Přejít na obsah


Fotka

(Ne)povinné betatestování

schvalování reviewer

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
82 odpovědí na toto téma

#41 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 18:49

Můžete mi někde ukázat v oficiálních pravidlech na GC.com , tyhle tvrzení? Rád se přiučím. Stojím si za tím, že žádný betatest povinný není.


  • 1

#42 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 19:02

Tak se tam půjde podívat revírník osobně a ty budeš na schválení čekat třeba půl roku :D.


  • 2
Vložený obrázek

#43 Jiří Jelínek

Jiří Jelínek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 19:34

Nevím, jak to bylo s betatestem u Vašich prvních zakládaných keší, ale já u své kešky musel dělat betatest dokonce povinně, i když jsem měl vše podle mě dobře a betatestr mi to akorát zkontroloval...  ;)


Tento příspěvek byl upraven od Jiří Jelínek: 09 srpen 2015 - 19:35

  • 0

#44 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 19:43

Ale jo, věřím ti Jiří, jenže to nemá žádnou oporu v pravidlech, což je to o čem celou dobu píšu. A vsaď se, že nikdo sem tohle pravidlo z GC.com nedá. ;)


  • 2

#45 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 20:41

Betatestu se dnes říká FTF a probíhá až po publikaci :-)


  • 5

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#46 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 20:53

13. Keše s vysokou terénní obtížností

Za keše s vysokou terénní obtížností jsou považovány keše T4 až T5. U keší T5 může být vyžadován betatest, u keší T4 a T4,5 je betatest doporučován. Příprava těchto keší musí být předem konzultována s příslušným reviewerem, a to ještě před umístěním schránek.

Stromovky
Lezení na stromy za pomocí lezecké výbavy lze považovat za porušení § 7 zákona č. 114/1992 Sb., kterým je zajištěna ochrana všech dřevin před poškozením a ničením (tedy i stromů, které nejsou vyhlášeny jako památné).

Citace z § 7, zákona č.114/1992 Sb.:
1) Dřeviny jsou chráněny podle tohoto ustanovení před poškozováním a ničením, pokud se na ně nevztahuje ochrana přísnější (§ 46 a 48) nebo ochrana podle zvláštních předpisů.

Na základě stížností ochránců přírody, lesníků (lesních správ) a vlastníků pozemků a lesů jsou revieweři ČR nuceni upravit podmínky pro zakládání T5 stromovek.
Při zakládání T5 stromovky je nutné splnit následující:
1. Strom se nesmí nacházet na soukromém pozemku, nebo v soukromém lese
2. Strom se z bezpečnostních důvodů nesmí nacházet poblíž veřejné komunikace, lesní cesty, značené turistické trasy apod. - doporučená vzdálenost je alespoň 50m
3. Doporučuje se vybrat bezpečný strom nejlépe v odlehlé části lesa
4. Keš musí být upevněna tak, aby ji šlo snadno a bez následků odstranit
5. Doporučuje se uvést v listingu metodiku lezení a bezpečnostní pokyny, nebo odkazy na ně

Výjimkou z výše uvedených podmínek jsou takové keše, u kterých owner doloží písemný souhlas správce nebo vlastníka lesa (pozemku, stromu) s umístěním keše.

RW je oprávněn požadovat písemný souhlas vlastníka lesa, nebo pozemku s umístěním keše.


  • 0

#47 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 20:54

Dnes? Driv to bylo taky tak, a nikomu to nevadilo.


  • 1

#48 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 21:03

Jacko, to máš z GC.com? Výňatek odněkud jinud je bezpředmětný. A ani v tomhle nevidím tu povinnost.


  • 0

#49 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 21:36

Můžete mi někde ukázat v oficiálních pravidlech na GC.com , tyhle tvrzení? Rád se přiučím. Stojím si za tím, že žádný betatest povinný není.

V oficiálních pravidlech taky není, že se do keše nikdo nesmí vydělat a přesto se to nedělá. (většinou)


  • 2

#50 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 21:38

Já nevím, proč se tolik lidí (ne jen v geocachingu) pořád ohání psanými pravidly, místo aby se oháněli zdravým rozumem. A právě proto, že hodně lidí neví, kde nechali rozum, jsou betatesty dobrou věcí.


  • 7

#51 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 21:47

Já nikde nenapsal, že jsou betatesty špatné, jen poukazuji na to, že nemají oporu v pravidlech této hry. Mimochodem, proč se oháním pravidly? Je snad někdo, kdo s nimi při registraci nesouhlasil? Ono přece jen je toto web o GC a tak by jsem ty pravidla zde měli propagovat a ne si cucat z prstu svá pravidla, které na GC.com vůbec nejsou.


  • 4

#52 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 21:49

V oficiálních pravidlech taky není, že se do keše nikdo nesmí vydělat a přesto se to nedělá. (většinou)


http://coord.info/GC5Z0KN
  • 0

#53 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 22:16

Můžete mi někde ukázat v oficiálních pravidlech na GC.com , tyhle tvrzení? Rád se přiučím. Stojím si za tím, že žádný betatest povinný není.

Nemuzeme. Mas ruzna pravidla. Jsou pravidla GS, s temi jsi souhlasil. Pak jsou lokalni ceska pravidla, s temi jsi sice nesouhlasil, ale nezbyva ti nez se jimi ridit. A pak jsou jeste pravidla jednotlivych revs. Na prvni pohled silena dzungle. Ale neres to, ono to pak v realu neni tak hrozny jak by se z tohodle mohlo zdat. Soudnej clovek si betatest udela dobrovolne ve vlastnim zajmu a nemusi o tomhle premejslet.


  • 7

#54 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 22:22

No a o to jde. Ono to totiž není ani v regionálních pravidlech, které také dodržuji. ;) A jestli si ještě nějaký jednotlivec vymyslel další pravidla..... Ať se na mě nikdo nezlobí, ale ty v potaz brát nebudu. A ani je tady šířit nehodlám.


  • 0

#55 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2015 - 22:49

V pravidlech povinnost není, ale záleží na revírníkovi, který snadno může kačera usměrnit...je na něm zda keš pustí nebo má pochybnost. Já se pamatuju, že onehdá při zakládání 1 krabičky jsem kromě betatestu musel dodat i fotky.
  • 0

#56 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 6:21

To, co jsem sem zkopírovala, je z lokálních českých pravidel, jak jsou uvedena na oficiálních stránkách českých revírníků. Je fakt, že když jsem se dívala na tatáž pravidla na stránkách Zeměplku, tak tam tohle pravidlo chybí, poslední je bod 12, zatímco v české verzi následuje ještě několik bodů. Což je zajímavý a je to zralý na otázku na pány reviewers.

 

V praxi to ovšem chodí tak, že bez betatestu vám revírník T5 stromovku nepustí, jak vím z vlastní zkušenosti. (nebo ji možná pustí nějakýmu ostřílenýmu T5 matadorovi, kterýho osobně zná a důvěřuje mu, ale běžnýmu kačerovi obecnýmu určitě ne) A skoro bych řekla, že je to tak dobře, někteří owneři jsou fakt magoři, a přece jen lovci může být jistou útěchou, že tam dokázal vylézt ještě aspoň jeden další člověk :D. A nebo naopak někdo vyleze tři stromovky, myslí si, že je mistr světa, koupí si prak, kterým nastřelí do 25m a hned zakládá vlastní keš někde na nevhodným stromě mezi suchejma větvema, hlavně že hoooooooooooodně vysoko :D. Takže jsem doela ráda, že revírníci tydle betatesty vyžadujou.


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 10 srpen 2015 - 6:21

  • 3

#57 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 8:25

Revírník má vždy poslední slovo pravidla nepravidla. A pokud bude chtít betatest, tak ho prostě chtít bude a nic s tím nehne.


  • 0

#58 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 8:37

Pravidla nepravidla má poslední slovo Groundspeak. Pokud ten řekne, že betatest být nemusí, tak s tím nehne ani revírník.


  • 4

#59 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 8:53

To je sice pravda, ale kvůli rozhodnutí revírníka se obracet na Groundspeak je jako brečet nad rozšlápnutou bábovičkou. Před časem jsem slyšel nějaký povzdech z Groundspeaku, že občas bývají zavaleni dotazy z Česka ohledně psaných pravidel a že nechápou, proč jsme tak posedlí psanými pravidly a nestačí nám ty nepsaná.


  • 7

#60 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2015 - 9:23

Groundspeak sice nenařizuje betatesty, ale stanovil, že keše schvaluje reviewer a je na něm, zda ji schválí. Takže když u něčeho bude chtít betatest, protože si z popisu a listingu není jist, jestli už to není na hraně, je to podle mě v pořádku, musí si zajistit dostatek informací o keši. Já bych se tomu nebránil. Člověk udělá spoustu chyb, které při kontrole přehlídne. Pořád si pamatuju, jak jsem se ve vzorečku spletl o minutu a prohodil ještě dvě čísla a FTFkaři přesto našli. A u keší, kde jde o bezpečnost, že třeba stromovka není na lámavém stromě nebo na drobivé skále, tam je to zcela na místě.


  • 6





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:schvalování, reviewer

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama