsem zatim nemel moznost ho poradne ozkouset, treba pri celodennim kesovani. Fotak celkem OK, akorat mi prijde, ze trosku pribarvueju fotky, takze jsou barevnejsi, nez ve skutecnosti. Co se mi libi, je moznost treba navigovat primo na fotku s nahledem. FW evidentne vychazi z verzi 3,xx, z predchozich Ogeronu , takze je to dost odladene a asi chybu proti FW 3.10 z Oregona 300 nenajdu.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#87 slon324

slon324

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 21:32

sobikovi napsal/a:
Jak je to s tím dispalyem... Je opravdu 550 čitelnější než předchozí modely? Nebo je to stejný..


Můj dojem je takový, že displej samotný zůstal stejný, pouze fólie je u 550ky lesklá a ne matná jako u předchozích modelů, takže je trošku lepší kontrast. To má zase občas nějaké nepříznivé důsledky (odlesky), to je to samé jako u notebooků. Nedovolím si tvrdit co je lepší, někdo preferuje lesklý povrch, někdo matný. Fakt tedy je, že nb s matným displejem se už dneska snad ani koupit nedá, takže zřejmě jsou ty s lesklým displejem úspěšnější (reprodukčně tedy rozhodně :-)) a Garmin se holt přizpůsobil tomuto trendu. Ale, i když u nb patřím spíš do té druhé skupiny, musím připustit, že když položím vedle sebe třístovku a 550, tak je vidět, že ta 550ka je na tom opravdu o něco (málo) lépe.
  • 0
Kdyby žaludek uměl mluvit, žádal by Poděbradku.

#88 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 16:29

diky za informace. na 300 je kazdy druhy den novejsi soft, dneska momentalne vysla dalsi verze 3.13. co u te vasi 550? je tam o nejake funkce min? protoze update tak casto neprobiha. nebo se mylim?
  • 0

#89 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 17:34

Funkce jsou uplne stejne jako u Oregonu 300, akorat software GPS je zatim 3.40. Ted jsem tam zkusil narvat z GSAKU 4900 kesek (42MB) a vse OK.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#90 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 17:51

Skleba: prosím Tě, jakým makrem to exportuješ? Já mám makro, které má omezení cca 2000 keší. A dneska jsme zkusili naší první samostatnou Wherigo a prd! Jak jsme došli do první zóny, GPSka se vypla. Divné...
  • 0

#91 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 18:18

Crocky : ColoradoExportBeta.gsk http://gsak.net/boar...ic=11444&st=180 Beta V1.2.22 7-23-09 1. Bug fix - Attribute POIs respect database and filter correctly. 2. Remove attempting to restore center position. 3. NEW Add Parking icon in top left corner as part of 'Attribute POIs' to show that the cache has a Parking child waypoint. 4. NEW Automatic 550 and 550t support for increased 5,000 cache limit V makru je mala chyba, ktera bude priste opravena ( aby to nehazelo hlasku o 2000kesich) v radku 349 je ted: IF $Model = "Garmin 550" OR $Model = "Garmin 550t" ale ma tam byt IF $Model = "Oregon 550" OR $Model = "Oregon 550t" V makru nastavis misto tech defaultnich tusim 1975 treba tech 5000.
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#92 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 18:35

Vřelé díky, jdu na to!

Edit 20:05: Funguje! Mám 4921 keší, soubor je >60MB. Jenom u některých keší mi to dává vzdálenost >5000km, ještě budu pokusovat.

Udělal jsem dvě fotky venku, v needitované podobě jsou na http://caches.crocky.cz/DSC00001.JPG a http://caches.crocky.cz/DSC00002.JPG. Obě mají cca 500KB. No upřímně, moji Nikon D80 to neohrožuje ani náhodou :).

Edit: Problém s keší vzdálenou >5000km je chyba firmwaru a snad se už řeší - viz článek http://www.gpsfix.ne...ond-impression/.
  • 0

#93 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 9:56

Ahoj, předem prosím, nebijte mě, Oregona mám od pátku a radši se zeptám, než bych počítal tisíc příspěvků. Ve srovnání s Vistou pozoruji tyto změny a neumím je na Oregonu nastavit. Prosím vás, nejde to, nebo to jenom neumím najít? - POI na Vistě zobrazovaly kromě ikony i text, na Oregonu je jenom ikona, text až po najetí "špendlíkem". - Obrázky keší z GPX jsou hrozně malé (tak 16x16 px), je možné ty ikony změnit? Název keše se na mapě taky nezobrazuje. - Po připojení k PC okamžitě naváže spojení, když chci navigovat, vždycky musím na baterky. Jinak šlape dobře, jenom je vůči Vistě ten displej daleko míň čitelný. Ale dá se. Skvělá je zejména rychlost vykreslování map, na CZ Topo 3 se Vista dost trápila. Dík.
  • 0

#94 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 10:19

...tak teda nevím jsem z 550 spíš velmi rozpačitý (jako ostatně ze všech nových Garminů po 60-kové řadě). Hraju si s ní od rána, a jsem rád že mám ještě 60CSx-ku. Displej je bez přisvětlení velmi špatně čitelný a ovládání mi nesedí... Foťák je kvalitou dost hrozný a klidně bych ho oželel. Při pokusu o navigaci na vlastní kešku :) se chová ve srovnání s 60CSx dost divně a reaguje se zpožděním - SIRF III je prostě lepší chipset.
  • 0

#95 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 10:34

Crocky: na otázky ti neodpovím /a taky nemám 550ku/, snad jen to, že po připojení se mě zeptá, jestli chci připojit jako USB disk nebo normálně. k těm fotkám: jsem rád, že si je sem dal, čekal jsem lepší kvalitu a tímto jsem zděšen. Jasně, zázraky se nedějí /ale přesto v ně občas doufám/, ale přece jen by fotka za dobrých světelných podmínek měla vypadat líp - i když ta druhá už není tak tragická. Jinak jsem na Oregona přešel taky z Visty a na ten displej se dá docela zvyknout a ovládání mě vcelku vyhovuje. Zatim /pár týdnů/ se chová spolehlivě a to je hlavní. Takže výměnu za 550 odložím a budu čekat až bude model s čitelností displeje na úrovni Visty.
  • 0

#96 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 10:41

Je jasny, ze fotak nemuze byt zadny zazrak, ale na to ofotit si nejakou stage nebo na nejakou momentku to pouzitelny urcite je http://picasaweb.goo.../Oregon550Foto# Crocky : nastaveni do auta na nabijecku myslim musi byt Garmin spanner , defaultne je tam nastaveno Serove garmin RS-232 najdes v Nastaveni - System
  • 0

http://www.munzee.com/m/Skleba/    Garmin Oregon 650 + iPhone 6



#97 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 11:01

Dík, zkusím. Když ten návod o pár stranách je fakt zoufalej. A nebo chceme holt moc. Souhlasím, že ten foťák je tak na rozměry fotky do logu (800x600px). Já jsem ty fotky udělal na 2Mpx a prakticky naslepo, protože na displeji jsem viděl velký kulový.
  • 0

#98 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 6:54

lidiky budu asi menit colouse 300 za oregona550 je ten display opravdu lepsi jak u colorada
  • 0

#99 warps

warps

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 265 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 7:02

Mezi COLORADEM a OREGONEM 550 neni uz v dipleji takovy rozdil jako mezi OREGONEM 300, ale porad bych rekl ze je colorado o kapanek citelnejsi ...
  • 0

#100 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 7:58

oki to sem chtel slyset jo ma oregon 550 velky USB nebo zas ten malej
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama