Přejít na obsah


Fotka

(Ne)povinné betatestování

schvalování reviewer

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
82 odpovědí na toto téma

#1 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 23:41

Tak já to téma zase otevřu.

 

Minulý týden se objevila v Praze-Bohnicích nová tradička. Klasický případ - owner má za sebou pár nálezů, tradička zaměřená o 132 metrů mimo, hint špatně, atributy špatně, listing postrádal info o omezené otevírací době areálu, v němž se keš nachází, atd.

 

Dneska jsem kešku našel a v logu jsem se zmínil o vhodnosti betatestu. Owner mi okamžitě odepsal, že o možnosti betatestování vůbec nevěděl a zajímal se o další informace.

 

Nechci volat po vrácení povinných betatestů, ale po několika průšvizích z poslední doby by se v tom směru přece jen mělo něco dělat. Mám takový konstruktivní návrh: nemohl by reviewer, když během publikace zjistí, že jde o keš prvozakladatele, tak mu doporučit betatest? Žádná povinnost, prostě jen doporučit s odkazem na patřičný článek v geowiki. A případně, pokud owner odmítne, tak v publikačním logu zmínit, že owner-začátečník doporučený betatest odmítl, jako takové varování pro eftéefkaře. To by přece nebylo nic proti pravidlům ani stanovisku Groundspeaku.


  • 0
Vložený obrázek

#2 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2014 - 23:47

Myslím, že to doporučení začátečníci dostávají.


  • 1

#3 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 0:22

Presne tak. Taky jsem dostal doporuceni na osloveni betatestera. Ten muj ale nemel cas a ozval se mi po tydnu. To ale dokazu pochopit. Ale i presto zamerit kes o 132 metru jinde, to uz musi byt dotycny clovek kus poradneho matrose. Ja svoji prvni kes zameroval 2 pristroji a nasledne se k ni navadel ze 4 svteovyh stran. Presnost na miste mi ukazovali oba pristroje do 2 metru.....
  • 1

#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 5:32

Přesně tak. Revirnici hned v prvním logu nabízejí betatest. Jestli si to dotycnej nepřečet nebo zapomněl, už je jeho průšvih. Ale zaměřit kes takle blbě, to jsem ještě neviděla.
  • 0

#5 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 7:38

Je tomu skutečně tak, doporučení betatestingu se začátečníkům dává. Já např. píši všem, kteří zakládají svou první keš, toto:

 

Vzhledem k tomu, že jde o tvou první keš, doporučuji ti, aby byla otestována některým z betatesterů, jenž by ti měl pomoci s odhalením případných chyb se zaměřením, uložením keše či způsobem jejího odlovu. Můžeš si některého vybrat na této stránce: (visit link)
Pokud se pro betatest rozhodneš, uvědom mě o tom v Reviewer note, abych s publikací vyčkal, než bude hotov.

 

Ovšem je třeba říci, že této možnosti nyní využije jen mizivé procento ownerů, většina se totiž již nemůže dočkat, až bude jejich první krabička publikována, a tak cokoliv, co by je "zdržovalo", ignorují :) 
 


  • 6

#6 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 8:53

Presne tak. Taky jsem dostal doporuceni na osloveni betatestera. Ten muj ale nemel cas a ozval se mi po tydnu. To ale dokazu pochopit. Ale i presto zamerit kes o 132 metru jinde, to uz musi byt dotycny clovek kus poradneho matrose. Ja svoji prvni kes zameroval 2 pristroji a nasledne se k ni navadel ze 4 svteovyh stran. Presnost na miste mi ukazovali oba pristroje do 2 metru.....

Ale dotyčnej tu keš nezaměřil blbě (mám ji 2 km od HC. On se spletl a když přidával waypoint parkoviště, tak ty souřadnice parkoviště omylem hodil i ke keši. To se může stát každýmu. Nedávno tu pustil jeden ostřílenej mazák multinu se stagema po celý Praze, v listingu to osouřadnicoval správně a ve waypointech jedny souřadky vyplnil dvakrát, čímž se mu to celý posunulo, takže v lepších navigacích měli lidi u  praporků nesprávný otázky. Betatesteři šli s papírem, tak to ani nezaregistrovali.


  • 1

#7 Master19

Master19

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 8:55

Nechci volat po vrácení povinných betatestů, ale po několika průšvizích z poslední doby by se v tom směru přece jen mělo něco dělat. Mám takový konstruktivní návrh: nemohl by reviewer, když během publikace zjistí, že jde o keš prvozakladatele, tak mu doporučit betatest? Žádná povinnost, prostě jen doporučit s odkazem na patřičný článek v geowiki. A případně, pokud owner odmítne, tak v publikačním logu zmínit, že owner-začátečník doporučený betatest odmítl, jako takové varování pro eftéefkaře. To by přece nebylo nic proti pravidlům ani stanovisku Groundspeaku.

Proč by to mělo být nějaké vodění FTFkařů za ručičku? Podle mě jsou FTFkaři nejlepší betatesteři a také s tím do tohoto řemesla vstupují. Takové zdrbnutí od huntera pěkně od plic vychová ownera mnohem lépe než vlídné logy a nabídky pomoci.


  • 6

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 9:54

Proč by to mělo být nějaké vodění FTFkařů za ručičku? Podle mě jsou FTFkaři nejlepší betatesteři a také s tím do tohoto řemesla vstupují. Takové zdrbnutí od huntera pěkně od plic vychová ownera mnohem lépe než vlídné logy a nabídky pomoci.

 

Bohužel se domnívám, že vynadáním se nikdo nepolepší, obzvláště po tom divokém propírání komunitou, co se tady předvádí.

 

A stejně dělají největší zmatenosti Ti, kdo už mají naloveno a jsou šíleně sebejistí. U nich totiž není na první pohled vidět, že se jde na problémovou keš.


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 jonathane1

jonathane1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 205 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 11:04

Ale dotyčnej tu keš nezaměřil blbě (mám ji 2 km od HC. On se spletl a když přidával waypoint parkoviště, tak ty souřadnice parkoviště omylem hodil i ke keši. To se může stát každýmu. Nedávno tu pustil jeden ostřílenej mazák multinu se stagema po celý Praze, v listingu to osouřadnicoval správně a ve waypointech jedny souřadky vyplnil dvakrát, čímž se mu to celý posunulo, takže v lepších navigacích měli lidi u  praporků nesprávný otázky. Betatesteři šli s papírem, tak to ani nezaregistrovali.

Jacko, tak proč ho nikdo taktně neupozornil, že to má špatně. Já jsem podobnou chybu udělal u své druhé krabky a bylo mi taktně naznačeno, že jestli jsou souřadnice keše a parkingu stejné nemusí tam parking být. Samozřejmě parking jsem zvoral. Vše napraveno a jede se dál......


  • 0

#10 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 11:06

Také u mě prvozakladatel dostává spoustu základních informací včetně návodu, jak ověřit zaměření podle map a v textu jsou zmíněny i betatesty s odkazem na http://www.reviewer....jak_na_betatest , kde je vysvětleno, co to betatest je a owner tam najde i seznam betatesterů podle krajů a oblastí.

 

Bohužel málo ownerů prvozakladatelů se pro betatest rozhodne.


  • 1
Tobias Reviewer
Reviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 11:25

Jacko, tak proč ho nikdo taktně neupozornil, že to má špatně. Já jsem podobnou chybu udělal u své druhé krabky a bylo mi taktně naznačeno, že jestli jsou souřadnice keše a parkingu stejné nemusí tam parking být. Samozřejmě parking jsem zvoral. Vše napraveno a jede se dál......

V obou případech byli owneři taktně upozorněni a nikdo z toho nedělal tragédii :D!


  • 2

#12 michecd

michecd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 13:07

Ja kdyz zakladal svoji prvni kes rewier mi ji bez betatestu nepustil.
  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2014 - 15:15

Ja kdyz zakladal svoji prvni kes rewier mi ji bez betatestu nepustil.

 

Když já zakládal svoji první keš, tak betatesty nikdo neřešil a měl jsem taky pár nálezů, jako všichni ostatní. Psal se rok 2005 a keší bylo jen pár, ale kešeři byli o dost jiní, než dnes.

 

Problém není v počtech nálezů ani v betatestech, ale v lidech, kteří keše zakládají. A pokud nemá být plošná restrikce na zakládání keší, tak se to nedá řešit jinak, než výchovou kačerů.


  • 8

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 majkeld

majkeld

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 388 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2014 - 22:16

Když já zakládal svoji první keš, tak betatesty nikdo neřešil a měl jsem taky pár nálezů, jako všichni ostatní. Psal se rok 2005 a keší bylo jen pár, ale kešeři byli o dost jiní, než dnes.

 

Problém není v počtech nálezů ani v betatestech, ale v lidech, kteří keše zakládají. A pokud nemá být plošná restrikce na zakládání keší, tak se to nedá řešit jinak, než výchovou kačerů.

 Prosim Te, hlavne Ty nikoho nevychovavej, Ty kterej si loguje kese na ktery nema!


  • 0

#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2014 - 22:44

A to je která ??


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 tulen

tulen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 06 duben 2014 - 15:19

Bohužel se domnívám, že vynadáním se nikdo nepolepší, obzvláště po tom divokém propírání komunitou, co se tady předvádí.

 

Porovnávajúc úroveň absíkov VŠ z doby, keď mohol skúšajúci po polhodine brutálneho zhovaďovania dotyčného poslať jeho index von oknom a postihnutý, vedomý si oprávnenosti toho, čo sa stalo, a vlastnej nulitnosti, ho išiel s hanbou zozbierať a skúsiť so sebou niečo robiť, a toho matrošu, ktorý máme na krku teraz, zdá sa mi, že trocha nemilosrdnej šikany je vysoko produktívna :lol:


  • 3

#17 Dzupik

Dzupik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 11:45

Ja kdyz zakladal svoji prvni kes rewier mi ji bez betatestu nepustil.

Ano, moji taky bez betatestu nepustili. Chyba tam žádná nebyla i přes to, že to byla moje první keš a měla jsem za sebou teprve cca 5 nálezů. Prostě je potřeba pořádně nastudovat pravidla, zda někde nevzniká kolize a pokud není člověk tupej, tak to dá, ale český národ nerad studuje návody a nerad pročítá pravidla, tak to prostě je :P A pokud jako owner uvažujete, pak je lepší pár dnů počkat, nechat to betatestrem projít a vyhnete se případným následným pomluvám, komplikacím a negativním logům  ;)


  • 2

11082975_10203518539156477_1136425114_n.


#18 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 16:45

.......Nechci volat po vrácení povinných betatestů......

A to já zas jo, já po nich rád zavolám.


  • 0

#19 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 17:29

Já na první keši betatest měl. ten jsem si zařídil sám a dobrovolně. Jenže pak jsem začal dělat keše bez betatestů. A to byl průšvih. Vždy se našla nějaká chyba, nebo zkrátka něco, co bylo špatně. Jenže moje sebevědomí to nesrazilo a vesele jsem si zakládal dál, časem pak už to procházelo i v pohodě, chyby se poařilo eliminovat, keše byly celkově v pohodě. Jenže pak zase přišla publikace (moje sedmnáctá keš), kde byla opět chyba, naštvaný všichni FTFkaři, já mimo net (to se to řeší perfektně) a oheň na střeše. Konečně jsem se zařekl, že bez betatestu keš už nepustím. A i když budu mít keší založených třeba 35, tak stejně si tu třicátou šestou obetatestovat nechám, protože je zkrátka mnohem lepší nějakej ten (tý)den počkat, než čelit nas... FTFkařům (tím spíš, když je už člověk "známá firma", která dělá chyby běžně).

Nadruhou stranu, jak píše Jacka: chybu může udělat každý a nemusí se z toho dělat věda, ale u sebe musím bohužel uznat, že byly opakované.


  • 2

#20 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 17:35

132 metrů ? To jsem taky už na FTF lovil. Autor měl omylem navigaci v jiném režimu než WGS84


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:schvalování, reviewer

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama