Přejít na obsah


Fotka

Klik-klaky na keše za 39,90/2 ks!

doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Marrier

Marrier

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 0:14

Milí owneři, kteří chystáte zakládat, dnes Kau*land, 2 klik-klaky 0,4l za 39,90! Vnitřní rozměr krabky cca 12x8 cm, výška cca 4cm. Na menší kešule ideální, krabka vypadá bytelně. Enjoy it!

DSCN6086maly.jpg?ver=2

 

DSCN6087maly.jpg?ver=2


  • 0

#2 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 7:42

Koukal jsem na ně a je to aušus kterému hned ulítnou packy a praskne. Zadarmo drahý. Edit: Mají tam i větší ve stejné "kvalitě"

Tento příspěvek byl upraven od Provenator: 07 březen 2014 - 7:44

  • 1

#3 Marrier

Marrier

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 8:29

Tak neočekával jsem od toho taky žádný zázrak (vzhedem k ceně a místu nákupu), ale dal jsem si tu práci a vyzkoušel jsem 200 otevření a zavření a zatím to drží. Krabka vypadá docela bytelně.


  • 1

#4 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 8:40

Pokud je to z polypropylénu, mělo by to vydržet, pokud z PVC (jako kdysi takové Tesco value cache), pak to uletí hned, v zimě ještě o něco dřív.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 9:52

A při bližším ohledání - vyrobeno v Polsku. Bohužel nemám důvěru k výrobkům tohoto státu.Nejde mi o potraviny, ale o průmyslové zboží. I Vietnamec to má kvalitnější.


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#6 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 10:19

Ono ale Polsko nic nevyrábí, vždycky je to nějaký konkrétní výrobec   ;)


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#7 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 10:22

To je v podstatě jedno, protože je taková rovnice Polsko = nekvalitní výrobci = nekvalitný výrobky. A vyjde na stejno, jestli jsou to plastové krabice nebo něco jiného, vždycky to budou šunty.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 07 březen 2014 - 10:23

  • -2

#8 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 07 březen 2014 - 10:53

Většina fabrik umí vyrábět v různý kvalitě. Tedy to, že v Kauf. prodávaj brak neznamená, že Poláci neuměj vyrábět kvalitně. Znamená to pouze, že si tam tuhle mizernou kvalitu objednal Kauf (nebo jeho dodavatel). Větší problém vidím v tom, že se to sem vozí, protože je tu po tomhle mizerným zboží poptávka...


  • 5

#9 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 11:06

Já to myslel trochu jinak. Čína - buď opatrnej, EU harmonizované normy pro ně nic neznamenají, ale dá se vybrat. Polsko - buď móc móc opatrnej, pravděpodobnost, že s tebou vydrbou je obrovská, limitující k jistotě. Čína šunt neskrývá, ale Polsko ho maskuje. Jedna z několika zkušeností. Bezpečnostní kovové venkovní dveře. Na první pohled opravdu pěkné a ani cena nebyla tak strašná - 12t. Bohužel jsou trochu šišaté, uhlopříčky mají rozdíl 7mm. Venkovní plech má 0,8 mm, ale po odstranění dekoru jen 0,4mm dá se probodnout nožem. Vnitřní izolece prý polyuretan, v reálu papírová vlnovka. Všechny vnitřní táhla jsou z 1mm plíšku a 2mm drátků a tak musím průměrně jednou za dva měsíce vše rozebrat narovnat do původní polohy abych opět chaloupku zamykal. Prostě Polský soudruh se mnou vyjebal.


  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#10 Lilac VIRGIN

Lilac VIRGIN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 12:50

A má úžasně maskovací rámeček :)


  • -1

#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 13:31

To je v podstatě jedno, protože je taková rovnice Polsko = nekvalitní výrobci = nekvalitný výrobky. A vyjde na stejno, jestli jsou to plastové krabice nebo něco jiného, vždycky to budou šunty.

Možná by ses divil, kdybys věděl, kolik výrobků renomovaných značek se vyrábí v Polsku! Musím Tě ujistit, že nakupuji od Poláků mnoho oblečení a obuvi a kvalita je vynikající, s čínou (záměrně píši s malým č) nesrovnatelná. Samozřejmě, když český supermarket zavelí a zadá maximální cenu, umí i v Polsku vyrobit sračkoidní šunty.


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 Doldal

Doldal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 13:42

Dávat rovnítko mezi zemi původu a kvalitu je nesmysl. Vždy záleží, kdo si to objedná a jak si pohlídá kvalitu. V polsku nakupujeme v jedné fabrice ve velkém...potom co jsme ji ze začátku několikrát vrátili celý kamion zboží, si to začli pořádně hlídat a od té doby je klid. V Číně to je podobné, jen naučit rolníka technický věci někdy dost dobře nejde.


  • 2

#13 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 13:43

V Číně vám vyrobí taky kvalitu libovolnou, záleží, co si obchodník objedná a zaplatí.


  • 2

P%C5%88ov.png


#14 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 15:47

Oproti klasické HPL806 má trošku větší objem (350ml vs. 400ml) ale jinak... http://www.geocachin...ock-lock/page-4


  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#15 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 16:03

Pokud je to z polypropylénu, mělo by to vydržet, pokud z PVC (jako kdysi takové Tesco value cache), pak to uletí hned, v zimě ještě o něco dřív.

 

Mám keš v Tesco kvalitě už rok bez jakéhokoliv ukrytí v podstatě pod holým nebem a pořád je OK.


  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 17:50

Já mám taky Tesco a v pohodě. Polypropylen se pozná. Jednak je to tam napsaný, a taky pokud je to určeno do mikrovlnky nebo mrazáku, ani to z ničeho jiného být nemůže. A PVC bych na potraviny nebral vůbec (i když za mého mládí v tom byly lipánky a hořčice - tenké nahnědlé kelímky, při zapálení hořely zeleně a smrděly chlorovodíkem).

 

A ještě jednu pamětnickou - za mého mládí Kliklak byly dvě koule na špagátech. Kdo s tím uměl, dělal rachot jako kulomet, kdo neuměl, vyrazil si s tím zuby.


  • 2

#17 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2014 - 20:36

Tak jsem na zkoušku jednu dvojici krabiček koupil a podrobil krátkému testu:

 

http://www.geocachin.../2518-imgp1758/

http://www.geocachin.../2517-imgp1757/

 

- jako materiál je ve dně označení PP, měl by to tedy být polypropylen.

- je ale velice tenký, celá krabička hodně pruží, zejména při otevírání/zavírání.

  Těžko říct zda to zásadně vadí, ale originální lock&lock krabička je proti tomu beton.

- to oranžové je vložená těsnicí manžeta, ale přestože je dost masivní, tak při ponoření

  sem tam utekla bublinka. IP68 to rozhodně není.

 

Resumé - jako nouzovka použitelné, ale bombenfest und idiotensicher to není.

A co to bude dělat v průběhu času - těžko říct.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:doporučení

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama