Přejít na obsah


Fotka

WhereYouGo - budoucnost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
299 odpovědí na toto téma

#101 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2014 - 21:28

Procházel jsem si z novou verzí WIGo hru "Stary Prostejov - tehdy a nyni" a vypadá to, že program nedokáže navigovat vždy správně na skrytou zónu. Bavil jsem se o tom s ownerem keše, on si ji procházel v URWIGO playeru a vše fungovalo jak mělo. Jen WhereYouGo nedokázalo zobrazit vzdálenost a směr. Pokud je zóna zobrazená, není problém. Pokud je skrytá, někdy to hapruje a někdy zase ne. Owner (marram.cz) říkal, že si to ještě projde v reálu, ale pravděpodobně jde o nějakou chybu programu. Tak kdyby se na to autor podíval. Kdyžtak  řeknu detaily, kde to haprovalo.

 

- WIG hra - http://www.wherigo.c...a3-d79dba8cd7f0


Tento příspěvek byl upraven od puczmeloun: 05 duben 2014 - 21:29

  • 0
Užívej života...

#102 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 1:45

prazskychytrak: Ve skutečnosti aplikace v Androidu na pozadí neběží, běží tam jenom nějaká služba dané aplikace. Způsob, jakým je OpenWIG a potažmo i WhereYouGo napsán, neumožňuje nějakým jednoduchým způsobem využít službu běžící na pozadí tak, aby hra zůstala stále běžet (anebo jsem na to alespoň nepřišel). Je to dáno tím, že jádro programu je původně psáno jako program v Javě pro starší telefony. Když v Androidu přepínáš mezi aplikacemi, tak systém potřebuje někde uvolnit paměť, aby ji mohl přidělit aktuální aplikaci. Potom když se přepne zpět do hry, dojde k pádu, protože hra už v paměti není. V následující verzi nebude docházet k pádu, místo toho se hra ukončí a zobrazí se úvodní obrazovka. To samo o sobě samozřejmě ztrátu neuložené hry neřeší, takže přibude tlačítko na ukládání hry (abyste mohli zuřivě klikat po každé provedené akci :D), možná i automatické ukládání při minimalizaci aplikace. Šipku neplánuji.

 

puczmeloun: Není to chyba, ale tak trochu záměr ;) Já jsem totiž pochopil skryté zóny tak, že mají být jaksi... skryté, nepřístupné uživateli :D Pošli mi, prosím, jak by se tedy skryté zóny měly chovat, kde v aplikaci by měly být viditelné, kde naopak ne. A také jak jsi se vlastně ke skryté zóně doklikal.


  • 0

#103 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 6:56

aha, dík za osvětu :) asi bude nej automatické uložení při minimalizaci s hláškou "hra se automaticky uložila" :) a tlačítko na zuřivé ukládání během hry se taky šikne :D pak už ztráta pozice nehrozí :D
  • 2

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#104 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 8:09

Skryta zóna se jmenuje skryta, protože proste není vidět. To znamená, ze navigace z pohledu hráče o ni neví, neukáže ji a ani k ni nebude navigovat. Hráč se k ni musí dostat podle popisu nebo podle jiných indicií. Pokud by to bylo jinak, stává se cela aplikace pouze terénním simulatorem hry. Zobrazování zón na mapě v podobě polygonu se mi jako autorovi wig her vůbec nelíbí. Hrací do toho totiž vůbec nic není. Hráč si prochází příběhem z cartridge a do toho , jak byla naprogramovana by nemel vůbec vidět. Bylo by škoda, abych ve svých hrách musel začít detekovat na jaké platformě se hraje a vymyslet, jak ji zablokoval. To už je jednodušší proste všechny wiga poslat do archivu.
  • 1
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#105 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 8:54

No to taky moc nechapu jake navigovani na skryte zony... Nic takového!
  • 1
\m/

#106 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 16:55

Viditelné skryté zóny? Co je to za kravinu? Opravdu by mě zajímalo, o čem to puczmeloun mluví.

 

Na druhou stranu ale úplně nerozumím lubbezovi, proč by neměla být na mapě vidět normální viditelná zóna. Ono ti vadí, že hráč vidí její tvar a velikost? 

Z hlediska hráče by asi opravdu stačil nějaký bod ve středu zóny, aby si mohl vybrat cestu třeba ve městě nebo v členitém terénu. 

Myslím, že tady je tohle vlákno, aby biylda při vývoji (zadarmo a ve volném čase) mohl zohlednit jak požadavky hráčů, tak i autorů.

Proto by asi bylo lepší popsat konkrétní problém a navrhnout jeho řešení, než "vyhrožovat" archivací svých her (ber tu větu s nadhledem :) ).


  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#107 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 19:28

Tady bude spíš komunikační šum, zrovna nedávno jsem hrál wigo ve kterém člověk nesměl uhnout z cesty (z viditelné zóny) a to se vždycky líp kontroluje na mapě a takových případů by se dalo uvést hodně. Do toho bych určitě nesahal. A neviditelné zóny jsou logicky od toho, aby nebyly vidět a překvapily.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#108 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 19:41

No, neviditelna zona by mela byt videt az tehdy, kdy ji najdes, ne? Jakmile do ni vstoupis, pak mi prijde uzitecne, aby se zviditelnila i na mape. Netusim, proc by to melo nekomu vadit.

 

ostatne hned tady kvuli tomu vyhrozovat archivaci kesi je dosti zvlastni reakce, zvlast kdyz nekteri lusti wheriga od stolu.


  • 2

#109 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 20:11

Skryte zony - znam pripady, kdy je tam je kvuli splneni ukolu  a jeji skryti je treba z duvodu toho, aby hrac musel premyslet kam jit dal, k cemuz ma ve hre indicii. Znam pripady, kdy je skryta zona pouzita jako kontrola, ze jdete po stanovene trase a nesnazite se "ocurat" wigo na simulatorech. mnohdy se vstupme do zony aktivuje ukol. No a pak sjou pripady, kdy skryte zonu funguji opravdu jako ochrana a pak se mnohdy ani nedozvite, ze ste ji prosli.

 

Viditelne zony - no tady se musim proznat, ze je mam na mape moc rad. Vzhledem ke klesajici kvalite GPS na telefonech a cim dal vice absentujicicm HW kompasum aspon clovek vi, kam ma dojit. Jit nekdy podle sipky je opruz. Kdyz clovek vidi, ze zona ma byt tam a tam proste dojde a prinejhorisim pocka, nez se GPS chyba srovna.  A  to nemluvim o cartridge HRAJ VSUDE-- kdyz vam pak naskoci sipka a u ni 32 Km .... zlaty vedet kde je cca finale , nez jet 32 Km za sipkou


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#110 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 21:14

Komunikační šum. Nejdřív jsem si nainstaloval novou verzi wiga a pak hodinu přemýšlel, jak to vrátit zpět, aby vše fungovalo. Protože primárně dělám wigo na Oregonovi a to Androidí jsem měl nainstalované cca hodinu. Jal jsem se testovat a bohužel jsem použil testovací wigo, kde byly vidět všechny  tři zóny, co tam byly. V tu chvíli panika a ruka byla rychlejší než hlava, hlavně poté co jsem měl ještě  hlavě příspěvek o skrytých zónách.  Je jasné, že pokud je zóna aktivní a viditelná, není důvod proč ji na mapě ukázat. Já se domníval, že se mi ukážou všechny zóny najednou, i ty, které nejsou momentálně aktivní. Z toho pramenil můj ukvapený příspěvek. Skryté zóny by však měly být skryté, i když zde se dá polemizovat. Fakt je, že dokud nedojdu do skryté zóny neměl by být ani náznak, že existuje, kromě indicií, které hráči poskytnu. Doufám, že jsem tímto dostatečně vysvětlil můj předchozí příspěvek.

Děkuji.


  • 2
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#111 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 21:59

Podíval jsem se na wherigo, které zmiňoval puczmeloun, problém nebyl v navigaci ke skrytým zónám, ale v navigaci k objektům, které nejsou zóny (ačkoliv chápu, že pro člověka, co dovnitř nevidí, se to může zdát jako to samé :)). Např. pokud má objekt v sekci "Vidíte" souřadnice, lze se k němu normálně navigovat či jej zobrazit na mapě. To nefungovalo pořádně a bude to opraveno.

 

Viditelné zóny samozřejmě zůstanou viditelné, skryté zóny zůstanou skryté :)


Tento příspěvek byl upraven od biylda: 06 duben 2014 - 22:00

  • 2

#112 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 22:02

Verze 0.8.3. Co je nového?
  • Opraveno padání při přepínání mezi aplikacemi (to se děje pokud Android potřebuje uvolnit paměť). Nyní aplikace nespadne, ale aktuální hra se ukončí a zobrazí se úvodní obrazovka.
  • Opraveno zobrazení hodnoty azimutu v kompasu.
  • Přidáno automatické ukládání hry při přepnutí na jinou aplikaci.
  • Přidáno tlačítko na ukládání hry.
  • Kompas a mapy nyní umožňují navigovat i k jinému viditelnému objektu než k zóně
Aplikaci lze stáhnout jako obvykle zde.

  • 6

#113 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2014 - 9:45

Podíval jsem se na wherigo, které zmiňoval puczmeloun, problém nebyl v navigaci ke skrytým zónám, ale v navigaci k objektům, které nejsou zóny (ačkoliv chápu, že pro člověka, co dovnitř nevidí, se to může zdát jako to samé :)). Např. pokud má objekt v sekci "Vidíte" souřadnice, lze se k němu normálně navigovat či jej zobrazit na mapě. To nefungovalo pořádně a bude to opraveno.

 

Viditelné zóny samozřejmě zůstanou viditelné, skryté zóny zůstanou skryté :)

 

Omlouvám se za šum (i přes snahu marrama jsem to očividně jaksi nepochopil), ale jsem rád, že se to nakonec díky neutuchající snaze biyldy podařilo opravit. Díky moc :)


  • 0
Užívej života...

#114 braun21

braun21

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2014 - 10:37

Směr, kterým se aplikace vyvíjí se mi líbí a mám z toho radost. Nicméně se objevil problém, který jsem dříve neznal.

 

Při spuštění WhereYouGo a následném kliknutí na ikonu start se objeví seznam her. (To je OK)
Pokud ovšem toto kliknutí na ikonu start proběhne dříve než fix satelitů, aplikace většinou po chvíli spadne.

Pokud počkám na fix a pak ještě asi 1sekundu a až poté kliknu na start, je vše v pořádku.

(Fix poznám podle toho, že ikona GPS přestane blikat a telefon pípne)

Stará aplikace se chovala tak, ze když jsem otevřel seznam her a satelity ještě nebyly připojeny, tak seznam byl nějak náhodne seřazen, (nevím možná podle abecedy), ale jakmile proběhl fix, seznam se okamžite poskládal dle vzdálenosti.

Tato změna pořadí byla viditelná (kolikrát se mi stalo, že jsem zrovna chtěl na nejakou cartridge kliknout a zrovna se to přeskládalo a já kliknul na jinou)
Tato flexibilní vlastnost (viditelní přeskládání) v seznamu nové aplikaci chybi a v tom zřejmě bude ten problém.

Mrkni na to prosim.
Díky

______________________

Ještě doplním:

Pokud seznam her zůstane neposkládan dle vzdálenosti a přesto aplikace nespadne, kompas nenaviguje.
Mapa je v pořádku a pozici ukazuje, ale kompas mě posílá tisíce kilometrů daleko....

To je docela problém, protoze hráč vidí, ze gps je připojeno (což opravdu je) a spoléhá na to, ale pokud jde zrovna někam, kde je skrytá zóna, tak ta samozřejmě nereaguje a nic se nestane.

Snad je to srozumitelne, co jsem napsal.

 

Zkuste to někdo otestovat....


Tento příspěvek byl upraven od braun21: 09 duben 2014 - 0:59

  • 0

#115 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2014 - 23:01

Verze 0.8.4. Co je nového?
  • Opraveno další padání při přepínání mezi aplikacemi (to se děje pokud Android potřebuje uvolnit paměť).
  • Nastavena maximální velikost ikony wheriga na mapě (když autor wheriga dá jako ikonu příliš velký obrázek)
  • Přeloženo pár věcí do němčiny
Aplikaci lze stáhnout jako obvykle zde.

  • 1

#116 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2014 - 23:53

Verze 0.8.5. Co je nového?

  • Při pádu aplikace se vytvoří soubor s chybou "errorlog.txt", který mi můžete poslat a tím mi pomoci odhalit chybu.
  • Upraven popis aplikace
Aplikaci lze stáhnout jako obvykle zde. Pravděpodobně bude nutné předchozí verzi odinstalovat.

  • 0

#117 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2014 - 6:14

Ahoj mám problém s kompasem. Po spuštění cartridge a GPS fixu mi to ukazuje vzdálenost k cíli 5720 km a žádné souřadnice. V Locus navigace funguje. Android 4.0.4 Díky za odpověď
  • 0

#118 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2014 - 17:01

O víkendu jsem předělával a testoval GC23RNFWhereYouGo: Verze 0.8.5. telefon: 100% Čína THL 100

Vše funguje jak má. Nezaznamenal jsem jediný pád ani chybu v aplikaci. Časovače, obrázky i zvuky jsou bezchybné, mapa a kompas také spolehlivě pracují.

Díky za dobrou práci


  • 1

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#119 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2014 - 20:23

Verze 0.8.6. Co je nového?
  • Opraveno padání aplikace při zjišťování polohy na některých zařízeních
  • Opraven azimut kompasu a tlačítko na zapínání polohy
  • Tlačítko GPS se přejmenovalo na Poloha
  • Na obrazovce Poloha a Kompas přidán údaj o zdroji aktuální polohy (GPS, Síť)
Aplikaci lze stáhnout jako obvykle zde.

  • 2

#120 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2014 - 10:32

Btw, jak to vypadá s tou automatickou aktualizací skrze PLAY?


  • 1
Užívej života...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama