Přejít na obsah


Fotka

WhereYouGo - budoucnost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
299 odpovědí na toto téma

#21 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 19:06

Jsme sice tochu OT, ale me to krasne chodilo do chvile, nez jsem musel smazal locus. Od te chvile mi nezobrazuje online mapy ani vektorove mapy. Pri pokusu na ne prepnout mi aplikace zhavaruje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#22 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 20:22

Toto už nefunguje?


  • 1

#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2014 - 20:47

Myslis tu aplikaci nebo tu mapu? Oboje mi fungovalo do vynuceneho smazani Locusu. Od te doby zobrazeni map mi v teto aplikaci nefunguje.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#24 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 2:32

Myslím to, že si vytvoříš složku /sdcard/Locus/mapsVector/ a do ní nahraješ mapu z odkazu. Instalace samotného Locusu nebyla potřebná.


  • 0

#25 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 2:57

Zkompiloval jsem WhereYouGo s novým LocusAPI a vektorové mapy již fungují. Nutno podotknout, že se kvůli mapám spouští celý Locus, což chvíli trvá, takže je lepší jej pak nevypínat, ale přepínat. Jako bonus se aplikace zmenšila z 2.8MB na 0.8MB. Můžete vyzkoušet :) https://dl.dropboxus.../WhereYouGo.apk


  • 3

#26 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 8:25

Tak jsem to zkusil nainstalovat a běží to. Takhle s Locusem mi to vyhovuje. Sice se to z domova těžko zkouší, ale jako nástřel dobrý. Ještě kdyby se dalo udělat něco jako je v Locusu - Spustit jako službu, aby bylo WhereYouGo ve stavové liště a dalo se to snáze přepínat jako Locus. Jen škoda, že místo zóny se na mapě zobrazí jen bod - střed nebo kraj zóny? Nevím

I tak moc díky za snahu


  • 0

#27 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 13:48

Ještě jsem přidal zobrazování zón.


  • 1

#28 mlog

mlog

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 17:46

.... Nutno podotknout, že se kvůli mapám spouští celý Locus, ...

Nebylo by něco bez Locusu? Už to tu psalo víc lidí. Stejně jako oni, Locus nepotřebuju a hlavně nechci. Zatím mi naštěstí funguje postup, co psali Hamaci. Představa, že bych kvůli mapám musel cpát do telefonu Locus mi docela děsí.


  • 0

#29 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 18:02

Nebylo by něco bez Locusu?

WhereYouGo mi zatím běhá bez Locusu k naprosté spokojenosti. Doufám, že se na tom nebude nic měnit.


  • 0

#30 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 21:41

Ještě jsem přidal zobrazování zón.

Tak jsem to zkoušel a se zobrazením zón už to funguje, Pozná to vstup do zóny a hra pokračuje. Zkusím to někdy podrobněji otestovat. Ještě otázečka. Je složitý tam dodělat něco podobného jako má Locus, aby se dalo nastavit "Spustit jako službu" nebo tak nějak a pak by bylo WhereYouGo i ve stavové řádce a dalo se snáze přepínat mezi Locusem  a WhereYouGo.

Díky


  • 0

#31 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 21:46

Tak to neni krok spravnym smerem...

 

Drive to sice pouzivalo mapy z Locusu, ale Locus to nepotrebovalo. Ted to Locus nejen ze potrebuje, ale navic musi byt jeste i spusteny. To je krok presne na opacnou stranu, nez je potreba.

 

Takze me prani trva - najde se nejaky programator, ktery to naroubuje na free MapsForge knihovnu, a zbavi to tak zavislosti na Locusu?


  • 2

#32 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2014 - 21:46

Zkompiloval jsem WhereYouGo s novým LocusAPI a vektorové mapy již fungují. Nutno podotknout, že se kvůli mapám spouští celý Locus, což chvíli trvá, takže je lepší jej pak nevypínat, ale přepínat. Jako bonus se aplikace zmenšila z 2.8MB na 0.8MB. Můžete vyzkoušet :) https://dl.dropboxus.../WhereYouGo.apk

 

Diky, beha to celkem dobre. Zony funguji. Jen kdyz z toho lezu ven - davam zpet, tak se to tvari, ze se to ukoncilo,ale za chvilku me android vyhodi hlasku, ze whereyougo prestala pracovat.


  • 0

#33 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 0:36

Dragouni: Myslím, že dát ikonu do notifikační lišty by nemuselo být tak složité, nicméně jsem to nikdy nedělal.

 

Spíš bych se zhostil té role a pokusil se zakomponovat tam MapsForge. Otázkou je, jakou verzi knihovny použít? Verze 0.3 umožňuje i použití online map (Mapnik, OpenCycleMap), verze 0.3.1 tuto možnost již nemá, ale jsou v ní opraveny nějaké bugy pro Android 4.2. Používá někdo zmíněné online mapy? Já osobně bych je nevyužil a spíš bych se přiklonil k verzi 0.3.1.


  • 4

#34 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 3:04

Dragouni: Myslím, že dát ikonu do notifikační lišty by nemuselo být tak složité, nicméně jsem to nikdy nedělal.

 

Spíš bych se zhostil té role a pokusil se zakomponovat tam MapsForge. Otázkou je, jakou verzi knihovny použít? Verze 0.3 umožňuje i použití online map (Mapnik, OpenCycleMap), verze 0.3.1 tuto možnost již nemá, ale jsou v ní opraveny nějaké bugy pro Android 4.2. Používá někdo zmíněné online mapy? Já osobně bych je nevyužil a spíš bych se přiklonil k verzi 0.3.1.

Ty vole, Android ... 

Mám ho rád, aplikace pro něj jsou super, ale neduh open source je právě ta "nedokončenost".

 

Buď budou online OSM nebo to nebude padat. Brrr. :)


  • 0
:)

#35 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 6:54

já jsem také pro 0.3.1. :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#36 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 8:01

bilda: tak ted jsi to vzal za ten spravny konec, ktery jsem mel na mysli od chvile, kdy jsem to vlakno zakladal. Jsem rad, ze se na to nebudu muset vrhnout sam :-) Kdo vi, jak by to dopadlo.

 

Jsem pro 0.3.1 protoze mapu CR ma asi v mobilu kazdy, kdo to chce pouzivat, a v zahranici pouzivat online mapy naopak vetsina lidi nebude kvuli tarifu. Je mi jasne, ze z obou skupin jsou vyjimky, ale podle me ne prilis cetne.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 03 březen 2014 - 8:02

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 8:22

Tak i mne zajimaji prave ty offline mapy, online mapy mne vubec netrapi. Offline mapy pro CR jsou lepsi nez ty online. A kdyz nekam pojedu, neni problem si stahnout offline mapu tech statu, ktere mne zajimaji.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 03 březen 2014 - 8:41

  • 2

#38 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 14:38

Aspoň dle zkušeností z Locusu při lovu kešek používám offline rastrovou turistickou mapu, pak hlavně ve městech offline vektorovou mapu a při největším přiblížení online 'satelitní'. Právě ta satelitní mapa by  byla na WIGo perfektní.

Ta verze od byildy umožňuje zobrazit všechny mapy Locusu?

Ale i samotné vektorové mapy budou velkým krokem vpřed...


  • 0

#39 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 16:19

nalano: Ta verze, na kterou jsem sem dal odkaz, používá přímo Locus, takže by ti tam měly fungovat všechny mapy Locusu. Verze, na kterou se chystám, by měla umět vektorové OSM. Pokud se to podaří, mohl bych pak zkusit ještě Google mapy.


  • 1

#40 menion

menion

    Menion

  • Members
  • PipPipPip
  • 555 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2014 - 19:35

Zdravím,

 

koukám že se vám tu rozjela pěkná diskuze, tak já přidám svých pár faktů

 

1) WhereYouGo jsem vypustil jako GPL, takže s licencí by neměl být problém. Použijte jak chcete

 

2) Ta verze nicméně obsahuje už minimum shcodného kódu s Locusem. A to co obsahuje jsem obětoval aby WhereYouGo mohlo žít

 

3) verze co je na Google Play Locus nepotřebuje. Jen sosá mapy z adresáře Locusu, tedy jak psal někdo výše - mapy v Locus/mapsVector adresáři by měly fungovat.

 

4) verze co je na code.google.com Locus potřebuje pro mapy, jinak ne. Je to tak dělané schválně. Myslím nicméně, že by nebyl problém upravit to tak aby bylo na výběr zda Locus nebo MapsForge knihovnu. Udělal jsem to osobně takto, ne že bych chtěl propagovat Locus ale proto, že mapové jádro v Locusu je už cekem promakané a přišlo mi zbytečné dělat mapy podruhé znovu pro WhereYouGo když to jde tak snadno

 

5) a bohužel na to opravdu teď nemám čas. Nicméně samotná appka je relativně jednoduchá. Pokud by i přesto byl nějaký problém, tak mi napište a rád poradím


  • 4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka