Přejít na obsah


Fotka

Karamelky, Turecky med a dalsi dobroty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
124 odpovědí na toto téma

#41 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 15:34

Skvělé byly i čokolády, které měly na obale vystřihovací panenku. Vždycky byl u nás doma děsný řev, když to naši rozbalovali rychle a roztrhli mi oblečení na zadní straně.

Ty dlouhé cucací tyčky (o kterých se tu už psalo) za 1 Kč jsem milovala! Pak jsem je náhodou potkala před pár lety v nějakém zapadlém obchůdku, stály 10 Kč a byly skvělé (nevím, třeba to byly ty původní přebytky :).


  • 0

#42 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 15:52

Ano, ano, Malagelo a Šumavské bylinné. Kupovaly se v drogerii, kupodivu nikoli v potravinách, a šlo to vcelku i bez občanky... o něco později pak cenově oblíbený bramborový džus zvaný vědecky Výčepní lihovina (čti s přízvukem Limonádového Joea).

 

Trhači, ty šumáky v kvádříkách, asi to bylo lokální - Čita to házela do Ploučnice a já cucal na Malši. Třeba to vyváželi z Prahé v zájmu omezení porodnosti v teritoriích, co já vím; jinak bys to musel znát, seš přece... hmm... myslim větší historik jagjá. :P


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#43 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 15:55

Jo, a co žvýkačka SeVaK?


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#44 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 16:03

Kromě levných šuměnek bylo ještě chito v prášku ve stříbrném obalu a později kiwi nápoj. Nikdo samozřejmě netušil, co to kiwi je. Zelená barva nápoje působila divně , ale chuť, co si pamatuju, se celkem kiwi blížila. 


  • 1

#45 bella-donna

bella-donna

    z ZZ9 Plural Z Alpha

  • Members
  • PipPipPip
  • 437 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 16:08

Nápoj z kiwi - jako dítě jsem poučena atlasem věděla, že kivi jižní je pták. Tak jsem si myslela, že piju usušeného a rozemletého ptáka a nepřišlo mi to divné, protože to bylo dobré.  :D


  • 2

#46 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 16:16

nie-je-kivi-ako-kiwi.jpg


Tento příspěvek byl upraven od Citecka: 28 březen 2014 - 16:16

  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#47 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 17:02

Jo, a co žvýkačka SeVaK?

Joj Zdravotni zvykacka SeVak se Snehulakem -- Proti NACHLAZENI za 1,50Kc. To byl tusim posledni vyrobek Vinohradske Orionky


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#48 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 17:06

Skvělé byly i čokolády, které měly na obale vystřihovací panenku. Vždycky byl u nás doma děsný řev, když to naši rozbalovali rychle a roztrhli mi oblečení na zadní straně.

Ty cokolady delalo Figaro a je to tak 2-3 roky zpatky byly k mani v obchodech jako RETRO edice..

 

Jo napoj KIWI - otec rikal, ze mu to chuti pripomina jehlici. Jinak chlemtal zaludecni sirup AMARA a ten mel jeste horsi barvu nez KIWI. Nam detem dali maximalne TANG a to se jeste tvarili, jako ze si nas predchazej :D

 

 

Jinak k napojum - vzpominam, kdyz zacalo Bananovy Granko. Bylo leto a mama delajici na Vaclavaku to pritahla jako podpultovku z Ovocenky. Nikomu nic nerekla a udelala nam to k piti. Jak sme cumeli, kde se vzali v srpnu banany. Ty dalsi klony (jahoda, broskev, boruvka) to uz nejak nebylo ono.


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#49 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 17:07

A ještě si přisadím! Limonáda Amara zvaná žabí hněv!


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#50 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 17:07

A nejradeji sem jezdil k prababicce. Vzhledem ke kupni sile tamni vesnice se dali v tom pultovem obchode (smysene zbozi - od soli po prumyslova hnojiva)  koupit kinder vejce i v lete -- zatimco v Praze jen na velikonoce a Mikulase


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#51 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 17:13

A sirup espreso (nebo espresso? ) ve stejné plastové flašce jako býval jar. Dával jsem si ho do čaje, až byl sladký jak cecek. 


  • 0

#52 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 17:15

A limonady - BRONA (chutove nejbliz ji byl svyho casu Broskovej LIFT), Zelene jablko, Hrozno, Pomo cimo a ruzne Aro, prago, citro koly a aro toniky.

 

Mimochodem  skvela je historie limonady KOFOLA. Ne nadarmo ji vyrabe farmaceuticka firma GALENA OPAVA. Ono totiz prapuvodne Kofola vznikla pro to, ze v ramci nejakych pionyrskych soutezi ve sberu lecivych rostlin byl vyhlasen i sber malinoveho listi. No a pak se nejak nevedelo s  tim mnozstvim a vymyslela se Kofola. Takze v puvodni recepture jesty byla zahrnuta i macerace toho malinoveho lsiti. Pri dnesnim "vystavu" tolik malinovniku na svete ani neni


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#53 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 17:17

A sirup espreso (nebo espresso? ) ve stejné plastové flašce jako býval jar. Dával jsem si ho do čaje, až byl sladký jak cecek. 

Jo EXPRESO TEA -- caj s rumovou prichuti. A pak ruzne sypke laskominy - Bikava, Malcao a pak neco co snad mel bejt caj s mlikem


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#54 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 17:20

Jo EXPRESO TEA -- caj s rumovou prichuti. A pak ruzne sypke laskominy - Bikava, Malcao a pak neco co snad mel bejt caj s mlikem

MEDOLA?


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#55 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 17:21

No a ve vyctu nemohou chybet i slavne rezacky jazyku - PIKAO a JESENKA


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#56 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 18:02

a pivíčka...


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#57 dílna u mnicha

dílna u mnicha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 18:21

a pivíčka...

 

jééé ty jsem miloval tehdy jsem si je koupil na Karlštejně na výletě se školou, byla to sada světlé,tmavé a řezané ty plastové půllitříky jsem měl schované ještě léta a vždy když bylo v neděli točené k obědu jsem se dožadoval naplnění  :D


Tento příspěvek byl upraven od dílna u mnicha: 28 březen 2014 - 18:21

  • 1

2yxqhqq.gif


#58 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 18:23

ty pulitriky mame dodnes nekde na chate. Mimochodem da se na ne celkem casto narazit na poutich


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#59 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 18:28

MEJDLICKA A SUMAK  http://www.ireceptar...ne-detske-mlsy/

 

Zejmeana vyroba mejdlicek - to radsi necist po jidle


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#60 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2014 - 18:57

Jak to, že jste tu dosud vzevrubně neprojednali Bonpari? Ty se v 70 letech považovaly za extra luxus a vozily se z východního Německa! A sice už byla řeč o žvejkačkách Sevak, ale kde jsou klasické červené žvejkačky Pedro?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama